Czy warto kupić ten CD Player?

Zaczęty przez muda44, Luty 02, 2019, 20:39

Poprzedni wątek - Następny wątek

jimmi

Ja poprostu lubie srebrne klamoty ;)
Wiec skoro o gustach to mam srebrne, czarne, drewno. Sie chyba lepiej zgrac wizualnie systemu nie da  ;D ;D ;D ;D
Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

muda44

Pioneer PD-50 w srebrnym wygląda według mnie ładniej .
Accu to oczywiście standardowy kolor , chociaż te nowsze maja inny odcień .

Niesamowicie w złotym kolorze wygląda Marantz CD72 wraz z tym wyświetlaczem daje ciekawy efekt .
Natomiast górna pokrywa ma brzydki odcień złotego .


McGyver

Szampański Teac CD-Z5000 wygląda IMHO bardzo smakowicie.



W stanie fabrycznym jak na budżetówkę gra też nienajgorzej. Laser dostępny na każde żądanie w cenie flaszki wódki KSS210A. A że na pokładzie ma dwie sztuki kultowego TDA1541A połączonego z dobrym filtrem cyfrowym Sony może być smakowitym kąskiem dla każdego tweakera. Ja takich kilka przebudowałem, wstawiałem lampową analogówkę na czym cedek dużo zyskiwał.

muda44

Łady ten Tiak .

Nowe Accu są też ciekawe .

Tego jak dla mnie nic nie przebije :)

LampowY

Accu wróciło do dżewna?  :o
Super!

McGyver

 Drewno drewnem, ale i tak bardziej podoba mi się starszy design Accuphase:



Obecny design Accu za bardzo kojarzy mi się z Yamahą:


Therion

Cytat: muda44 w Luty 04, 2019, 15:01

Niesamowicie w złotym kolorze wygląda Marantz CD72 wraz z tym wyświetlaczem daje ciekawy efekt .




Ta sklejka mnie intryguje... Poszerza scenę, czy ki czort?

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Melepeta

A kup i sprawdź sam. Ja dzisiaj kupiłem pod wzmak. 450x350x10mm w Casotamie za nie całe 13zł.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

GP412

Na "miętkim" pewno gra bardziej "miętko"  ;D
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

jimmi

I cieplej bo ma dodatkowa izolacje ;)
Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

muda44

Cytat: Therion w Luty 04, 2019, 19:18
Cytat: muda44 w Luty 04, 2019, 15:01

Niesamowicie w złotym kolorze wygląda Marantz CD72 wraz z tym wyświetlaczem daje ciekawy efekt .




Ta sklejka mnie intryguje... Poszerza scenę, czy ki czort?



https://audiomaniacy.pl/index.php?topic=2096.0

muda44

Cytat: McGyver w Luty 04, 2019, 19:02
Drewno drewnem, ale i tak bardziej podoba mi się starszy design Accuphase:



Obecny design Accu za bardzo kojarzy mi się z Yamahą:



Mi ten DP-75 nie leży .

DP-65 już bardziej .

muda44

Tak jak w tamtych latach BMW :)
Najładniejsza była dla mnie 3ka , 5tka jakoś tam a 7demka wyglądała najstarzej tak właśnie też widzę Accuphase .
DP-75 jakoś tak staro , DP-65 ciut młodziej a najładniejszy front DP-55 .

jimmi

Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

muda44

Cytat: jimmi w Luty 04, 2019, 20:46
Ładny set  :np:

Dziękuję , ładny set był ;)
Fakt że wizualnie bardzo mi się podobają E-260 ( ostatnia fotka ) i nowszy E-270.
Uroku dodaje dodatkowy wyświetlacz i niska bryła . Im wyższy model tym te proporcje są jakieś takie nadmuchane .
Miałem też przyjemność słuchać E-600 a tam zamiast wskazówek wskaźniki LEDowe :/
Ale my tu o wartych zakupu odtwarzaczach piszemy :)

jimmi

Chcialbym bardzo sprubowc kiedys Accu. Nigdy nie slyszalem brzmienia, malo tego  nawet obok nie stalem. Cedeka bym chcial w drewnie takiego.. Sie rozmarzylem   ::) ::) ::). Wlasciwie na poczatek chcialbym chociaz dotknac  :D. Bozia da "piniondze" to se kupie  ;)
Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

GB

Cytat: jimmi w Luty 04, 2019, 21:48
Chcialbym bardzo sprubowc kiedys Accu. Nigdy nie slyszalem brzmienia, malo tego  nawet obok nie stalem. Cedeka bym chcial w drewnie takiego.. Sie rozmarzylem   ::) ::) ::). Wlasciwie na poczatek chcialbym chociaz dotknac  :D. Bozia da "piniondze" to se kupie  ;)
Zapisz mnie też do tej bozi, bo też planuje zakup cd.

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

vasa

A ja to cd chyba tylko do kompletu do gramiaka bym chciał.
I tak robiłby za mebel.

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

McGyver

Łomatko  :o , gdyby taki robo-pająk stał u mnie w domu to miałbym koszmary każdej nocy  :-\

tomekkk1

Ja bym go chyba jednak z wagą łazienkową mylił...  :-\

vasa

Cytat: McGyver w Luty 05, 2019, 00:52miałbym koszmary każdej nocy 
Cytat: AudioAddicted w Luty 05, 2019, 00:58Ja bym go chyba jednak z wagą łazienkową mylił... 
Marudzicie.
Grać by nie grał ale komplecik by był :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

muda44

Cytat: jimmi w Luty 04, 2019, 21:48
Chcialbym bardzo sprubowc kiedys Accu. Nigdy nie slyszalem brzmienia, malo tego  nawet obok nie stalem. Cedeka bym chcial w drewnie takiego.. Sie rozmarzylem   ::) ::) ::). Wlasciwie na poczatek chcialbym chociaz dotknac  :D. Bozia da "piniondze" to se kupie  ;)

Każdy wzmacniacz i odtwarzacz Accu jaki miałem czy mam gra inaczej .
Wrażenie robią już same wymiary ( starsze są szersze ) , działanie szuflady czy przełączanie wejść gałką we wzmacniaczach .
Co ważne wzmacniacze mają rewelacyjnie rozwiązane chłodzenie ( AB ) i ledwie się nagrzewają co wróży wiele lat bezawaryjnej pracy ...

Nowe odjechały z ceną ale do dychy da się już coś powybierać .

jimmi

Zawsze myslalem, ze mja podobna sygnature dzwieku. Spore sa te roznice soniczne w dzwieku pomiedzy poszczegolnymi modelami, i ktore warto szukac?. Chodzi o piec i cd.
Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

muda44

Cytat: jimmi w Luty 05, 2019, 15:58
Zawsze myslalem, ze mja podobna sygnature dzwieku. Spore sa te roznice soniczne w dzwieku pomiedzy poszczegolnymi modelami, i ktore warto szukac?. Chodzi o piec i cd.
Duże .
Przykładowo DP-55/65/75 im wyżej tym mniej barwy a więcej detali i powietrza. 75 jest bezlitosny dla słabych nagrań .
DP-400 to zupełnie inne granie . Barwa , plastyczność . Podbity basik i wypchnięte wokale . 510 równiejszy i z większą rozdzielczością .

E408 spora moc ale taki kocyk na całości . E-260 ciut dobarwia ale lepiej podaje detale .
Teraz mam jeszcze inny ale ponieważ kolega takiego szuka prosił mnie żebym się wstrzymał z jego opisem . Tani i najlepszy tranzystor jaki miałem ;)

jimmi

Napisz mi na priv. Ja w tym roku nic nie zmieniam, a przynajmniej poczytam co nie co.  >:D
Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.