Magnetofony kasetowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

muda44

Cytat: McGyver w Styczeń 12, 2018, 22:15
Cytat: muda44 w Styczeń 12, 2018, 22:00Dzisiaj gdybym miał kupować Technicsa to tylko 707 / 727 .
A ja postawiłbym na model o półke wyższy, RS-BX828. Ten ma dodatkowo dwa wałki.


Oczywiście, tylko kwestia ceny .
765 , 707 wart jest około 300zł i za tyle da się takie modele kupić .
828 wołają od około 700zł do nawet 2000zł :)
To jest ŻART a ceny tylko dla kolekcjonerów bo w tych pieniądzach bez problemu kupi się Sony z serii 7XXES jak 770,790 ES które są dużo lepsze a idąc dalej to za około 800 serię 8XXES a za 1500-2000zł topowe 9XXES jak i KA6ES .

828 jak i 965 były topowymi deckami Technicsa , ich ceny są topowe ale brzmienie już nie w stosunku do Sony czy Pioneera z tych samych przedziałów cenowych.

moon

ma ktos konto na hifi engine czy czyms takim i moglby mi sciagnac serwisowke do decka Pioneera CT 757?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

rudy-102


malg

Cytat: moon w Styczeń 18, 2018, 16:57
ma ktos konto na hifi engine czy czyms takim i moglby mi sciagnac serwisowke do decka Pioneera CT 757?


mam konto, chciałem sciagnąc, ale ...
na hifiengine blokują adresy IP z zakresu tpnet.pl, więc nie mogę nic sciagnać
Ku...a, co za domorosli admini tam siedzą,
najlepiej jakby zablokowali cały ruch to wtedy będzie najbezpieczniej
(nie chce im sie wprowadzac pewnie reguł indywidualnych, ja pier.....e



GregWatson

Zablokowane też z playa. Jak żyć....  >:(
Trochę tego i trochę tamtego też.

malg

Za adminów teraz ........ biorą, nie chce im sie ....... ale jest bezpiecznie

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

dzieki, tyle ze manual to kiedys mialem, chcialem zobaczyc, jak moge wymiec pasek do kieszeni, byc moze to wystarczy zeby lepszy jej docisk byl, bo to jedyny chyba mankament mojego 757, a jesli to byloby to, no to serwis bym ominal...
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

muda44

Cytat: moon w Styczeń 19, 2018, 10:25
dzieki, tyle ze manual to kiedys mialem, chcialem zobaczyc, jak moge wymiec pasek do kieszeni, byc moze to wystarczy zeby lepszy jej docisk byl, bo to jedyny chyba mankament mojego 757, a jesli to byloby to, no to serwis bym ominal...


Kup i wymień wszystkie paski .
Opisywałem to na AS ale szybciej tu znalazłem
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2770882.html

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

moon

oba paski + rolke juz mam, moze poradze sobie z wymiana;)  tym bardziej, ze kupowalem od polecanego tu kiedys pana Andrzej, kiedys serwisanta Pioneera, ktory podeslal nawet zdjecia, jak to wymienic.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

McGyver

Cytat: moon w Styczeń 18, 2018, 16:57Pioneera CT 757
Miałem kiedyś. Świetny deck. IMHO zauważalnie lepszy od kultowego Akai GX75.

moon

mi sie bardzo podoba jego granie, kupilem w ciemno po jakichs lekturach w necie, 3-4 lata temu za 100pln z olx, gdy na allegro zenili po 250, nie zaluje zadnej wydanej zlotowki.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

muda44

Kilka lat temu CT-939 można było kupić idealny za 300zł .
757 fajny deck chociaż mi nie leżały w tej serii wskaźniki wysterowania .

moon

jak kupowalem powyzej 757 kosztowaly wiecej niz 300, pomijam, ze dalem 100pln za swoj.

wskazniki wysterowania nie maja dla mnie znaczenia, kto by na to zwracal uwage
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

moon

do paskow dotarlem i zmienilem, jednak w miedzyczasie zepsulem mechanizm otwierania kieszeni;) w tym linku od mudy chyba jest opis, jak to naprawic.
btw, Muda, moze podpowiesz, jak wymienic rolke? czy to sie rozbiera kieszen od przodu czy wszystko 'od dupy strony'?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

moon

zajebiscie, udalo sie wymienic paski, doprowadzic otwieranie kieszeni do porzadku, to przy wytrzasaniu srubki ze starosci pekl plastikowy bolec przy kieszeni. zeby sie nie okazalo, ze lepiej kupic nowego decka...
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

moon

tak kontrolnie, szukam dawcy organow, kieszen i jej elementy, do Pioneera CT-757
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

muda44

Cytat: moon w Marzec 23, 2018, 10:20
do paskow dotarlem i zmienilem, jednak w miedzyczasie zepsulem mechanizm otwierania kieszeni;) w tym linku od mudy chyba jest opis, jak to naprawic.
btw, Muda, moze podpowiesz, jak wymienic rolke? czy to sie rozbiera kieszen od przodu czy wszystko 'od dupy strony'?

Przy wyciągniętym mechanizmie ściągasz cieniutkim śrubokrętem metalową blokadę na ośce na której siedzi rolka z plastikowym mocowaniem (uważaj bo może gdzieś polecieć ) . I ściągasz .
Bolczyk wybijasz w stronę gdzie jest on ciut grubszy i to wszystko .
Jak kupisz rolkę a przed jej założeniem sprawdź czy jest równa . Załóż ją na wiertło czy coś podobnego , rozpędź palem i sprawdź .

Co do części to może Andrzej z Rabki ?

marekw 76

Ostatnio nie używałem magnetofonu przez kilka miesięcy... Tak jakoś wyszło, nowe ramię, wkładki zmieniałem, pre do gramofonu itd.
Wczoraj mnie na wspomnienia naszło, odpalam magnet a tam jakoś obroty za małe - wszystko gra w lekko zwolnionym tempie :(
Jakieś pomysły?
Magnetofon to TEAC V 5000
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

moon

Cytat: muda44 w Marzec 31, 2018, 13:46Co do części to może Andrzej z Rabki ?

tak, paski mialem wlasnie od Andrzeja, i on mi sluzyl rade, co jak zrobic, po tym jak sie zlamal bolec plastikowy w kieszeni wyslalem mu calosc do naprawy, bo mial ten element, a ze z zamknietymi oczami robi te Pioneery, to wolalem juz nie grzebac:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Magreeltoreel

Witam

Jeśli ktoś z Was poszukuje ciekawy, rzadki model magnetofonu proszę wysłać do mnie prywatną wiadomość.
Życie jest zbyt krótkie na nudne hi-fi

christo

Panowie, doradźcie. Jak większość, mam sporo kaset Pochowanych gdzieś w pudłach. Magnetofonu brak. Szukam czegoś niedrogiego na przyzwoitym poziomie. W ogóle na tym się nie znam.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

moon

co to jest niedrogiego?:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

christo

Cytat: moon w Maj 16, 2018, 12:12
co to jest niedrogiego?:)
2-3 stówki max. A jak mniej - jeszcze lepiej. To bardziej dal zabawy i przesłuchania starych, nagranych i nieopisanych kaset.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910