HUSARIAA

Zaczęty przez ahaja, Marzec 20, 2016, 12:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

jamówię

Cytat: elem w Czerwiec 07, 2016, 17:52
To zawracam  ;)


:) :)

No nic,jutro małżowinka odbierze a ja jutro do Gdańska pędzę i wracam w piątek,pewnie już będzie czekał :)

jamówię

Dziś od 10 rano,Husariia gra w pełnej gali.Panowie powiem tak, o dźwięku oczywiście skrobnę,jak się pudełka zagrzeją i parę płyt przegonię,ale jeśli to jest produkt DIY,to daj Panie Boże takie samoróby :)
Dokładność,schludność montażu a nade wszystko nieprawdopodobna funkcjonalność,jest absolutnie unikatowa.Krzysiek nie zapomniał o niczym. Opis wrażeń sonicznych wkrótce :)

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

A da się ją zlampizować?  ;D

jamówię

Cytat: masza w Czerwiec 11, 2016, 14:02
A da się ją zlampizować?  ;D


Jak widzę podejście ahaji do pryncypiów montażu, to kto wie :0:)

jamówię

Nie chcę póki co opisywać wszystkiego,ale muzyka płynie w tak niewymuszony,czysty,krystaliczny sposób,że szok.Wielka neutralność a to sztuka!

MAC

Cytat: jamówię w Czerwiec 11, 2016, 14:05Wielka neutralność

Znaczy się krzemowa pustynia  ;) Normalnie już słyszę z Bielska brak lamp w tym pre

jamówię

Cytat: masza w Czerwiec 11, 2016, 14:11
Cytat: jamówię w Czerwiec 11, 2016, 14:05Wielka neutralność

Znaczy się krzemowa pustynia  ;) Normalnie już słyszę z Bielska brak lamp w tym pre



Nie,nie,nie!to nie jest skandynawski sucholec,tylko naturalny,nie podbarwiony dźwięk.Spokojnie wszystko opiszę,jeszcze do elema podjadę posłuchać  z jego MC.Środek i góra są fenomenalne!
Ja osobiście nie przepadam za dźwiękiem eufonicznych pre,bo one MZ zabijają winyl,za dużo cukru w cukrze :)

MAC

Spokojnie, żartowałem. Nie wszystkie krzemowe preampy gramofonowe są złe.
Można spokojnie żyć z RCMowym Sensorem i bardzo dobrze gra miniabyrowy Moon. Porównywałem u siebie tez bezpośrednio Sensora z Nudą w lepszej wersji. Szły łeb w łeb czyli bardzo dobrze. Pisze tylko o tych, które słyszałem. Ale jest tez cała masa krzemowych kastratów, które niestety też było mi dane słyszeć.

jamówię

No dobra dość pindolonia ;D
Przesłuchałem The Doors live at AquRIUS
jest to MZ fenomenalne PRE!
Tam jest gęsty aranż, Husariia jest perfekcyjnie selektywna,nic się nie zlewa,nie włazi na siebie,jeszcze mam ciary!
Krzychu gratulacje,jest mega dobrze!

gratefullde

Krzysiek znów dał czadu,, B-)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

jamówię

Naprawdę będę płakał,jak go będę odsyłał...naturalność,selektywność,trójwymiar,PRaT,no karwasz gra jak dzwon!

jamówię

Ponieważ maszka wspominał w tym wątku o Sensorze,to napiszę tak:Sensor to świetne pre,ale do Husarii ma się jak koń do koniaku,niestety... :)

MAC

Pisałem o Sensorze 1. Teraz jest jakiś poprawiony 2 ale tego nie słuchałem.
Ja juz złapałem swojego królika, Z czasem jak u portfela przybędzie to pomyślimy do niego nad jakimiś zacniejszymi vintydźowymi trafami  8)

jamówię

Cytat: masza w Czerwiec 11, 2016, 15:04
Pisałem o Sensorze 1. Teraz jest jakiś poprawiony 2 ale tego nie słuchałem.
Ja juz złapałem swojego królika, Z czasem jak u portfela przybędzie to pomyślimy do niego nad jakimiś zacniejszymi vintydźowymi trafami  8)

Tak ja się odnoszę do 1,Sensora dwa nie znam a Husariię już kocham :)

MAC

I na pewno nie kosztuje tyle co Sensor (nawet 1)  :D

jamówię

Cytat: masza w Czerwiec 11, 2016, 15:15
I na pewno nie kosztuje tyle co Sensor (nawet 1)  :D


Kompletnie tego nie wiem,nawet elem mnie pytał ile,ale ja z Krzyśkiem nie gadałem o kasie,nie wiem.Dla mnie gra jak milion dolców :)

jamówię

Proszę Państwa nie ma co tego odwlekać,to jest najlepsze pre jakie miałem w domu i jakie słyszałem w ogóle-szlus!
Husariia spełnia wszystkie moje oczekiwania związane z winylem,ma perfekcyjny timing,niczego nie przeciąga,porządek na scenie jest jak w pruskich koszarach,trójwymiar taki,że można muzyków dotykać,do tego naturalność i przejrzystość jak w górskim potoku. Natomiast średnica to po prostu arcydzieło,ten zakres Harbethy pokazują tak,że jak jest gdzieś odrobina piasku i brudu,to robią z tego halo na cały powiat. Tu jest czarne tło i wszystko powycinane jak laserem. Na szczęście Husariia nie renderuje przestrzeni,nic nie jest kłamliwie nadmuchane. Góra perlista,środek czysty i naturalny aż kręci się w głowie a bas jędrny,zróżnicowany i bardzo punktualny,trzyma za mordę i nie pozwala na jakiekolwiek wzbudzanie. Jednym słowem:rewelacja!
Krzyśku szczere gratulacje,kawał hi endowego grania i pomyśleć,że wszystkie te atrakcje tylko z wkładką MM i mi to wystarcza!
To co opisałem to oczywiście mój punkt widzenia i wrażenia z mojego systemu,ktoś inny może mieć inne zdanie,choć nie wydaje mi się ;D bo to obiektywnie znakomity pre amp

jamówię

Husariaa w natarciu :)

jamówię

I...

jamówię

Pobyt Husarii przekonał mnie,że moja droga w audio jest słuszna :)
Thorens gra jak ta lala,Leben i Harbethy są wyśmienite a Ortofon VMS(Andrzejowy) to świetny przetwornik.

gratefullde

Mogę Ci uwierzyć bo już Nuda była świetna, domyślam się, że Husariia jest postępowym czyli lepszym projektem.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

jamówię

Tak Nuda też mi się podoba,ale tu jest inny-wyższy poziom. Ja to odbieram tak,że nie ma tu miejsca na przypadek,ahaja po prostu wie jaki jest przepis na doskonałe pre i do tego dochodzi jeszcze świetne ucho,efekt jest taki,że rozpaczliwie szukam gotówki :)

gratefullde

No właśnie, ja już się boję posłuchać bo czasami mogę zachorować bezpowrotnie...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9