Menu główne

rowerowanie

Zaczęty przez Wireless, Sierpień 11, 2014, 10:18

Poprzedni wątek - Następny wątek

LampowY

Hmmm...
Miałem w ten weekend przejrzeć i przygotować rowery do sezonu i zapomniałem byłem  :o  :(

Lyset

Cytat: amati74 w Marzec 25, 2019, 00:18


Bukfast ? uuuu nie przepadam , lekami sie po nim odbija.
[/quote]

Literowka mi sie wpierdolila.Buckfast.
Bardzo smaczny trunek.Musi byc mocno schlodzony.
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

Bednaar

Co Panowie proponują do smarowania łańcucha?
W sklepie/serwisie rowerowym ostatnio sprzedano mi smar ŁT-43 jako dedykowany do łańcucha (?). Zaaplikowałem, ale jak na moje wyczucie chyba za gęsty. Być może lepszy byłby jakiś olej.
Tor słuchawkowy: Marantz M-CR503, SMSL sAp-II, AKG K271 MkII, IC Melodika Purple Rain

Jakub

Towot do łańcucha? Chyba w wózku widłowym.

Kup dedykowany olej Finish Line. Zielony (wet) jak jeździsz po mokrym, albo czerwony (dry) jak po suchym.

Piterski

Są jeszcze smary parafinowe.
Zaleta:
- nie brudzą tak jak Finish Line i brud odpada z łańcucha wraz z nadmiarem smaru.

Wada:
- trzeba częściej smarować łańcuch i nie przed samym wyjazdem ale raczej kilka godzin wcześniej.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Bednaar

Dzięki :) Wolę jednak smarować rzadziej. Z tego, co się zorientowałem, do moich zastosowań jednak lepszy byłby Finish Line One Step: "...stworzony z myślą o użytkownikach, którzy wykorzystują rower w celach rekreacyjnych lub jako codzienny środek transportu. Zawarte związki antykorozyjne pomagają utrzymać w odpowiednim stanie technicznym rower pozostawiany pod gołym niebem w zmiennych warunkach pogodowych.
Idealny dla rowerzystów, którzy poszukują produktu łatwego w stosowaniu bez konieczności decydowania, który z dostępnych olejów i odtłuszczaczy jest najbardziej odpowiedni." Bo żaden ze mnie sportowiec, jeżdżę rekreacyjnie z rodzinką raczej gdy jest ładna pogoda, ale przecież nie zmienię nagle oleju, gdy niespodziewanie deszcz mnie złapie ;)
Tor słuchawkowy: Marantz M-CR503, SMSL sAp-II, AKG K271 MkII, IC Melodika Purple Rain

Piterski

Zielony Ci nie spłynie w deszczu, uważam że to bardzo dobry olej również do linek, on się nie bardzo sprawdza na Camel Trophy ;D.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Bednaar

Czyli jednak mimo wszystko zielony?
Tor słuchawkowy: Marantz M-CR503, SMSL sAp-II, AKG K271 MkII, IC Melodika Purple Rain

Piterski

Znalazłem info ze jest samo czyszczący więc zielony będzie trwalszy.
Taki olej dozujesz po kropelce w każde ogniwko łączące łańcuch ("pierścionki"), potem kilka razy zakręcić i nadmiar wytrzeć szmatką.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Bednaar

Tor słuchawkowy: Marantz M-CR503, SMSL sAp-II, AKG K271 MkII, IC Melodika Purple Rain

Kangie

Od trzech lat używam Prolink Extreme i chyba lepszego smarowidła w życiu nie miałem. Ostrzegam, że śmierdzi niemiłosiernie i ciężko zmyć z dłoni.

Bednaar

Spoko, już kupiłem zielony Finish Line - teraz tylko czekam na przesyłkę :)
Tor słuchawkowy: Marantz M-CR503, SMSL sAp-II, AKG K271 MkII, IC Melodika Purple Rain

amati74

Cytat: Bednaar w Kwiecień 03, 2019, 12:33
Spoko, już kupiłem zielony Finish Line - teraz tylko czekam na przesyłkę :)
Na mokre warunki czy na suche?

dyletant

uzywam Rohlof. Gesty lepki co powoduje szybsze zabrudzenie ale calosc napedu spiewa lampowo i nie trzeszczy za co rower odwdziecza sie milym spedzeniem wolnego czasu :).

gratefullde

Wiecie co? Zdałem sobie sprawę z tego, że nie używam roweru... Wolę konia z tym całym jego rżeniem, bo i ja rżę co nie co, niż czuć siodełko względem rowka.... Przynajmniej smaru nie potrzeba... a obrok zawsze się znajdzie... Zresztą konie to pijaki som :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

dyletant

Niby jo ale jak nie nakarmisz lub co ważniejsze napoisz to nie pojedziesz....

Historię Karino paimiętasz?   :smok:

amati74

Cytat: dyletant w Kwiecień 03, 2019, 21:52
uzywam Rohlof. Gesty lepki co powoduje szybsze zabrudzenie ale calosc napedu spiewa lampowo i nie trzeszczy za co rower odwdziecza sie milym spedzeniem wolnego czasu :).
No i szybszym niszczeniem napędu

Piterski

Cytat: amati74 w Kwiecień 03, 2019, 22:45
Cytat: dyletant w Kwiecień 03, 2019, 21:52
uzywam Rohlof. Gesty lepki co powoduje szybsze zabrudzenie ale calosc napedu spiewa lampowo i nie trzeszczy za co rower odwdziecza sie milym spedzeniem wolnego czasu :).
No i szybszym niszczeniem napędu
Ja mając rotacyjnie trzy łańcuchy przejeździłem swoim rowerem 10 tyś i teraz faktycznie na najmniejszej tarczy zaczyna mi przeskakiwać.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

amati74

Cytat: Piterski w Kwiecień 03, 2019, 23:08
Cytat: amati74 w Kwiecień 03, 2019, 22:45
Cytat: dyletant w Kwiecień 03, 2019, 21:52
uzywam Rohlof. Gesty lepki co powoduje szybsze zabrudzenie ale calosc napedu spiewa lampowo i nie trzeszczy za co rower odwdziecza sie milym spedzeniem wolnego czasu :).
No i szybszym niszczeniem napędu
Ja mając rotacyjnie trzy łańcuchy przejeździłem swoim rowerem 10 tyś i teraz faktycznie na najmniejszej tarczy zaczyna mi przeskakiwać.
Czas na nowy napęd

Piterski

Tak wiem :-[
Już w zeszłym roku zacząłem to liczyć. Manetki też padają to wypadało by przejść już na 9 biegów.
Zrobił się z tego mały remont całego roweru.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

amati74

Cytat: Piterski w Kwiecień 04, 2019, 08:38
Tak wiem :-[
Już w zeszłym roku zacząłem to liczyć. Manetki też padają to wypadało by przejść już na 9 biegów.
Zrobił się z tego mały remont całego roweru.
9tka to dobra opcja, ja myślałem o 10 albo 11 ale najpierw muszę zjechać swoją 9tke.

Piterski

Brałem po uwagę 10-11 biegów ale już nie jeżdżę tak "ekstremalnie" jak kiedyś więc myślę, że stanie na 9-ciu no może na 10-ciu biegach.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Kangie

A ja w dalszym ciągu ujeżdżam stary dobry 3x8 Shimanjo STX-RC od 1998 roku. Co prawda łańcuchów przewineło się trochę, kaset, korb. Jeżdżę mniej niż kiedyś, ale nic popsuć się nie chce, a jazda tym rowerem nadal sprawia olbrzymią frajdę. W tym sezonie muszę wymienic smary w piastach - tylna STX RC, przednia GT wielka prawie jak puszka od Coca-Coli - obie fabryczne. Tylko konusy w tylnej wymienione 2 lata temu. Kiedyś to robili te rowery ;)

Kangie

P.S. Kasetę wymieniłem z górskiej na szosową. Jeżdżę głównie po płaskim. Ciaśniejsze zestopniowanie biegów lepiej mi leży. 8-biegowa kaseta Shimano Sora. Tania (70zł) i jak na moje potrzeby wystarczająca. Mojemu góralowi bliżej już szosie niż typowemu MTB ;)

Piterski

U mnie podobnie, więcej do jazdy turystycznej z sakwami niż do górskich wertepów.
Może jakaś sugestia co do wyboru stopniowania kasty z tyłu i przełożeń w korbowodzie.
Ten planuje dać na 3 tarcze.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.