Tannoy

Zaczęty przez MAC, Maj 21, 2016, 09:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

Hubertrs


MAC

Faktycznie, Glennair 10 od 15k w górę.
Jakby ten znajomy Lutka jeszcze trochę zjechał (przynajmniej do mojej ceny) to pewnie byś się nie zastanawiał?  ;) :)

tatachabera

Cytat: masza w Styczeń 12, 2018, 20:19Jakby ten znajomy Lutka jeszcze trochę zjechał (przynajmniej do mojej ceny) to pewnie byś się nie zastanawiał?  

Jutro skoro świt już bym po nie jechał   :) :) :)
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

Michał

Cytat: masza w Styczeń 12, 2018, 20:19
Faktycznie, Glennair 10 od 15k w górę.
Jakby ten znajomy Lutka jeszcze trochę zjechał (przynajmniej do mojej ceny) to pewnie byś się nie zastanawiał?  ;) :)
A to są te same którymi ja się interesowałem?

MAC

Tak. Na chwile obecną cena jest moim zdaniem zaporowa.
Zresztą jak widać chyba nie tylko moim  ;D

Michał

Cytat: masza w Styczeń 12, 2018, 20:24
Tak. Na chwile obecną cena jest moim zdaniem zaporowa.
Zresztą jak widać chyba nie tylko moim  ;D
Ja to stwierdziłem zaraz jak Lutek mi o tym powiedział. Kupiłem co kupiłem i jestem zadowolony. Kolumn już nie szukam. Cena z Wielkopolski jest chora :)

tatachabera

Cytat: Michał w Styczeń 12, 2018, 20:26
Odp: Tannoy
« Odpowiedź #1730 dnia: Dzisiaj o 20:26 »
Cytat: Michał w Styczeń 12, 2018, 20:26Kupiłem co kupiłem i jestem zadowolony. Kolumn już nie szukam.

Jaki model kupiłeś ?
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

Lutek

Cytat: masza w Styczeń 12, 2018, 20:19
Jakby ten znajomy Lutka jeszcze trochę zjechał (przynajmniej do mojej ceny) to pewnie byś się nie zastanawiał?  ;) :)
Ostatnio on chcial za nie 10 kzl i prosil abym wystawil na portalach aukcyjnych. Ja mu jednak wyjasnilem, ze rowno 10 to taka cena troche psychologiczna, wiec prosil wystawic na 9,8 kzl, a jesli beda jakies konkretne oferty za mniej, to ja oczywiscie zaraz go bede  informowal o takich i niech podejmuje decyzje.

MAC

Jacek, atakuj  ;D

Michał

Cytat: tatachabera w Styczeń 12, 2018, 20:32
Cytat: Michał w Styczeń 12, 2018, 20:26
Odp: Tannoy
« Odpowiedź #1730 dnia: Dzisiaj o 20:26 »
Cytat: Michał w Styczeń 12, 2018, 20:26Kupiłem co kupiłem i jestem zadowolony. Kolumn już nie szukam.

Jaki model kupiłeś ?
Big sound,no bullshit :)
Heresy

tatachabera

Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

tatachabera

Cytat: Michał w Styczeń 12, 2018, 20:37Heresy

W sprzedaży są 3 różne Heresy - które dokładnie ? 
Wizualnie te Heresy ładnie wpasowałyby mi się przy ołtarzu :)
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

Michał

No trójeczki,opisałem w Klipschowym wątku :)

tatachabera

Zaraz poczytam
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

Lutek

Mi akurat niezrecznie sie wypowiadac negatywnie na temat innych kolumn z racji tych kolegi i ze ja sie podjalem po kolezensku tym zajac, ale mi akurat na tym czy sie sprzedadza czy nie zupelnie nie zalezy, wiec np. co do Klipsch Forte... Kiedys lancaster i ich wlasciciel przywiezli do mnie specjalnie do porownania z Tannoy-ami - to byly chyba Forte I - i jednomyslnie wszyscy - lacznie z ich wlascicielem -  stwierdzilismy, ze jednak Tannoy-e gora. No a z Heresow, to mamy - owszem - szybki bas, ale o glebii i jakims zejsciu mowy nie ma.

Michał

Z Forte to możliwe,to taki trochę dziwny Klipsch z membraną bierną. Natomiast gdyby tak porównać z Cornwall,no to byłbym ciekaw Twoich spostrzeżeń. Ja gram na Heresy i większych paczek do mojego pokoju nie wsadzę,ba nie wsadzę takich samo objętościowych jak Herezje mającyh BR,po prostu bas hula jak lew po klatce. Musi być duży garnek,ale w obudowie OZ,tego Tannoy mi nie da. Ja jestm zadowolony,gra jak chciałem.

tatachabera

Cytat: Lutek w Styczeń 12, 2018, 21:24i jednomyslnie wszyscy - lacznie z ich wlascicielem -  stwierdzilismy, ze jednak Tannoy-e gora.

Wszystko zależy w jakim systemie to gra i w jakim pomieszczeniu.
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

Lutek

Cytat: Michał w Styczeń 12, 2018, 21:30
Natomiast gdyby tak porównać z Cornwall,no to byłbym ciekaw Twoich spostrzeżeń.

Cornwall-i rowniez sluchalem akurat u tego znajomego, ktory przedtem mial te Forte i - niestety basu rowniez brakowalo, z tym, ze ktos wtedy przywiozl na ten odsluch wielki subwoofer na 15 calowym i wtedy - w zaleznosci od przycienia w nim pasma momentami bas byl taki, ze az sie slabo robilo, a dzwi drzaly w futrynach  :-). No ale to z subwoofera, a nie z Cornwall-i. Takie kolumny, jak Heresy Cornwalle czy Rehdeko, beda sie podobaly osobom, ktorym z nich podoba sie szczegolnie srednica, natomiast do basu, zupelnie nie przykladaja uwagi i na nim im zupelnie nie zalezy. Np.kiedys ktos kupil ode mnie Rehdeko i tez sie dziwie jak ta osoba slyszy, bo w nich glosniki siedza w takich obudowach i tak maja "strasznie "sztywne zawieszenie, ze basu nie ma. Ale coz..., sa i milosnicy takich kolumn. A juz nie moge sie nadziwic jak na poczatku stycznia 2017r. gosc ze Stanow napisal do mnie, ze chcialby kupic ode mnie rowniez Rehdeko (mialem druga parke - jedne byly dwu, a drugie trojdrozne), bo w Stanach sa nie do dostania. On ani tych kolumn ani mnie na oczy nie widzial, a zaproponowal, ze bedzie mi je splacal w ratach - po 500 USD co miesiac. Juz dawno je splacil, a kolumny nadal u mnie stoja nie odebrane :-( Moze z ciekawosci ktorys z kolegow chcialby ich posluchac ?  :-)

Lutek

Cytat: tatachabera w Styczeń 12, 2018, 21:43
Wszystko zależy w jakim systemie to gra i w jakim pomieszczeniu.
[/quote]

No..., akustyka pomieszczenia, to podstawa, ale akurat u mnie sluchacze czesto zauwazali, ze w pokoju jest dobra akustyka i czasem specjalnie przywozili kolumny, aby ich posluchac, bo u nich np. dudni, a u mnie sie okazywalo, ze nie.

Michał

Cytat: Lutek w Styczeń 12, 2018, 21:54
Cytat: Michał w Styczeń 12, 2018, 21:30
Natomiast gdyby tak porównać z Cornwall,no to byłbym ciekaw Twoich spostrzeżeń.

