Miniabyra ulubiony klocek

Zaczęty przez miniabyr, Luty 12, 2015, 17:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

 Mój ukochany element mojego systemu? Każdy .Bo każdy jest wynikiem świadomego wyboru, preferencji muzycznych i oczekiwań. Jest też kompromisem  cenowym ,bo nie każdego stać na wymarzony ,,klocek". To na czym gram w domu obecnie ,jest właśnie  wypadkową tego wszystkiego plus doświadczenie zdobyte przez 30 lat .U mnie najważniejszym elementem mojego systemu jest wzmacniacz i kolumny bo pod ten komponent dobierałem resztę toru audio. Audio Note  to jest firma z która związałem się  już dawno temu i pozostanę wierny,  nie zważając na panujące  trendy i mody. Ich wzmacniacz plus kolumny stanowią idealny ,zgrany tandem ,który oferuje wszystko to co lubię. Stwierdzenie że to gra świetnie jest banalne ,ale prawdziwe. Ta sygnatura dźwięku i sposób w jaki jest reprodukowany  odpowiada mi najbardziej ze wszystkich systemów jakie słyszałem i na które mnie stać.  Wzmacniacz to  Audio Note  Oto Se  2x9Watt(rok produkcji 1996 i nie jestem jego pierwszym właścicielem);kolumny to  Audio Note AN E-D (rok produkcji 1997 lub 98 i jestem pierwszym właścicielem) Zanim   to wszystko stanęło u mnie  w takiej postaci ,to przez moje uszy przewinęło się sporo sprzętu ,który ugruntował moje przekonanie ,że właśnie ten zestaw jest najlepszy. No dobrze napisałem ,że mój  system brzmi świetnie ,ale jest wiele innych klocków audio które powinny  zabrzmieć równie dobrze. To co jest takiego wyjątkowego właśnie w nim. Nie będę tu pisać o czarowaniu średnicy ,basie  i takim tam ble,ble ,ble  bo sprzęt na jakimś poziomie  po prostu to ma i nie trzeba tego udowadniać. Ale nie każdy potrafi  pokazać muzykę z różnych epok audio w tak przekonujący sposób jak Audio Note! Jak słucham muzyki z lak 60 'to  mój system oddaje jej charakter  , jak   słucham ,,tekturowych" lat 70  to mam ten okropny sound  , lata 80-plastik  is  fantastic  i ja go mam. Chce się powiedzieć ,że to oczywiste! Ale czy na pewno. W moim odczuciu nie. Wielokrotnie miałem przyjemność słuchać systemów  moich znajomych ,lub na prezentacjach najnowszych osiągnięć w dziedzinie audio  i w większości po powrocie do domu mówiłem sobie ,,uff jak dobrze u mnie gra"  Większość tych systemów które mi się nie podobają  ,mają nieznośną  tendencją zacierania różnic  stylistycznych miedzy dekadami muzycznymi . Taki jeden szablon przyłożony do  nagrań  z ostatnich 50 lat. Takim najgorszym doświadczeniem był najnowszy  wzmacniacz  Yamaha  A-S 3000 ,który został wypożyczony przez znajomego w celach dobrania do reszty zabawek Jak brzmiał ? Ano nijak .Cokolwiek przez niego przeszło, brzmiało identycznie ,bez znaczenia był z jakich lat pochodzą te nagrania. Jedna forma do wszystkiego. Taki sam szablon maja  chirurdzy plastyczni  ,,upiększają" głupie baby takim samym uśmiechem, podbródkiem  i  resztą. Mój  znajomy zanim trafił do mnie zrobił turne po warszawski salonach audio  i  był mocno wkurzony ,że przez  ten czas nie znalazł nic dla siebie. Przyszedł chłopina do mnie, usiadł ,  posłuchał  ,a potem poszedł do Wojtka Szemisa  po zestaw. Żeby nie było tak pięknie  z tą laurką odnośnie  Audio Note'a to ja swój system potężnie apgrejdowałem w zeszłym roku. Na jednym z Audo Show  poznałem właściciela KBL Sound  ,oraz Mirka Tomaszewskiego z LinnArt. Mirek Tomaszewski zajął się wzmacniaczem ,a Kbl Sound kolumnami. Co zostało zmienione? We wzmacniaczu wszystkie kondensatory ,rezystory zarówno sygnałowe jak i zasilające . W kolumnach zostały wymienione  górne resorowanie  głośnika nisko/średnio tonowego  bo padło ze starości ,oraz  rezystory i kondensatory  w zwrotnicy. No to zapytacie dlaczego  dokonałem zmian ,jeśli było tak pięknie. Chciałem kupić coś z wyższej półki cenowej AN ,ale namówił mnie do eksperymentu Pmcomp . Spróbuj ,co ci szkodzi . No i się zaczęło. Przez 8 miesięcy wlutowywałem i wylutowywałem kondensatory sygnałowe. A grały u mnie  V-cup ,Audio Note ,Jensen, Sprauge, Audyn , Multicup.Po wielu bojach   został w torze  sygnałowym Jensen i Multicap .Jest bardzo dobrze. Zaznaczam jednak że wyżej zamieszczony tekst jest tylko moją opinią .Nie musicie się z nią zgadzać.Miniabyr. :P


