Przedwzmacniacz gramofonowy- jaki?

Zaczęty przez wojtek41, Lipiec 01, 2014, 17:14

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Cytat: Kryspin w Lipiec 03, 2014, 17:33
Od roku nie mam weny nawet do czytania, o pisaniu nie wspominając. Żaden opis nie zastąpi słuchania.
:)

A za trzy winyle??



wojtek41

John Coltrane "Africa Brass". Wydanie japonskie. Musze przyznac, ze z iFi zagralo to bardzo dobrze. Ladnie zaznaczone instrumenty. Latwe w rozroznieniu. Nic sie nie zlewa w calosc...)
Robi sie ciekawie...Czy to sie musi jakis czas wygrzewac...? -)

kangie

Troche musi popracowac bo to tranzystor. Gral ladnie. Co tam bede opisywal. Ga dosc przezroczysto, nie slodzi. Jak zapodasz dobra reszte toru to pokaze swe walory. Najwieksza zaleta jest solidne wykonanie w srodku i niewysoka cena.

wojtek41

Moim zdaniem, wazna cecha - kazda plyta ma swoj dzwiek. Potrafi pokazac dobre jak i kiepskie tloczenie. Gra neutralnie. Dzis z wkladka Yamaha MC 9. Jak sie troche oswoje, podlacze pod Denona DL 103.
Posluchalem J.M. Jarre'a. Fajnie, analogowo zabrzmialy te syntezatory...) Dzwiek miejscami delikatny, ale i potezny gdy potrzeba...)

wojtek41

Kangie. Jakie roznice miedzy iFi a Lar'em...?

kangie

#30
Hmmm... Różnica jest. Całkiem inne konstrukcje. Jeden na tranzystorach, drugi "na kościach". W jednym przestawiasz w dolnej części obudowy nastawy wkrętaczkiem na mikroswitchach, w drugim dwie gałki wyciągnięte są na zewnątrz i masz ciakawą rzecz jak regulacja wzmocnienia Gain. Zarówno jeden jak i drugi jest bardzo solidnie wykonany zarówno w środku jak i na zewnątrz. iPhono przypomina router, taki bardziej sprzęt informatyczny niż audio, a LAR to dwie profesjonalnie wyglądające skrzyneczki o szerokości 1/4 UNIT. Zasilanie - całkiem inne. W pierwszym jest zasilacz wtyczkowy, w drugim osobna ciężka skrzynka z transformatorem i twardym 16VA zasilaniem.


Co do brzmienia... To już są kwestie gustu. Nie chcę pisać farmazonów - semantycznego opisu barwy. Myślę, że każdy powinien sam posłuchać i zdecydować. Mnie wystarcza LAR, ale iPhono miło wspominam.

masza

Cytat: wojtek41 w Lipiec 01, 2014, 20:56
Moze napiszcie jakich przedwzmacniaczy uzywacie..? To takze podpowiedz...)
Oczywiście, że phono pre to tylko lampowe.
Najlepsze lata czarnej płyty to sprzęt lampowy przecież. I nie widzę powodów aby to teraz zmieniać.

Mój Steelhead ma w torze 6 lampek ECC88 (obecnie Siemensy CCa).

elem

Cytat: masza w Lipiec 05, 2014, 13:43Mój Steelhead

Dobrze kojarzę,że przymierzaleś się do AMR PH-77?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

masza

Dokładnie ale firma mnie zwodziła ze dwa miesiące z realizacją zamówienia i podziękowałem.
A ten się akurat trafił w dobrej cenie. W sumie gra wybornie i nie żałuję, że go wziąłem.

elem

Szkoda, ciekaw jestem jak gra ten kolos. AMR czy jakis dystrybutor dał ciała ?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

masza

Niemiecki dystrybutor ale to nie jego wina.
Uparłem się na czarny. Mieli z fabryki dostarczyć w max 21 dni a po 60 nie było nawet słowa sorry ze strony AMR. Jak sobie pomyślałem ile w razie by coś naprawa będzie trwała to wymiękłem.

kangie

#36
Cytat: masza w Lipiec 05, 2014, 13:43Oczywiście, że phono pre to tylko lampowe.
A najlepsza żona to tylko blondynka.
Napisz bracie, że to Twoje zdanie :)

masza

Cytat: kangie w Lipiec 07, 2014, 08:18A najlepsza żona to tylko blondynka.
Napisz bracie, że to Twoje zdanie :)

Prawdopodobnie najlepsza żona to blondynka.
Prawdopodobnie bo moja jest... ciemno ruda :)

jjacek

#38
NUDA Ahaji vs Linear Audio Research LAR PhonoStage LPS-1
co wybrac do wkladki Ortofon 2M Black ?


kangie


wojtek41

Co myslicie o trnasformatorach  Sennheisera, w zastosowaniu do set-up MC..?

wojtek41

Koncowe wrazenia po dosc krotkim obcowaniu z Ifi jest takie...To sympatyczne pre o nawet fajnym dzwieku. W tym przedziale cenowym warte zainteresowania. Gdyby tak kosztowalo troche mniej, powiedzmy 1500 zlotych, to mocny klient na poczatek ( i nie tylko ) zabawy z analogiem.
Potrafi ladnie zagrac.

wojtek41

Czy ktos ma lub mial i opisze wrazenia z uzywania preampu Phoenix'a...?



spalon


Czy ktos ma lub mial i opisze wrazenia z uzywania preampu Phoenix'a...?


Też się przyłącze do tego zapytania , bardzo jestem ciekawy tego preampu .

frywolny trucht

Zapomniałeś napisać, że się nieźle grzeje :)
To jest Vandersteen, prawda? Nigdy ich nie słyszałem. One potrzebują subwoofer?

wojtek41

Tak sobie zalozylem, ze poslucham roznych mniej popularnych konstrukcji.
Unison Research Mystery One. Sloneczna Italia..? Czemu nie...
W sumie pre bardziej liniowe, ale z robudowanym przedwzmacniaczem gramofonowym.W "moim" egzemplarzu za dodatkowa oplata. Oczywiscie lampowe.  Dzwiek...? No wlasnie. Nie dane mi bylo posluchac,  bo ktos buchnal paczke po drodze do mnie...Niezle...Nie powiem...)
Pieniadze odzyskalem, ale niedosyt pozostal...Moze ktros z was sluchal i ma cos do powiedzenia...?
Jestem cholernie ciekawy...


vasa

Jak to buchnął?
Przesyłka zaginęła ?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

wojtek41

Dokladnie.................. :o

vasa

Łączę się z Tobą w bólu.
Swoją drogą ciekawe czy kretyn wiedział co kradł?
I że mu to się do niczego nie przyda.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

wojtek41

Moze wiedzial co ma w lapskach.................Cholera wie.
Sluchal ktos...?  Podobno firma zacna...