Jay's Audio CDT-3 ... transport absolutny?

Zaczęty przez pmcomp, Lipiec 09, 2016, 09:34

Poprzedni wątek - Następny wątek

pelot


pmcomp

#26
Był miniabyr. Na pewno coś napisze.
Co najciekawsze stwierdził, że bardziej podoba mu się jako partner dla Jaya DAC ... Mytek Stereo 192 DSD, a nie Audio Note DAC4. Herezja !!!???
Twierdzi, że AN wycina kawałek muzyki. Fakt, że średnicy na Majtku więcej.

???

Wnioski i przemyslenia?
Ano mam jeden. Gdy grałem z plików albo z CD-960 Philipsa w roli transportu zdecydowanie wygrywał AN. Dlaczego? Ano wydaje mi się, że on grał lepiej na "brudnym" materiale cyfrowym i musiał upiększać tą cyfrę. Musiał łagodzić chropowatosć i agresywnosć. Maskować te brudy. A gdy zapodaliśmy "czyściutki" materiał cyfrowy to jego poprawianie więcej psuje niż poprawia. Za to Majtek na czystym gra super. Pokazuje jak wchodzi tak i wychodzi nic przy sygnale nie majstrując. Nie musi nic maskować.

To taka moja łopatouszna teoria spiskowa.

Muszę tego Majtka i przede wszystkim WLMa jeszcze na spokojnie posłuchac. Co ciekawe wczesniej WLM też był "lepszy" od Majtka.

Cuda Panie cudeńka.

:)

BOBSAPP

Cytat: pmcomp w Lipiec 10, 2016, 16:42że średnicy na Majtku więcej.

Już widzę że podobał by mi się...
:o

BOBSAPP

Cytat: pmcomp w Lipiec 10, 2016, 16:42Za to Majtek na czystym gra super. Pokazuje jak wchodzi tak i wychodzi nic przy sygnale nie majstrując. Nie musi nic maskować.

Czy ten Mytek ma upsampling a jeżeli tak to czy da się go wyłączyć ?
Po nowych meridianach z serii G...mam awersję do tego rozwiązania.

miniabyr

#29
Właśnie wróciłem od Pmcomp'a . No co wam będę mówił że gra świetni . Gra świetnie. Ale najzabawniejsze w tym wszystkim jest to,że dac Mytec gra zdecydowanie lepiej niż Audio note 4. Ja nie wydam takiej kasy na AN jeśli mogę mieć lepiej  za 1/4 ceny i to przy nowy  urządzeniu!. Jeśli ktoś lubi "mul"w barwie to AN będzie jak znalazł .Mytek grał super precyzyjnie i  z tej precyzji nie kastrował muzykalności. A to co robi ten dac na niskim środku to mistrzostwo świata. Oczywiście to tak gra u Pmcomp'a i w jego systemie.Musicie wziąć na to poprawkę.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

BOBSAPP

Cytat: miniabyr w Lipiec 10, 2016, 17:03A to co robi ten dac na niskim środku to mistrzostwo świata.

Coraz bardziej kusisz... :-\

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pmcomp

Cytat: BOBSAPP w Lipiec 10, 2016, 16:52
Cytat: pmcomp w Lipiec 10, 2016, 16:42Za to Majtek na czystym gra super. Pokazuje jak wchodzi tak i wychodzi nic przy sygnale nie majstrując. Nie musi nic maskować.

Czy ten Mytek ma upsampling a jeżeli tak to czy da się go wyłączyć ?
Po nowych meridianach z serii G...mam awersję do tego rozwiązania.

Ma, da się wyłączyć i był wyłączony.

pmcomp

Po Pawle wpadł do mnie kolega Jarek z Warszawy. Akurat w celu testów wzmaków do słuchawek Stax SR-009. Testowaliśmy wzmak lampowy Dubiela czyli Eurydykę.
Ale nie o tym.

