Menu główne

Yamaha YP 511

Zaczęty przez merlin1973, Lipiec 20, 2016, 15:47

Poprzedni wątek - Następny wątek

merlin1973

Pozdrawiam S.CH.

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa

Cytat: merlin1973 w Lipiec 20, 2016, 15:47Witam wszystkich znanych mi i nie znanych audiomaniaków.
To mój trzeci gramofon, szukam obecnie wkładki do niego.
Cześć Merlin.
Miło że się odnalazłeś. I to z nowym drapakiem :)
Czy ten gramofon ma regulowaną wysokość ramienia i azymut?
To pomoże coś z sensem dobrać.
Aha, i czy znasz masę efektywną ramienia?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

christo

Ładny drapak. Powitać w klubie Yamahy! :) Nie ma regulacji VTA. Nie znalazłem też informacji dot. wkładki fabrycznej (można by poszukać jej podatność). Przy oryginalnym ośmiogramowym headshell'u pozwala na założenie wkładki do 13 g. Warto by zmierzyć masę efektywną - miałem gdzieś kalkulator w excelu. Gratuluję zakupu.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

vasa

Cytat: christo w Lipiec 20, 2016, 16:48Warto by zmierzyć masę efektywną
Przy założeniu podatności wkładki 15cu cyferki się ładnie składają: dla wkładki 4g+1g parafernalia wychodzi rezonans 11Hz dla ramienia 10g a dla wkładki 13g+1g i 15cu wychodzi 8Hz. Czyli jak w książce :)
Ramię nie wygląda na jakieś superlekkie czy ciężkie więc te 10g może być prawdą.
Warto jednak założyć jakąś wkładkę o znanych parametrach i sprawdzić rezonans na płycie.
Potem można coś dobierać. Tyle że trzeba pomyśleć o wysokości wkładki i jakimś łagodnym szlifie (azymut).
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Cytat: merlin1973 w Lipiec 20, 2016, 15:47
Witam wszystkich znanych mi i nie znanych audiomaniaków. ;D
To mój trzeci gramofon, szukam obecnie wkładki do niego.
http://www.ebay.pl/itm/Yamaha-YP-511-YP511-Turntable-Super-Super-MINT-original-manual-/131427525928
http://www.vinylengine.com/library/yamaha/yp-511.shtml


Gdzie żeś się podziewał Brachu / Hę? ;)

Fajny gramofon, super! :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

rudy-102

Cytat: merlin1973 w Lipiec 20, 2016, 15:47Witam wszystkich
Merlin! Tęskniłem za Tobą. Miło Cię widzieć.

merlin1973

Pozdrawiam S.CH.

merlin1973

Kilka fotek zrobiłem jutro idzie w świat  :'(
Dziś grał cały dzień ;)
Pozdrawiam S.CH.

merlin1973

 :'(
Pozdrawiam S.CH.

GregWatson

Ja już też kilka pożegnałem. Niech ktoś inny teraz go doceni a Ty pewnie zapolujesz na coś ciekawego. I tego Ci życzę.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Sławek, przechodzisz do działu PC Audio?  :o
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

merlin1973

Nie  >:(  brak miejsca zmusiło mnie to tej decyzji ale i nabywca się napalił  ;)
płaci dobrze w €  :)
ale mam jeszcze dwa gramofoniki  ;)
więc jade dalej na czarnym placku  :)
Pozdrawiam S.CH.

frywolny trucht

No to kamień z serca  8)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

malg

na drugim zdjęciu widać że szachy porzuciłeś  ::)
szkoda ;D

merlin1973

Cytat: malg w Maj 26, 2017, 13:13na drugim zdjęciu widać że szachy porzuciłeś   
szkoda
hahaha,,, dobrze widzisz :)ale  nie porzuciłem, szachownic mam ... ponad 10sztuk różnego rodzaju :) 
gram codziennie zalezy ile mam czasu  3-10 partii niestety online , nieraz syn mnie namówi do gry :)
w mieście jest liga seniorów  taki amatorski poziom  chodzę popatrzeć :) 
no nie jest to ta fascynacja z przed 20 lat ale zawsze lubię, zawsze chętnie pogram  :)
taka gimnastyka umysłu. :)
zagramy???
Pozdrawiam S.CH.

malg

Cytat: merlin1973 w Maj 26, 2017, 16:31
zagramy???
ja online nigdy nie grałem, ::)
ale jak podpowiesz co i jak to owszem mozemy  :)
ja "mistrzem świetlicy byłem kiedyś" w szkole :o
nie wiem czy teraz dam radę  ::)

merlin1973

Tu sobie konto zarejestruj, trwa to kilka sekund :)
https://www.kurnik.pl/
napisz kiedy bedziesz, nick Twój a ja Cię znajde :)
Pozdrawiam S.CH.

merlin1973

A moja yamaha poszła do ... miłośnika gramofonów :D
W dobre ręce :) był po nią osobiście i juz gra mu z innymi ;)
Pozdrawiam S.CH.

malg

dużo gramofonów,  :)
mało płyt, :o
widać że audiofil ;D

malg

Cytat: merlin1973 w Maj 29, 2017, 00:05
Tu sobie konto zarejestruj, trwa to kilka sekund :)
https://www.kurnik.pl/
napisz kiedy bedziesz, nick Twój a ja Cię znajde :)

zarejestrowałem  się, nick: grzesmal
ale w tym tygodniu nie dam rady potem tydzień urlopu więc pogramy dopiero najwcześniej za dwa tygodnie ::)



merlin1973

ok. poczekam :):):)
Pozdrawiam S.CH.