Art Dj Pre II

Zaczęty przez GregWatson, Styczeń 23, 2016, 12:58

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

Spytajcie Darka jak potrafi zagrać AT440 z niezdrowo mocno przewyższającym go ceną Phono.
To już pewnie przesada ale potwierdza w pewien sposób moje wcześniejsze spostrzeżenia, że najpierw należy inwestować w możliwie najlepsze phono potem w wkładkę.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GregWatson

Tak zgadzam się z Tobą zresztą paul_67 napisał podobnie. Była okazja sprawdzić jak to chodzi na bazie różnych wkładek i takie testy zrobiłem. Jasne, że nie wszystko do wszystkiego się nadaje ale jak jest możliwość to sprawdzamy co i jak. Komuś może się przyda w przyszłości po co ma przecierać drogę jeszcze raz.

A jeśli chodzi o AT-44oMLa bo taką mam to jest to chyba najlepsza MM-ka w tej cenie.
Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

A ja skromne potwierdzę, że ta wkładka sporo potrafi. Tyle dziwnych legend o niej krąży, że nie ma basu, a zbiera syf z rowka jak pług w środku arktycznej zimy. Jest jednak jeden problem. Trzeba stworzyć jej warunki współpracy. Zapewnić regulację azymutu, przesięgu, VTA- na porządnym poziomie, wykraczającym poza lusterko i szablon drukowany z internetów, oraz proste ramionko bez takich regulacji. Albo w rekompensacie- gdy ramię niedomaga- zawzięcie się użytkownika w celu kompensacji niedomagań sprzętu.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

paul_67

Z ramieniem Rega RB 303 ( regulacja VTA) współpracuje znakomicie.Jestem więcej niż zadowolony!

Jakub

 
Cytat: GregWatson w Luty 29, 2016, 21:29najlepsza MM-ka w tej cenie.
Też tak myślałem do przedwczoraj  :o

vasa

Cytat: Jakub w Luty 29, 2016, 21:35Też tak myślałem do przedwczoraj 
A czy przedwczoraj doszło do jakiegoś przełomu?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

paul_67

Igła się złamała :)

Piterski

Cytat: GregWatson w Luty 29, 2016, 21:29
Tak zgadzam się z Tobą zresztą paul_67 napisał podobnie. Była okazja sprawdzić jak to chodzi na bazie różnych wkładek i takie testy zrobiłem. Jasne, że nie wszystko do wszystkiego się nadaje ale jak jest możliwość to sprawdzamy co i jak. Komuś może się przyda w przyszłości po co ma przecierać drogę jeszcze raz.
A jeśli chodzi o AT-44oMLa bo taką mam to jest to chyba najlepsza MM-ka w tej cenie.

Ale ja Cię nie krytykuje,uważam że robisz bardzo dużo dla tego forum. Ja tylko dodaje swój głos do dyskusji w kwestii tej wkładki.

Cytat: frywolny trucht w Luty 29, 2016, 21:29
[...]Trzeba stworzyć jej warunki współpracy. Zapewnić regulację azymutu, przesięgu, VTA- na porządnym poziomie, wykraczającym poza lusterko i szablon drukowany z internetów, oraz proste ramionko bez takich regulacji.[...]

Podpisuje się pod tym obiema łapkami. Wkładka została przełożona z Denona na AdFontesa i wyregulowana na szablonie Clearadudio. Kolejnym krokiem była płyta testowa i programik oraz zabawa z azymutem.
Byłem zaskoczony jak ta wkłada gra, owszem na pewno jest lżejsza w brzmieniu od Ortofona ale robi rażenie znacznie bardziej szczegółowej i równej. Po podpięciu, tak na chwilę, Sensora to jak już się nie odzywałem, a gospodarz się chyba lekko zestresował.
Zdaje sobie sprawę z tego, że to zestawienie jest abstrakcyjne ale pokazało pokłady jakie drzemią w tej niedrogiej wkładce i to że lepiej zainwestować w lepsze phono zanim przyjdzie nam do głowy ją zmieniać.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: paul_67 w Luty 29, 2016, 21:42Igła się złamała
Tfu, złego słowa użyłem
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GregWatson

Eeee Jakub ma coś nowego. Ponoć rewelacja. Co tam molestujesz? Pytanie moje jak najbardziej w pozytywnym znaczeniu.
Trochę tego i trochę tamtego też.


jamówię

Mam to pre, jako substytut zanim nie kupię pre docelowego.
Do plusów mogę zaliczyć to, że nie zabił średnicy w Harbeth ;D
Poza tym mocno daje basem a mimo to temperatura przekazu poszła w górę.
Nie żalę się broń Boże, bo wiem ile zapłaciłem, ale może jeszcze się coś ułoży, jak troszkę się pogrzeje ;)
Jedno MZ jest pewne, jest lepszy niż wszystkie projecty i nady,które znam i miałem w domu. Niestety nie jest lepszy od RI Audio,którego idiotycznie kiedyś się pozbyłem >:(

Piterski

Cytat: jamówię w Marzec 15, 2016, 19:55
Mam to pre, jako substytut zanim nie kupię pre docelowego. [...] jedno MZ jest pewne, jest lepszy niż wszystkie projecty i nady,które znam i miałem w domu. Niestety nie jest lepszy od RI Audio, którego idiotycznie kiedyś się pozbyłem >:(
Trochę się pogubiłem o jakie phono chodzi? Który model RiAudio Maiłeś PH-1 czy PH-2.
Ja swojego jeszcze trzymam mimo, że mógłbym sprzedać bo chciałbym go kiedyś posłuchać z dobrym SUT.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

jamówię

Ph1
W czym się pogubiłeś?wyjaśnię :)

Piterski

Nie mogę się połapać o jakim pre wspominasz. Czy tym GregWatson'a? Jeśli tak co oznacza skrót MZ?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

MAC

MZ (IMO)
moim zdaniem po prostu :)

Piterski

Cytat: masza w Marzec 16, 2016, 08:24
MZ (IMO)
moim zdaniem po prostu :)

Dzięki za wyjaśnienie teraz już wszystko zrozumiałem.
Za stary jestem na te wszystkie skróty :)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

jamówię

Cytat: Piterski w Marzec 16, 2016, 08:28
Cytat: masza w Marzec 16, 2016, 08:24
MZ (IMO)
moim zdaniem po prostu :)

Dzięki za wyjaśnienie teraz już wszystko zrozumiałem.
Za stary jestem na te wszystkie skróty :)


No ja mam 46 lat i też mi się tak wydawało a jednak:-))
Tak opisuję to pre,które pierwszy tu testował Greg.
A Ri Audio nie mogę odżałować. Teraz kłopot kupić a jak już to w absurdalnych pieniądzach...

Piterski

To my prawie rówieśnicy jesteśmy :)
Ri Audio PH-1 widziałem na allegro dwa, oba sprzedały się za 1200,=
Ja muszę go kiedyś podłączyć pod SUT bo to może być ciekawe doświadczenie.
Grałem na nim dość długo z 6-8 lat z wkładką Ortofona 540 i też go sobie chwaliłem.
Odnoszę wrażenie, że on ma bardzo przyzwoitą sekcje MM i dlatego chodzi mi pogłowie wypróbować go z trafami.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

jamówię

Obie sekcje ma świetne i pomyśleć, że ja go kupiłem za 2 stówki... >:( i za tyle się go pozbyłem >:( >:( >:(

Piterski

No to faktycznie wziąłeś go praktycznie za darmo i za bezcen oddałeś.
Ja też niewiele brakowało bym popełnił taki sam błąd jak Ty. Na szczęście w porę się opamiętałem.
Łatwo wpaść w taką pułapkę, że przecież te nowsze konstrukcje są lepsze, a tu figa wcale tak nie jest.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

jamówię

Cytat: Piterski w Marzec 16, 2016, 20:15
No to faktycznie wziąłeś go praktycznie za darmo i za bezcen oddałeś.
Ja też niewiele brakowało bym popełnił taki sam błąd jak Ty. Na szczęście w porę się opamiętałem.
Łatwo wpaść w taką pułapkę, że przecież te nowsze konstrukcje są lepsze, a tu figa wcale tak nie jest.


Tylko to było jakieś 15 lat temu.

jamówię

Art się rozgrywa i musze powiedzieć, że za te pieniądze, to nie ma prawa tak grać :o
Są aspekty, w których goni Primare do budy a różnica w cenie jest powalająca...

MAC

Ano tak to właśnie jest z markowymi wydmuszkami.
Płacisz za metkę.

jamówię

Jestem ciekaw co z tej skrzyneczki dałoby się jeszcze wyciągnąć, gdyby dołożyć mu liniowy zasilacz 8)