Poważnie...

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 13, 2014, 02:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

elem

Łał :)  enerdowskie stareńkie mono!  Pierwszy raz widzę  :o
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

merlin1973

Niestety były tylko 4 sztuki :(
Pozdrawiam S.CH.

vasa

Ale mi się perełka trafiła :)
Słucham, nie pracuję, słucham, na fora nie włażę tylko słucham.
Konstanty Andrzej Kulka nagrał box 6CD z utworami Karola Lipińskiego.
To tak jakbym słuchał Chopina skrzypiec, z jednej strony maestria kompozytorska połączona z odrobiną efekciarstwa pod publiczkę a z drugiej mocne umiejscowienie w naszej kulturze i historii.
Za największego kompozytora skrzypiec uchodzi u nas Wieniawski (bo wielki on ci jest) ale Heńka słucham z przyjemnością a Karola z rozdziawioną
Wszystkim, którzy lubią skrzypce gorąco polecam :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

No i normalnie zakochałem się w Lipińskim jak jakiś szczeniak w pierwszej w życiu kości
Boxu z postu wyżej słucham na okrągło.
A dziś dotarła do mnie płyta winylowa. Ta stareńka realizacja jest dla mnie równie atrakcyjna jak ta nowa.
Okładka jest w stanie tragicznym ale płyta, o dziwo, w zupełnie dobrym.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

#54
A ja w dniu dzisiejszym nabyłem K.Pendereckiego z okresu awangardowego,który bardzo lubię w przeciwieństwie do okresu bufonady ,przesady etc.Walorem nabytku jest wydanie japońskie.Plytę kupiłem w nowym sklepie z czarnymi plackami. Mieści sie ten sklep na tyłach Nowego Światu w Warszawie (prawie w tym samym miejscu,gdzie kiedyś był Megadisc) Duzo świetnej muzyki na wydaniach japońskich ,zarówno z "klasyki" jak i jazzu.Ceny spore ale mozna coś wybrać ekstra do kolekcji . I jeszcze jedno człowiek który ten sklep prowadzi ma wiedzę na temat tego co sprzedaje,a to rzadkość w obecnych czasach.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Cytat: miniabyr w Czerwiec 23, 2015, 22:22nabyłem K.Pendereckiego z okresu awangardowego,który bardzo lubię
Twardy jesteś.
Ja wymiękam ;'(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

No jakoś tak na starość odkryłem dla siebie nowy -stary  ląd zwany  awangardą. W szczególności francuską i niemiecką. Jak kupię to,co sobię upatrzyłem to skrobnę tu co nieco................jezu jak ten pender jest świetnie nagrany!!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Cytat: miniabyr w Czerwiec 23, 2015, 22:22I jeszcze jedno człowiek który ten sklep prowadzi ma wiedzę na temat tego co sprzedaje,a to rzadkość w obecnych czasach.
Jeśli o tym samym sklepie myślę to właścicielem tego przybytku jest podobno ojciec Kamila Stocha.

miniabyr

A to wszystko wyjaśnia..................Kamil skocz po płytę. ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

MAC


wojtek41


Keef98

Chciałam się pochwalić nowymi płytami.
Jedna z nich to CD Czajkowskiego, na którym znajduje się "Romeo i Julia" oraz "6 Symfonia", jest to bardzo lekka płyta, w przeciwnieństwie do Szostakowicza, ale obie płyty mi się podobają.
Zdjęcia:

miniabyr

Szostakowicza  5 symfonia-moja propozycja dla waćpanny.Jeśli chodzi o Czajkowskiego to jestem bezkrytyczny,bo jest to mój ulubiony kompozytor romantyczny i z tego powodu łykam wszystko ,co z pod jego ręki wyszło. Hmmm 6 Patetyczna lekka? 
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Występowałem kiedyś jako świadek w sądzie i po sprawie zaprosiłem naszą prawniczkę na obiad.
Podczas składania zamówienia nieco się zdziwiłem jak smukła blondynka zawinszowała sobie to co ja, czyli krwawy stek.
Kelner odszedł to zapytałem o ten nietypowy, dla kobiety, wybór. I w odpowiedzi usłyszałem, mniej więcej taki tekst - Bo, widzisz, ja całe życie jadłam sałatki, ważywa ewentualnie rybę lub owoce morza i zupełnie niedawno zdałam sobie sprawę że tak naprawdę to ja lubię mięso.

A dlaczego przytaczam tutaj tą historyjkę?
Otóż właśnie zdałem sobie sprawę że ja nie lubię fortepianu. Doceniam ale nie lubię. I już. I uzbrojony w tą świadomość przestaję kupować koncerty, sonaty i duety. Bo i tak ich później nie słucham.
Ciekawe czy mi przejdzie?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Sam ze sobą gadam :(
Mam nadzieję że mody przymkną oko za podbijanie wątku  ;)
Posłuchałem chwilę tej płyty:

I zachwyciłem się. Ja jednak mam jakąś słabość do polskich skrzypków. Przed chwilą Lipiński, teraz Wieniawski. Jest w ich muzyce jakaś nuta, jakaś magia, która wyjątkowo dobrze na mnie działa.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Czyli co, kupujemy...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Cytat: gratefullde w Listopad 12, 2015, 21:46Czyli co, kupujemy...
Nic o rudej nie napisałeś.
Strawne?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Cytat: vasa w Listopad 12, 2015, 21:56
Cytat: gratefullde w Listopad 12, 2015, 21:46Czyli co, kupujemy...
Nic o rudej nie napisałeś.
Strawne?
Bardzo. Deser poproszę.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

#69
Cytat: gratefullde w Listopad 12, 2015, 21:57Deser poproszę.
Proszę bardzo.
Duet na głos i gitarę klasyczną :)

Nagrane lepiej niż ustawa przewiduje.

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Ok, zapoznam się, dzięki :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Cholera jasna. Jestem nie audiofil.
O kant stołu mogę sobie rozwalić te wszystkie klocki :(
Zapuściłem Don Giovanniego Mozarta. Nagrane pod Bohmem, audiofilskie tłoczenie, pyta nie śmigana. Przesłuchałem stronę i z powrotem do wora. Następnie wyciągnąłem gdzieś z zakamarka płytę z Normą Belliniego. Nagranie z połowy lat 50-tych XXw. Ruski pirat. A się oderwać nie mogę.
Po kiego walca potrzebne mi te wszystkie parafernalia jeżeli największą frajdę sprawia mi coś co nie trzyma żadnych standardów jakości ?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Oj tam,oj tam drogi Vasa nie marudź tylko słuchaj. Ostatnio mam jakas niechęć do "powagi" i tylko Penderecki mi leży i to ten z okresu awangardy.Sonorystycznie bardzo mi sie to podoba i zacząłem drążyć ten okres muzyczny. Jest dla mnie objawieniem . Jak odrobię lekcję to wrzucę tu coś co mnie najbardziej poruszyło.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Cytat: miniabyr w Listopad 20, 2015, 07:31Jak odrobię lekcję to wrzucę tu coś co mnie najbardziej poruszyło.
A ja obiecuję że się przykleję cjanopanem do kanapy i wysłucham ;)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Vasa specjalnie dla ciebie Arvo Part "Tabula Rasa" na  skrzypce ,orkiestrę i spreparowany fortepian Co prawda to nie awangarda z lat 60 ,tylko już "popłuczyny" ;D po nich ,ale utwór piękny ,transowy,uduchowiony jak wszystko co pisze Arvo Part(czasami z tym uduchowieniem i ascezą przesadza )Ale wszystkim Wam polecam tą współczesną kompozycję z 1977 roku . Jest po prostu piękna.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !