Poważnie...

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 13, 2014, 02:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

moon

Cytat: vasa w Maj 30, 2018, 23:41A ona brzydka była jaknoc  >:D

wina techniki ilustracyjnej
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

vasa

Cytat: moon w Maj 31, 2018, 01:13
Cytat: vasa w Maj 30, 2018, 23:41A ona brzydka była jaknoc  >:D

wina techniki ilustracyjnej
Ooo... Moon [emoji14]

Jak nic brudny obiektyw był 🤣

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jajacek1410

Cytat: vasa w Maj 30, 2018, 23:41Vasa się przyznał, Miniabyr przytaknął a i Nosferatur zachwyt wyraził.
To i ja się ujawnię. Mam niebieskie Symphoniae i czerwone Ordo Virtutum w dwupłytowym boksie.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

nosferartur

Vasa, nie wiem jak miniabyr, ale ja skupiałem się jak do tej pory jedynie na duchowym pięknie.
Ciała kobiet są do siebie podobne, a zresztą dusze również. A w ogóle to mam wrażenie, że dusza to synonim do pustka. Jeżeli już się trafia takie kuryjozum jak Hildegarda to uroda jest pomijalna. No ale dobra...
Żyła w czasach głębokiego analogu, ta surowa maniera fotografowania stała się już dla nas nieczytelna. Zaangażujmy jednak najnowsze techniki komputerowe do przeprowadzenia rekonstrukcji, oczyśćmy w strumieniu bitów i co otrzymujemy.

Voila
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

vasa

Cytat: nosferartur w Maj 31, 2018, 16:45
Vasa, nie wiem jak miniabyr, ale ja skupiałem się jak do tej pory jedynie na duchowym pięknie.
Ciała kobiet są do siebie podobne, a zresztą dusze również. A w ogóle to mam wrażenie, że dusza to synonim do pustka. Jeżeli już się trafia takie kuryjozum jak Hildegarda to uroda jest pomijalna. No ale dobra...
Żyła w czasach głębokiego analogu, ta surowa maniera fotografowania stała się już dla nas nieczytelna. Zaangażujmy jednak najnowsze techniki komputerowe do przeprowadzenia rekonstrukcji, oczyśćmy w strumieniu bitów i co otrzymujemy.

Voila
Dlaczego tylko ujęcie portretowe?
Całość jest warta pokazania.
Tym bardziej przy święcie.

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

nosferartur

Dziwne...
Chociaż rekonstrukcja bardzo apetyczna, to te meble jakieś nietypowe jak na gotyk. W tym przyklasztornym ogrodzie spodziewałbym się raczej czegoś w tym stylu:
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

nosferartur

Aj tam, czepiam się...
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

gratefullde

I parasolki nie te....
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Ale w sumie reszta może się zgadzać ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

nosferartur

Bez wątpienia autentyk. :D
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

nosferartur

Cytat: vasa w Maj 31, 2018, 19:01Całość jest warta pokazania.

Vasa, muszę zapytać, oczywiście z ciekawości, tak na własny użytek. Z jakiego rodzaju narzędzi korzystałeś, że usuwając tą blisko tysiącletnią patynę usunąłeś i habit?
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

vasa

Cytat: nosferartur w Maj 31, 2018, 19:59Vasa, muszę zapytać, oczywiście z ciekawości, tak na własny użytek. Z jakiego rodzaju narzędzi korzystałeś, że usuwając tą blisko tysiącletnią patynę usunąłeś i habit?
Nic specjalnego.
Zwykła opalarka  >:D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

nosferartur

#362
Cytat: vasa w Maj 31, 2018, 20:33Nic specjalnego.
Zwykła opalarka

Musi to święta, bo sadzą nietknięta. :o
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

dino

Cytat: dino w Maj 28, 2018, 11:41A już na poważnie - Admin mnie skorumpował poniższym na czwartych urodzinach (jest nawet kupon na download wersji cyfrowej)
Cytat: vasa w Maj 28, 2018, 13:28Admin mnie skorumpował poniższym

I jak?
Smaży jak pierwsza czy śpiewa jak marzenie?

