Menu główne

Sony PS-X 70

Zaczęty przez gratefullde, Czerwiec 11, 2016, 12:21

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Cytat: Gerwazy w Marzec 17, 2017, 17:55Psychiatra maiłby tutaj dużo do powiedzenia ;)

Niewiele. Ale gdy by  poczytał co Ty wypisujesz i jakim kodeksem etycznym się kierujesz, to mogła by być niezła rozprawka... Gdzieś tkwi w końcu przyczyna Twojego cwaniactwa. Co nie? Odwal się :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa



Cytat: malg w Marzec 17, 2017, 16:31
Chciałem pomóc,
a wyszło że się wymądrzam  ??? ??? ???
Oj tam, zaraz wymądrzam.
Trzeba było jakoś podtrzymać rozmowę o Andrzejkowych fobiach i natręctwach 😇
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

malg


Cytat: vasa w Marzec 17, 2017, 18:53
Trzeba było jakoś podtrzymać rozmowę o Andrzejkowych fobiach i natręctwach 😇
zrozumiałem ;D ;D
i w tym samym celu coś napisałem ::)

gratefullde

Nic więcej już Wam nie podrzucę bo zamiast zrozumienia i pełnej akceptacji dla dziwactw, czuję się jak wyrzutek...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

malg

Andrzej, spokojnie,
Rozumiem Cię, ja też tak czasem mam - ale sie nie przyznaję  ;) ;) ;)

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Gerwazy

Cytat: gratefullde w Marzec 17, 2017, 19:37
Nic więcej już Wam nie podrzucę bo zamiast zrozumienia i pełnej akceptacji dla dziwactw, czuję się jak wyrzutek...

Miałem podobny problem, bo ten gramofon to czołg i jumbojet, duży i ciężki
Co zrobiłem?
Poszedłem do Castoramy, albo to był inny temu podobny market.
Poszukałem w końcówkach, pozostałościach płyt i desek, są tańsze o 50-70%
Wybrałem taką z których są przycinane blaty kuchenne, solidny kawał płyty - grubość około 2,5-3,5cm
Dobierając pod kolor i fakturę wzoru do posiadanego mebla
Kazałem sobie wyciąć stosowny kawałek i olaminować brzegi
Usunąłem stary, za mały, blat, skręciłem całość na kołki klei i podkładki amortyzujące
Koszt 40 złotych.



       
Nic nie sprzedaję

vasa

Cytat: gratefullde w Marzec 17, 2017, 19:37
Nic więcej już Wam nie podrzucę bo zamiast zrozumienia i pełnej akceptacji dla dziwactw, czuję się jak wyrzutek...
Ależ ja w pełni rozumiem, akceptuję i popieram Twoje natręctwa. Sam mam ich bez liku. Część odziedziczyłem po tatusiu a część własnego chowu 😃😄😆
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Gerwazy

Cytat
Ależ ja w pełni rozumiem, akceptuję i popieram Twoje natręctwa.

Lizus ;)
Nic nie sprzedaję

vasa

Cytat: Gerwazy w Marzec 17, 2017, 23:49
Cytat
Ależ ja w pełni rozumiem, akceptuję i popieram Twoje natręctwa.

Lizus ;)
Gerwazy.
Nie lizus tylko zwykłe porównanie.
Na tle takich miśków co muszą wyrwać gramofonikowi ramię przed snem bo inaczej nie zasną, moja niechęć do kolorowej pościeli wydaje się zupełną błahostką.
Stąd moja tolerancja dla cudzych pierdolców 😉
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Gerwazy

Cytat: vasa w Marzec 18, 2017, 00:00
Cytat: Gerwazy w Marzec 17, 2017, 23:49
Cytat
Ależ ja w pełni rozumiem, akceptuję i popieram Twoje natręctwa.

Lizus ;)
Gerwazy.
Nie lizus tylko zwykłe porównanie.
Na tle takich miśków co muszą wyrwać gramofonikowi ramię przed snem bo inaczej nie zasną, moja niechęć do kolorowej pościeli wydaje się zupełną błahostką.
Stąd moja tolerancja dla cudzych pierdolców 😉

J to robię za dnia, biorę, młotek, śrubokręt, obcęgi i na chłodno, bez zmrużenia oka patroszę ten szmelc
W nocy to ja śpię, w kolorowej pościeli, snem spokojnym



 

Nic nie sprzedaję

vasa

Ja to przynajmniej zdaję sobie sprawę z pewnych własnych imperfekcji 😁
Gerwazy, popracuj nad sobą.
Jak mogę traktować Cię jako wyrocznię w sprawach audio jeżeli ewidentnie nie ogarniasz własnych, lekko aspołecznych, zachowań?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Gerwazy

Cytat: vasa w Marzec 18, 2017, 00:42
Ja to przynajmniej zdaję sobie sprawę z pewnych własnych imperfekcji 😁
Gerwazy, popracuj nad sobą.
Jak mogę traktować Cię jako wyrocznię w sprawach audio jeżeli ewidentnie nie ogarniasz własnych, lekko aspołecznych, zachowań?


Wyrocznia?
To nie ja

Nic nie sprzedaję

gratefullde

Dzięki uprzejmości kolegi z innego forum ma wreszcie upragnioną dodatkową przeciwwagę dla ramienia PUA-7
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Rezonansowo, podatność jak i waga wkładki DV jest na granicy akceptowalnej przez ramię PUA-7, jest to wkładka niewiele cięższa niż specyfikacja ramienia Sony przewiduje.
Ja cały czas, grając oczywiście na DV, szukałem tej dodatkowej przeciwwagi. Długo nie mogłem jej znaleźć a więc osłuchałem się troszkę z brzmieniem systemu bez niej.
Po zainstalowaniu dodatkowej przeciwwagi (zwiększyła się masa efektywna ramienia) daje się odczuć pewne zmiany, dość subtelne a jednak wyraziste dla osoby, która z tym systemem przebywała jakiś czas.
Na pewno poprawiła się separacja kanałów, jest lepsza stereofonia i holografia. Oczywiście nie mierzona niczym tylko jest to subiektywna opinia. Jak kupię kiedyś wreszcie płyte testową to zdam relację (mam kartę dźwiękową i jakąś płytę feickerta ale ni uja nie umiem do tego podejść by ogarnąć pomiary - podejść jak podejść, nie mam czasu).
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Winylomaniak

Cytat: gratefullde w Maj 10, 2017, 21:18

Na pewno poprawiła się separacja kanałów, jest lepsza stereofonia i holografia. Oczywiście nie mierzona niczym tylko jest to subiektywna opinia. Jak kupię kiedyś wreszcie płyte testową to zdam relację (mam kartę dźwiękową i jakąś płytę feickerta ale ni uja nie umiem do tego podejść by ogarnąć pomiary - podejść jak podejść, nie mam czasu).

Daję sobie obie ręce uciąć, że w ślepym teście nie rozpoznałbyś różnic.
Mój znajmomy lał bimber do butelek po koniaku, wszyscy się zachwycali, smakiem, aromatem bukietem, itp. Jak lał ten sam bimber z butelki po wódce to, połowa wogóle nie chciał pić.

Swoją droga, polecam nóżki wymieć w tym gramofonie, bo po poand 40 latach, środek absorbujacy drgania, dawno przestał spełniać swoje właściwości 

pozdrawiam


merlin1973

Gerwazy to Ty ???
Pozdrawiam S.CH.

gratefullde

Cytat: Winylomaniak w Maj 12, 2017, 21:50
Cytat: gratefullde w Maj 10, 2017, 21:18

Na pewno poprawiła się separacja kanałów, jest lepsza stereofonia i holografia. Oczywiście nie mierzona niczym tylko jest to subiektywna opinia. Jak kupię kiedyś wreszcie płyte testową to zdam relację (mam kartę dźwiękową i jakąś płytę feickerta ale ni uja nie umiem do tego podejść by ogarnąć pomiary - podejść jak podejść, nie mam czasu).

Daję sobie obie ręce uciąć, że w ślepym teście nie rozpoznałbyś róznić
Mój znajmomy lał bimber do butelek po koniaku, wszyscy się zachwycali, smakiem, aromatem bukietem, itp. Jak lałten sam bimber z butelu po wódce to, połowa wołe nie chciał pić

pozdarwiam
Zonk. Znam mój system i wiem co się zmienia. A dotąd wkładka DV była na ciut za lekkim ramieniu.
Ale mogę zrozumieć, że są osoby, które nie wyłapują różnic. Z tym, że nic mi do tego i nie wytykam im tej ułomności.
Trzymaj się ciepło. Bez over
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Winylomaniak

CytatZnam mój system i wiem co się zmienia.

Jak masz taki idealny słuch, i tak dobrze znasz swój system, to kup sobie oryginalną przeciwwagę.
Różni się, od kopi która kupiłeś,  wymiarem, kształtem, wagą - nie bez przyczyny, ten dziubek który wchodzi w ramię, w oryginale jest z otworem - inny renzonans.
Ten który zrobił te kopie, na oczy nie widział oryginału, więc, z pomocą kolegów, zrobił to na pałe.
Uprzedzając dalsze pytania, kawałek wciśniętej plastelini, też zadziała, da sięwywazyć cięższą wkładkę ;)

pozdrawiam   

wojtek41

Zagościł u mnie PS X 60. Niestety automatyka szwankuje. Opuszcza ramię do dołu ale nie przenosi nad płytę. Raz udało się powrócić na uchwyt windy. Gramofon stał nieużywany ponad rok. Może trzeba przeczyścić jakieś styki..? Macie jakieś pomysły...?

malg

nie znam tego modelu , ale zacząłbym od wyczyszczenia i nasmarowania mechaniki (głownie połączeń elementów)

wojtek41

Skromniejsza wersja PS X70. Automatyka szaleje... :o

wojtek41

Żeby było troszkę weselej, gramofon dotarł z wkładką Philips 400  :D

malg

Cytat: wojtek41 w Maj 29, 2017, 22:49
Skromniejsza wersja PS X70.
to wiem  :D, pisałem że nie znam go od wewnątrz


Cytat: wojtek41 w Maj 29, 2017, 22:49
Automatyka szaleje... :o
kurz, syf w powietrzu - smarowanie, czyszczenie, smarowanie czyszczenie, smarowanie, powinno pomóc