Mam DAC-a i co dalej? Pytania laika.

Zaczęty przez frywolny trucht, Grudzień 06, 2015, 18:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Zuch Arek, ogarniasz to co nieogarniętym byc sie zdawało ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Instalacja pomogła o tyle, że przy sterowniku już nie ma wykrzyknika. Odłączenie i podłączenie kabla z włączonym DAC-em powodowuje, że urządzenie pojawia się i znika. Dźwięk i tak tylko cały czas na głośnikach lapka. DAC nie dostaje sygnału.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Dobra. Udało się! Trzeba zmienić urządzenie domyślne. Słyszę dźwięk na DAC-u :)
Po takiej zmianie sygnał z DAC-a staje się nadrzędnym i laptop wycisza głośniki, oraz puszcza sygnał na DAC-a
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Wireless

Zrestartuj laptopa przy włączonym DACu

Pozdrawiam, Wireless

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Na razie ujowy. Sam sobie zripowałem kiedyś płyty CD do Mp3 320 kb i szału ni ma. Czas szukać źródełka z muzyką. Posprzątać z systemu oprogramowanie Korga.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Wireless

Czyli, generalnie, gra, tylko do d..y ?

Zripuj sobie cus do FLACa i posłuchaj.
Pozdrawiam, Wireless

frywolny trucht

Ostatnie uruchomienie programu Korga i pliku jaki ściągnąłem z linku Grega. DSD 128 na ograniczonym użytkowo Audiogacie :) Czyli, że gra i śpiewa Eric Bibb . Jest oczywiście dużo lepiej, niezła dynamika i pewna swoboda ale bas jest głuchy. Jednostajne bum. Dobrze nagrany CD brzmi mi lepiej. Oczywiście bym musiał dorwać to samo w 16 bitowej wersji i porównać. Ale tak ogólnie szału nadal nie ma.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Szukam odpowiednich słów jeszcze: Nachalne, dosadne, niezwiewne, podane na twarz.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Wireless

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 07, 2015, 15:57
Szukam odpowiednich słów jeszcze: Nachalne, dosadne, niezwiewne, podane na twarz.
Znaczy: do d...y :)
Krótko i treściwie :)

Arek - zripuj sobie parę własnych płyt do formatu FLAC. I zobacz. To ściąganie z sieci, szczególnie darmowych rzeczy ... jest takie sobie.
Pozdrawiam, Wireless

frywolny trucht

No OK ale wytłumacz dwie rzeczy.
1. Jaki program, jak to podłączyć?
2. DAC ma te same bebechy i tych samych komponentów używa gdy łączę CD coaxialem i- po tej krótkiej i niemiarodajnej próbie- wychodzi, że gra lepiej niż gęsty DSD odtworzony na ograniczonym na wyjściu do 44,1 kHz programiku. Zagęszczanie 16 bit wydaje mi się dziwnym zabiegiem- ponadto, dużo bardziej miarodajne powinno być znalezienie pliku stworzonego jako gęsty format i rozprawienie się- lub nie- z 16 bit czy winylem.

Ciekawostka. Ściągnięty przeze mnie, wyżej wspomniany, plik DSD 128 waży 334 MB :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Wireless

1. EAC lub dbPoweramp
    EAC: http://www.exactaudiocopy.de/
    dbPoweramp: https://www.dbpoweramp.com/

2. zachodzi konwersja (transkodowanie) z gęstego DSD do rzadkiego WAV (CD). I to może psuć znacząco dźwięk. Bo podczas transkodowania ingerujesz w sygnał. To już nie jest bit-perfect. To jest ... nic, potencjalnie :( Miarodajne porównanie będziesz miał, gdy zripowaną płytę do FLACa
porównasz z oryginałem, Bo teraz porównujesz podpsute gruszki ze świeżymi jabłkami.
Pozdrawiam, Wireless

MAC

Użyj dbPowerampa.
Przy EACu zginiesz jak nie masz z nim praktyki.
Kompresje ustaw minimum na Level 8.

frywolny trucht

Dobra, dzięki. Najpierw jednak spróbujmy namierzyć program do odtwarzania DSD 128 i DSD 256.
Miałem foobar2000, że można dozbroić?
Standardowy łatwy, do instalacji pakiet kodeków nie zawiera jednak DSF ( zdjęcie 1), a ręczne dozbrajanie wg tej instrukcji http://www.audiostream.com/content/how-play-dsd-file-using-foobar2000#meq0Zs2rAQZjPxaq.97 zajęło mi pół godziny i nadal jestem w ciemnej d.pie. Są różnice w tym co powinno mi wyskoczyć, a tym co mi realnie wyskakuje. Ja ugrzązłem na jakimś mapowaniu, którego internetowe instrukcje nie przewidują zdjęcie 2).
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Nie pomogę. Nie gram i nigdy nie grałem z komputera.
Komputery służą do picia wódki w piątki a nie do grania muzyki.

