Przewód zasilający

Zaczęty przez Adze205, Kwiecień 01, 2019, 23:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Tak ma ( chyba) być :) Ostatnie zdjęcie to wtyk w naszym wzmaku, odtwarzaczu CD itp. Widać L? Jak nie widać, to widać N.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Melepeta

Ekran do PE od strony gniazdka.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

frywolny trucht

Ale w jakiej intencji?  :o
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Odprowadzanie prądów jakie indukują się w ekranie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Ekran izoluje chyba od wpływu pola magnetycznego jaki wytwarza się wokół przewodu przewodzącego prąd. Zarówno izoluje  "swój" przewód przed wpływem na inne przewody, jak i izoluje od wpływu innych przewodów, tak? Jakie prądy się wzbudzają? Stąd dodatkowym elementem bywają podstawki pod kable prądowe.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Proszę bardzo. Supra w swoich przewodach łączy ekran z obu stron:

https://www.youtube.com/watch?v=Ky0lx_mL_Mc
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

O kablu sieciowym audio.
https://www.infoaudio.pl/artykul/1095,idealny-przewod-zasilajacy

"Filtracja
Przewody izoluje się od wpływu szkodliwych zjawisk zewnętrznych przy pomocy ekranów. Wykonuje się je z miedzi lub miedzi pokrytej cyną. Ekrany to siatki lub taśmy oplatające przewodniki. Najczęściej ekrany uziemiane są jednostronnie. Ekran jest wówczas galwanicznie połączony z bolcem PE we wtyku instalowanym w gniazdku ściennym. W celu poprawy filtracji stosowane są również różnego rodzaju ferryty i filtry wykorzystujące nanotechnologię."


Najczęściej, ale nie zawsze. Kiedy?

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jacek-k-wawa

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 15, 2019, 11:06Najczęściej ekrany uziemiane są jednostronnie. Ekran jest wówczas galwanicznie połączony z bolcem PE we wtyku instalowanym w gniazdku ściennym

Podłączenie jednostronne ekranu do PE zapewnia, że przez ten ekran nie płyną żadne inne prądy wynikające np z impedancji pętli PE w tym przewodzie. A jak nie płyną żadne prądy, to nie indukują żadnego pola elektromagnetycznego, które potencjalnie mogło by indukować siłę elektromotoryczną (czyli prąd) w przewodnikach (czyli w L, N albo PE). Czyli generalnie podłączenie jednostronne ekranu do PE powinno być lepsze ale wszystko zależy od tego co napisałem powyżej. Jak widać SUPRA zakłada, że ten efekt jest na tyle mały, że nie ma co się nim przejmować i podpina ekran z obu stron.

frywolny trucht

Audiomatus tutaj http://audiomatus.com/kable_sieciowe.pdf udowadnia, że część prądu wraca ze wzmaka  poprzez PE, a jeśli tak, we wtyku w ścianie może się pałętać po podłączonym w tym miejscu ekranie?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jacek-k-wawa

No tak - ale dalej istotne jest oszacowanie skali tego zjawiska, co zresztą p. Andrzej w tym artykuje stara się (na drugiej stronie) przeanalizować.
W naszym konkretnym przypadku rozważań dotyczących podpinania ekranu z dwóch stron do PE należy wziąć pod uwagę, impedancja przewodu PE (załóżmy 2.4mm2) bedzie raczej sporo mniejsza, niż impedancja przewodu PE - szczególnie w przywołanej wcześniej Suprze, gdzie ekran jest z taśmy węglowej. W tej sytuacji (podpięcia ekranu z obu stron do PE) prąd w ekranie i tak będzie duużo mniejszy niż prąd w przewodzie PE .

frywolny trucht

Ok, dzięki- spróbuję w drugą stronę. ELECAUDIO CS 3318 ma grubaśne, solidne ekranowanie ( nie tylko aluminiowa taśma i plecionka miedziana, ale też tony PCV,  nawet jakaś bawełna), a i wtyki grube korpusy. Nie podepnę ekranu z żadnej strony. Jak będę słyszał Radio Maryja, chociaż go nie włączyłem, dołączę ekran do wtyku PE.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Ok. To trzy przewody, te tłuste jak świński boczek, zrobione. Nie dawałem oplotu, jakoś tak mi się byczo podobają. Nagapić się nie mogę. Jeden przewód pójdzie ze ściany do listwy, dwa zasilą z listwy Wzmak i CD.  Przewody oczywiście sprawdziłem miernikiem pod kątem fazy na pinach, ciągłości i czy nie ma przebić ( tu bym musiał dać ostro ciała, żeby w takich wtykach wyrzeźbić jakieś zwarcie). Na kolejnych zdjęciach deska serów. A nie, przepraszam. Dwa wtyki żeńskie Viborga. I tu ciekawostka. Rozkręcam ja te aluminiowe wtyki, a tam każda śrubka inna. Złota, srebrna i czarna. WTF? Jakiś składak? Ale nie. Otwieram kolejne i to samo, otwieram ze złotym paskiem i nadal to samo. Tylko te "no name" mają wszystkie trzy śrubki złocone.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

