Czesław NIEMEN

Zaczęty przez GregWatson, Luty 19, 2018, 20:39

Poprzedni wątek - Następny wątek

GB

Mnie podoba się ta piosenka Niemena.

https://youtu.be/ePNUSmH3dMI

I było dziś słuchane na.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

kangie

 U+1F44D

Zapomniany artysta. Nasz rodak.

Nie pozwólmy żeby o nim zapomniano.
Life is too short for boring HiFi.

Pboczek

Cytat: kangie w Luty 20, 2022, 13:47Harfa, kontrabas i przyjemna mocna i ciężka stopa perkusji!

Cytat: kangie w Luty 20, 2022, 14:05Bardzo mocna stopa perkusji!

Jak nic! 🙏
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

kangie

Life is too short for boring HiFi.

kangie

Będzie trochę fotek, bo dawno nic "ładnego" nie było.
Cz. 1.
Life is too short for boring HiFi.

kangie

Cz. 2.
Life is too short for boring HiFi.

kangie

Cz. 3.
Life is too short for boring HiFi.

GB

Cytat: kangie w Marzec 17, 2022, 09:59
Będzie trochę fotek, bo dawno nic "ładnego" nie było.
Cz. 1.
Bardzo mi się podoba to wykonanie Sojki utworów Niemena. Powiem nawet, iż w wykonaniu jazzmana, są one dla mnie bardziej zjadliwe.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

kangie

Coś w tym jest. Uwielbiam tę interpretację Soyki.
Life is too short for boring HiFi.

GregWatson

Słyszałem wiele różnych utworów Czesława w wykonaniu różnych osób z dzału kultury czy też tych co uważają się za szumnych celebrytów.  Ale ta płyta i te wykonania Stasia Soyki to prawdziwy majstersztyk.  Już o tym pisałem że powinna zmienić tytuł.

"Mistrzowi  - mistrz"

I celowo napisałem z małej i dużej litery.

Trochę tego i trochę tamtego też.

kangie

Zalewski śpiewa Niemena.
Też lubię to.
Life is too short for boring HiFi.

ziko369

Ooo...to może być fajne👏

wiki

Jak to Kangie pisze..... aby nie zapomnieć artysty.....
.
.
.
Dziś druga płyta, którą kupiłem.....
Ciągle mi po głowie chodziło aby coś zakupić tegoż artysty, i dziś się przytrafiło.....

Niemen
Enigmatic
1969/2014

Się słucha..... 👂👂👂
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

I utwory także.....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Cytat: wiki w Marzec 22, 2022, 21:05Niemen
Enigmatic
1969/2014
Płyta nówka sztuka.
W Empiku takie dają.
Jakby ktoś chciał kupić.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Nr 1 ponownie.....
Bema Pamięci Żałobny Rapsod

Chyba, tak po pierwszym słuchaniu, udało im się najlepiej zremasterować ten utwór z tych czterech na płycie.... brzmi najfajniej....
Nie wspominając o artystycznym wydźwięku tegoż utworu....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Od razu trzeba zastosować koszulkę foliowa na płytę.
Bo szaleńcy zastosowali papier.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Pboczek

Nie znałem, nadrabiam.  :)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

D@mn

Rok 2022 miał zacząć się od lutowego wznowienia LP "Idee fixe", tymczasem fani otrzymują coś zupełnie niespodziewanego - zbiór nagrań dokonanych przez Czesława Niemena i jego zespoły we Włoszech w latach 1969-1970 :np:

Strona A
1. Io Senza Lei
2. Arcobaleno
3. Una Luce Mai Accesa
4. 24 Ore Spese Bene Con Amore (Spinning Wheel)
5. What'd I Say
6. Jumpin' Jack Flash
7. Mony Mony
8. Hey Jude

Strona B
1. Oggi Forse No
2. Domani
3. La Prima Cosa Bella
4. She Is Looking Good
5. The Best Man Cried
6. Sorridi Bambina
7. Over The Rainbow

