SET jak Diabli

Zaczęty przez Jamówię, Luty 03, 2017, 07:07

Poprzedni wątek - Następny wątek

ciechomir

Nie kopcie leżącego. Jamówie włożył po prostu popsutą lampę, która zrobiła zwarcie i wzmak się zjarał.
Nie był co prawda przeze mnie otwierany, więc wierzę na słowo, ale przez 3 lata grał mi wspaniale i bez awarii.
Jamówie, jak zresztą pisał wcześniej, też był zajebiście zadowolony. Dopóki coś się nie spsuło.
A twierdzić, że coś było źle zrobione. Hmmmm....
Grał mi tak jak Michał pisał. Po prostu cudnie. Więc jeśli coś było nie tak w środku. To chcę mieć tylko takie rzeczy.

miniabyr

Spoko . Ja po prostu przeczytałem w opisie Michała że dużo rzeczy zostało naprawionych ,bo zostały hmmm nadwątlone .Stąd moje zaskoczenie .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Jamówię

Co ja mam napisać?Wzmaciacz zaprzestał współpracy,po włożeniu lampy,nic nie wybuchło,nic się nie spaliło,po otwarciu okazała się,że paliło się coś i komuś wcześniej.Zanim trafiłem z Almarro do Kornela Mikołajca(podważanie jego kompetencji w takim środowisku jak nasze,jest groteskowe-to jest gigant,znany także w Europie)wzmacniacz oglądał Piotrek-tychy,nasz forumowicz i także On może potwierdzić co tam po otwarciu zobaczył a zobaczył parę ujaranych rzeczy a Kornel po rozebraniu prawie całego wzmacniacza,zobaczył poklejone jakimś klejem elementy zasilacza i poklejony butaprenem część,na którą także Piotrek zwrócił uwagę.Staram się być delikatny i póki co nikomu niczego nie insynuuję,ale należy napisać wprost:Almarro był grzebany,był grzebany po amatorsku i niechlujnie i tylko,lub aż tyle.Ponieważ wzmacniacz,według opinii serwisu przeżył już jakąś(konkretnie jaką będę wiedział w przyszłym tyg)awarię,to trefna,ale zastosowana z regułami sztuki 6f8g-zamiennik 6sn7,lampa zakończyła,jego bardzo nadwątlone życie.Po proszę serwis o dokumentację zdjęciową i jeśli taka będzie to wkleję foty i sami sobie pooglądacie,jak wyglądały po otwarciu pewne jego części.Pisanie,że uszkodziła go lampa,jest delikatnie ujmując,nadużyciem!
Dobre wiadomości są takie,że nie ucierpiały trafa,ani sieciowe,ani głośnikowe a ujarane części,zostaną zastąpione takimi samymi.O pogorszonych lutach serwis nic nie wspominał.Nadal podtrzymuję,że wzmacniacz gra wspaniale i niecierpliwie czekam na jego powrót,cieszy mnie też,że będzie praktycznie nowy po tych zabiegach,ale wszystkim kupującym używane lampowce,zalecam daleko idącą ostrożność i najlepiej weryfikację stanu technicznego po zakupie.Szczególnie jeśli dany sprzęt nie ma dystrybucji w Polsce.

Jakub

No to pech faktycznie.

Klej w zasilaczu może być fabryczny, bo nawet na zdjęciach w sieci widać, że kondy są klejone ze sobą.

O Kornelu nawet ja słyszałem :) (same dobre rzeczy, żeby nie było).