A tutaj dla złapania skali z normalną, cywilną wtyczką. Oczywiście dworuje sobie z tłustością. Na AVS można zaobserwować przewody o wiele grubsze, wielokrotnie droższe, na podstawkach, gdzie jedna kosztuje więcej niż moje trzy tłuścioszki :) O, taka kosztuje 1500 zł
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

cdt

To fajny kabel . Mam go od  dwóch lat . Zrobiłem sobie 2m dla dziadka . Dziś służy mi do listwy TAGAa . Jest dobrze ekranowany i giętki . Ma układalność dla Yarbo nie do doścignięcia . Do tego nie kosztuje majątku .

wiki

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 15, 2019, 17:06Ok. To trzy przewody, te tłuste jak świński boczek, zrobione. Nie dawałem oplotu, jakoś tak mi się byczo podobają. Nagapić się nie mogę. Jeden przewód pójdzie ze ściany do listwy, dwa zasilą z listwy Wzmak i CD. 
Jak podepniesz to daj znać jak tam wrażenia soniczne?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Melepeta

Miałem pożyczonego od kolegi do odsłuchu ten Elecaudio na takich wtykach no name. Szału nie było.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

frywolny trucht

Cytat: cdt w Wrzesień 15, 2019, 19:27Jest dobrze ekranowany i giętki . Ma układalność dla Yarbo nie do doścignięcia

Fakt. Ma sporo różnych "tłumików". Yarbo nie próbowałem, ale jak na swoją grubość jest uległy w układaniu. Nie powinien wyrywać gniazd.

Cytat: wiki w Wrzesień 15, 2019, 19:40Jak podepniesz to daj znać jak tam wrażenia soniczne?

Nie wiem czy się odważę :) Sporo głuchych trolli nas obserwuje :)

Cytat: Melepeta w Wrzesień 15, 2019, 19:45
Miałem pożyczonego od kolegi do odsłuchu ten Elecaudio na takich wtykach no name. Szału nie było.

Ale przewodził prąd? ;)


ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

cdt

Ja sobie go chwale bo można go wyginać . Szał soniczny miałem przy Yarbo . Za to są nie do ułożenia . Na równie dobre soniczne jak yarbo a do tego giętkie nie mam pomysłu - kasy  ;)

frywolny trucht

Gdyby nie chodziło kasę, są takie supersoniczne i układalne?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

cdt

Pewnie są ale to cza popytać ,, kablarzy ,,
Do zademonstrowania giętkości zdjęcie .
Czarny Elac
Szary Yarbo 8800
Czerwony Yarbo 1100
Yarbo to kable z ciągłym wzwodem  .  ;D

frywolny trucht

Z takimi wielkimi, sztywnymi pytonami robi się o tyle problem, że one chcą wyrwać gniazda. Czyli zainwestowało się w pytona i teraz płać za podnóżek :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Melepeta

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 15, 2019, 19:52Ale przewodził prąd?
Zwykły komputerowy też o dziwo to potrafi :)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

cdt

Cytat: Melepeta w Wrzesień 15, 2019, 20:09Zwykły komputerowy też o dziwo to potrafi
No nie porównuj :) . Elac to inna liga . Dociążenie i przestrzeń , ciemny kabel .

frywolny trucht

Cytat: Melepeta w Wrzesień 15, 2019, 20:09
Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 15, 2019, 19:52Ale przewodził prąd?
Zwykły komputerowy też o dziwo to potrafi :)


Przyznam, że też się dziwię. Ale poważnie, każdy zrobiony przez domorosłego konstruktora, jeśli ten nie spierdzielił roboty, przewód stworzony pod audio, uzbrojony we wtyki zrobione pod audio- daje kolosalną różnicę w stosunku do komputerowych sznurówek. Dalej nie będę się rozpędzał, będą różnice OK, nie będą? Też OK.

Mistrzowie z audiocafe i ton składowy, jak cytujecie ( cytujecie?) zdjęcia, może byście raczyli wskazać skąd je zapierdzieliliście? Ha?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Melepeta

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 15, 2019, 20:15Ale poważnie, każdy zrobiony przez domorosłego konstruktora, jeśli ten nie spierdzielił roboty, przewód stworzony pod audio, uzbrojony we wtyki zrobione pod audio- daje kolosalną różnicę w stosunku do komputerowych sznurówek.
Wiem. Sam robiłem. I mówiąc ,,robiłem" nie mam na myśli zakonfekcjonowania gotowego Yarbo, czy innego Beldena. Robiłem od podstaw. Czyli z gołego drutu, potem izolacja itd.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.