CytatPierwszy raz na dużej, winylowej płycie! Wydany w limitowanym nakładzie we Włoszech, kapitalny, perfekcyjnie brzmiący, ponad 50-minutowy, unikalny materiał zarejestrowany oryginalnie przez Niemena we Włoszech (najpierw z grupą Akwarele a potem z Enigmatic) pomiędzy lutym 1969 a marcem 1970. Zrealizowany w bardzo atrakcyjnej, rozkładanej okładce (zawierającej wewnątrz projekty wszystkich istotnych, włoskich wydawnictw z nagraniami Niemena oraz kopię rzadkiego, promocyjnego plakatu) winyl gromadzi 15 nagrań - w tym 6 pochodzących z bardzo rzadkich i poszukiwanych przez fanów trzech, monofonicznych singli wytwórni CGD (choć akurat 'Io Senza Lei', czyli 'Dziwny jest ten świat' jest tutaj w rzadkim miksie stereo); następnie 3 premierowe utwory z unikalnych kompilacji (nagrane z Enigmatic), 2 niewydane wcześniej nagrania demo z lutego 1969 (jedno zaśpiewane po angielsku) oraz 4 niepublikowane, koncertowe kawałki z maja 1969 ('covery' zagranicznych klasyków, jak 'Jumpin' Jack Flash' czy 'Hey Jude') pochodzące z występu w niewielkim, rzymskim klubie. Po 1970 roku żadne z 9 studyjnych, włoskojęzycznych nagrań nigdy nie ukazało się na żadnym nośniku ani w Polsce ani we Włoszech! Jakość dźwięku jest perfekcyjna (lepsza niż na youtube!), choć pochodzące ze stołu mikserskiego nagrania live posiadają pewne ograniczenia, ale i tak brzmią znacznie lepiej niż wersje dostępne czasem w internecie. To jest pozycja absolutnie obligatoryjna dla każdego bez wyjątku miłośnika twórczości zarówno Niemena, jak i klasycznego polskiego rocka! ABSOLUTNY MUS! Stan: NOWA, ZAPIECZĘTOWANA (ze stikerem na folii).

Pboczek

Gdzie można dostać to wydanie?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

D@mn

Bezpośrednio w sklepie MegaDisc lub za pośrednictwem Allegro :-) Swojego egzemplarza nawet jeszcze nie odfoliowałem, ale tu i ówdzie natknąłem się na mało entuzjastyczne komentarze:

"Nikt, absolutnie nikt nie przyłożył się do wydania tej płyty. Można powiedzieć, że mamy Youtube'a nagranego na winylu, może przepuszczonego przez najzwyklejszy korektor graficzny.  Co bardziej zaginione nagrania brzmią dosłownie jak pocztówka dźwiękowa zgrana przez mikrofon Tonsil na magnetofon szpulowy. Okładka jest wybitnie przekontrastowana i nieostra. Najgorzej wypadają zdjęcia okładek Włoskich singli Niemena. Kolory jakby domowa drukarka zabrudziła się i kończyły się tusze..."

"(...) jeśli już ten pan, z tego sklepu w W-wie ma coś w swojej ofercie a jednocześnie zaczyna coś polecać jako "ABSOLUTNY MUS", to można być niemal pewnym, że jest to wydanie pirackie, na dodatek o wątpliwej jakości. Ten sklep i jego właściciela należy omijać szerokim łukiem!"

"Niektórzy uważają, że ten sklep sprzedaje wydania pirackie. Ja w tym sklepie kupuję od ponad 10 lat."

Spadkobiercy Niemena dotychczas nie zabrali głosu na temat tego wydawnictwa.

tunrida

Dziwny i piękny świat Czesława Niemena – rozmowa z okazji 40-lecia na scenie (s&v2002)

-Ktoś ze znajomych po Pana koncercie zastanawiał się, czemu Niemen taki zgorzkniały, przecież – mając za sobą 40 lat kariery - powinien się czuć spełniony, szczęśliwy, zadowolony...
-To zadziwiające, że ludzie na podstawie nazywania przeze mnie gorzkich rzeczy po imieniu, przypisują mi zgorzknienie. Czyżby chcieli, żebym kadził i mizdrzył się idiotycznie do bezkrytycznych marzycieli, pięknoduchów? Nie jestem zgorzkniały, ponieważ nie należę do życiowych nieudaczników. A że sukcesy mnie nie upiły, to raczej dowód samokrytycyzmu.

GregWatson

Od 26 stycznia w Empiku druga seria płyt SACD Czesława Niemena.
Trochę tego i trochę tamtego też.