frywolny trucht

Wyboista droga to jest.
Zainstalowałem Hi-Res Audio Player, prosty jak but, ale on kolei tylko widzi, że nie mam źródła.
Napieprza, że mam wybrać źródło, a wybór jest zerowy, albo jak próbuje puścić muzykę, krzyczy błąd źródła  :o
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Przyszła mi do głowy jeszcze taka wątpliwość. Załóżmy, że mam ten format DSD 256 i jestem na topie. Załóżmy, że to jest top. Ale za dwa lata wyjdzie jakiś nowy format, powiedzmy [wulgaryzm] 3200 i już nie jesteśmy na topie. Jak się okaże, że nowy format odniesie spektakularny sukces i przyjdzie się przesiąść na niego- DAC do śmieci? Przebrzmiały szybciej niż komputer PC?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Keef98

Filozofujesz...
Sorry, ale nie wiem, co się tak na DSD uparłeś, toż to ulubiony format Slayera.
Możesz oczywiście sobie zrzucić wszystko do DSD, tylko podam przykład na czymś "normalnym".
Masz plik mp3, "rozszerzasz" go do WAVa. Po co? :o Cały czas brzmi jak mp3, albo gorzej...
Zwal se CDki do WAVa - będzie dobrze, zgraj EACiem, odpal VLC i ciesz się muzyką :)

miniabyr

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 07, 2015, 18:35
Przyszła mi do głowy jeszcze taka wątpliwość. Załóżmy, że mam ten format DSD 256 i jestem na topie. Załóżmy, że to jest top. Ale za dwa lata wyjdzie jakiś nowy format, powiedzmy [wulgaryzm] 3200 i już nie jesteśmy na topie. Jak się okaże, że nowy format odniesie spektakularny sukces i przyjdzie się przesiąść na niego- DAC do śmieci? Przebrzmiały szybciej niż komputer PC?
Arek zapytaj Pmcompa ,on na temat konfiguracji sporo wie.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

Cytat: Count Dooku w Grudzień 07, 2015, 18:40Sorry, ale nie wiem, co się tak na DSD uparłeś, toż to ulubiony format Slayera.

Fenek Złotouchy ma? No tym bardziej muszę posłuchać jak nie trzeszczy :)
Poza tym przeczytałem, nie wiem na ile to wiarygodne, że pliki DSD powstają głównie z taśm matek, a nie przez interpolowanie chudego formatu do tłustego. Tutaj o tym piszą: http://hd-opinie.pl/18590,aktualnosci,co-gra-pliki-dsd-lista-ponizej.html

Co to jest muzyka zarejestrowana natywnie? Native DSD?

p.s. Paweł, Piotr nie ma mnie na liście ulubionych  ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Keef98

Ja mówię o tym, co możesz mieć w domu z DSD :P

frywolny trucht

Zakładam, że mogę mieć- i mam- plik DSD128. Waży sporo ponad 300 MB. Mój ci on, mam go! DAC pozwala odczytać natywne DSD 256 i to mogę mieć w domu- jak znajdę program odtwarzający i źródło plików w tej jakości  :D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

paul_67

Co to za nowomoda ze zmienianiem nicków ? Za chwilę trudno będzie się połapać kto jest kim...

Wireless

Coś się tak uparł z tym DSD.... ?
Noż kurcze - cały cywilizowany świat gra na FLACach, to jest otwarty, przenaszalny standard. Zgodnie nawet z zapowiedziami MS powinieneś go mieć by default w Win10 (nie wiem czy masz, ale Wielki Bill obiecywał w swoim czasie), A Ty DSD i DSD ....
Nie dość, że możesz sobie nawet do petaherców upsamplować, to i tak będzie Ci źle grało, skoro musisz to transkodować do WAVa przy wysyłaniu do DACa.

Upsamplowanie do wyższych czestotliwości próbkowania
a. w najlepszym przypadku nic nie daje
b. może jeszcze zepsuć, jeśli wyższa częstotliwość jest niecałkowitą wielokrotnością niższej ...

A z DSD to już tym bardziej, gdzie częstotliwość próbkowania zależy od skoków dynamiki .... Paranoidalny ten format jest, rodem z mrocznych zakamarków wyobraźni Antoniego.
Pozdrawiam, Wireless

Wireless

Pozdrawiam, Wireless