Uniwersalny sterownik obrotów – Zontek

Zaczęty przez rudy-102, Luty 28, 2016, 18:37

Poprzedni wątek - Następny wątek

paul_67

Już mi się prawie udało.Obroty były szybsze niż 33, a wolniejsze od 45 :'(

rudy-102

Naklejka wygląda normalnie. Nie sądzę, żeby światło się nie odbijało. Problem musi leżeć gdzieś indziej.
Jakie masz trafo?

paul_67


rudy-102

Może cały problem leży w wadze talerza. Ten sterownik robiony jest pod gramofon Zontek z talerzem chyba koło 20 kg z Fontkiem też się znakomicie sprawdza. Może Twój talerz jest poi prostu tak lekki, że napięcie startowe jest dla niego zbyt wysokie i dla tego tak "odlatuje".

paul_67

Sam nie wiem.Może wypowie się w tej sprawie Paweł Zontek...Powiedz mi jeszcze jak ta dioda powinna migać przy uczeniu się prędkości obrotowej?

rudy-102

A próbowałeś przytrzymać talerz palcem podczas rozpędzania? Może to jakoś na niego wpłynie.

rudy-102

Cytat: paul_67 w Maj 03, 2018, 16:44
Sam nie wiem.Może wypowie się w tej sprawie Paweł Zontek...Powiedz mi jeszcze jak ta dioda powinna migać przy uczeniu się prędkości obrotowej?
Och. To było dawno, ale ona po prostu migała jednym rytmem i dosyć szybko.

paul_67

Na razie muszę odpocząć bo dawno tak dużo nie klęczałem jak dzisiaj...

paul_67

#308
U mnie miga wolno szybko na przemian, ale tylko wtedy gdy czujka jest w odpowiedniej odległości od strobo.


Bartolo

Nie chciałbym napisać czegoś głupiego, ale z tego co pamietam sterownik jest robiony do silnika 24v...
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

paul_67

Tak to wygląda w środku.


paul_67

Dla fasonu.Obudowa w ogóle nie jest duża tylko części małe  ;)

Jakub

Projektant płytki nie przewidział otworów montażowych?

paul_67

Cytat: Jakub w Maj 03, 2018, 20:18Projektant płytki nie przewidział otworów montażowych?
Nie ma.Taśmą dwustronną trzeba było sobie poradzić.

Piterski

Moim zdaniem coś może być nie halo z płytką bo po podłaczeniu do komputera program powinien pokazać parametry.
Gdybym miał jeszcze AF to bym wziął Twój sterownik i nauczył go na moim gramofonie.
Teraz to już nie możliwe bo go sprzedałem.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

rudy-102

Cytat: Bartolo w Maj 03, 2018, 17:26
Nie chciałbym napisać czegoś głupiego, ale z tego co pamietam sterownik jest robiony do silnika 24v...
Nie koniecznie. Kiedyś mierzyłem jakie napięcie jest podawane na silnik podczas pracy. Jeśli dobrze pamiętam to było coś w okolicy 4 volt. Sterownik współpracuje z każdym transformatorem w przedziale od 12V do 24V.

paul_67

Cytat: Piterski w Maj 03, 2018, 21:43
Moim zdaniem coś może być nie halo z płytką bo po podłaczeniu do komputera program powinien pokazać parametry.
Gdybym miał jeszcze AF to bym wziął Twój sterownik i nauczył go na moim gramofonie.
Teraz to już nie możliwe bo go sprzedałem.

Właśnie to jest podejrzanie,że po podłączeniu do komputera nic się nie dzieje.

paul_67

Z tego programu mógłbym zwolnić obroty.Póki co wróciłem do sterownika AA.Dobre,że go nie rozprułem.Mam nadzieję,iż kasa nie poszła się... bo kobieta mnie zabije.Pisałem do konstruktora Zontka i nie pozostaje mi nic innego jak czekać.

peezeet

Jak dioda miga to jest cacy.
A resztę może jutro wyśledzimy.
PZ.

paul_67

Tylko,że z tego migania nic nie wynika.Już trzeci dzień tak się z tym męczę zamiast słuchać muzyki.Mam już dość.Pakuję i odsyłam.

paul_67

Dziękuję wszystkim, którzy starali mi się pomóc :)

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

paul_67

Głównym problemem jest brak mojej cierpliwości :)

miniabyr

Cytat: paul_67 w Maj 05, 2018, 08:31
Głównym problemem jest brak mojej cierpliwości :)
Czyli co kręci się już jak trzeba ,czy skontaktowałeś się z Nadkonstruktorem ?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !