Mój gramofon Zontek

Zaczęty przez miniabyr, Sierpień 28, 2014, 21:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

peezeet

Moje dzielne maleństwo gryzie cierpliwie aluminium......element po elemencie.
Ale pilnować trzeba, bo potrafi się pogubić, wszak podkręcona na maxa.

peezeet

Panowie żeby nie było że tak pieprzę tylko o jednym, to lekko wracając do zagadnień związanych z tytułem tego wątku pokazać chciałbym co ostatnio zostało zmodyfikowane w Gramofonie ZONTEK:





Kangie

Kurczę, świetnie kręci i tak samo wygląda. Brawo!

miniabyr

Zontuś czyżby to mój ?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

peezeet

#529
Pawku to nie twój... hamerykansky on ci. Ale twój tak samo będzie miał. Na twoim testowane było :)

Paweł Dlaczego nie przychodzą mi powiadomienia z forum choć mam to włączone?
Naprawisz?

miniabyr

Do mnie też nie przychodzą od bardzo dawna .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

GP412

Czyli użyłeś sprzęgła magnetycznego pomiędzy wirnikiem silnika a "szajbką"  :)
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

peezeet

#532
Tak właśnie zrobiłem. A oprócz tego silnik dostał porządny zawias ze specjalnego miękkiego polimeru antywibracyjnego.

jacek-k-wawa

Paweł zrób Zontka miniabyrowi bo on ... zapomni jak to jest mieć Zontka! :-)

peezeet

To mu przypomnij :) :) mogę przecież liczyć na ciebie :)

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

peezeet

Paweł będzie miał mocny upgrade i refresch.  :D

GP412

Tak sobie myślę...czy takie sprzęgło (magnetyczne) nie powoduje "poślizgu" ?? Już napęd paskiem (gumowym) powoduje pewne problemy..żadna z firm produkujących porządne studyjne gramofony (w złotych latach) nie stosowała napędu paskowego.Albo porządnie zaplikowany idler(np.EMT) lub napęd bezpośredni (Mechlabor,Denon).Nie jest to złośliwość bo bardzo podziwiam to co robisz.
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

peezeet

Nie ma żadnego poślizgu, było by to natychmiast słyszalne. Pod koniec filmiku, w momencie zakładania czapki z rolką słychać moment poślizgu jak elementy sprzęgła są od siebie oddalone.

redak

Byłem, widziałem  :D
Zontka eska 14" to majstersztyk. Coś pięknego, genialne wykonanie. Już nie mogę się doczekać jak posłuchamy.
Paweł szacun  :)
Tak jak mówiłem, cieszę się że wracasz  :)

peezeet

Dzięki Tomku, również za odwiedziny.
Wasze zabawki z pokoju 202 wpadły mi w oko i ucho. :)

peezeet

Prace trwają bez większych przystanków, oto kolejne elementy, dziur jak u serowara ;)

peezeet

#542
Jak to fajnie wszystko wygląda....klocki lego normalnie. ;D ;) Ale to tylko pozory, przy każdej pracy jest mnóstwo wiórów, opiłków i innego badziewia rozsiane dookoła.

peezeet

Jadę na miotle jak rekrut w armii, a w kącie moje przyjaciółki ;)

peezeet

Belka  spasowana z podporami. Teraz nadszedł moment, którego obawiałem się najbardziej od samego początku, chodzi o wywiercenie w belce granitowej bocznych otworów na śruby mocujące podpory, może strzelić i na śmieci pójdzie.
Uprasza się zgromadzonych o mocne ściskanie kciuków w dniu jutrzejszym, wszak to 13!!!

kefas

Ja mam 13-tego szczęście wiec będę ściskał kciuki plus twój zapał i precyzja i sukces murowany :np:

rudy-102

Cytat: kefas w Listopad 13, 2019, 06:01Ja mam 13-tego szczęście
Ja nie wiem, czy mam szczęście bo się 13-stego urodziłem i to o godzinie 13:13 >:D . Trzymam kciuki mimo wszystko.

peezeet

#547
Nooo panowie ....życiowy rekord pobity- czasu trwania penetracji jednego otworu.  >:D 8) ::)

Do tej pory wywiertasiłem szt:1!!

peezeet

Wiercenie ogarnięte, na początku było słabo ale jak opracowałem technologię to już nie było tak źle.
Otworki czekają na wklejenie śrub.

Kangie

Świeci się jak psu jajca  >:D