Menu główne

Dobry film

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 07, 2014, 10:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

moon

jeszcze ostatniego nie ogadalismy, ale calkiem ok pozycja, rozkrecila sie
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

frywolny trucht

Gdyby Watahę kręcono w Parku Świętokrzyskim w Warszawie, czułbym podobny dyskomfort. Ekipa filmowa wmawia ci, że jesteś na pograniczu w Bieszczadach, a od czasu do czasu mignie cień PKiN  :o
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

ktory to Park Swietokrzyski w Warszawie?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

w zyciu o tej nazwie nie slyszalem
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

krzysiek

4 maja 1981 r.

https://youtu.be/djIPFMWGk-8

37, okrągła rocznica
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

vasa



Cytat: blackholesun w Maj 04, 2018, 23:02
37, okrągła rocznica

Okrągła na miarę naszych możliwości [emoji1]

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

"Paweł Pawlikowski nagrodzony Złotą Palmą w Cannes za reżyserię! Jego ,,Zimna wojna" została entuzjastycznie przyjęta na dobiegającej właśnie końca 71. edycji festiwalu. Reżyser dedykował nagrodę Januszowi Głowackiemu, współautorowi scenariusza do "Zimnej Wojny". Z twórcami osadzonego w latach 50. i 60. filmu rozmawiała na miejscu Patrycja Wanat z Radia TOK FM."

Super. Trza będzie obejrzeć.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

7 baniek publicznej kasy poszło na to zjawisko... Jako, że płaczę podatki, obejrzę [emoji4]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Old Man Kensey

Hej, a czy ktoś oglądał serial "Westworld"? Pierwszy sezon to takie raczej westernowe pierdoły, i obejrzałem bardziej z rozpędu... Ale obejrzałem też 1-szy odcinek sezonu II, no i było dużo lepiej! Czy dalej jest tak samo dobrze? Czy też to strata czasu? Co powiecie, kinomani?
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

frywolny trucht

Oj nie. Pierwszy sezon zdecydowanie nie jest stratą czasu. Powiedziałbym, że to całkiem nowatorskie dzieło.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

#636
Poszła fama że Tomasz Bagiński nakręci pełnometrażowy film "Legendy Polskie".
Krótkie formy były rewelacyjne.
3mam kciuki i na pewno będę oglądał [emoji3]

[emoji377]🥃
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Nie wiem czy pełny metraż będzie ciekawszy. Jakoś sobie nie przypominam rodzimej wersji Władcy Pierścienia  ;)

dino

Z innej beczki - stary (i czeski) film z Nohavicą - "Rok Diabła". Mnie się bardzo podobał z poprawką, na "czeski film".

vasa

Cytat: dino w Maj 23, 2018, 22:08
Nie wiem czy pełny metraż będzie ciekawszy. Jakoś sobie nie przypominam rodzimej wersji Władcy Pierścienia  ;)
Nikt nie wie.
Ty masz wątpliwości a ja nadzieję [emoji41]

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Cytat: vasa w Maj 23, 2018, 22:31Nikt nie wie.
Ty masz wątpliwości a ja nadzieję
Legendy są rewelacyjne. Ciężko będzie.
Może dostał kasę z PISF-u bo nie dość, że legendy to jeszcze polskie.
Jak pani minister szkolnictwa je w końcu obejrzy to ....

moon

Cytat: vasa w Maj 23, 2018, 17:35Poszła fama że Tomasz Bagiński nakręci pełnometrażowy film "Legendy Polskie".

chyba pare dni temu pisali, ze Twardowski ma byc pelnym metrazem
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Keef98

IV sezon "Better Call Saul" wyjdzie 6 sierpnia, nie mogę się doczekać.

Old Man Kensey

Cytat: Keef98 w Czerwiec 03, 2018, 23:48IV sezon "Better Call Saul" wyjdzie 6 sierpnia, nie mogę się doczekać.

No i to jest bardzo dobry serial! Dzięki za info :)
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

Old Man Kensey

Polecę Wam film: "Exterminator. Gotowi na wszystko". Polska komedia, ale naprawdę niegłupia, śmieszna i sporo muzyki... nie zawsze najwyższych lotów, lecz super wykonanie. Nie przepadam za polskimi filmami, zwłaszcza za komediami - i tutaj byłem przyjemnie zaskoczony.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

Bartolo

Zimna wojna... !!! Super... Aktorsko, obrazek, muzyka... Historia...
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

tomasz_pianista

Miałem się dzisiaj wybrać, ale nie starczyło czasu. "Ida" bardzo mi się podobała, artystyczny film mocno czerpiący z Felliniego i Bergmana. No i zdjęciowo był wybitny.
Grupa ratowania poziomu.

jajacek1410

Cytat: Bartolo w Czerwiec 09, 2018, 22:26Zimna wojna... !!! Super... Aktorsko, obrazek, muzyka... Historia...
Tak jest! Byłem dzisiaj i wyszedłem zachwycony a nawet wzruszony. Joanna Kulig w roli głównej wybitna, zepchnęła nieco w cień Kota. Świetne role drugoplanowe Szyca czy epizodyczne Kuleszy - drobiazgi, a budują jakość całości. Muzyka znakomita, zwłaszcza przewijające się przez cały film wariacje na temat przyśpiewki ludowej. Zdjęcia doskonałe - czarnobiała konwencja, kolor nie przeszkadza, dzięki temu, że go nie ma można budować sceny światłem , kontrastem, pobawić się płytką głębią ostrości. Dobrze się to ogląda. Koniecznie do obejrzenia.

ps. Nieoceniony widok  tow. min. Glińskiego, gdy z urzędu musiał udać się na przedpremierowy pokaz filmu swojego znienawidzonego reżysera (za lewacką Idę)
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

frywolny trucht

Przegenialny "Mundial. Gra o wszystko". Dokument na History HD. O naszych przygodach na mundialu w 82 roku. Realiach, otoczce. Na pewno będą powtórki.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 10, 2018, 17:48
Przegenialny "Mundial. Gra o wszystko". Dokument na History HD. O naszych przygodach na mundialu w 82 roku. Realiach, otoczce. Na pewno będą powtórki.

ogladalem rok czy dwa temu, fajny dokument
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand