OBUH i Rogalów Analogowy.

Zaczęty przez miniabyr, Luty 03, 2015, 17:30

Poprzedni wątek - Następny wątek

LampowY

Cytat: LampowY w Sierpień 31, 2018, 12:38
A póki co dotarł Limboski.

Cytat: LampowY w Wrzesień 01, 2018, 09:51
Winyla zapuszczę jak tylko będę mógł chodzić  ;D
Na razie go tylko mam  :)


Mam już kilka pozycji z Rogalowa więc brzmienie tych wydań nie są mi obce. Są bardzo dobre mimo, że nie wszystkim się taki analogowy puryzm podoba.

No to dopiero dzisiaj otworzyłem sobie Limboskiego.
Szczerze mówiąc przeżywam koszmar i odechciewa mi sie dalszych zakupów z Rogalowa  :-\

Winyl nie chce wejść na szpindel, trzeba rozwiercać otwór.
Jest tyle wytłoczonego syfu w podkładzie, że aż strach. Jeden wielki szum. Potwornie to słychać między ścieżkami.
W dwóch miejscach igła przeskakuje...  ???
Hmm...  >:(

miniabyr

O to przykre . Mam kilka pozycji i  są od strony tłoczenia perfekcyjne . Czyli wpadka . Ciekawe czy tylko u ciebie ,czy  w większej ilości egzemplarzy .A  sama jakość nagrania jest na poziomie OBUH czy nie?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

LampowY

Cytat: miniabyr w Październik 14, 2018, 16:35A  sama jakość nagrania jest na poziomie OBUH czy nie?
Tu nie mam najmniejszych uwag.
Jest to wszystko czego oczekujemy od Rogalowa - pure analog.

cdt

Właśnie odpaliłem . Faktycznie szumi . Ale to mi nie przeszkadza . To mi brzmi jak szum z taśmy . Posłuchaj jutro jak ci mrówki przestaną przeszkadzać  >:D

cdt

hmm miedzy 3 a 4 nagraniem w przerwie jest jak by sprzężenie . Do tej pory nie zwracałem na to uwagi .  100 % analogu z jego plusami i minusami  ;D . Ale przeskakiwania bym nie podarował . Moja nie skacze

LampowY

Cytat: cdt w Październik 14, 2018, 16:55Ale przeskakiwania bym nie podarował
Nic nie zrobię. Płyta kupiona w sierpniu...  >:(
Paczałem przez lupę, uszkodzenie mechaniczne rowka.
Jak sobie wymienię okulary  ;D to spróbuje tego co Therion kiedyś kombinował z rylcem  :o

miniabyr

Idę sobie ulicą a tu taka niespodzianka ,taka niespodzianka !!! ;D Pacze i widzę LATERNA  czyli freekowe granie(czyli  nie dla wszystkich  :P ) które nagrał Wojcek . Nawet nie wiedziałem ,że coś takiego zostało zarejestrowane . Oczywiście nakład bardzo mały a ja mama nr 323. Płyta wydana przez OBUH  nr V26  w 2005 roku .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

paul_67


miniabyr

Cytat: paul_67 w Listopad 03, 2018, 12:31
Na ulicy leżało czy jak???
W komisie z czarnymi plackami . Płyta nowa ,zafoliowana .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Dziś wybieramy się do Rogalowa Analogowego . Same fajne chłopaki jadę z naszego forum . Powodem naszej wizyty  u Wojcka są magnetofony i taśmy . Namawiamy Wojcka do wydawanie jego produkcji w takiej właśnie formie . Ja niedługo będę mieć cztery takie perełki  wyprodukowane w Rogalowie ! ;D Relacje niebawem .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

LampowY

Cytat: miniabyr w Maj 18, 2019, 10:56Same fajne chłopaki jadę z naszego forum
A wszyscy niefajni zostają...  :)

michał_flaga

Rogalów Analogoey jest kolejnym dowodem potwierdzającym tezę, że urodziłem się 18 lat za późno.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

miniabyr

Że to magiczne miejsce to wiem od 5 lat !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

michał_flaga

chyba najbardziej poruszył mnie wątek dotyczący sytuacji, w której muzycy nie radzą sobie w tym studio z poziomem swoich umiejętności.

miniabyr

Cytat: michał_flaga w Maj 19, 2019, 08:18
chyba najbardziej poruszył mnie wątek dotyczący sytuacji, w której muzycy nie radzą sobie w tym studio z poziomem swoich umiejętności.
To niesamowite ,że dawniej nad umiejętnościami  nikt w takiej sytuacji nie zastanawiał się . Po prostu tego problemu nie było . W studio nagrywali najlepsi !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

amati74

Cytat: LampowY w Maj 18, 2019, 11:47
Cytat: miniabyr w Maj 18, 2019, 10:56Same fajne chłopaki jadę z naszego forum
A wszyscy niefajni zostają...  :)
O ty.. [emoji12]

dino

Cytat: miniabyr w Maj 19, 2019, 09:07To niesamowite ,że dawniej nad umiejętnościami  nikt w takiej sytuacji nie zastanawiał się . Po prostu tego problemu nie było . W studio nagrywali najlepsi !
Bo nie było cyfrowych "poprawiaczy". Jak nie było wyjścia to (co sam widziałem) nierówno zagrane bębny "czyścili" w studiu PR3 na wielośladzie przesuwając ręcznie taśmę z włączoną głowicą kasującą. Teraz to zrobisz myszką i softem.

miniabyr

Jutro święto analogowych maniaków czyli wizyta w Rogalowie Analogowym . Zdam relację choć zdaję sobie że świat analogowy nie podlega zmianą tak jak cyfra . I zapewne zobaczę u Wojcka wielką konsoletę Siemensa z początku lat 70 i magnetofony Studer ,Telefunken i mnóstwo innych analogowych artefaktów . Zdjęcia będą obowiązkowo ! 8)  CDN!!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Pboczek

Ooo, nie dotarłem wcześniej do tego wątku.

Miniabyr wskaż proszę, którą płytę zamówić celem obsłuchania.

https://wsm.serpent.pl/sklep/wyniki.php?typ=7&id_wytworni=26
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Sam się zdecydowałem i zamówiłem autorską płytę.  :)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

miniabyr

Jeśli uda ci się znaleźć grupę Robotobibok " Nawyki Przyrody " to bierz ! Bardzo trudno dostępna i dość droga . To trochę freekowe granie (ja uwielbiam ) ale znakomicie nagrane ! Dla mnie 1 płyta wśród produkcji Wojcka . Wszystkie sa doskonale nagrane i wytłoczone . Jest jedno ale -to produkcje niszowe, sporo grania improwizowanego ,więc nie dla każdego .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !


Pboczek

Masza, za tyle to na alle też chodzą  :).
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite