Otwarty Klub Dyskusyjny Moriarty & Co.

Zaczęty przez Moriarty, Maj 17, 2020, 14:26

Poprzedni wątek - Następny wątek

Moriarty

No, chyba już na to czas. Zakładam swój własny wątek blogowy, bo czasem mi się głupio wcinać ze swoimi sprawami w cudze dyskusje. Czasami coś znajduję, czym warto się podzielić, a nie zawsze wiadomo gdzie. A tu mnie nikt nie opieprzy, że piszę nie na temat! :D Jak nazwa wskazuje, to wątek otwarty dla wszystkich, zapraszam serdecznie!

Na początek dwa fajne filmy o jazzie, które każdy może obejrzeć za darmo (oba są dostępne na Vimeo). Jeden o bardzo ważnym dla jazzu roku 1959, drugi o pochodzącym z RPA pianiście Dollarze Brandzie, który po przejściu na islam zmienił nazwisko na Abdullah Ibrahim.

"1959, The Year That Changed Jazz"
https://vimeo.com/196808886

"A Brother with Perfect Timing" (wbrew temu "sorry" poniżej, po kliknięciu da się obejrzeć na stronie źródłowej)
https://vimeo.com/211272119
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Moriarty

Oba powyższe filmy wyciągnąłem z rekomendacji "Down Beatu" dostępnej tutaj: https://downbeat.com/news/detail/binge-these-jazzworld-movies-while-youre-stuck-at-home?fbclid=IwAR1BbciOqx2nYTm6msVFJMKP1FiG2HDTUljJMCAUP9gwO4bxl8Ol4QMLI68

Pozostałe polecane tam filmy o jazzie są dostępne na platformach płatnych. Jeśli macie Netfliksa, będziecie mogli obejrzeć m.in. fajne dokumenty o Johnie Coltrane'ie i Milesie Davisie.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

miniabyr

Na Netflix jest kilka pozycji w dziale dokumentalny  o tematyce muzycznej . Polecam o Ninie Simone . Świetne
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Bartolo

www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Kangie

Cytat: Moriarty w Maj 17, 2020, 14:26Jak nazwa wskazuje, to wątek otwarty dla wszystkich, zapraszam serdecznie!
Dziękuję. Mam zamiar korzystać :)

Moriarty

#5
Na szczęście zdążyłem przeczytać ogłoszenie duszpasterskie wielebnego admina o możliwym wykasowaniu wpisów z ostatniej doby i zarchiwizowałem co nieco. Nie po to rozsypuję przed suwerenem perły moich myśli, by przepadły w nicości :P

No to jadziem:

xxxxxxxxxxx

Taka sytuacja: wpisy kolegów na blogu obok o albumie "Mrowisko" zespołu Klan przypomniały mi, jak bardzo lubię tę płytę - i że nie miałem okazji wysłuchać jej już od wieeeelu lat. Zacząłem szukać jej w sieci i trafiłem na stronę wydawnictwa GAD Records, które specjalizuje się w reedycjach fajnej muzyki. Dziś doszła przesyłka - nie tylko z "Mrowiskiem", ale o tym potem - do której była dołączona urocza kartka od wydawcy z podziękowaniem za wsparcie w trudnych czasach, zdjęcie poniżej. Nie mam co prawda pojęcia, o co biega z rzeczoną Kiełbasińską ;D :o, ale GAD Records polecam. Wydają zarówno CD, jak i czarne placki. Sporo fajnej muzyki, głównie polskiej.

Zajrzyjcie tutaj:
gadrecords.pl

A tak się przedstawiają:

GAD Records to polska firma zajmująca się (głównie) polską muzyką. W kręgu naszych zainteresowań jest jazz i rock sprzed lat, ale także muzyka filmowa, library music, funk, soul, easy listening i lounge music. Od 2008 roku szukamy, tropimy i odkurzamy. Chcemy przypominać trudno dostępne tytuły, wydane niegdyś tylko na płytach winylowych lub kasetach, ale prezentować też materiały nigdy wcześniej niepublikowane.