Nie smaży ale nagranie jak dla mnie słabe. Musisz posłuchać.
Strasznie ciemne i bez smaczków.  Brak oddechu, emocji.
Brzmi "cyfrowo" i chyba jednak przy nagraniu i masterze nie brali za bardzo pod uwagę winylu (a nie mówiłem  >:D )


dino

Kupione po 8PLN sztuka 2 tygodnie temu - grają zupełnie inaczej (dla mnie lepiej) niż nowa Netrebko.
Grieg, Barok i Vivaldi bardzo ładne. Reszta rożnie. Wreszcie mam 4 pory roku w wersji włoskiej (I Musici z Felixem Ayo).
W sumie fajny prezent dla rozpoczynających przygodę z "poważnie"  ;)

jajacek1410

Sporo jest takich płyt na aukcjach. Zastanawiało mnie co to właściwie  za wydanie. Wygląda na jakieś tłoczenie "kioskowe" ( typu De Agostini), produkowane na licencji Philipsa, EMI czy DECCA. Co tam z tyłu piszą na kopercie? Kto to wydał i o co chodzi?

Co do I Musici, to się swego czasu naczytałem, że to wybitni interpretatorzy Vivaldiego. Ciekaw byłem jak grają i niestety poważnie się rozczarowałem. Brzmią anemicznie i jakoś tak archaicznie. Zwłaszcza po ekspresyjnej interpretacji Nigela Kennedy'ego. Chyba czasy przyśpieszyły...
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

nosferartur

Cytat: jajacek1410 w Maj 31, 2018, 15:07To i ja się ujawnię. Mam niebieskie Symphoniae i czerwone Ordo Virtutum w dwupłytowym boksie.

Nie wiem, czy jest właściwym namawianie kogoś do wydania jego pieniędzy, ale niech to spłynie na mnie grzechem.  >:D Zamieściłem fotografię 6-ciu płyt grupy Sequentia. Siódmej płyty ,,Saints" nie mam, nie wiem jakim cudem. Muzycy poświęcili wiele lat na opracowywanie materiału i jest to wszystko, co obecnie na temat muzycznej działalności Hildegardy z Bingen można było powiedzieć. Myślę nawet, że tam, gdzie materiał nie był kompletny, ich inwencji, intuicji i talentowi kompozytorskiemu zawdzięczamy spójność i atmosferę. Przy okazji dyskusji i po wielu latach od ostatniego takiego maratonu, przesłuchałem płyty na nowo. Są znakomite, jak zresztą większość nagrań tej grupy, pedanteria i precyzja, ale... Moja żona, która w sposób nieświadomy i pasywny stała się słuchaczką zadała mi pytanie: ,,Czy muszę w kółko słuchać tej samej płyty?". No tak, przez współczesny byt, któremu wszystko wrzuca się ,,wprost na czapę", nawet medytacyjny spokój może być odbierany jak długa i bolesna tortura.  By nadmierne słuchanie hymnów i antyfon, idąc za Brucem Willisem nie ,,robiło z dupy jesieni średniowiecza", zaproponować chciałbym jeden tylko tytuł, ,,Voice of the Blood". Jest to jedno z wcześniejszych nagrań, płyta jak najbardziej na serio. Znakomicie wybalansowana między tym co duchowe i tym co cielesne, techniczne. bardzo kobieca i nie chodzi mi tutaj o temat (św. Cecylia i jej 11000 dziewic), czy rodzaj spirytualizmu, ale o to w jak cudowny sposób różni się od typowego chorału gregoriańskiego, te skale, ta rozpiętość brzmienia, pomimo masy emocjonalnej lekkość, te wężowe, wyuzdane melizmaty. I genialny ,,Nunc gaudeant materna", cztery głosy w unisono, czyli mały chór, który robi koloraturę. No ale dobra podnieciłem się troszeczkę... Próbka z youtuba poniżej. Oczywiście będzie słychać niewydolność komputerowych mediów podobnie jak części głośników wysokotonowych uważanych za dobre, ot potęga ludzkiego głosu.

https://www.youtube.com/watch?v=EdjJX5YreKI&t=2s
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

dino

Cytat: jajacek1410 w Czerwiec 03, 2018, 19:29Sporo jest takich płyt na aukcjach. Zastanawiało mnie co to właściwie  za wydanie. Wygląda na jakieś tłoczenie "kioskowe" ( typu De Agostini), produkowane na licencji Philipsa, EMI czy DECCA. Co tam z tyłu piszą na kopercie? Kto to wydał i o co chodzi?

