Przedwzmacniacz gramofonowy- jaki?

Zaczęty przez wojtek41, Lipiec 01, 2014, 17:14

Poprzedni wątek - Następny wątek

LampowY

#475

gratefullde

Cytat: cdt w Lipiec 14, 2018, 11:50
Cytat: gratefullde w Lipiec 14, 2018, 11:31Trafa to ok 900
Masz mete ? bo bym kupił ;D .
Szukałem i nie ma . Są tylko te a tyle to nie dam https://www.ebay.com/itm/1PC-LUNDAHL-LL9226-transformer-45mm-55mm-F4558-CY/152977893582?hash=item239e3168ce%3Ag%3AjxEAAOSwVtZaH6Cr&_sacat=0&_nkw=LL+9226&_from=R40&rt=nc&_trksid=m570.l1313

Szukajcie a znajdziecie... namiar mam od Maćka więc to żadna tajemnica... Holandia, jac music czy jakoś tak...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

LampowY


gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Mam na tych trafach zrobione pre lampowe i nic mnie nie swedzi by zmieniac...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

LampowY

Swoją drogą... 1000$ za parę tych Lundahli  :o
Mają Chińczycy fantazję. Mówili, że w Chinach tanio  ;)

LampowY

gratefullde

Miałem te Ludki wpiete na ostro i grały naprawdę super z LAR'em. Potem mega konstruktor zrobił mi pre lampowe na tych trafach, jest zarąbiście, mam możliwość przekładni wzmocnienia oraz dopasowania impedancji wkładki... Gra!
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Ale mam stopień zasilania też lampowy... żadnych kompromisów...  :np: :np:
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

LampowY

Cytat: gratefullde w Lipiec 14, 2018, 12:16
Ale mam stopień zasilania też lampowy... żadnych kompromisów...  :np: :np:

I tak trzymać!

LampowY

gratefullde

Cytat: LampowY w Lipiec 14, 2018, 12:18I tak trzymać!

Ty wiessz jak to jest istotne... Niestety nie wszyscy wiedzą .... I dlatego mnie nie swędzi...

Od Linn artów jestem daleki bo to mz. gruba ściemka... można dobrze i bez tego...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

cdt

#485
Cytat: gratefullde w Lipiec 14, 2018, 12:22Od Linn artów jestem daleki bo to mz. gruba ściemka... można dobrze i bez tego...
To już jest nadinterpretacja . Nie wiem też co Ci daje prawo tak pisać . Zamawiałeś ? testowałeś ? Czy tak sobie popisujesz


rudy-102

Widzę, że już był lepszy link. :)

gratefullde

#488
Cytat: cdt w Lipiec 14, 2018, 12:24
Cytat: gratefullde w Lipiec 14, 2018, 12:22Od Linn artów jestem daleki bo to mz. gruba ściemka... można dobrze i bez tego...
To już jest nadinterpretacja . Nie wiem też co Ci daje prawo tak pisać . Zamawiałeś ? testowałeś ? Czy tak sobie popisujesz

Myślałem ;)

acha, samodzielnie :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

cdt

Tzn że ja nie myslałem . Nie będę tego ciągnął ale znasz kogoś naciągniętego ?  Widziałeś gdzieś nachalne reklamy Mirka ? . Ściema to dość mocno negatywne określenie . To że można dobrze w inny sposób to oczywiste . Czy lepiej czy gorzej to już trzeba porównywać . Ja się czepiam ,,ściemy,, .

gratefullde

Cytat: cdt w Lipiec 14, 2018, 14:13
Tzn że ja nie myslałem . Nie będę tego ciągnął ale znasz kogoś naciągniętego ?  Widziałeś gdzieś nachalne reklamy Mirka ? . Ściema to dość mocno negatywne określenie . To że można dobrze w inny sposób to oczywiste . Czy lepiej czy gorzej to już trzeba porównywać . Ja się czepiam ,,ściemy,, .


To się nie czepiaj, każdy broni swego. Wiem ile kosztują te urzadzenia i mam swoje zdanie.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

cdt

A skąd mozesz wiedzieć ile kosztuje  . Jak to jeszcze nie prezentowane urządzenie .

Therion

Dziękuję za wszystkie sugestie.


Cytat: gratefullde w Lipiec 14, 2018, 09:14
Ja to mam zdanie wiecie jakie o tym LARze... to słabizna jest, gra naprawdę dobrze tylko na MC+trafa i tego Therionowi życzę, dobrych traf...

Czasami (często) zmieniam wkładki. Miałem trafa AT i nie było lepiej, mało tego, zapewne w którymś momencie uszkodziły mi LARa, więc nie pokochałem traf. Widzę, że są na aukcji Ortofona ale chyba niedopasowane do żadnej mojej ani do Rohmanna ani ATOC9 ani 103R (min 10ohm)

Cytat: LampowY w Lipiec 14, 2018, 07:33
W cenie takiego TR prawdopodobnie uda Ci się zamówić lampowego Phasta z sekcją MC na transformatorach LL a to już będzie kawał dźwięku.

I to jest dobry pomysł. Pogadam z Wołodią.
TR wrzuciłem trochę zaczepnie, spodziewałem się krytyki (zapewne zasłużonej) tego urządzenia.


Audio Research PH-5 - miałbym mentalny problem z wydaniem 7tys koła na pre, zwłaszcza, że reszta mojego toru tego raczej nie doceni.

Cytat: McGyver w Lipiec 14, 2018, 10:18Z takim budżetem to idź do małpiarni. Tam się dowiesz jak zbudować zmodyfikowanego lampowego EAR834, dołożysz dobre SUT i będzie Ci grało jak marzenie.

Oj, wolałbym gotowca. Nie mam teraz ani czasu ani głowy do rzeźbienia. Ale dzięki za poradę.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

gratefullde

Cytat: cdt w Lipiec 14, 2018, 14:22
A skąd mozesz wiedzieć ile kosztuje  . Jak to jeszcze nie prezentowane urządzenie .

Wiem ile kosztują urządzenia tej firmy i wiem jak to sie pzekłada na tzw wsad roboczy i materiałowy oraz projekt inżynierski... eot.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

cdt

Cytat: gratefullde w Lipiec 14, 2018, 14:29Wiem ile kosztują urządzenia tej firmy i wiem jak to sie pzekłada na tzw wsad roboczy i materiałowy oraz projekt inżynierski... eot.
Tobie nie chodzi o urządzenie tylko o cenę .  A jaki wg ciebie jest pułap. Ile manufaktura może zarobić na jednym urządzeniu . W mojej dziedzinie 100% cen matriałów to minimalny zarobek .

Piterski

Cytat: Therion w Lipiec 14, 2018, 14:27Audio Research PH-5 - miałbym mentalny problem z wydaniem 7tys koła na pre, zwłaszcza, że reszta mojego toru tego raczej nie doceni.
Przypuszczam, że kupić go możesz trochę taniej a z drugą połową wypowiedzi to bym mocno polemizował.... dobry preamp to podstawa  ;D

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

gratefullde

Cytat: cdt w Lipiec 14, 2018, 14:35
Cytat: gratefullde w Lipiec 14, 2018, 14:29Wiem ile kosztują urządzenia tej firmy i wiem jak to sie pzekłada na tzw wsad roboczy i materiałowy oraz projekt inżynierski... eot.
Tobie nie chodzi o urządzenie tylko o cenę .  A jaki wg ciebie jest pułap. Ile manufaktura może zarobić na jednym urządzeniu . W mojej dziedzinie 100% cen matriałów to minimalny zarobek .

Guzik mnie to obchodzi. Mogę Ci podstawić pre, które kosztuje finalnie 10% ceny tej z Twojej ulubionej manufaktury, ale grać będzie tak samo dobrze.

I żeby aby, w mojej dziedzinie liczę jakoś wiecej wychodząc od cen materiałów a i tak jest taniej niż u Ciebie he he...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

cdt

#497
Cytat: gratefullde w Lipiec 14, 2018, 14:40Mogę Ci podstawić pre, które kosztuje finalnie 10% ceny tej z Twojej ulubionej manufaktury, ale grać będzie tak samo dobrze.
Tak samo to będzie grać jak użyjesz tych samych komponentów . Możesz oczywiście wsadzić do mydelniczki celem obniżenia kosztów . Obawiam się jednak że będzie ekranować .

brbr

Bez mydelniczkowych kuriozum ale jestem ciekaw, jakie pre za te 10% pozwoliłoby mi wydać resztę na wartościowe płyty? :)

drizzt

Tak z ciekawości - w jakiej to branży czasownik ,,używać" pisze się przez ,,rz"?
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!