Po piwersze stwierdził, że gra świetne źródło. Ale o tym już wiemy ;). Po drugie i najważniejsze ma to samo spostrzeżenie nt. DACa i zdanie jak Paweł. Mytek z tym transportem daje niesamowitą średnicę i  dźwięk jest lepszy niż z AN. W międzyczasie i ja posłuchałem trochę na słuchawkach i muszę stwiedzić to samo.
Dziwny jest ten świat.

Pozdro

pmcomp

Cytat: BOBSAPP w Lipiec 10, 2016, 17:07
Cytat: miniabyr w Lipiec 10, 2016, 17:03A to co robi ten dac na niskim środku to mistrzostwo świata.

Coraz bardziej kusisz... :-\

Powtórze, co napisał Paweł ... u mnie w moim systemie.
Przy graniu z plików AN miażdżył Majtka.
Przy graniu z CD z Jay's Audio Majtek miażdży AN.

Pozdro

pmcomp


miniabyr

Nie porwał mnie. Mój sprawia mi więcej radości  :)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

bubusia

Jestem zaskoczony, mytek zawsze wydawał mi się trochę suchy i szczupły, ale ja chyba lubię jak trochę muli, tylko nie za dużo:)
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

kawosz

Cytat: bubusia w Lipiec 10, 2016, 19:23Jestem zaskoczony, mytek zawsze wydawał mi się trochę suchy i szczupły, ale ja chyba lubię jak trochę muli, tylko nie za dużo:)
Tylko strzelam ale mytek gra w dobrze zlampizowanym systemie o ile dobrze pamiętam .

pmcomp

Cytat: kawosz w Lipiec 10, 2016, 19:26
Cytat: bubusia w Lipiec 10, 2016, 19:23Jestem zaskoczony, mytek zawsze wydawał mi się trochę suchy i szczupły, ale ja chyba lubię jak trochę muli, tylko nie za dużo:)
Tylko strzelam ale mytek gra w dobrze zlampizowanym systemie o ile dobrze pamiętam .


Si. Lampowe pre i lampowe wzmaki gdzie na tylko na basie tranzystor.
Ale jak napisałem z plików AN jest zdecydowanie lepszy. I Majtek i WLM na krzemie nieprzyjemnie wyostrzały górę, a średnica była ewidentnie suchsza i bez wypełnienia na dole. A z Jayem jest odwrotnie.

Dobrze mieć trochę klocków żeby sobie poeksperymentować ;). Może "przeproszę się" z WLMem?

Jeszcze jedno. Majtek grał po AES/EBU, AN po coaxialu. Może tu jest pies pogrzebany? Muszę sprawdzić Majtka po coaxialu.

jamówię

Cytat: pmcomp w Lipiec 09, 2016, 12:37
Cytat: pelot w Lipiec 09, 2016, 11:54
Czym się różnią te transporty w sensie układów elektronicznych , bo wyglądowo to już widzę :) : i jaka jest ich  cena .

Popełniłem kiedyś na blogu dokładne porównanie budowy tych playerów. Tak ze dwa miesiące temu. Poszukaj.
Cena zależy od tego kto i jak sprowadza. Jest to trudne ponieważ oni zaopatrują w te playery tylko rynek chiński. I nie mają specjalnie ochoty żeby sprzedawać na świat. Nazałatwiałem się. Ogólnie napiszę, że z cłem chyba 14% i z VATem 23%, w Polsce w przedziale 10-20 tys złotych.
Tam CDT-3 jest prawie dwa razy droższy od CDT-1.

Pozdro

Cytat: pmcomp w Lipiec 10, 2016, 13:56

Ależ nikt nikomu nie broni zakupić ten transport i TU go opisać.

Pisalem już wielekrotnie, że treści zamieszczam na swoim blogu. Dlaczego tam? A dlaczego nie tam, a tu?
Mamy wolny kraj, każdy pisze gdzie chce. I każdy czyta gdzie chce, ja nikogo nie zmuszam do odwiedzania swojego bloga.

Jesli odpisuję w czyims temacie treści zamieszczam także TU.

Pozdro.



To nie informuj o tym TU,tylko pisz TAM,w ten sposób sugerujesz i jest to mało eleganckie.

pmcomp

#41
Cytat: jamówię w Lipiec 10, 2016, 20:47
Cytat: pmcomp w Lipiec 09, 2016, 12:37
Cytat: pelot w Lipiec 09, 2016, 11:54
Czym się różnią te transporty w sensie układów elektronicznych , bo wyglądowo to już widzę :) : i jaka jest ich  cena .



Popełniłem kiedyś na blogu dokładne porównanie budowy tych playerów. Tak ze dwa miesiące temu. Poszukaj.
Cena zależy od tego kto i jak sprowadza. Jest to trudne ponieważ oni zaopatrują w te playery tylko rynek chiński. I nie mają specjalnie ochoty żeby sprzedawać na świat. Nazałatwiałem się. Ogólnie napiszę, że z cłem chyba 14% i z VATem 23%, w Polsce w przedziale 10-20 tys złotych.
Tam CDT-3 jest prawie dwa razy droższy od CDT-1.

Pozdro

Cytat: pmcomp w Lipiec 10, 2016, 13:56

Ależ nikt nikomu nie broni zakupić ten transport i TU go opisać.

Pisalem już wielekrotnie, że treści zamieszczam na swoim blogu. Dlaczego tam? A dlaczego nie tam, a tu?
Mamy wolny kraj, każdy pisze gdzie chce. I każdy czyta gdzie chce, ja nikogo nie zmuszam do odwiedzania swojego bloga.

Jesli odpisuję w czyims temacie treści zamieszczam także TU.

Pozdro.



To nie informuj o tym TU,tylko pisz TAM,w ten sposób sugerujesz i jest to mało eleganckie.



Wiesz, na szczęście ja będę robił to na co mam ochotę, a nie to na co Ty masz ochotę  8).
A Ty możesz np. mnie nie czytać, dodać do ignorowanych, udawać że nie istnieję. Możesz robić na co masz ochotę. To raz.

A dwa że Ty w temacie wątku nie wniosłes na razie nic, ja natomiast napisałem dużo konkretów.
I wiem, że Leben, Harbeth, Revox i 8402 to najlepsza kombinacja  :P.


Pozdro

miniabyr

Qfa nie macie większych zmartwień? ::)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pelot

Cytat: miniabyr w Lipiec 10, 2016, 22:13
Qfa nie macie większych zmartwień? ::)

Ja mam "po pierwsze primo" czy się ładować w ten napęd ??? "po drugie sekundo" jak go tu dobrze kupić i przez kogo  ;D Od dłuższego czasu rozglądam się za jakimś konkretnym napędem na długie lata , co by mi wystarczył do płużnej starości 8) lub dokąd nie ogłuchnę ;D

miniabyr

Nie tak łatwo kupić ten transport bo w Polsce i nie ma dystrybutora. Piotr wciągnął go we własnym zakresie.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pmcomp

Cytat: miniabyr w Lipiec 10, 2016, 22:50
Nie tak łatwo kupić ten transport bo w Polsce i nie ma dystrybutora. 

No jest Andrzej ...

miniabyr

Ale Andrzej nie ściąga  tego transportu, tym zajmuje się jego znajomy. De facto oficjalnie nie ma dystrybutora tej firmy w Polsce.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Jeśli ktoś będzie miał wyjątkowe parcie na ten coś to mogę spróbować pomóc. Mam regularne transporty raz w miesiącu z Chin więc można coś tam dopakować.

miniabyr

No qrde jakieś światełko w tunelu. Dobrze wiedzieć!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pmcomp

Popełniłem na blogu własne zdjęcia odtwarzacza w środku wraz z dodatkowym opisem.
Zmieniłem częstotliwość na wyjściu zegara na 44,1 kHz czyli standard word clock akceptowany przez DAC Mytek 192 Stereo DSD.

pozdro