Miniabyra ulubiony klocek

Zaczęty przez miniabyr, Luty 12, 2015, 17:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

jacek-k-wawa

Pewnie znowu wyjdzie że się czepiam defninicji ale może warto czasem żeby utrzymać merytoryczność dyskusji:-).

Z technicznego punktu widzenia:
- upsampling odnosi się do procesu zwiększania częstotliwości podawania próbek do przetwornika D/A. W maszym przypadku mówimy o częstotliwości 44.1kHz z którą próbki są zapisane na CD która dalej jest konwertowana do np 192 kHz bo z taką częstotliwością pracuje przetwornik. 
- zamiana 16 bitów odczytanych z płyty CD na np 24 bity to chyba raczej interpolacja.

Inna sprawa jest taka, że pewnie w większości przypadków obie operacje matematyczne odbywają się w odtwarzaczu w jedym układzie scalonym który dodatkowo jeszcze 'ogarnia' temat zaaplikowania odpowiedniego algorytmu filtracji cyfrowej i dihternigu żeby jak najlepiej wykorzystać możliwości przetwornika C/A.

A tak w ogóle to temat gonitwy za bitami i hertzami przypomina nieco fotografię i parunasto megapixelowe matryce w telefonach komórkowych. Czasem owszem pomagają ale piękne zdjęcie zrobi fotograf - artysta a nie aparat.

Dokładnie to  było słychać u Pacuły w sobotę wieczorem na AS - materiał nagrany na 13 bitach i z fs 32kHz potrafi wyjąć z kapci. I nie potrzeba do tego ani DSD ani żadnego innego czary/mary

jacek-k-wawa

Cytat: miniabyr w Listopad 24, 2017, 09:20Jacek ,który ją posiada (jak to czytasz) może podaj tytuł bo na nie pamiętam a słuchaliśmy jej również u ciebie.

A proszę bardzo:

https://www.discogs.com/The-Syd-Lawrence-Orchestra-Big-Band-Spectacular-/release/7497734



miniabyr

Cytat: vasa w Listopad 24, 2017, 10:00No ale właśnie udowodniłeś że znacznie ma nie nośnik a mastering.No to co jest w końcu ważne ?
Nie ,między jedną wersją a drugą jest taśma ,której wpływ po prostu słychać .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Cytat: jacek-k-wawa w Listopad 24, 2017, 10:00Dokładnie to  było słychać u Pacuły w sobotę wieczorem na AS - materiał nagrany na 13 bitach i z fs 32kHz potrafi wyjąć z kapci. I nie potrzeba do tego ani DSD ani żadnego innego czary/mary
Panowie zawsze możecie zgrać sobie taki plik i zrobić z niego mp3  i cieszyć się wybornym brzmieniem. Przecież to też cyfra i dla wielu takie brzmienie wystarczy.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

cdt

Tobie się podoba SACD i ok . Masz sporo płyt to się nie dziwię . Ja świadomie zrezygnowałem z tego formatu . Nie uważam że jest lepszy od zwykłego CD . Takie jest moje zdanie i nie muszę tego konwertować do MP3 . A że bity nie grają niech posłuży przykład odtwarzaczy plików . Tam masz większe próbkowania niż w SACD o ile sie nie mylę . Do tego omijasz całą mechanikę która bywa zawodna .

bum1234

Cytat: miniabyr w Listopad 24, 2017, 10:03
Cytat: vasa w Listopad 24, 2017, 10:00No ale właśnie udowodniłeś że znacznie ma nie nośnik a mastering.No to co jest w końcu ważne ?
Nie ,między jedną wersją a drugą jest taśma ,której wpływ po prostu słychać .


W postaci szumu :D

miniabyr

Darek gdyby to było takie proste ,to każdy  w domu posiadłaby takie same kolumny ,wzmacniacz  ,odtwarzacz. Bo od strony technicznej ma być tak samo . Dla czego komuś podoba się taka kolumna ,a komuś inna  ,przecież na końcu powinnismy dostać to samo. Ja nie bronię żadnego nośnika ,ani sprzętu . Po prostu są miedzy nimi różnice . Byłeś na AVS w każdej dziurze grało inaczej a nie powinno. . Wybór należy do ciebie.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Kurcze. Pogubiłem się :( O czym jest ta dyskusja? O wpływie masteringu na dźwięk? O wpływie ostatecznego nośnika na dźwięk? O wpływie wszystkich nośników na których był dźwięk pomiędzy struna a głośnikiem? O tym czy częstotliwość próbkowania jest słyszalna?
Ale burdel :P
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Michał

Onegdaj miałem Revoxa B225,był on wyposażony w archaiczny 14 bitowy TDA1540 i pod każdym względem zaganiał do budy np takiego Accu DP 500. Bardziej od niego podobał mi się dopiero Meridian 507.24 bit,był plejerem precyzyjniejszym. Natomiast co do płyt XRCD,to mi się one po prostu bardzo podobają. Fakt są drogie i mają skąpy katalog,ale to co jest ,jest bardzo ok. W SACD nie wchodzę.

miniabyr

Cytat: vasa w Listopad 24, 2017, 10:37O wpływie wszystkich nośników na których był dźwięk pomiędzy struna a głośnikiem? O tym czy częstotliwość próbkowania jest słyszalna?
Mariusz rozmawiamy o wszystkich elementach ,które składają się na końcowy efekt. ............................czas spadać do pracy  .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Hmm największe moje rozczarowanie z tych kupionych na AVS  to płyta M.Davisa "Milestones" Mam wersję na winylu w wersji mono z 77 roku, mam wersję z  przełomu 80/90 już opracowaną cyfrowo i w stereo i to wydanie na sacd które jest w mono . Materiał po prostu brzmi źle niezależnie od wydania. >:( a to  jedna z moich ulubionych płyt .Szkoda bo muzyka wielka . :(
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

malg


malg

Cytat: bum1234 w Listopad 24, 2017, 10:32
Wyślij mi na PW namiary. W przyszłym tygodniu dostaniesz polecony list z płytką.
czy możesz zrobić 2-sztuki, dla mnie też chętnie spróbuję zmierzyć się z tym zadaniem
zwłaszcza że byłem z Pawłem na tym spotkaniu na AVS i mam takie same odczucia


wieniu26

Witam
Pany gdzie kupie 3m tego Yarbo 1100? + jakieś wtyki?
U nas w PL tylko 1m dostępny.

Posiadam Yarbo 7000 i 8000, ale kusicie tymi wpisami o 1100.

McGyver

Cytat: wieniu26 w Listopad 24, 2017, 19:09
Witam
Pany gdzie kupie 3m tego Yarbo 1100? + jakieś wtyki?
U nas w PL tylko 1m dostępny.

Posiadam Yarbo 7000 i 8000, ale kusicie tymi wpisami o 1100.
Metry druta to nie wiem, ale wtyki jakbyś Furutechy chciał, to wyprzedaję używane za pół ceny nowych. Mam takie:



miniabyr

Cytat: wieniu26 w Listopad 24, 2017, 19:09
Witam
Pany gdzie kupie 3m tego Yarbo 1100? + jakieś wtyki?
U nas w PL tylko 1m dostępny.

Posiadam Yarbo 7000 i 8000, ale kusicie tymi wpisami o 1100.
Ja kupiłem wszystkie druty Yarbo 1100 i wtyki w Audeos  . Te wtyki które proponuje McGyver  są bardzo dobre i mam zrobiony jeden kabel właśnie z tymi wtykami.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

No dobra Malg mnie wyprzedził . UWAGA . Zgodziłem się na test który wypichci mi Bum123 . Bardzo jestem jego ciekawy . Bum czy mogę ujawnić treść ostatniej twojej korespondencji ze mną . Będę mieć przed testem jeszcze pytanie . Od razu mowię ,że słuchaniem tego co mi przygotujesz ,rozpocznę dopiero w przyszłą sobotę lub niedzielę  (o ile nie wyjadę na kurs) . 
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

bum1234

Oczywiście możesz. Wynik testu zostaje między nami, chyba, że będziesz się chciałnim pochwalić, nie mam nic przeciwko temu.
Ze czasem też nie ma problemu, możesz słuchać wtedy, gdy będziesz miał czas.

miniabyr

Cytat: bum1234 w Listopad 24, 2017, 20:07
Oczywiście możesz. Wynik testu zostaje między nami, chyba, że będziesz się chciałnim pochwalić, nie mam nic przeciwko temu.
Ale tu gramy w otwarte karty. Malg chciał się przyłączyć też .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Michał

Cytat: bum1234 w Listopad 24, 2017, 20:07
Oczywiście możesz. Wynik testu zostaje między nami, chyba, że będziesz się chciałnim pochwalić, nie mam nic przeciwko temu.
Ze czasem też nie ma problemu, możesz słuchać wtedy, gdy będziesz miał czas.
Ale jak to między Wami?jesteśmy ciekawi,czy Paweł obali Twoją teorię.

wieniu26

Dzięki panowie, podpytam w PL o te kable bo w FR drożej wychodzi.

traumeel

Cytat: wieniu26 w Listopad 24, 2017, 19:09Posiadam Yarbo 7000 i 8000, ale kusicie tymi wpisami o 1100.
Jak oceniasz 7000 i 8000?
Czego Ci w nich brakuje, że zasadzasz się na 1100?

Pytam, bo zasadzam się na 8000.

cdt

Mają inną budowę . Jednoznacznie nie mogę napisać że jeden jest lepszy a drugi gorszy . To pewnie żależy do czego go podłączysz . Mam 2x 8000 i 3x 11000 .

wieniu26

U mnie lepiej zgrywa się 8000 niż 7000 przy wzmacniaczu. Przy źródle odziwo nie ma takiej różnicy.
1100 chcę sprawdzić z czystej ciekawości.
Potrzebuje do monobloków lampowych. I sam nie wiem czy to dobry wybór.