Dbamy o szczegóły

Nasze wydawnictwa to przede wszystkim staranny dobór utworów, dbałość o jakość dźwięku (staramy się zawsze dotrzeć do oryginalnych taśm-matek), a także okładki pełne dodatkowych informacji, niepublikowanych zdjęć i memorabiliów. Współpracujemy z muzykami i ich najbliższym otoczeniem, by efekt finalny był jak najlepszy. Zaufali nam m.in. Jan Ptaszyn-Wróblewski, Włodzimierz Nahorny czy zespoły Novi Singers, SBB i Klan. Od 2012 roku publikujemy materiały z obszernego archiwum Jerzego Miliana, jednego z czołowych przedstawicieli polskiej szkoły jazzu. Zajmujemy się także eksploracją bogatego, wielowymiarowego archiwum Martina Kratochvila, czeskiego pianisty i lidera formacji Jazz Q.

Nostalgiczny hit

W 2013 roku opublikowaliśmy kompilację ,,Sonda", zbierającą nagrania wykorzystywane w legendarnym popularnonaukowym programie Telewizji Polskiej. Pierwszy nakład CD sprzedał się w ciągu tygodnia, limitowane wydanie na płycie winylowej – w trzy godziny. Album, razem z towarzyszącym mu zbiorem elektronicznych poszukiwań Krzysztofa Dudy (również wykorzystywanych w ,,Sondzie"), zebrał doskonałe recenzje prasowe i był chętnie prezentowany na radiowej antenie.

YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Moriarty

Internetowy sklep Gandalf robi pandemiczną promocję, oferując wybrane płyty CD w cenie "do 19,99 zł". Można wyrwać m.in. "Both Directions at Once" Coltrane'a, "Birth of The Cool" Davisa, jakieś rzeczy Diany Krall czy Santany.

Są też winyle w promocji, np. seria Polish Jazz, "Tubular Bells" Oldfielda poniżej pięciu dych, Iggy Pop podobnie.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

moon

widze, ze jednak poginely te posty z wczoraj, chocby tutaj wrzucalem i nie ma
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Piterski

Przebijam.
Kupiłem w GAD muzykę z programu Sonda na CD. Na winylu mam obie ale do takiego posłuchania w tle przydała by mi się wersja CD.
Oto co dostałem w bonusie. W pierwszej chwili myślałem że to jakaś pomyłka, ale paragon jest tylko na to co zamowiłem.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.


Moriarty

Dziś miało być 1999. wydanie Listy Przebojów "Trójki". Nikt nie poprowadził - wiadomo, solidarność z Niedźwieckim. Puszczano za to stare przeboje, często o znaczących tekstach, np. "To co czujesz, to co wiesz" Brygady Kryzys.

Na stronie internetowej stacji opublikowano niepodpisane oświadczenie: "Dziś po godzinie 19.00 zagramy przeboje znane z
trójkowej anteny. Czynimy tak z szacunku dla słuchaczy i wszystkich prowadzących ten kultowy program, a przede wszystkim dla Marka Niedźwieckiego, który zdecydował się zakończyć współpracę z Programem 3 Polskiego Radia".

To chyba czas, by zagrać kawałek, którym zawsze Listę otwierano:

https://www.youtube.com/watch?v=cNEdxZURTaI
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

wiki

Cytat: Moriarty w Maj 22, 2020, 20:32
Dziś miało być 1999. wydanie Listy Przebojów "Trójki". Nikt nie poprowadził - wiadomo, solidarność z Niedźwieckim. Puszczano za to stare przeboje, często o znaczących tekstach, np. "To co czujesz, to co wiesz" Brygady Kryzys.

