Awaria wzmacniacza Musical Fidelity A2

Zaczęty przez paul_67, Luty 06, 2016, 17:53

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

paul_67

Na dwa dni sobie rozłożę, dobrze zakręcając butelkę :)

paul_67

Myślę, że przyszedł czas na wymianę kondensatorów we wzmacniaczu.Nie żeby coś się popsuło, wszystko gra, ale sprzęt ma już dwadzieścia lat i z tego co czytam to wypadałoby to zrobić.Z dwóch największych 15000 uf robią się grzechotki co demonstrowano już na niejednym filmie na YouTube.W oryginale są tam Jamicony na 85', a siedzą one bardzo blisko mostka prostowniczego, który się mocno grzeje.Dam tam Rubycony 22000 uf /105 ', a następne 3300 uf zamienię na 4700.Jeszcze zamiast 0,22 uf- MKP 6,8uf, albo coś lepszego.Potencjometru na razie nie ruszam bo nie trzeszczy.Jakieś rady?

Piterski

A to można tak sobie zmieniać te pojemności bo z tego co słyszałem to im więcej nie zawsze oznacza, że będzie lepiej. Słyszałem nawet, że może to mieć negatywny wpływ na brzmienie wzmacniacza.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

paul_67

W tym przypadku można i gra jeszcze lepiej, choć sobie na razie tego nie wyobrażam :)


rudy-102

Cytat: paul_67 w Grudzień 29, 2017, 10:10Jakieś rady?
Jak chcesz wymienić wimy na jantzeny to zamiast czerwonych weź srebrne. Różnica w cenie niewielka a grają lepiej.

paul_67

Tak, przy tej cenie to różnica nieduża.Co z czarnymi? Tanie są :)

rudy-102


paul_67

Myślałem o innych.

rudy-102

Ach! Tobie pewnie o crossy chodziło? Chyba nie warto. Jak już inwestujesz swój czas to tylko seria Z-Cap.


paul_67

No to szykuje się inwestycja, ale czy w tym miejscu odczuję jakąkolwiek różnicę?

rudy-102


Jakub

Najpierw sprawdź czy mostek wytrzyma taką pojemność w zasilaczu, bo może być tak, że wymienisz kondensatory i następnie szlag trafi mostek przy włączaniu wzmacniacza.

paul_67

O ile pamiętam jest tam mostek 10 A/ 1000 V.

Jakub

Sprawdź symbol i poszukaj karty technicznej.

McGyver

Cytat: paul_67 w Grudzień 29, 2017, 11:09
Myślałem o innych.
Szkoda fatygi. Jak już rozbierasz, to warto wstawić coś lepszego. Alternatywa dla Z-Capów:




Grają bardziej "analogowo". Zależy co chcesz uzyskać.

paul_67

Zastanawiam się czy zmieniać wartości tych kondensatorów w zasilaniu czy tylko je wymienić na takie same :/

paul_67

Co radzicie? I tak mi się nic nie chce, ale może bym się zmobilizował zamiast leżeć brzuchem do góry?

paul_67

Jest ktoś zarejestrowany na tej stronie(tylko dla firm), bo nawet nie wiem ile sobie życzą za te kondy
https://www.annapol.eu/product_info.php?products_id=146985

paul_67

Tutaj mam schemat, ale coś mi nie pasuje, jakby był niekompletny...

Jakub


paul_67

Tak, ale czy warto zmieniać wartości kondensatorów?

paul_67

Kto ma namiary na dobry kond 15000 uf 35v? W Polsce.