Poważnie...

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 13, 2014, 02:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

dino

Cytat: vasa w Czerwiec 03, 2018, 23:23Na cholerę  komuś tyle dziewica?
Większego marnotrawstwa  trudno sobie wyobrazić
A płyty z Hildą nagrane zupełnie przyzwoicie.

Nie rozmarzyłeś się za bardzo na tych na żaglach ?
Przecież to w dzisiejszych czasach pełna utopia a nie marnotrawstwo ale brzmi ....  ;)

Jak wrócisz to Ci zakoszę dziewice a w zamian dostaniesz ruską divę  8).

vasa



Cytat: dino w Czerwiec 04, 2018, 23:36
Jak wrócisz to Ci zakoszę dziewice a w zamian dostaniesz ruską divę  8).
Dziewice dostaniesz.
Ruskiej, grubej  divy nie chcę. Zapuściła się  okropnie.

Strzaskałem się dzisiaj  na skwarkę.
Jutro ma być  chłodniej.
Może zrobię zdjęcie [emoji54]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Cytat: vasa w Czerwiec 04, 2018, 23:43Ruskiej, grubej  divy nie chcę. Zapuściła się  okropnie.

I tak dostaniesz ale w celach weryfikacji nagrania i tłoczenia (jak dla mnie nie było żadnego masteru na winyl).

Unikaj słońca bo stracisz tożsamość ("vasa" jesteś a nie skwarek :))

dino

Cytat: dino w Czerwiec 03, 2018, 23:15Sequentia już gra - jakość wydaje się ok. Na monitorach bliskiego pola (nocka jest) można odlecieć.

Dzisiaj spokojnie posłuchałem na Tannoyach.

Plusy: są fragmenty, przy których się odlatuje.
Plusy dodatnie: kuny definitywnie wyniosły się z poddasza.
Minusy: sąsiedzi dziwnie na mnie patrzą (okna otwarte bo gorąc).

Czekam na wersję winylową (może się wyniesie wszelkie robactwo  ;) )

Podsumowując: specyficzne - pewnie 5 lat temu uciekł bym z krzykiem po pierwszym kawałku. Ale lata obcowania z miłośnikiem "duszenia kota vel barokowe wokale żeńskie" spowodowały, że się zasłuchałem.

miniabyr

Cytat: vasa w Czerwiec 04, 2018, 23:43Strzaskałem się dzisiaj  na skwarkę.
Mariusz  to gdzie ty masz te wykopki że tak się spiekłeś ?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa



Cytat: dino w Czerwiec 07, 2018, 22:135 lat temu uciekł bym z krzykiem po pierwszym kawałku. Ale lata obcowania z miłośnikiem "duszenia kota vel barokowe wokale żeńskie" spowodowały, że się zasłuchałem.
Eee... tam.
To pesel a nie obcowanie [emoji4]
A ja mam  tak.

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

tomasz_pianista

A ja dziś byłem na koncercie, grała laureatka Chopinowskiego - Avdeeva. Trzeci Rachmaninowa, niewiele jest trudniejszych koncertów...Nie jest moją ulubioną pianistką, ale ma swój styl i emocjonalność.

Natomiast w drugiej części była symfonia Gawriła Popowa. O jakie zajeb*****! Jaka moc! 12 perkusistów, 8 waltorni, ogólnie prawie 100 muzyków. Pozwolę sobie wkleić tekst wykładowcy z Akadamii Muzycznej.

Gawriił Popow (1904–1972) był rówieśnikiem Szostakowicza, do którego początkowo często go porównywano. Prawykonanie jego I Symfonii (1930, prawykonanie 1935) było fatalnym punktem zwrotnym kariery: dotąd oceniany pozytywnie, nagle spotkał się z ostrą krytyką z powodu sprzeniewierzenia się zasadom realizmu socjalistycznego. Dzieło oskarżono o formalizm i wpisano na indeks partytur zakazanych. Popow nie usłyszał jej już ponownie. (Kolejne pięć jego symfonii odpowiadało już, niestety, wymogom politycznej ideologii...). W rzeczy samej, pisał ją Popow pod wpływem Strawińskiego, Bartóka, Hindemitha i kompozytorów z kręgu Schönberga, w owym krótkim okresie, kiedy można było w Związku Sowieckim pozwolić sobie na większą dozę twórczej wolności. I Symfonia Popowa zrobiła tak wielkie wrażenie na Szostakowiczu, że pod jej wpływem napisał swą IV Symfonię... i przezornie nie dopuścił wtedy do prawykonania. Co by było, gdyby Popow zdołał przezwyciężyć swój lęk przed siłą władzy? Byłby jednym z wielkich kompozytorów XX wieku? Tak można sądzić po wysłuchaniu jego niezwykłej I Symfonii.         

Marcin Trzęsiok


https://www.youtube.com/watch?v=3eiluMp6drE
Grupa ratowania poziomu.

dino

Cytat: vasa w Czerwiec 07, 2018, 22:44A ja mam  tak.

No śliczności.
Następnym razom weźmiemy dużą motorową krypę. Popłyniemy w podobne miejsce, postawimy na pokładzie cztery Tannoye i zapuścimy nocą Hildegardę  8)

vasa

Na fali Hildegardy popatrzyłem co mam jeszcze na półkach dawno nie zaglądanych.
No i znalazłem Jordiego Savalla na winylu.
Przepięknie nagrana płyta. Zresztą on zawsze dba o jakość nagrania i poligrafię.
No i sucham i sucham i to jest takie nuuudne[emoji19]

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Tym razem wyciągnął się Monteverdi.
Też ładnie nagrany.
No i ten tytuł [emoji848]
Nie wiem czy chodzi o niewdzięcznice czy takie pozbawione wdzięku [emoji849]

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Cytat: vasa w Czerwiec 11, 2018, 20:40Tym razem wyciągnął się Monteverdi.

Też zabierz jak mnie odwiedzisz.

vasa

Nie wiem co oni podkręcili w tym nagraniu ale płyta jest nagrana znaczenie głośniej i z większą dynamiką niż inne.

[emoji377]🥃
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

I znowu wieczorem słucham Hildegardy.  ::)
Opętanie jakieś czy co ?

vasa

#388
Peregrynacji po dawno zapomnianych szafkach ciąg dalszy.
Operka (jednoaktówka na jednej płycie) Donizettiego pt. Rita.
Słuchanie sprawia mi podwójną frajdę.
Raz, że muzyczka mi się podoba. Dwa, niezwykle starannie zrealizowana płyta w technologii half speed mastering.
I to słychać[emoji2]

[emoji485][emoji377]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Taaa.... a tak naprawdę to naj jest ...okładka :)
Taka "retro" asystentka do zmiany winyli.

vasa

Cytat: dino w Lipiec 04, 2018, 17:06
Taaa.... a tak naprawdę to naj jest ...okładka :)
Taka "retro" asystentka do zmiany winyli.
Widzę że mój pomysł chwycił[emoji16]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Cytat: vasa w Lipiec 04, 2018, 17:12Widzę że mój pomysł chwycił
Na zmieniarkę do winyli ?
Jak najbardziej  :)

Kiedy wydali ten half master ?

vasa



Cytat: dino w Lipiec 04, 2018, 17:17
Kiedy wydali ten half master ?

Nagranie z 62 a moja edycja z 84.

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Cytat: vasa w Lipiec 04, 2018, 17:38Nagranie z 62 a moja edycja z 84.
Ciekawe czy half master robiony z cyfry bo tak się zazwyczaj dzieje. Taśma na cyfrę a z tego half master.

vasa

Piotr Czajkowski to wielki romantyk był. Wielbię go wielce i innych wielu wielbi też :)
Ale okazuje się że Wielki Piotr to był taki pół romantyk, a naprawdę romantyczny to był Michał Glinka. Takie 100% duszeszczipatielności.
I mnie to bardzo odpowiada. To taka muzyczna chałwa. Pyszna. Ale jak weźmiesz o jeden kawałek za dużo to zemdlić może :P
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

The Magic Flute by W.A.Mozart.
Jedna z moich ulubionych śpiewogr(y)
A Papageno to nasz kolega audiofil gramofonowy ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Dziś na talerzu wylądowały płyty rewelacyjnego nagrania Kopciuszka Masseneta. Nagranie z końca lat siedemdziesiątych ub wieku. Słuchałem z prawdziwą przyjemnością. Utwór nieco poważniejszy niż opera Rossiniego o tym samym tytule i opowiadający tą samą bajkę ale bardziej liryczny od buffa Rossiniego. Bogata orkiestracja obfitująca w różne przeszkadzajki i liryczny sopran Frederiki von Stade owocuje spektaklem nie tylko muzycznym ale też dźwiękowym [emoji4]


[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

I znów mam szukać płyty? Dobra. Poszukam.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Cytat: vasa w Sierpień 08, 2018, 20:25
Cytat: gratefullde w Sierpień 08, 2018, 20:18Dobra. Poszukam.
Zostaw.
Pożyczę Ci :)
Oki [emoji4] Bo i tak nie ma, chyba [emoji16]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9