Autor Wątek: Yamaha PF-800/1000  (Przeczytany 12323 razy)

Offline Vampire_Lestat

• *
Odp: Yamaha PF-800/1000
« Odpowiedź #100 dnia: Maj 04, 2018, 14:49 »
Gratuluję fajnej wkładki.

Przede wszystkim zacznij od wypoziomowania gramofonu, jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś. Ja w tym celu kupiłem specjalną poziomicę. Możesz też ściągnąć z netu instrukcję do PF-800, a tam masz bardzo dokładnie co i jak ustawić (chyba że masz). Ja dostałem oryginalną instrukcję wraz z gramofonem. Ten szablon z e-baya też zamówiłem, ale jeszcze nie dotarł.

Offline Toko03111

• *
« Odpowiedź #101 dnia: Maj 04, 2018, 23:50 »
Ok, dziekuję za szkolenie, jutro biorę się za regulacje. Tak się prezentuje DL103 na mojej Jamaszcze :)

Offline christo

• maniak
« Odpowiedź #102 dnia: Maj 05, 2018, 15:53 »
Tak się prezentuje DL103 na mojej Jamaszcze
Fajnie. Faktycznie troszkę nurkuje (przynajmniej na zdjęciu).

Offline Toko03111

• *
« Odpowiedź #103 dnia: Maj 06, 2018, 13:28 »
Wkładka fajna, ale mam z nią troche problemów.  Wkładka dziwnie sie zachowuje na prawym kanale. Otóż co jakiś czas zatyka sie prawy kanał i dochodzą z głośnika  szumy (wysoka niesłyszalna częstotliwość) wzmacniacz wtedy pokazuje na wskaźniku ze jest wysterowany. Początków podejrzewałem wzmacniacz i przedwzmacniacz, ale pózniej to wyeliminowałem. Moim zdaniem wyglada jakby wkłada kumulowała ładunek z płyty i nie mogła sie go pozbyć. Nie miałem  wcześniej tego problemu z wkładka MM. Pomogą jedynie zdemontowanie headshella i ponowne zamontowanie. Czy ktoś spotkał sie z podobnym zjawiskiem? Może źle uziemione ramie?

Offline christo

• maniak
« Odpowiedź #104 dnia: Maj 06, 2018, 14:42 »
Wkładka dziwnie sie zachowuje na prawym kanale. Otóż co jakiś czas zatyka sie prawy kanał i dochodzą z głośnika  szumy (wysoka niesłyszalna częstotliwość) wzmacniacz wtedy pokazuje na wskaźniku ze jest wysterowany.
Słuchaj, skontaktuj się z Kawoszem (obecnie nick cdt) wydaje mi się, że miał podobny problem z 103R. Może coś ci poradzi

Offline tomasz_pianista

• maniak
« Odpowiedź #105 dnia: Maj 06, 2018, 14:56 »
Wkładka fajna, ale mam z nią troche problemów.  Wkładka dziwnie sie zachowuje na prawym kanale. Otóż co jakiś czas zatyka sie prawy kanał i dochodzą z głośnika  szumy (wysoka niesłyszalna częstotliwość) wzmacniacz wtedy pokazuje na wskaźniku ze jest wysterowany. Początków podejrzewałem wzmacniacz i przedwzmacniacz, ale pózniej to wyeliminowałem. Moim zdaniem wyglada jakby wkłada kumulowała ładunek z płyty i nie mogła sie go pozbyć. Nie miałem  wcześniej tego problemu z wkładka MM. Pomogą jedynie zdemontowanie headshella i ponowne zamontowanie. Czy ktoś spotkał sie z podobnym zjawiskiem? Może źle uziemione ramie?

Zmacaj przy wtykach RCA. 
Grupa ratowania poziomu.

Offline Toko03111

• *
« Odpowiedź #106 dnia: Maj 06, 2018, 23:18 »
Ok, dziękuje. Spróbuje sam znaleźć rozwiązanie. Jak sobie nie dam rady to skorzystam z pomocy. Pozdrawiam.
Dołączam zdjęcie wzmacniacza w trakcie tego „zatkania”

Offline christo

• maniak
« Odpowiedź #107 dnia: Maj 07, 2018, 10:28 »
Ok, dziękuje. Spróbuje sam znaleźć rozwiązanie. Jak sobie nie dam rady to skorzystam z pomocy.
Tu masz wątek na ten temat:
https://audiomaniacy.pl/index.php?topic=349.msg91441#msg91441
Spróbuj zamienić kanały. Albo piny wkładki albo - prościej - kabelki RCA z gramofonu. Sprawdzisz czy to wina wkładki czy walnięta jest sekcja MC w przedwzmacniaczu. Jeśli to wkładka, zacznie blokować się lewy kanał.

Offline Vampire_Lestat

• *
« Odpowiedź #108 dnia: Maj 07, 2018, 18:31 »
Co za znajomy widok :(

W ten sam sposób blokował mi się wyświetlacz na Yamaha Mx-70. Wystarczyło, że wzmacniacz zagrał trochę głośniej i prawy wyświetlacz zamierał tak na 2/3 wysokości. Po odłączeniu głośników wszystko wracało do normy... do czasu gdy wzmacniacz ponownie zagrał głośniej. Rzecz w tym, że działo się tak niezależnie czy grał gramofon czy odtwarzacz CD... To dlatego wysłałem końcówkę do naprawy. Otrzymałem informację, że została naprawiona, a problem dotyczył transformatora, czekam na przesyłkę.

Offline Vampire_Lestat

• *
« Odpowiedź #109 dnia: Maj 10, 2018, 19:40 »
Dzisiaj przyszedł ten szablon do ustawiania wkładki kupiony na e-bay. Założyłem i okazało się, że moje dotychczasowe ustawienie przesięgu za pomocą suwmiarki nie było jednak precyzyjne. Minimalnie się to wszystko mija. Jak tylko znajdę trochę więcej czasu, to biorę się za dokładną kalibrację.