Na stronie internetowej stacji opublikowano niepodpisane oświadczenie: "Dziś po godzinie 19.00 zagramy przeboje znane z
trójkowej anteny. Czynimy tak z szacunku dla słuchaczy i wszystkich prowadzących ten kultowy program, a przede wszystkim dla Marka Niedźwieckiego, który zdecydował się zakończyć współpracę z Programem 3 Polskiego Radia".

To chyba czas, by zagrać kawałek, którym zawsze Listę otwierano:

https://www.youtube.com/watch?v=cNEdxZURTaI
Dzięki Moriarty.... 😀😀😀

Też chwilę słuchałem, same polskie leciały....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Moriarty

Ucieszyłem się, że mogę kupić na CD ,,Mrowisko" Klanu. Zakupu dokonywałem jednak późnym wieczorem, w stanie najwidoczniej pomroczności jasnej, bo gdy ocknąłem się na drugi dzień, zauważyłem, że kupiłem ponadto w GAD Records dwie inne płyty: ,,Welcome" SBB i ,,Każdy marzy, każdy śni" Dżamble.

Mówiąc Pilchem Jerzym: powiedzieć, że mnie to zaskoczyło, to nic nie powiedzieć.

[Narrator: tu Moriarty zadumał się, a nawet zafrasował, nad swym czynem niepojętym]

Long story short: nie mam zasadniczo w zwyczaju wydawać 35 zł za pojedynczy album na CD. Jestem taniofilem, bardziej właściwe wydaje mi się circa 10 zł za pozycję z dyskografii. Zacząłem się zatem zastanawiać, o co mi chodziło dzień wcześniej.

W przypadku SBB sprawa jest stosunkowo prosta. ,,Welcome", słuchane z kaseciaka, to jedna z pierwszych płyt, które kupiłem jako nastolatek. Lubię wracać do muzyki dawno nie słuchanej. Pobudzając neurony przechowujące wspomnienia związane ze słuchaniem danej muzy, przywołuję zakopane głęboko w pamięci wspomnienia. Pewnie też dobrze to znacie.  Poza tym byłem ciekaw, jakie jeszcze dźwięki kryje album, który dotąd docierał do moich uszu przefiltrowany przez kiepski sprzęt audio.

Są na tej płycie momenty lepsze i gorsze. Może to kwestia moich osobistych preferencji, ale najlepiej mi się słuchało fragmentów lirycznych, jak ,,Loneliness" czy ,,Welcome Warm Nights and Days". Gorzej znoszę natomiast tzw. progresywny rock, czyli męczące, ciężkie pitolenie na bazie łamanego (żeby było ,,ambitniej") rytmu.

Czy żałuję, że kupiłem tę płytę? Nie. Choć, gdy będę do niej wracał (wątpię, by często), niektóre utwory będę przeskakiwał. Trochę się ta muzyka zestarzała, niestety. Zresztą SBB to nigdy nie była  - przyznajmy to szczerze – formacja wybitna. Był to przyzwoity band na tle ogólnej polskiej popeliny, ale... No właśnie. Czy kupiłbym dziś tę płytę dla samej muzyki? Nie.

A Dżamble? O tym opowiem przy kolejnej okazji.

https://www.youtube.com/watch?v=pRZQFejCUBQ
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Moriarty

Dziś setne urodziny Peggy Lee. Można to uczcić czymś mocniejszym, można też czarną kawą:

https://www.youtube.com/watch?v=E2bZ-z01sL0
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

vasa

Cytat: Moriarty w Maj 26, 2020, 19:52
Dziś setne urodziny Peggy Lee. Można to uczcić czymś mocniejszym, można też czarną kawą:

https://www.youtube.com/watch?v=E2bZ-z01sL0
Oj!
Lubię [emoji846]
A filmik cudownie niepoprawny [emoji477][emoji377]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Moriarty

#15
Niepoprawność smakuje najlepiej! >:D

Jeszcze raz Peggy, tym razem z Bennym Goodmanem. "Get out of here and get me some money too" Ech, kobiety! ;D

https://www.youtube.com/watch?v=4zRwze8_SGk&feature=emb_rel_end
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Moriarty

Doszła do mnie przesyłka z okolicznościową kolekcją (60 CD na 60-lecie istnienia zespołu: 1959-2019) nagrań Academy of St Martin in the Fields. Zakupu dokonałem za pośrednictwem naszego forumowego kolegi Tomka (elem), którego sklep voiceshop.pl serdecznie polecam, jeśli ktoś jeszcze z niego nie korzystał.

Cieszę się z tej kolekcji od wczoraj. Pomijając muzykę - wiadomo! :D - jest to po prostu bardzo dobrze przygotowane wydawnictwo. Płyty mają w pudełku należyty luz, nie są ściśnięte jak sardynki w puszce, jak to bywa w przypadku wielu innych, nawet bardzo kosztownych kolekcji. Każda płyta ma grzbiet z nadrukowaną informacją, więc błyskawicznie możemy znaleźć to, czego szukamy. Okładki płyt są kopiami oryginalnych wydań - prywatnie bardzo to cenię; obwoluty są często piękne (zwłaszcza gdy zdobią je reprodukcje malarstwa z epoki). Jeśli oryginalnie wydawnictwo było kilkupłytowe, tu też mamy jedną, wspólną obwolutę dla danego zestawu. Zdarza się, że na danych płytach CD upchnięto więcej oryginalnie nagranych płyt analogowych, ale nawet wtedy pokazane są - choć już jako miniatury - wszystkie oryginalne okładki. Chapeau bas!

Tak jest choćby w przypadku dwóch pierwszych płyt w CD w tej kolekcji z wczesnymi nagraniami Akademii, mieszczących trzy płyty LP, a także CD nr 3, zawierającym aż dwie pełne wersje Czterech Pór Roku Vivaldiego (jedną z Alanem Lovedayem, drugą z Ioną Brown na skrzypcach) - patrz załączone zdjęcia.

Kolekcję uzupełnia książeczka z pełną informacją o nagraniach, zdjęciami, esejami itd.

A to wszystko za naprawdę bardzo rozsądne pieniądze. Jeszcze raz polecam kolegę elema, sprowadza za dobrą cenę :)

YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Moriarty

Właśnie odkryłem świetny dokument o Glennie Gouldzie, "Off the Record", nakręcony w 1959 roku, gdy Gould miał 27 lat i już, rzecz jasna, był żywą legendą. Zaczyna się od ujęcia, jak Gould idzie nowojorską ulicą do salonu Steinway & Sons, by wybrać fortepian, i niesie pod pachą swoje ulubione krzesło - no bo przecież na byle jakim nie siądzie! ;D - a już w salonie, próbując różne instrumenty, rozmawia ze sprzedawcami głównie o... tak, o krzesłach! >:D

Jest fajne ujęcie, gdy siedzi sobie - w rękawiczkach - na tle klonu i jeziorka w swojej wiejskiej posiadłości, gdzie szukał spokoju, i odpowiada na pytanie, czy woli koncerty czy sesje nagraniowe w studiu (rzecz jasna wolał studio, koncertów, jak wiadomo, nie cierpiał) i próbuje nie okazać wkurwienia, gdy ktoś niedaleko włącza bardzo głośną kosiarkę :D, a potem płynnie przechodzi do relacjonowania snów, które go obsesyjnie nachodzą.

W rozmowie z Franzem Kraemerem o kompozytorach jest fajna scena, gdy Kraemer mówi o Webernie, że był nieśmiały (shy) "jak jego muzyka", na co zaskoczony i rozbawiony Gould kontruje: "nieśmiała muzyka?" i zaczyna grać jeden z najbardziej połamanych kawałków Weberna (ten, który grał kiedyś w czołówce telewizyjnego programu "Pegaz" - weterani PRL-u może pamiętają).

