Przedwzmacniacz gramofonowy- jaki?

Zaczęty przez wojtek41, Lipiec 01, 2014, 17:14

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Cytat: Piterski w Marzec 29, 2018, 14:41
Cytat: vasa w Marzec 29, 2018, 14:08Wie że potrzebuje przedwzmacniacza i chce kupić taki: http://encore7.com/produkty/egg-shell-prestige-ps5/#prettyPhoto
Pewnie ze względu na wygląd.
Ano, okiem a nie uchem kupuje.
Ale może ktoś coś...

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

ahaja

Zerknij, w specyfikacji stoi:
pojemność na wejściu 300pF. Dodajmy do tego kebele jakoweś co to nimi trza ustrojstwo podłączyć i ...

vasa

Cytat: ahaja w Marzec 29, 2018, 18:31
Zerknij, w specyfikacji stoi:
pojemność na wejściu 300pF. Dodajmy do tego kebele jakoweś co to nimi trza ustrojstwo podłączyć i ...
Zlituj się.
Moja ostatnia MM pamięta dinozaury.
Muł będzie?

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

ahaja

No tylko on do Mm jest ... chyba, że coś przeoczyłem.
Nie muł - dodawana pojemność dla MMek daje podbicie na górce 8/10...14kHz. O kilka dB.

Do traf jakaś pojemność powinna być, ale bez przesady bo to wpływa też na pasmo. Tylko trza pamiętać, że to nie tylko sama pojemność na wejściu pre ale całkowita od wkładki do wejścia plus to co na wejściu.

Wzmocnienia nie podają.

vasa

Ma być MM.
Dzięki Ahaja.

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Old Man Kensey

Koledzy, a co powiecie o czymś takim?

http://www.goldnote.it/ph-10/
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen


Old Man Kensey

W Polskie 5,5 kzł... na Zachodzie można za 1000 EUR kupić.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen


rudy-102

Masza coś o tym pisał, ale wpis pewnie wyparował razem z nim :( .

Old Man Kensey

Ano właśnie, trza posłuchać... do tych pełnych zachwytu recenzji, zwykłem podchodzić bardzo sceptycznie. Jednak sprzęt wygląda bardzo porządnie, a ten telewizorek na froncie można wyłączyć. No nic, się rozglądam dalej ;)
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

rudy-102

Ale my będziemy wkrótce pod wodzą McGyvera budować forumowe pre lampowe. Przyłącz się i będziesz miał podwójną radochę.

Piterski

Cytat: rudy-102 w Kwiecień 22, 2018, 23:26
Masza coś o tym pisał, ale wpis pewnie wyparował razem z nim :( .
Pisał, że miał zamiar przetestować ale do tego nie doszło.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Old Man Kensey

Cytat: rudy-102 w Kwiecień 23, 2018, 15:06Ale my będziemy wkrótce pod wodzą McGyvera budować forumowe pre lampowe. Przyłącz się i będziesz miał podwójną radochę.

Dziękuję za zaproszenie, lecz mam dwie lewe ręce i nie potrafię niczego zbudować :( poza tym, jak moja lepsza połówka zobaczy, że coś tam dłubię, no to będę miał przerąbane - jak to, brak ci czasu na domowe prace, a z kolegami sobie majstrujesz?! Wicie, rozumicie...
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

McGyver

Cytat: Piterski w Kwiecień 23, 2018, 15:40
Cytat: rudy-102 w Kwiecień 22, 2018, 23:26
Masza coś o tym pisał, ale wpis pewnie wyparował razem z nim :( .
Pisał, że miał zamiar przetestować ale do tego nie doszło.

A skąd taki wniosek?

Piterski

Cytat: McGyver w Kwiecień 23, 2018, 20:26
Cytat: Piterski w Kwiecień 23, 2018, 15:40
Cytat: rudy-102 w Kwiecień 22, 2018, 23:26
Masza coś o tym pisał, ale wpis pewnie wyparował razem z nim :( .
Pisał, że miał zamiar przetestować ale do tego nie doszło.

A skąd taki wniosek?
Bo nie dostał go do testów.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.


Piterski

Interesowałem się tematem i śledziłem wątek bo mogłem do porównań pożyczyć Sensora2.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

spoon

Właśnie go testuję. Muszę przyznać, że tak na gorąco robi wrażenie, choć na pewno dam sobie jeszcze trochę czasu zanim wydam ostateczny werdykt. Przed chwila spadła na mnie bomba w Amused to death i aż podskoczyłem :) Uwielbiam testować sprzęt na tej płycie - potrafi wycisnąć wszystkie soki i jednocześnie obnażyć wszystkie niedociągnięcia.
KEF R300 + Hegel H160 + Gold Note PH-10 + Thorens TD 160 (Nagaoka MP-110)

Piterski

Ładnie się prezentuje. Szkoda, że ja nie mieszkam w Gdyni lub ty w Warszawie można by wtedy zrobić bezpośrednie porównanie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

spoon

No to fakt, trzeba przyznać, że Włosi znają się na designie. Całe szczęście dźwięk idzie w parze tutaj i nie jest to tylko ładnie opakowany badziew.
Oczywiście mojego PJ Phono-Box S miażdży małym palcem, ale to nie ma co porównywać, bo sprzęt jest praktycznie 10-krotnie droższy.

Piterski wypożyczyłem go od bardzo miłych Panów z Delta-audio - nie było najmniejszego problemu z tym, kwestia kaucji. Miałem w zeszłym roku na testach Husarię i muszę przyznać, że sprzęt podobnej klasy jeśli chodzi o dźwięk. Różnice tkwią w niuansach, aczkolwiek pamięć też może mnie już mylić. Fajne jest to, że za jakiś czas można sobie do niego dokupić osobny zasilacz, który niedawno wszedł do sprzedaży, podobno jeszcze inna jakość grania, a już w podstawowej wersji jest całkiem zacnie.
KEF R300 + Hegel H160 + Gold Note PH-10 + Thorens TD 160 (Nagaoka MP-110)

Piterski

Ja skończę trochę szaleć to zorientuje się jakie są możliwości wypożyczenia lub Ahaja skończy swój upgrade.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Old Man Kensey

Piękny sprzęt, ja też niedawno go oglądałem i się interesowałem... Ostatecznie nic z tego nie wyszło, ale może kiedyś  ;D
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

Therion

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

LampowY

Zdecydowanie nie polecam tego TR.
Dźwięk na poziomie CA za 500 zł.
W cenie takiego TR prawdopodobnie uda Ci się zamówić lampowego Phasta z sekcją MC na transformatorach LL a to już będzie kawał dźwięku.

Pozdrawiam,
LampowY