Wygląda na to, że przy zakupie wzmaka trzeba jak z używanym autem. Wziąć ze sobą kogoś kumatego i zaglądać pod maskę przed zakupem.  ;)

Jamówię

Cytat: szczemirek w Luty 15, 2017, 18:46
Ciekawe w jaki sposòb ten service określa "stan fabryczny". Czy ma schemat serwisowy!? Autoryzację!? Ponieważ jest to montaż punktowy to musi być super zawodnik w "przywracaniu stanu fabrycznego". O jego stawki strach  :-X zapytać



Proszę abyś nie kpił,bo widzisz schemat został przesłany przez Japończyków,zadeklarowali oni także możliwość sprzedaży transformatorów,które na szczęście nie są potrzebne a których koszt,przekroczyłby kwotę,którą zapłaciłem za Almarro.Czasami warto jest skorzystać z okazji i się nie odzywać,bo ja staram się opisać sprawę po gentelmeńsku,ale mogę stać się przykrym i zapytać,dlaczego skoro w ogłoszeniu,było napisane,że lampy praktycznie na dotarciu,miernik pokazał,że diabełki już długi czas nie żyją a jeden z nich jest podejrzany o tę konkretnie awarię?dlaczego w opisie nie było słowa,że wyprowadzono tam dodatkowe wyjście na bezpiecznik,który po przesłaniu zdjęcia Japończykom wywołał u nich szok i niedowierzanie?ja sobie to sam zrobiłem?

kotok

Cytat: masza w Luty 07, 2017, 19:27więcej wnosiła 6SN7 niż 6SL7. Strzelam, że to był stosunek 70 do 30 na korzyść 6SN7.
Czy dobrze rozumiem ? Wstawiacie zamiennie 6sn7 za 6sl7 i odwrotnie ? Bez zmiany innych elementów odpowiedzialnych za punkt pracy ? A co z różnicą np.we wzmocnieniu tych lamp ? Chyba coś mi umknęło.....
Denon DP-59L, 300B PSE, 6C33C SE, AKAI GX-625, Akai GX-635D,TEAC V-7, TEAC V-5, RIAA HIRAGA, Pioneer Sc-E700, Audio Physic Tempo VI, i wiele innych...

miniabyr

O matko  to pech. Trzymam kciuki. Będzie dobrze
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Jamówię

Cytat: Jakub w Luty 15, 2017, 19:48
No to pech faktycznie.

Klej w zasilaczu może być fabryczny, bo nawet na zdjęciach w sieci widać, że kondy są klejone ze sobą.

O Kornelu nawet ja słyszałem :) (same dobre rzeczy, żeby nie było).

Wygląda na to, że przy zakupie wzmaka trzeba jak z używanym autem. Wziąć ze sobą kogoś kumatego i zaglądać pod maskę przed zakupem.  ;)


Wzmaciacz trafił w najlepsze ręce,długo od paru dni rozmawiam z Kornelem i słyszę od niego tylko złe informacje.Klej Jakubie nie jest fabryczny,ponieważ ten wzmaciacz przeżył już ciężkie chwile i ktoś nieudolnie go rozbierał,wyprowadzał jakiś dodatkowy bezpiecznik-szkoda słów,chciałem być miły,ale na takie bzdety jak szczemirka,dostaję piany.Nie wiem ile będę musiał dołożyć do zakupu,ale nie mam teraz wyjścia.nawet Piotr Adamus od którego miałem NOSY zadeklarował pomoc a od szczemirka słyszę połajanki.Wkleję zdjęciową dokumentację(jak dostanę)to wtedy się pośmiejemy!

Jamówię

Cytat: kotok w Luty 15, 2017, 19:56
Cytat: masza w Luty 07, 2017, 19:27więcej wnosiła 6SN7 niż 6SL7. Strzelam, że to był stosunek 70 do 30 na korzyść 6SN7.
Czy dobrze rozumiem ? Wstawiacie zamiennie 6sn7 za 6sl7 i odwrotnie ? Bez zmiany innych elementów odpowiedzialnych za punkt pracy ? A co z różnicą np.we wzmocnieniu tych lamp ? Chyba coś mi umknęło.....




Żle zrozumiałeś do gniazda 6sn7 została wsadzona 6f8g,czyli zamiennik ze specjalnym cokołem.Tak na Almarro gra wielu ludzi,zdjęcia w necie.

Jamówię

Cytat: miniabyr w Luty 15, 2017, 19:58
O matko  to pech. Trzymam kciuki. Będzie dobrze



Dziś Kornel przekazał mi pierwsze od tygodnia info,że wzmaciacz wróci do stanu fabrycznego,od tygodnia słyszałem tylko,że powinienem pogadać ze sprzedającym,bo mam ciężki przycisk do papieru a nie ślicznie grającego SETa

szczemirek

Cytat: Jamówię w Luty 15, 2017, 19:54
Cytat: szczemirek w Luty 15, 2017, 18:46
Ciekawe w jaki sposòb ten service określa "stan fabryczny". Czy ma schemat serwisowy!? Autoryzację!? Ponieważ jest to montaż punktowy to musi być super zawodnik w "przywracaniu stanu fabrycznego". O jego stawki strach  :-X zapytać



Proszę abyś nie kpił,bo widzisz schemat został przesłany przez Japończyków,zadeklarowali oni także możliwość sprzedaży transformatorów,które na szczęście nie są potrzebne a których koszt,przekroczyłby kwotę,którą zapłaciłem za Almarro.Czasami warto jest skorzystać z okazji i się nie odzywać,bo ja staram się opisać sprawę po gentelmeńsku,ale mogę stać się przykrym i zapytać,dlaczego skoro w ogłoszeniu,było napisane,że lampy praktycznie na dotarciu,miernik pokazał,że diabełki już długi czas nie żyją a jeden z nich jest podejrzany o tę konkretnie awarię?dlaczego w opisie nie było słowa,że wyprowadzono tam dodatkowe wyjście na bezpiecznik,który po przesłaniu zdjęcia Japończykom wywołał u nich szok i niedowierzanie?ja sobie to sam zrobiłem?

Przykrym to Ty byłeš chyba dla wzmacniacza a i dla siebie też. Niestety żonglowanie ròżnymi lampami i przejściòwkami skończyło się popsuciem wzmacniacza, ktòrego dźwięk, zacytuję Cię niedosłownie "zabierał Cię do piekła".
Teraz zaczynasz z pogròżkami. Typowe. Może spojrzeć na siebie?

frywolny trucht

szczemirek, miałeś go od nowości?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Jamówię

Cytat: szczemirek w Luty 15, 2017, 20:19
Cytat: Jamówię w Luty 15, 2017, 19:54
Cytat: szczemirek w Luty 15, 2017, 18:46
Ciekawe w jaki sposòb ten service określa "stan fabryczny". Czy ma schemat serwisowy!? Autoryzację!? Ponieważ jest to montaż punktowy to musi być super zawodnik w "przywracaniu stanu fabrycznego". O jego stawki strach  :-X zapytać



Proszę abyś nie kpił,bo widzisz schemat został przesłany przez Japończyków,zadeklarowali oni także możliwość sprzedaży transformatorów,które na szczęście nie są potrzebne a których koszt,przekroczyłby kwotę,którą zapłaciłem za Almarro.Czasami warto jest skorzystać z okazji i się nie odzywać,bo ja staram się opisać sprawę po gentelmeńsku,ale mogę stać się przykrym i zapytać,dlaczego skoro w ogłoszeniu,było napisane,że lampy praktycznie na dotarciu,miernik pokazał,że diabełki już długi czas nie żyją a jeden z nich jest podejrzany o tę konkretnie awarię?dlaczego w opisie nie było słowa,że wyprowadzono tam dodatkowe wyjście na bezpiecznik,który po przesłaniu zdjęcia Japończykom wywołał u nich szok i niedowierzanie?ja sobie to sam zrobiłem?

Przykrym to Ty byłeš chyba dla wzmacniacza a i dla siebie też. Niestety żonglowanie ròżnymi lampami i przejściòwkami skończyło się popsuciem wzmacniacza, ktòrego dźwięk, zacytuję Cię niedosłownie "zabierał Cię do piekła".
Teraz zaczynasz z pogròżkami. Typowe. Może spojrzeć na siebie?



Piszesz brednie przyjacielu.Żonglowanie lampami w ramach naturalnych zamienników,jest stare jak same lampy,nie pogrążaj się kolego.Może odpowiesz mi na pytanie o stan diabełków?podobno były na dotarciu a tu taki pech i są wyjarane any ideas?

szczemirek

Cytat: Jamówię w Luty 15, 2017, 19:59Wkleję zdjęciową dokumentację(jak dostanę)to wtedy się pośmiejemy
Możesz wstawiać co tylko chcesz. Demokracja. Jest jeszcze coś co się mazy was obiektywizm. Grał u mnie 2 lata , u ciechomira rok. Ile u pierwszego właściciela nie wiem I mnie to nie interesuje! Tak samo mnie nie interesuje czy grzebał ktokolwiek! Byłem zadowolony ja, ciechomir, Ty... dopòki nie zaczałeš żonglerki. Teraz pokazujesz fochy. Twoja broszka.
Ani ja, ani ciechomir do środka nie zagladali po było im to niepotrzebne. Czy klej jest japoński czy mandżurski też mi lata. Zgłaszanie pretensji do poprzednich właścicieli jest w tym wypadku conajmniej nieeleganckie.
Badź duży chłopiec I weź problem na klatę.


szczemirek

I proszę bez protekcjonalnego nazywania mnie "przyjacielem" bo ja zastosuję prosty, chłopsko-robotniczy zwrot.

elem

Szczemirek, chyba przesadzasz :)  Michał właśnie bierze problem na klatę, ja na jego miejscu stałbym juz z widłami u płota  ;D
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

pan-troglodytes

O rany... Prawdziwie polska postawa. "Gwarancja do bramy"
Jamówię - mam znajomych w Japonii jeżeli trzeba będzie coś pomóc sprowadzić.

szczemirek

Ode mnie to koniec wszelkich wypowiedzi.

Jamówię

Cytat: szczemirek w Luty 15, 2017, 20:32
Cytat: Jamówię w Luty 15, 2017, 19:59Wkleję zdjęciową dokumentację(jak dostanę)to wtedy się pośmiejemy
Możesz wstawiać co tylko chcesz. Demokracja. Jest jeszcze coś co się mazy was obiektywizm. Grał u mnie 2 lata , u ciechomira rok. Ile u pierwszego właściciela nie wiem I mnie to nie interesuje! Tak samo mnie nie interesuje czy grzebał ktokolwiek! Byłem zadowolony ja, ciechomir, Ty... dopòki nie zaczałeš żonglerki. Teraz pokazujesz fochy. Twoja broszka.
Ani ja, ani ciechomir do środka nie zagladali po było im to niepotrzebne. Czy klej jest japoński czy mandżurski też mi lata. Zgłaszanie pretensji do poprzednich właścicieli jest w tym wypadku conajmniej nieeleganckie.
Badź duży chłopiec I weź problem na klatę.





Ale co mam wziąć na klatę?zużyte diabełki?masz odrobinę honoru i zwrócisz za zakup nowej pary?Wypisujesz człowieku androny,do nikogo(póki co)nie mam pretensji.Będę u Japończyków weryfikował,gdzie ten wzmacniacz został kupiony i czy był serwisowany na gwarancji,skąd wziął się kolejny bezpiecznik i jak doszło do poprzednich awarii.Spokojnie kolego,wsystko sobie posprawdzam a potem to opiszę.Nie odzywałbym się,gdyby nie Twój bezczelny ton,nie wskazywałem winnych i nie szukam jelenia.Oszukany czuję się z lampami,może wkleimy opis aukcji dotyczący kondycji lamp?
Na Twoim miejscu dałbym sobie siana z takim pyszczeniem,zdaje się,że masz zamiar handlować nadal,więc sobie nie psuj prasy.

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Jamówię

Cytat: pan-troglodytes w Luty 15, 2017, 20:36
O rany... Prawdziwie polska postawa. "Gwarancja do bramy"
Jamówię - mam znajomych w Japonii jeżeli trzeba będzie coś pomóc sprowadzić.



Dlatego nawet nie próbowałem negocjować i wziąłem na klatę,znam takich,co by postąpili jak napisał elem,według szczemirka powinienem chyba w ogóle przeprosić,pytam [wulgaryzm] mać kogo?!!,jak widzisz nawet w sprawie lamp nie potrafi kolega się zachować.Nie mam jeszcze pomierzonych pozostałych,ale zostaną i nie byłoby problemu,gdyby postawiono jasno sprawę,są ujarane,masz rabat na nowe.Dzięki za pomoc z Japonią,będę to na pewno sprawdzał.Czekam na ostateczny werdykt serwisu a potem się odezwę-dzięki!

Jamówię

I jeszcze jedno,właśnie dlatego że ten wzmacniacz gra zjawiskowo,to wziąłem to na klatę i postanowiłem ratować.Znam takich,którzy swoją misję zaczęliby od prawnika,więc mi tu kolego szczemirek nie czyń uwag o braniu na klatę,bo ty nawet dwóch diabełków nie potrafisz na swoją wziąć!!

szczemirek

Cytat: Jamówię w Luty 15, 2017, 20:42
Cytat: pan-troglodytes w Luty 15, 2017, 20:36
O rany... Prawdziwie polska postawa. "Gwarancja do bramy"
Jamówię - mam znajomych w Japonii jeżeli trzeba będzie coś pomóc sprowadzić.



Dlatego nawet nie próbowałem negocjować i wziąłem na klatę,znam takich,co by postąpili jak napisał elem,według szczemirka powinienem chyba w ogóle przeprosić,pytam [wulgaryzm] mać kogo?!!,jak widzisz nawet w sprawie lamp nie potrafi kolega się zachować.Nie mam jeszcze pomierzonych pozostałych,ale zostaną i nie byłoby problemu,gdyby postawiono jasno sprawę,są ujarane,masz rabat na nowe.Dzięki za pomoc z Japonią,będę to na pewno sprawdzał.Czekam na ostateczny werdykt serwisu a potem się odezwę-dzięki!


Lampy były ze złomu. Wzmak w zasadzie też bo znaleziony na car boot. A teraz mnie w d... pocałuj!

Drizzt

Cytat: ciechomir w Luty 15, 2017, 19:27
przez 3 lata grał mi wspaniale i bez awarii.

Cytat: szczemirek w Luty 15, 2017, 20:32
Grał u mnie 2 lata , u ciechomira rok.

Podstawowa zasada: warto uzgodnić wersje zanim się coś napisze...

Jamówię

Cytat: szczemirek w Luty 15, 2017, 20:53
Cytat: Jamówię w Luty 15, 2017, 20:42
Cytat: pan-troglodytes w Luty 15, 2017, 20:36
O rany... Prawdziwie polska postawa. "Gwarancja do bramy"
Jamówię - mam znajomych w Japonii jeżeli trzeba będzie coś pomóc sprowadzić.



Dlatego nawet nie próbowałem negocjować i wziąłem na klatę,znam takich,co by postąpili jak napisał elem,według szczemirka powinienem chyba w ogóle przeprosić,pytam [wulgaryzm] mać kogo?!!,jak widzisz nawet w sprawie lamp nie potrafi kolega się zachować.Nie mam jeszcze pomierzonych pozostałych,ale zostaną i nie byłoby problemu,gdyby postawiono jasno sprawę,są ujarane,masz rabat na nowe.Dzięki za pomoc z Japonią,będę to na pewno sprawdzał.Czekam na ostateczny werdykt serwisu a potem się odezwę-dzięki!


Lampy były ze złomu. Wzmak w zasadzie też bo znaleziony na car boot. A teraz mnie w d... pocałuj!




he he brawo!reklamuj się dalej,z pewnością będziesz miał tłum klientów.