Cornwall-i rowniez sluchalem akurat u tego znajomego, ktory przedtem mial te Forte i - niestety basu rowniez brakowalo, z tym, ze ktos wtedy przywiozl na ten odsluch wielki subwoofer na 15 calowym i wtedy - w zaleznosci od przycienia w nim pasma momentami bas byl taki, ze az sie slabo robilo, a dzwi drzaly w futrynach  :-). No ale to z subwoofera, a nie z Cornwall-i. Takie kolumny, jak Heresy Cornwalle czy Rehdeko, beda sie podobaly osobom, ktorym z nich podoba sie szczegolnie srednica, natomiast do basu, zupelnie nie przykladaja uwagi i na nim im zupelnie nie zalezy. Np.kiedys ktos kupil ode mnie Rehdeko i tez sie dziwie jak ta osoba slyszy, bo w nich glosniki siedza w takich obudowach i tak maja "strasznie "sztywne zawieszenie, ze basu nie ma. Ale coz..., sa i milosnicy takich kolumn. A juz nie moge sie nadziwic jak na poczatku stycznia 2017r. gosc ze Stanow napisal do mnie, ze chcialby kupic ode mnie rowniez Rehdeko (mialem druga parke - jedne byly dwu, a drugie trojdrozne), bo w Stanach sa nie do dostania. On ani tych kolumn ani mnie na oczy nie widzial, a zaproponowal, ze bedzie mi je splacal w ratach - po 500 USD co miesiac. Juz dawno je splacil, a kolumny nadal u mnie stoja nie odebrane :-( Moze z ciekawosci ktorys z kolegow chcialby ich posluchac ?  :-)

Lutek bardzo Cię szanuje,ale jeśli twierdzisz,że w Cornwall nie ma basu,to ja ewidentnie sobie coś dopowiadałem w czasie odsłuchu. No nic,każdy ma swoje wyobrażenia na temat poszczególnych zakresów pasma,moje są takie,że bas w Cornwall jest atomowy i w żadnym modelu Tannoy ja takiego nie słyszałem,nawet zbliżonego. Herezje zabierają dół tak gdziś od 55Hz,to tyle ile 12" SRM,u mnie w pokoju,ze względu na mody,bas leci trochę niżej,więc kolejny raz nie rozumiem,co chciałeś napisać twierdząc,że Klipsch to są kolumny dla ludzi lubiących średnicę a do basu nie przywiązujących wagi,bo ja muszę mieć bas w kolumnach i teraz go mam.

Lutek


[/quote]
... jeśli twierdzisz,że w Cornwall nie ma basu,
[/quote]

Pewnie musialbym ich jeszcze raz na spokojnie posluchac, bo to bylo tak dawno..., a moze ten subwoofer "robil" tyle basu, ze po jego wylaczeniu wydawalo sie, ze bas byl plytki i nisko nie schodzil - ja tyko pamietam, ze co do basu takie odnioslem wrazenie. A tak w ogole, to ten odsluch odbywal sie w pokoju mieszkania w bloku.
I zycze spokojnej nocy, bo czas do spania :-)



Michał

Nawet dodając te 4db,to jest to imponujący bas i tu po prostu nie ma dyskusji. Nawet 15" SRM nie ma takiego dołu,wiec w tym odsłuchu w bloku,ewidentnie coś nie grało i pewnie była to akustyka.

http://assets.klipsch.com/product-specsheets/70th-Anniversary-Cornwall-III-Spec-Sheet-v02.pdf

Lutek

Jeszcze szybko zerknalem na ich specyfikacje... No z takim basowcem i taka skrzynia, to faktycznie powinno byc kawal basu. No to ja juz nie wiem, co wtedy bylo nie tak.

tatachabera

Z ciekawości muszę posłuchać Heresy  8) 
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

tatachabera

Moja pierwsza zajawka na Heresy :) jakże pozytywna nawet biorąc poprawkę na nagranie youtube. Jeśli one nie mają basu ...... hmm  :o
Towarzystwo Emotivy też oko cieszy ;D

Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS