Autor Wątek: Poważnie...  (Przeczytany 37947 razy)

Offline dino

• maniak
Odp: Poważnie...
« Odpowiedź #375 dnia: Czerwiec 04, 2018, 23:36 »
Na cholerę  komuś tyle dziewica?
 Większego marnotrawstwa  trudno sobie wyobrazić
A płyty z Hildą nagrane zupełnie przyzwoicie.

Nie rozmarzyłeś się za bardzo na tych na żaglach ?
Przecież to w dzisiejszych czasach pełna utopia a nie marnotrawstwo ale brzmi ....  ;)

Jak wrócisz to Ci zakoszę dziewice a w zamian dostaniesz ruską divę  8).

Online vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #376 dnia: Czerwiec 04, 2018, 23:43 »

Jak wrócisz to Ci zakoszę dziewice a w zamian dostaniesz ruską divę  8).
Dziewice dostaniesz.
Ruskiej, grubej  divy nie chcę. Zapuściła się  okropnie.

Strzaskałem się dzisiaj  na skwarkę.
Jutro ma być  chłodniej.
Może zrobię zdjęcie
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: Lenco L450+Benz Micro ACE+stepup z Pre Q-Audio+Lyngdorf+Tuby DIY na Fostexach 206 + kable. Też nieistotne.

Offline dino

• maniak
« Odpowiedź #377 dnia: Czerwiec 04, 2018, 23:51 »
Ruskiej, grubej  divy nie chcę. Zapuściła się  okropnie.

I tak dostaniesz ale w celach weryfikacji nagrania i tłoczenia (jak dla mnie nie było żadnego masteru na winyl).

Unikaj słońca bo stracisz tożsamość ("vasa" jesteś a nie skwarek :))

Offline dino

• maniak
« Odpowiedź #378 dnia: Czerwiec 07, 2018, 22:13 »
Sequentia już gra - jakość wydaje się ok. Na monitorach bliskiego pola (nocka jest) można odlecieć.

Dzisiaj spokojnie posłuchałem na Tannoyach.

Plusy: są fragmenty, przy których się odlatuje.
Plusy dodatnie: kuny definitywnie wyniosły się z poddasza.
Minusy: sąsiedzi dziwnie na mnie patrzą (okna otwarte bo gorąc).

Czekam na wersję winylową (może się wyniesie wszelkie robactwo  ;) )

Podsumowując: specyficzne - pewnie 5 lat temu uciekł bym z krzykiem po pierwszym kawałku. Ale lata obcowania z miłośnikiem "duszenia kota vel barokowe wokale żeńskie" spowodowały, że się zasłuchałem.

Offline miniabyr

• maniak
« Odpowiedź #379 dnia: Czerwiec 07, 2018, 22:44 »
Strzaskałem się dzisiaj  na skwarkę.
Mariusz  to gdzie ty masz te wykopki że tak się spiekłeś ?
Niech żyje Dupa prezydent wszystkich Wolaków.

Online vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #380 dnia: Czerwiec 07, 2018, 22:44 »

5 lat temu uciekł bym z krzykiem po pierwszym kawałku. Ale lata obcowania z miłośnikiem "duszenia kota vel barokowe wokale żeńskie" spowodowały, że się zasłuchałem.
Eee... tam.
To pesel a nie obcowanie
A ja mam  tak.

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: Lenco L450+Benz Micro ACE+stepup z Pre Q-Audio+Lyngdorf+Tuby DIY na Fostexach 206 + kable. Też nieistotne.

Offline tomasz_pianista

• maniak
« Odpowiedź #381 dnia: Czerwiec 07, 2018, 22:51 »
A ja dziś byłem na koncercie, grała laureatka Chopinowskiego - Avdeeva. Trzeci Rachmaninowa, niewiele jest trudniejszych koncertów...Nie jest moją ulubioną pianistką, ale ma swój styl i emocjonalność.

Natomiast w drugiej części była symfonia Gawriła Popowa. O jakie zajeb*****! Jaka moc! 12 perkusistów, 8 waltorni, ogólnie prawie 100 muzyków. Pozwolę sobie wkleić tekst wykładowcy z Akadamii Muzycznej.

Gawriił Popow (1904–1972) był rówieśnikiem Szostakowicza, do którego początkowo często go porównywano. Prawykonanie jego I Symfonii (1930, prawykonanie 1935) było fatalnym punktem zwrotnym kariery: dotąd oceniany pozytywnie, nagle spotkał się z ostrą krytyką z powodu sprzeniewierzenia się zasadom realizmu socjalistycznego. Dzieło oskarżono o formalizm i wpisano na indeks partytur zakazanych. Popow nie usłyszał jej już ponownie. (Kolejne pięć jego symfonii odpowiadało już, niestety, wymogom politycznej ideologii…). W rzeczy samej, pisał ją Popow pod wpływem Strawińskiego, Bartóka, Hindemitha i kompozytorów z kręgu Schönberga, w owym krótkim okresie, kiedy można było w Związku Sowieckim pozwolić sobie na większą dozę twórczej wolności. I Symfonia Popowa zrobiła tak wielkie wrażenie na Szostakowiczu, że pod jej wpływem napisał swą IV Symfonię… i przezornie nie dopuścił wtedy do prawykonania. Co by było, gdyby Popow zdołał przezwyciężyć swój lęk przed siłą władzy? Byłby jednym z wielkich kompozytorów XX wieku? Tak można sądzić po wysłuchaniu jego niezwykłej I Symfonii.         

Marcin Trzęsiok

Grupa ratowania poziomu.

Offline dino

• maniak
« Odpowiedź #382 dnia: Czerwiec 10, 2018, 00:03 »
A ja mam  tak.

No śliczności.
Następnym razom weźmiemy dużą motorową krypę. Popłyniemy w podobne miejsce, postawimy na pokładzie cztery Tannoye i zapuścimy nocą Hildegardę  8)

Online vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #383 dnia: Czerwiec 11, 2018, 20:19 »
Na fali Hildegardy popatrzyłem co mam jeszcze na półkach dawno nie zaglądanych.
No i znalazłem Jordiego Savalla na winylu.
Przepięknie nagrana płyta. Zresztą on zawsze dba o jakość nagrania i poligrafię.
No i sucham i sucham i to jest takie nuuudne

🥃

Online vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #384 dnia: Czerwiec 11, 2018, 20:40 »
Tym razem wyciągnął się Monteverdi.
Też ładnie nagrany.
No i ten tytuł
Nie wiem czy chodzi o niewdzięcznice czy takie pozbawione wdzięku

🥃

Offline dino

• maniak
« Odpowiedź #385 dnia: Czerwiec 11, 2018, 23:05 »
Tym razem wyciągnął się Monteverdi.

Też zabierz jak mnie odwiedzisz.

Online vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #386 dnia: Czerwiec 19, 2018, 18:10 »
Nie wiem co oni podkręcili w tym nagraniu ale płyta jest nagrana znaczenie głośniej i z większą dynamiką niż inne.

🥃

Offline dino

• maniak
« Odpowiedź #387 dnia: Czerwiec 21, 2018, 23:27 »
I znowu wieczorem słucham Hildegardy.  ::)
Opętanie jakieś czy co ?