Co do I Musici, to się swego czasu naczytałem, że to wybitni interpretatorzy Vivaldiego. Ciekaw byłem jak grają i niestety poważnie się rozczarowałem. Brzmią anemicznie i jakoś tak archaicznie. Zwłaszcza po ekspresyjnej interpretacji Nigela Kennedy'ego. Chyba czasy przyśpieszyły...

Tłoczone w Holandii. Na labelach daty 1967 do 70.  Jakościowo niezłe z opcją bardzo dobre. Praktycznie nówki.
Większość wydań "kolekcjonersko abonamentowych" to faktycznie śmieci a szczególnie z Deutsche Grammophon.
Była taka moda w latach 70 żeby kolekcjonować klasykę i nie raz się naciąłem na takie niby zacne a w sumie bardzo słabe wydania.
Widać to po przywożonych pudłach, w których takie kolekcje mieszają się razem z wszelkimi odmianami volksmusik :)

Co do 4 pór roku - moje ulubione to https://www.discogs.com/Vivaldi-Academy-Of-St-Martin-in-the-Fields-Director-Neville-Marriner-With-Alan-Loveday-The-Four-Seas/release/1958582 . Mam jeszcze Karajana z AS Mutter i jakieś francuskie wykonanie. Co do wersji I Musica - mnie się podoba.
Wersja Nigela Kennedyego odpadła już dawno (jak i inne jego kawałki). Kiedyś nawet próbowałem się przełamać i poszedłem na koncert. Podobało mi się wszystko (szczególnie klawiszowiec) poza samym Nigelem, który popijając piwo z puszki i bluzgając co chwila męczył skrzypce okrutnie.

dino

Cytat: nosferartur w Czerwiec 03, 2018, 22:15(św. Cecylia i jej 11000 dziewic)

Się poważnie zainteresowałem  :o - masz to na winylu ?

nosferartur

Cytat: dino w Czerwiec 03, 2018, 22:20masz to na winylu ?

Nic z tego, wszystko w syfsze. Znajdziesz z pewnością jakąś Sequentię na winylu, ale i tak realizacja nie będzie analogowa.
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

dino

#370
Cytat: nosferartur w Czerwiec 03, 2018, 22:25Nic z tego, wszystko w syfsze

Jakość CD czy są Hi-res ?

BTW Vasa ma coś na winylu - jak już zdobędzie port w Wierzbie i wróci cały to pożyczę i posłucham.

nosferartur

Na Hi Res za wcześnie. Z wyjątkiem ostatniej bodajże 2012, reszta to późne lata 90-te.
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

dino


dino

Cytat: nosferartur w Czerwiec 03, 2018, 22:36Na Hi Res za wcześnie. Z wyjątkiem ostatniej bodajże 2012, reszta to późne lata 90-te.

Jest wcześniejsze ale inny wykonawca - https://www.prestoclassical.co.uk/classical/products/7935494--the-origins-of-fire

Sequentia już gra - jakość wydaje się ok. Na monitorach bliskiego pola (nocka jest) można odlecieć.

vasa

Cytat: dino w Czerwiec 03, 2018, 22:20
Cytat: nosferartur w Czerwiec 03, 2018, 22:15(św. Cecylia i jej 11000 dziewic)

Się poważnie zainteresowałem  :o - masz to na winylu ?
Na cholerę  komuś tyle dziewica?
Większego marnotrawstwa  trudno sobie wyobrazić [emoji21]
A płyty z Hildą nagrane zupełnie przyzwoicie.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.