Kupujemy nowe płyty. Przegląd sklepów.

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 15, 2014, 22:02

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

Zaraz, zaraz... Czy ja dobrze widzę? Czy to jest to o czym myślę?
:D


Piterski

A jak jest z jakością tych tłoczeń? Kiedyś to na płytach były numery po których można było odszukać na jaki rynek było wydanie.
Teraz tylko te kody kreskowe  :(
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

MAC

Cytat: Piterski w Październik 05, 2015, 19:02A jak jest z jakością tych tłoczeń?
Statystycznie kicha.
Lepiej kupić już CD. Taniej i na dłużej starczy bo źródło do masteringu to samo (cyfrowe).

frywolny trucht

:)



p.s
Jakość jest bardzo różna. Do nas trafiają wersje EU i to nadal da się rozpoznać.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Eeee, lipa.
A już chciałem Ciebie prosić o zanabycie :)

Piterski

Czyli dobrze przeczuwałem, że nowy album Floydów lepiej zamówić w USA niż brać z naszych sklepów?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Cytat: masza w Październik 05, 2015, 19:05Statystycznie

Statystyki...
Jak ktoś kupuje muzykę poważną to ma na półce głównie Deutsche Grammophon lub Sony Classical, Atlantic (?) ma małe szanse trafić kichę. Jak ktoś słucha starego jazzu- też z reguły jest dobrze, kupując jazz z ECM, ACT trudno wtopić, jest troszkę współczesnych pozycji nagrywanych analogowo. Remastery starego rocka, rocka PRL- na dwoje babka wróżyła. Najgorzej ze współcześnie wydawanymi płytami mainstream-u. Tutaj w zasadzie zakup= wtopa. Takie są moje odczucia.

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Cytat: Piterski w Październik 05, 2015, 19:10Czyli dobrze przeczuwałem, że nowy album Floydów lepiej zamówić w USA niż brać z naszych sklepów?

Nie mam bladego pojęcia, czy współczesne wersje na rynek USA są lepsze.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

merlin1973

Cytat: il cattivo w Październik 05, 2015, 18:31Ani mnie nie wq... denerwuj  W Oppeln to nawet 1/4 z tego, co u Was, nie ma.
U mnie to samo, Arek ma w czym wybierac:):)
Pozdrawiam S.CH.

Piterski

Pamiętacie wydanie soundtracków z programu Sonda na winylu?
http://gadrecords.pl/katalog/sonda-2-muzyka-z-programu-telewizyjnego
Powiedzieć wam gdzie jest jeszcze do dostania druga część? 
Ja już zamówiłem ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

paul_67

Cytat: Piterski w Październik 05, 2015, 19:10
Czyli dobrze przeczuwałem, że nowy album Floydów lepiej zamówić w USA niż brać z naszych sklepów?

[/quote
Nie wiem jak wygląda sprawa z Floydami, ale obecnie to nie jest takie oczywiste,że amerykańskie będzie lepsze.Mam "Monster" Kiss (ostatnia płyta) wydanie europejskie i U.S.A. i wolę to z naszego kontynentu.

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

elem

Cytat: il cattivo w Październik 05, 2015, 18:31Ani mnie nie wq... denerwuj  W Oppeln to nawet 1/4 z tego, co u Was, nie ma.

Skoro już nie robię usług dla majorsów, to mogę wam opowiedzieć dlaczego są takie drastyczne różnice między Media Marktami i Saturnami (to ta sama firma - Media-Saturn Holding). Powody są różne - limit zatowarowania sklepu, lenistwo kierownika działu muzyki, widzimisię dyrektora sklepu. Mimo, że jest to sieć, to każdy sklep jest odrębnym bytem handlowym i sam decyduje, co sprzedaje. Jest oczywiście tzw. core range i promocje sterowane centralnie, ale to ułamek dostępnych dla nich katalogów dystrybutorów.
Mogą mieć wszystko, ale nie chcą :) Towar dostępny w magazynie Universal czy Warner mogą mieć na drugi dzień. Sony wysyła z magazynu europejskiego i trzeba poczekać kilka dni. Nie mam pojęcia jak jest z mniejszymi firmami.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

paul_67

Amerykańska wersja "Monster" ma spłaszczone, mniej dynamiczne brzmienie.Po przesłuchaniu jednej po drugiej słychać to bardzo wyraźnie.

elem

Cytat: Piterski w Październik 05, 2015, 21:41A jakie są między nimi różnice?

Czasami nie ma żadnych. Np. wiele płyt amerykańskiej firmy Nonesuch (Pat Metheny) jest tłoczonych w Europie (tłocznia Pallas)  i stamtąd są wysyłane do USA :)

Amerykańskie tłoczenia The Beatles ( stereo) są sp,dolone, wiele o tym było napisane w sieci.

Amerykański Waters brzmi lepiej, choc Sony twierdzi, że jest tylko jedno tłoczenie :)

Nie połapiesz sie człowieku, dopoki nie spróbujesz :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Piterski

Czyli generalnie z nowymi wydaniami jest loteria  ???.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

elem

Owszem, ale wiekszośc jest naprawdę ok ( Floydy, Zeppeliny). Nie jest prawdą, że wszystkie sa robione z cyfry.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Jakub

Cytat: frywolny trucht w Październik 05, 2015, 11:32bydgoskiego Media Marktu.

No bez jaj. W krakowskim jest może 1/4 z tego. W Saturnie jest może 1/3 :/

elem

W Saturnie na Pawiej mają bardzzo duzy wybór, tylko mebla ładnego nie mają. Za to na zamówienie indywidualne reagują natychmiast. W Bielsku-Białej ( najlepszy MM w Polsce) mają ponad 1000 tytułow na LP, ale ekspozycja jest jak na giełdzie :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

paul_67

Wczoraj z MM w Poznaniu przy Szwajcarskiej wyszedłem zdegustowany.Totalny rozgardiasz.Płyty poupychane od sasa do lasa, bez żadnego sensu.Znalezienie czegoś graniczy z cudem.Poszperałem trochę i wyszedłem pusto.Ceny też niezachęcające.Kompletnie nad tym nie panują!Rozumiem,że klienci mogą coś poprzestawiać, ale to już przesada!Co za idiota tym się tam zajmuje??? Wolę kupować w necie!

Wireless

Cytat: paul_67 w Październik 12, 2015, 19:24
Wczoraj z MM w Poznaniu przy Szwajcarskiej wyszedłem zdegustowany.Totalny rozgardiasz.Płyty poupychane od sasa do lasa, bez żadnego sensu.Znalezienie czegoś graniczy z cudem.Poszperałem trochę i wyszedłem pusto.Ceny też niezachęcające.Kompletnie nad tym nie panują!Rozumiem,że klienci mogą coś poprzestawiać, ale to już przesada!Co za idiota tym się tam zajmuje??? Wolę kupować w necie!

Ja już wieki nie kupowałem niczego w fizycznym sklepie ... oprócz przysłowiowych chleba i kiełbasy ;) A płyt to już w ogóle ... raz, że w tych wszystkich "sklepach nie dla idiotów" wybór ograniczony do top-100, dwa że ceny, trzy, że bałagan kompletny ... Wszystkie rekordy, IMHO, w swoim czasie przebijał empik w wawie na marszałkowskiej, gdzie płyty były ułożone naprzeciwko nasłonecznionego okna ... wszystkie pozwijane niczym liście sałaty ... kompletna paranoja ... Najchetniej to biorę w brytyjskim amazonie. W JPC też już parę razy na patologiczne krzywizny się naciąłem, niestety.
Pozdrawiam, Wireless

elem

Cytat: paul_67 w Październik 12, 2015, 19:24Co za idiota tym się tam zajmuje???

Mogę sprawdzic :)  Dawniej kierownik działu muzyki zajmował sie muzyką. Potem dołozyli im ksiązki i software. Część z nich ma jeszcze na głowie dział foto albo małe AGD. To jest nie do obrobienia w czasie dniówki a roboty do domu nie zabiorą. Jeśli zacznie sie źle dziać w Bielsku, to znaczy, że nadszedł kres tej sieci jeśli chodzi o muzykę.

btw, Amazon.pl kiedyś jednak powstanie, wtedy dopiero będzie jazda z polskim rynkiem fonograficznym.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Jakub

Cytat: elem w Październik 12, 2015, 20:32Amazon.pl

Oby nie. Ja już nic od nich nie kupuję. Wolę zamówić np. w Music Corner. Kilka złotych różnicy mnie nie zbawi, a przynajmniej sumienie mam czyste.