[skróciłem tytuł o słowo konkurs]
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

jamówię

Świetny tekst,bardzo mnie przekonuje takie podejście :)
miniabyr,bardzo Ci gratuluję tego zestawu.

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

merlin1973

Pozdrawiam S.CH.

miniabyr

 :( :( :( nie wiem jak to zrobiłem, ale rozwaliłem laptopa zwalajac do na ziemię. Pękła lekko obudowa. Szit stukam tekst z tabletu. Nie jest latwo :'(
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pmcomp

#5
Ja tylko napisze, ze system miniabyra to jeden z NAJlepszych systemów jakie kiedykolwiek mialem okazje sluchac.
Mamy z Pawłem podobne postrzeganie jakosci i przyjemnosci z odbioru muzyki i nawet czesciowo podobne jazzowe gusta. Choc On zapewne mniej trawi moje big bandy, a ja Jego baroki :).
Pawel jest muzykiem i odbiera muzyke i dzwieki reoche inaczej niz przecietny zjadacz chleba. Ja wiele sie od Niego nauczylem za co serdrcznie wielkie DZIĘKUJĘ.

Rzeczywiscie na bazie moich doswiadczen upgrade wzmaka Pawla byl lepsza opcją niz kupowanie nowego klocka AN. Ale to moje zdanie, ciesze sie, ze Pawlowi sie podoba.

Jeszcze ze skromnosci miniabyr nie wpomnial co jest zrodlem w Jego systemie, a jest to duza czesc tego sukcesu. To gramofon Zontek i phono stage Moon.

Pozdro

Jakub

Bardzo fajny wpis. Ciekaw jestem jak to gra. Bardzo podoba mi się wygląd tego sprzętu.

masza

Pomyślałem, pomyślałem i już wiem skąd było tyle powietrza w muzyce u miniabyra!
Sprytny trick!

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza

Cytat: pmcomp w Luty 12, 2015, 20:10Jeszcze ze skromnosci miniabyr nie wpomnial co jest zrodlem w Jego systemie, a jest to duza czesc tego sukcesu. To gramofon Zontek i phono stage Moon.
OK ale z CD grało równie dobrze.

kangie

Slyszalem dwa systemy AudioNote. Jeden u przyjaciela u ktorego cyfra gra przepieknie. Kolega nie ma gramofonu.
Drugi system to system wystawiony przez Wojciecha Szemisa w zeszlym roku bodajze w kwietniu na Audiofilu. I tutaj niestety cos poszlo nie tak. Wg mnie prezentowal najgorsze brzmienie z serii Audiofil 2014. Mial sie nijak do systemu mojego kolegi. Poszlo kilka moich plyt dobrze zrealizowanych. Niestety brak ataku, zmian dynamiki, koc na kolumnach. Slabe granie. Wtedy zawiodlem sie, bo przygotowany bylem na wybitne brzmienie tej przeciez zacnej firmy. Mam swoje przypuszczenia dotyczace slabego zestawienia gramofonu. Slaba wkladka i przecietne ramie. MC LO i brak traf.
Druga sprawa to chyba jednak zbyt duza przestrzen do naglosnienia. Dwudrozne kolumny AN wielkie nie sa i nie poradzily sobie z 70mkw pomieszczeniem Hotelu Radisson.
Najwazniejsze ze kumpla zapitala. Szkoda ze tylko z CD.

masza


pmcomp

Cytat: masza w Luty 12, 2015, 20:35
Pomyślałem, pomyślałem i już wiem skąd było tyle powietrza w muzyce u miniabyra!
Sprytny trick!