Trochę znakomitych ujęć na Goulda grającego w domowym zaciszu. Świetna sekwencja, gdy gra Bacha - całym ciałem, wyginając się jak w transie. W ogóle fajny film, miłośnicy talentu Goulda powinni obejrzeć koniecznie. Tu część pierwsza, półgodzinna:

https://www.youtube.com/watch?v=pL9YjM1BqgY&feature=emb_rel_end
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Moriarty

YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Moriarty

Czas na akcent audiofilski. W drugiej części dokumentu o Gouldzie, która jest głównie zapisem sesji nagraniowej "Italian Concerto" Bacha, można zobaczyć, z jakich, ekhm... "monitorów" studyjnych korzystała Columbia :o

YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Moriarty

Wspomniana wyżej 60-płytowa kolekcja nagrań Akademii jest co prawda znakomita, ale ma pewne słabe punkty - choć zapewne dla wielu osób będą to właśnie atuty tego wydawnictwa ;). Rzuca się bowiem w oczy brak paru najsłynniejszych nagrań. I ponownie - miłośnicy zespołu Neville'a Marrinera, którzy być może od nich właśnie zaczęli kolekcjonowanie płyt tego znakomitego zespołu, zapewne będą zadowoleni, że w zamian dostali rejestracje, których jeszcze nie mają. Kwestia perspektywy :).

Być może takie właśnie myślenie stało za decyzją selekcjonerów, by w tym obszernym, jubileuszowym wydawnictwie zabrakło nagrań tak kluczowych kompozycji, jak Koncerty Brandenburskie Bacha. Przecież Academy of St. Martin in the Fields zaczęło zdobywać renomę właśnie dzięki znakomitym wykonaniom muzyki barokowej, i w dużej mierze właśnie miłośnicy baroku zapragną rzucić się na tę kolekcję jak Reksio na szynkę.

Tak czy owak, brak ten należy uzupełnić. Akademia nagrywała Koncerty Brandenburskie nie raz, ja polecam wersję z 1985 roku, z Ioną Brown, wydaną w trzypłytowej kolekcji razem ze suitami orkiestrowymi. To znakomite wykonania koncertów, ale wisienką na torcie są suity orkiestrowe. Zgadzam się z przeczytanym gdzieś komentarzem, że choćby tylko dla cudnie zagranych suit warto by kupić tę kolekcję. A jest to wydawnictwo naprawdę przystępne cenowo, być może z powodu niezachęcającej do zakupu wybitnie szpetnej okładki, straszącym zdjęciem rdzewiejącej blachy i ostrzegawczym, potrójnie czerwonym światłem sygnalizacji: "Nie kupuj!". Przynajmniej tak mi się to kojarzy.

Na zachętę wyimek ze suit, wszystkim dobrze znany:

https://www.youtube.com/watch?v=LYjYQETt-xk

YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

cortes

@Moriarty a masz coś jeszcze od Neville Marrinera co mógłbyś polecić na cd?

Moriarty

Jest taka bardzo fajna kolekcja niewokalnych utworów Handla, generalnie wszystko co najlepsze. To swoją drogą zabawne, że Handel zyskał renomę jako kompozytor oper i oratoriów, a najfajniej się słucha jego kawałków instrumentalnych, jak Water Music czy Music for Royal Fireworks - przynajmniej ja tak mam :).

Gdzieś mi się zapodziało pudełko z tymi płytami. Gdy znajdę, wrzucę fotki. Pamiętam, że tanio kupiłem, mimo że w Empiku. CD, rzecz jasna.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Piterski

Cytat: Moriarty w Październik 10, 2020, 09:56Na zachętę wyimek ze suit, wszystkim dobrze znany:
No i już zamówiłem u Tomka, czekam na kolejne propozycje by mi nie wysyłał jednej płyty.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Moriarty

YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501