Słuchamy gramofonu przez pre słuchawkowe

Zaczęty przez Michał z Gdańska, Wrzesień 02, 2016, 17:06

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Cytat: Jakub w Wrzesień 03, 2016, 18:04Tam nie ma żadnego pre słuchawkowego, tylko cztery rezystory na wyjściu
A czy nie jest podobnie w większości wzmacniaczy z dziurką?

Michał z Gdańska

Rzeczywiście, po wyłączeniu wzmacniacza mocy (Rotel RC 1072), słuchawki grają samodzielnie, a kolumny ucichły:) Dzięki za dobry patent, nie muszę odłączać okablowania.

Jakub

Cytat: rudy-102 w Wrzesień 03, 2016, 23:57A czy nie jest podobnie w większości wzmacniaczy z dziurką?

Takie co lepsiejsze mają dedykowany przedwzmacniacz, ale wyjście z końcówki przez rezystory też jest stosowane.

rudy-102

Cytat: Michał z Gdańska w Wrzesień 02, 2016, 17:06Nawiązałem kontakt z firmą z Kluczborka, który jest skłonna takowy wykonać.
Jaki to ma być model? Kilku z nas ma słuchawkowce WBA to może możemy coś doradzić.

Michał z Gdańska

To ma być VIRTUS - 01 z przełącznikiem na ORTO. Dodatkowo ma mieć moduł do słuchania gramofonu. Nie wiem, jak to wszystko będzie do końca okablowane, będzie niezły kosmos (mam osobny preamp gramofonowy - rozumiem, że "przez niego" będzie szedł sygnał do wzmaka słuchawkowego?  Stosujecie wówczas jakieś przejściówki, nietypowe kable etc.?
Obudowa będzie mojego pomysłu, jest już w produkcji. WBA okazało się bardzo elastyczne w tej kwestii, odpowiedzieli mi na dziesiątki maili ze zmianami koncepcji.
Przeczytałem ostatnio recenzje mojego zestawu Rotel RB1072 i RC 1070 i okazało się, że Rotel stosuje w nich bardzo dobre moduły przedwzmacniacza słuchawkowego. Przyznam szczerze, że nie spodziewałem się tego, wychodzi na to, że będę zamawiał w WBA bez gwarancji, że będzie dużo lepiej. Jak uważacie? Tylko błagam, nie nabijajcie się ze mnie, po prostu nie zbadałem wcześniej tematu.

gratefullde

Pan Bocianek robi fajne sprzęty słuchawkowe, będziesz zadowolony. Tak jak pisał rudy-102, kilku z nas ma wytwory manufaktury z Kluczborka, ja również, choć jest to podstawowy HPA Master, to  gra bardzo dobrze.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

ahaja

To chyba ów recenzent nie za bardzo wiedział o czym pisze. W RC1070 za 'słuchawkowca' robi kość NJM4556. To co można o nim powiedzieć to to, że ... jest.  :)
Nie za bardzo można to porównać z osobnym, dedykowanym torem słuchawkowym z solidnym zasilaczem.

rudy-102

Cytat: Michał z Gdańska w Wrzesień 04, 2016, 15:41To ma być VIRTUS - 01
Bardzo dobry wybór. Sam słucham na Sensaurisie i z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że jeśli jeszcze raz miałbym kupować to wziąłbym Virtusa.
Cytat: Michał z Gdańska w Wrzesień 04, 2016, 15:41Dodatkowo ma mieć moduł do słuchania gramofonu
Może chodziło mu o to, że zrobi Ci pre gramofonowe wbudowane w Virtusa. Też z nim o tym rozmawiałem przez telefon, ale zdecydowałem się na czystego słuchawkowca.