SilverCrest SSRA1 robot sprzątający

Zaczęty przez frywolny trucht, Grudzień 10, 2018, 11:53

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Na dziś temat nie jest ogarnięty przez Lidla, nie wiedzą jaki serwis będzie przyjmował reklamacje, obsługiwał elementy eksploatacyjne-ale nie wierzę, by tak to długo zostało. Zestaw zawiera zapasówki szczotek, filtrów. Gdyby przyjąć, że zużywają się podobnie jak w IRobocie- minimum pół roku spokoju. A jak nie ogarną? To nie wiem, poproszę rudego, żeby pomógł poradzić sobie z Niemcem?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Jakub

Ten robot z Lidla skanuje sobie pomieszczenie jak np. Xiaomi? Czy jeździ jak mu przypasuje?

frywolny trucht

To drugie, ale daje radę. Przynajmniej jak na dziś. Skanowania powierzchni nie mają niższe i średnie modele i Xiaomi i IRobot. Moja Roombeczka też nie ma. Wbito jej jakiś mądry lub bardziej mądry algorytm i jedzie na tym.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

osiek

Jak tego typu ustrojstwo radzi sobie z odkurzaniem przy meblach schodzących do podłogi czy tam przy ścianach (podobna sytuacja) i w narożnikach? Ma to jakaś sile ciągu poza urządzeniem czy tylko zgarnia to co ma pod sobą?

frywolny trucht

One są okrągłe i może się wydawać, że nie sprzątają w narożnikach, ale są jeszcze śmigła ( lub jedno śmigło), które wymiatają spod mebli i narożniki. Śmigła zagarniają brud w kierunku paszczy robota. Technologicznie lidlowy i roombeczka mają najwyraźniej ten sam typ czujników. Do białych ścian podchodzą delikatnie, w czarne walą. Zatrzymuje je ugięcie zderzaka. Czyli pod łóżko z którego zwisa narzuta- wjadą. Nie wiem czy wszystkie modele Xiaomi, ale pamiętam, że ta firma opierała się na radarze. Czyli kubka z wodą nie będzie naparzała z dyńki, ale za narzutę, za zasłonę nie wjedzie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#30
Dziś udało się pierwsze samoodpalenie wg harmonogramu. Co do logarytmów. Tak jak moja Roomba najpierw obrysowuje wzdłuż ścian pomieszczenie i je wypełnia, tak ten chyba robi to samo, albo coś podobnie. W każdym razie to nie jest przypadkowe nawalanie od przeszkody, do przeszkody. Różnica jest taka, że Roomba obrysowuje od prawej strony i porusza się przeciw ruchowi wskazówek, a SilverCrest odwrotnie. I jest śmiesznie, bo na prawo od stacji, jakieś 10 cm, leży sobie okruszek, który najpewniej zniknie jako ostatni.


Kolejny minus modułu wirtualnej ściany. Działa  jednostronnie. Nie jest obojętne z której strony względem robota stawiamy moduł. Załóżmy, że robot ma nie wjeżdżać do łazienki. W Roombie obojętnie z której strony za ścianą nie postawimy modułu- robot nie wjedzie. W lidlowym musimy postawić z prawej strony. Jak postawimy z lewej- dupa, robot wjedzie

Ustawiamy moduł za ścianą, bo robot w innym wypadku by nam ją przepchnął. Coś jak tu ma być:
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Tymczasem w Lidlu,w którym kupiłem, już ich nie ma  :o :o Wczoraj nie udało mi się dokonać akcji samoistnego lądowania w bazie. Jak mu wbiłem z komórki, to od razu zaczął proces lądowania, a tak to kręcił się i jakby bazy nie widział.  Wręcz ostentacyjnie omijał. To będzie drugi raz, gdy jestem zmuszony poczytać instrukcję. Za pierwszym razem nijak nie potrafiłem zainstalować aplikacji na smartfona, lektura pomogła, ale też były pewne nieścisłości...
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Podsumowań czas. Robot wczoraj zaczął regularną pracę w biurze. Tam będzie miał lekko. Żadnych dywanów, żadnych wykładzin dywanowych. Zanim poszedł sobie zrobiłem test wjazdu na dywan ( taki jak na zdjęciu poniżej). 5 prób wjazdu na wprost i 5 sukcesów. 5 prób pod kątem 45 stopni i dupa. Ani razu. Ale robot się nie poddawał i szukał miejsca, żeby wjechać, co mu się w końcu udawało. I tu ciekawostka, iRobot Roomba 865  na wprost ani razu nie wjechał, a pod kątem 45- zawsze. Ostatecznie oba roboty ogarniają dywan.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Plusy

- tani, zgrabny i powabny
- aplikacja na smartfona
- cicha praca w trybie normalnym ( niestety za słaba siła ssąca by wyczyścić dywan)
- dwie szczotki obrotowe ( śmigła) na wcisk ułatwiają montaż, demontaż
- dobrze, że jest gumowa szczotka, bo ta z włosiem przy czyszczeniu= siwe włosy
- wyłącznik zasilania ( fajna rzecz, w iRobot trzeba na czas urlopu albo wykasować harmonogram sprzątania, albo wyjąć baterię- producent zaleca wyjmowanie baterii, uciążliwe)


Minusy

- brak rączki do przenoszenia urasta z czasem do największego problemu
- ułomna w funkcjonalności latarnia
- ciężko się czyści komorę na śmieci, mnóstwo zakamarków, zawsze się coś wytrząśnie obok kosza
- nie ma o tym ani słowa w instrukcji, ale wygląda, że robot czyści do niemal całkowitego padnięcia baterii i dopiero na oparach wraca do bazy- mógłby ogarnąć jakieś pomieszczenie w 10 minut, ale będzie zasuwał 2h bo bateria musi wykorkować. Albo nie umiem go zmusić do powrotu zaraz po skończeniu roboty. W sensie automatycznym, bo oczywiście w każdym momencie mogę włączyć home i zaczyna szukać bazy. Ale nie o to chodzi. Mnie nie ma. Sam startuje i sam ma wylądować. Bez mojej ingerencji.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Moja Scooba wykorkowała.
Najpierw dawała sygnał że ładowarka się skiepściła, a jak dostała nową to że bateria [emoji19]
W doopie mam firmę której produkt psuje się zaraz po zakończeniu gwarancji a naprawy kosztują tyle co pół nowego urządzenia.
Wracam do tradycyjnych rozwiązań [emoji123]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa



Cytat: frywolny trucht w Styczeń 29, 2019, 19:44
Otake?

Na wizus pasuje.
Ale grosza już na to nie przeznaczę[emoji52]
Płytę kupię [emoji4]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.