Aktualne nervosy audiofilskie

Zaczęty przez cdt, Listopad 04, 2017, 21:39

Poprzedni wątek - Następny wątek

cdt

Tomek zanim ją zacząłem licytować to poczytałem zachodnie fora . Ludzie 33 chwalą za dobry balans tonalny , brak sybilantów itd . Jak na razie jestem na plus .

cdt

I najdroższa z serii . AT 33Sa

cdt

Aktualny nervos to jakiś leżacy kaseciak . Ten ze zdjęcia to sony TC-138 SD . Do nabycia za jedyne 122 euro :) . Mam jutro dostać technicsa i duala do zabawy . W sumie to jak zagrają jest mniej ważne od tego jak będą wyglądać . Zakupie dla zabawy i żeby cieszyć oczy .

wojtek41

Ładniutki i do tego potrafi fajnie zagrać.  :)

krzysiek

Miałem coś podobnego, tylko nazywało się "Finezja" :) nie był to sprzęt zbyt finezyjny :P
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

wojtek41

Słuchałem Sony TC-136SD i było miło dla ucha i przyjemnie dla oka.
Lubie takie starocia...)


wojtek41

Takie tam, kaprysy staruszków... :D

cdt

Wojtek miłośnicy G-36 maja takie zajoby  ;D .  Idą świeta mam troche czystych kaset , to się pobawie . Nie oczekuje hejendu . Od finezji zapewne zagra ze 100x lepiej ale to nie  jakość chodzi a o zabawę .

wojtek41


cdt


amati74

Cytat: cdt w Marzec 05, 2018, 12:00
Pierwsze wrażenie to  sprężystość i detaliczność . Wkładka na minimalnym obciażeniu 1.8g . Pogram tak kilka dni żeby się ułozyła . Teraz jeszcze musze jej zafundować kabelki od Ondreja  [emoji14]
A jakie to Ondrej robi kabelki?

cdt

A jakaś miedź złocona + bawełniany oplot i miedziane końcówki

malg


wojtek41

Cytat: cdt w Marzec 28, 2018, 21:58Wojtek miłośnicy G-36 maja takie zajoby
Najprawdziwsza prawda  :D

McGyver

Cytat: cdt w Marzec 28, 2018, 21:14
Aktualny nervos to jakiś leżacy kaseciak . Ten ze zdjęcia to sony TC-138 SD . Do nabycia za jedyne 122 euro :) . Mam jutro dostać technicsa i duala do zabawy . W sumie to jak zagrają jest mniej ważne od tego jak będą wyglądać . Zakupie dla zabawy i żeby cieszyć oczy .
Wygląda z grubsza jak unitrowska Finezja. Miałem. Gorszy był tylko Magmor. Później miałem M9010 z dolby B (a nie żadnym CNRS) i wyszukiwaniem nagrań, był na tyle funkcjonalny że zdecydowałem się na daleko idące modyfikacje. Dołożyłem układ działający jak Dolby HX Pro, dołożyłem płynną regulację biasu, dołożyłem Dolby C, w planach było też wywalenie całej elektroniki, wymiana głowicy uniwersalnej na osobne głowice zapis - odczyt i zrobienie na bazie tego magnetofonu pełnoprawnej trzygłowicówki z Dolby C, ale w międzyczasie kupiłem okazyjnie prawie nowego Technicsa RS-BX828 którym byłem wówczas zachwycony, a doceniam go do dziś.

cdt

Cytat: McGyver w Marzec 28, 2018, 23:22ale w międzyczasie kupiłem okazyjnie prawie nowego Technicsa RS-BX828 którym byłem wówczas zachwycony, a doceniam go do dziś.
Mam Technicsa RS AZ6 . Taki plastik fantastik choć gra dość dobrze . Raz na miesiąc go wyjmuje z szafy żeby trochę pograł . Chcę leżącą maszynę ;D . Do audiofili to mam lectora i sme 3012 ;)

cdt

Cytat: malg w Marzec 28, 2018, 23:13Darek
a nie masz fixum na taką:
Nie dostalem ostatnio spadku ;D

McGyver

Cytat: cdt w Marzec 28, 2018, 23:40Mam Technicsa RS AZ6
Znam. Ten AZ6 to powinien buty czyścić starszemu bratu RSBX828. Zupełnie nie ta klasa dźwięku.

amati74

Cytat: cdt w Marzec 28, 2018, 22:59
A jakaś miedź złocona + bawełniany oplot i miedziane końcówki
Fajne!!!

cdt

Możliwe że masz racje . Lata 90 to nie był udany czas technicsa .Miałem też kiedyś wysokiego deca  kenwooda z lat 70 i grał lepiej od AZ6 .

McGyver

Cytat: cdt w Marzec 29, 2018, 00:21Lata 90 to nie był udany czas technicsa .
No nie całkiem. RS-BX828 to lata '90.
Ale faktem jest również, że to chyba najbardziej udany deck Technicsa schyłku XX wieku.

cdt

 ;D se nagram takie hity i nie musze mieć hejendu . W dupie z hejendem  :P

Piterski

Cytat: amati74 w Marzec 29, 2018, 00:16Cytat: cdt w Wczoraj o 22:59

    A jakaś miedź złocona + bawełniany oplot i miedziane końcówki

Fajne!!!

To są kabelki ze srebra pokryte powłoką ze złota i ubrane przez Ondreja w oplot bawełniany.
Do tego lutuje dobre jakościowo złocone wsuwki na piny.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

malg

Cytat: Piterski w Marzec 29, 2018, 09:59
Cytat: amati74 w Marzec 29, 2018, 00:16Cytat: cdt w Wczoraj o 22:59

    A jakaś miedź złocona + bawełniany oplot i miedziane końcówki

Fajne!!!

To są kabelki ze srebra pokryte powłoką ze złota i ubrane przez Ondreja w oplot bawełniany.
Do tego lutuje dobre jakościowo złocone wsuwki na piny.

piny cardasa