A to nie stało sie nastepnego dnia rano ???

Nooooo ... sam juz nie wiem co mam zaproponować u siebie ... bimbir miniabyra stal sie slawny. Coca Cola może być ???

Pozdro

pmcomp

M
Cytat: kangie w Luty 12, 2015, 20:44
Slyszalem dwa systemy AudioNote. Jeden u przyjaciela u ktorego cyfra gra przepieknie. Kolega nie ma gramofonu.
Drugi system to system wystawiony przez Wojciecha Szemisa w zeszlym roku bodajze w kwietniu na Audiofilu. I tutaj niestety cos poszlo nie tak. Wg mnie prezentowal najgorsze brzmienie z serii Audiofil 2014. Mial sie nijak do systemu mojego kolegi. Poszlo kilka moich plyt dobrze zrealizowanych. Niestety brak ataku, zmian dynamiki, koc na kolumnach. Slabe granie. Wtedy zawiodlem sie, bo przygotowany bylem na wybitne brzmienie tej przeciez zacnej firmy. Mam swoje przypuszczenia dotyczace slabego zestawienia gramofonu. Slaba wkladka i przecietne ramie. MC LO i brak traf.
Druga sprawa to chyba jednak zbyt duza przestrzen do naglosnienia. Dwudrozne kolumny AN wielkie nie sa i nie poradzily sobie z 70mkw pomieszczeniem Hotelu Radisson.
Najwazniejsze ze kumpla zapitala. Szkoda ze tylko z CD.
Moim zdaniem zaden system, ktory gdzies jest systemem, nie zagra w przypadkowych hotelowych pomieszczeniach.
NO WAY !!!
Pomieszczenie i budowanie systemu pod dane pomieszczenie to podstawa.

Pozdro

masza

Cytat: miniabyr w Luty 12, 2015, 20:48
Maciek a ten trik to nie jest przypadkiem patent z wysokością kolumny o którym ci mówiłem.? Bo ja tak gram zawsze- to jest takie moje spostrzeżenie po wielu latach grania na Audio note
Paweł, to był żart ;)
Pokrywa :)

Za scenę u Ciebie jest odpowiedzialne idealne dopasowanie mocy wzmacniacza, kolumn i wielkości pomieszczenia. Stare budownictwo i to co siedzi pod tynkami też nie pozostaje bez znaczenia.

pmcomp

Cytat: masza w Luty 12, 2015, 20:52
Cytat: miniabyr w Luty 12, 2015, 20:48
Maciek a ten trik to nie jest przypadkiem patent z wysokością kolumny o którym ci mówiłem.? Bo ja tak gram zawsze- to jest takie moje spostrzeżenie po wielu latach grania na Audio note
Paweł, to był żart ;)
Pokrywa :)

Za scenę u Ciebie jest odpowiedzialne idealne dopasowanie mocy wzmacniacza, kolumn i wielkości pomieszczenia. Stare budownictwo i to co siedzi pod tynkami też nie pozostaje bez znaczenia.

I neutralizacja podłogi.

Pozdro

pmcomp

Cytat: pmcomp w Luty 12, 2015, 20:50
M
Cytat: kangie w Luty 12, 2015, 20:44
Slyszalem dwa systemy AudioNote. Jeden u przyjaciela u ktorego cyfra gra przepieknie. Kolega nie ma gramofonu.
Drugi system to system wystawiony przez Wojciecha Szemisa w zeszlym roku bodajze w kwietniu na Audiofilu. I tutaj niestety cos poszlo nie tak. Wg mnie prezentowal najgorsze brzmienie z serii Audiofil 2014. Mial sie nijak do systemu mojego kolegi. Poszlo kilka moich plyt dobrze zrealizowanych. Niestety brak ataku, zmian dynamiki, koc na kolumnach. Slabe granie. Wtedy zawiodlem sie, bo przygotowany bylem na wybitne brzmienie tej przeciez zacnej firmy. Mam swoje przypuszczenia dotyczace slabego zestawienia gramofonu. Slaba wkladka i przecietne ramie. MC LO i brak traf.
Druga sprawa to chyba jednak zbyt duza przestrzen do naglosnienia. Dwudrozne kolumny AN wielkie nie sa i nie poradzily sobie z 70mkw pomieszczeniem Hotelu Radisson.
Najwazniejsze ze kumpla zapitala. Szkoda ze tylko z CD.
Moim zdaniem zaden system, ktory gdzies jest systemem, nie zagra w przypadkowych hotelowych pomieszczeniach.
NO WAY !!!
Pomieszczenie i budowanie systemu pod dane pomieszczenie to podstawa.

Pozdro

Dlatego system miniabyra nie zagra u mnie i mój u Niego.

Pozdro

masza

Cytat: pmcomp w Luty 12, 2015, 20:53I neutralizacja podłogi.
Drewniane stropy. Bajka dla akustyki.

gratefullde

Tekst mi się nie podoba, jest grafomański, podszyty dziwnymi relacjami pomiędzy żywym użytkownikiem a martwymi ( w sensie dead) urządzeniami elektroniki użytkowej. Właściwości obydwóch a w szczególności tych martwych, można negatywnie ocenić po wzmożonym zużyciu prądu. Choć i ci drudzy nie pozostają bez wrażliwości na uroki napięcia sieciowego. Sytuację ratują generalnie poczucie własnej wartości obudów wzmacniaczy jaki i głośne nazwiska i nazwy, co niektóre wytłuszczone progresywnie w niełagodny sposób rzucając się w oczy. Poza tym, jak można nie obrazić znajomych stwierdzeniem: uFfff.

Stwierdzenie to stanowi przecież kwintesencję odsłuchów każdego zdroworozsądkowego audiołoba. Ufff... to można se powiedzieć kobiecie po świetnym seksie, kiedy ósmy raz dochodzisz i masz ochote na dziesiąty ale nie wiesz gdzie podział sie dziewiąty....
Ale ufff w audiooo? To jak słuchanie makintosza z podłączonym mikrofonem do którego dmucha Cat Steavens ;)
Generalnie jest dobrze ino ...gratulacje miniabyr, fajny tekst :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

Jak zakończę zabawę z panelami to dam znać to wpadniecie. Co do szerokości sceny,to ja nie lubię jak gra głęboko, więc ustawiam kolumny pod niewielkim skosem, a to przekłada się na szerokość sceny. I tak jak Tobie mówiłem, wole kolumny postawione wyżej, tak aby ucho wypadało na wysokości między głośnikami. Wolę jak wysokotonowy jestem znacznie wyżej niż na wysokości uszy. U m ie poprawia się bass, jest znacznie bardziej sprężysty i swobodny. Spróbujcie to nie wiele zachodu- a może coś nowego usłyszycie.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

jamówię

Cytat: miniabyr w Luty 12, 2015, 21:05
Jak zakończę zabawę z panelami to dam znać to wpadniecie. Co do szerokości sceny,to ja nie lubię jak gra głęboko, więc ustawiam kolumny pod niewielkim skosem, a to przekłada się na szerokość sceny. I tak jak Tobie mówiłem, wole kolumny postawione wyżej, tak aby ucho wypadało na wysokości między głośnikami. Wolę jak wysokotonowy jestem znacznie wyżej niż na wysokości uszy. U m ie poprawia się bass, jest znacznie bardziej sprężysty i swobodny. Spróbujcie to nie wiele zachodu- a może coś nowego usłyszycie.

Też tak słucham,wysokie są wtedy takie eteryczne i holografia,moim zdaniem, jest lepsza.

masza

Cytat: miniabyr w Luty 12, 2015, 21:05I tak jak Tobie mówiłem, wole kolumny postawione wyżej, tak aby ucho wypadało na wysokości między głośnikami. Wolę jak wysokotonowy jestem znacznie wyżej niż na wysokości uszy. U m ie poprawia się bass, jest znacznie bardziej sprężysty i swobodny. Spróbujcie to nie wiele zachodu- a może coś nowego usłyszycie.

Ja słucham w odległości 4m od linii głośników.
Kilkanaście centymetrów w tą czy w tą nie zrobi różnicy w odbiorze.
Zresztą ja na scenę nie mogę narzekać.
W sumie na nic nie narzekam oprócz wolnego miejsca na płyty :)

stary audiofil

Dobra,dobra tez wpadnę-też mam bimber taki delikatesowy nawet.

Masza
To za kolumnami masz scenę?
Co tam teraz leci?

miniabyr

No fakt ja słucham ze znacznie mniejszej odległości. Kurna klepanie w tablet to kara serio  :'(
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9