Wznowienia na winylu

Zaczęty przez gratefullde, Maj 28, 2014, 06:57

Poprzedni wątek - Następny wątek

merlin1973

To są nagrody ??? ;) ;) ;)
Pozdrawiam S.CH.

gratefullde

To ja z przyjemnością zapoluję na Ornette'a :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

merlin1973

A ja na -"Songs from the Big Chair"
Pozdrawiam S.CH.

miniabyr

#104
Pozwoliłem sobie napisać w  temacie ,bo wznowień jest sporo i niestety nie wszystkie potrafią być dobre. I od razu pytanie . Blue Note wypuszcza najciekawsze swoje pozycje w reedycji .Kupiłem np Lee Morgana(1966) "cornbread" i Donalda Byrd'a "black Byrd"(1973)  które to pozycje są dość  odległe stylisytcznie i realizacyjnie. A jednak mam nieodparte wrażanie ,że brzmią tak samo ,jakby spod jednej sztancy wyszły. Cholera Lee Morgan brzmi jednostajnie nudno ,dynamicznie ustawiony na jednym poziomie- nic nie "wyskakuje" nic się nie "chowa"  taki  constans. Tak samo Byrd ,tak samo Jimmy Smith.  Jesli macie coś z tych wznowień to podzielcie się wrażeniami , bo ja od strony brzmieniowej jestem hmmmm rozczarowany?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

Powiem tak. Dwie płyty były nagrodami i dwie osoby na pewno mają.

frywolny trucht

Powiem jeszcze inaczej. Ja mam te poniżej, ale może być oczywiście coś na rzeczy, bo Blue Note piszą: http://www.bluenote.com/vinylreissues.html  wyraźnie o remasterze. Mogli przyłożyć jeden wzorzec jaki trzeba osiągnąć i jest. Ja niestety mam za mało płyt i za małe obycie, nie znam oryginałów z czasu- by to wychwycić. Dla mnie grają zwyczajnie dobrze.

miniabyr

Pewnie i tak skończy się ,że kupię sporo z tej reedycji.Ale  zachęcam do porównań.Bardzo wam polecam wznowienia Niemena. Są w moim mniemaniu świetne . Na dniach  ukazuje się Niemen  "czerwony ". Mam na szczęście po drodze do Polskich Nagrań więc mam wieści z 1 ręki. I wszędzie to powtarzam ,że wszystkie  wznowienia Polskich Nagrań to krótkie serie i będą kolekcjonerskie.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elem

Chyba czas coś kupić z tych re, mam trochę re BN z lat 80/90, coś wybiorę do porównania.

O tych najnowszych remasterach czytałem same dobre opinie, ale cholera wie..., trzeba sprawdzić.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

masza

Paweł, gdzie można zobaczyć co wydają?

miniabyr

#110
Pytasz o Polskie Nagrania? To najlepiej pojechać do nich na ul. Okaryny 1 w-wa i zapytać. Ja kupiłem ostatnio sporo . Cały dostępny Niemen oraz Skaldowie ,Kombi, Dżem,Grechuta, Demarczyk,Odział Zamknięty ,Namysłowski.....Najlepiej pytać na miejscu.......Jadąc samochodem słyszałem w pr3 audycję na temat Ciechowskiego . Od dziś dostępne są wszystkie jego płyty w formie winylowej ,nawet te które nie wyszły wcześniej na winylu tylko na cd.(chyba Universal)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza

Grechute wznowili?
No to trzeba ruszyć dupe.


miniabyr

Ale wszystkiego na stronie nie ma......trochę się zżymałem na cenę singla Niemena chyba 60 zł. Ale jest to "unikatowe bicie" i na pewno nie będzie dodruku. w dodatku to bardzo mały nakład. Brać i trzymac w sejfie. Ten Grechuta to tylko jedna pozycja -szkoda . Wszystkie te wznowienia są wydane rewelacyjnie(edycja) na fantastycznym plastiku.Jak szkoda ,że za dawnych czasów nie było takiej dbałości o  jakość
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza

Tylko trzeba się spieszyć!

frywolny trucht


frywolny trucht


miniabyr

No właśnie tak to jest z PN. Jest coś w katalogu i za chwilę nie ma ... :(
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elem

Cytat: miniabyr w Grudzień 08, 2014, 22:24najlepiej pojechać do nich na ul. Okaryny 1

O! Całkiem niedaleko będę niebawem :) Cięzko sie przedrzeć z lotniska (od strony Cargo, Poleczki)?

Co jeszcze mają ciekawego w swoim sklepiku, czego nie widac na stronie?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

Miniabyr, próbki Niemena są poniżej linku, który podałem. Możesz posłuchać różnic w wydaniu "Dziwny jest ten świat", trzeba ściągnąć załączniki. Empetrójka pewnie zbędna.

miniabyr

już zessałem , zakładam dobre słuchawki i zaraz posłucham. Dziwny jest ten ....nam w dwóch wydaniach  PN . Ten z roku 2009 i 13 to dwa różne wydania ,bo kto inny robił mastering. Ta starsza wersja juz nie jest dostępna. Elem nie wiem co cie interesuje ,ale warto do nich zadzwonić i zapytać się co jest a czego nie ma......idę słuchać zessanego Niemena.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

First press jest niedościgniony brzmieniowo!!! To jest to! W reedycji wdał się bład przy ripowaniu do wave'a  -jest przesuniecie w kanale bardziej w lewą stronę. To jest jakaś mania masteringowa robienia z analogu jeszcze większego analogu i pozbawiania blasku nagrań.Ale trudno innego Niemena nie będzie.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elem

miniabyr,

Na Okaryny jest coś na kształt sklepu czy tylko punkt odbioru ze sklepu on-line?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

#123
Niestety moj egz. styrany. Co też dobitnie słychać. Jedyna pociecha, że za free od sąsiadki dostałem.
Trza szukać :)

miniabyr

Cytat: elem w Grudzień 08, 2014, 23:24
miniabyr,

Na Okaryny jest coś na kształt sklepu czy tylko punkt odbioru ze sklepu on-line?
Ja tam kupuję. Idę do biura  i załatwiam na miejscu sprawę. Nie zapłacisz kartą ,tylko gotówka .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !