Autor Wątek: Let's do it together, czyli zróbmy to razem. Małpujemy preamp Kondo KSL-M7 Line.  (Przeczytany 33110 razy)

Offline GregWatson

• moderator
  • Ale o co chodzi ???
To jak, wiercić? I tak będę wiercił dla siebie, parę otworów więcej nie robi dużej różnicy.

Pewnie, śmiało wierć.
Zestaw I: NAD C356BEE/MOD+MDC DAC, Micro Seiki RX-2000 VF, RY-2200, RP-1090, Ortofon Quintet Black, Denon DL-103R, LAR LPS-1, Ortofon Verto, KORG DS-DAC-100, Pioneer PD-9700,PDR-05,D-07, CT-959, Micro Seiki MX-5, Lovely Cube Premium, Sennheiser HD 600
Zestaw II:Pioneer A-88X, F-91,Micro Seiki DD-40,Micro M-7000/e,Micro VF-3200/e,AT-440MLa,Micro MX-1,Sony MDS JA20ES
Inne: Beresford TC-72, KEF Q1,Q5

Offline konrado77

• maniak
  • **
A moja obudowa, może przez przypadek też do Ciebie przyszła, zamiast odbioru osobistego?
BTW zasilacz działa

Offline McGyver

• Moderator
  • NIP 6442737255, REGON 369398784
Chyba przyszła, sprawdzę.
http://valvencore.pl/
Audio-Video-Show 2018 pokój 216 w Sobieskim.

Offline zalun

• maniak
  • **

Offline konrado77

• maniak
  • **
Chyba przyszła, sprawdzę.
Udało się sprawdzić? Jak nie ma, to odbieram osobiście i sam wywiercę Przekaż proszę moje dane w celu weryfikacji.

Offline McGyver

• Moderator
Panowie, bardzo Was przepraszam, ale mam do załatwienia pewne terminowe formalności, i wiąże się z tym masa biurokratycznej roboty. Będę tak miał do piątku, w związku z tym mogę być w tym czasie nieaktywny. Potem sytuacja się unormuje.

Offline GregWatson

• moderator
  • Ale o co chodzi ???
Spoko.
Zestaw I: NAD C356BEE/MOD+MDC DAC, Micro Seiki RX-2000 VF, RY-2200, RP-1090, Ortofon Quintet Black, Denon DL-103R, LAR LPS-1, Ortofon Verto, KORG DS-DAC-100, Pioneer PD-9700,PDR-05,D-07, CT-959, Micro Seiki MX-5, Lovely Cube Premium, Sennheiser HD 600
Zestaw II:Pioneer A-88X, F-91,Micro Seiki DD-40,Micro M-7000/e,Micro VF-3200/e,AT-440MLa,Micro MX-1,Sony MDS JA20ES
Inne: Beresford TC-72, KEF Q1,Q5

Offline amati74

• maniak
Panowie, bardzo Was przepraszam, ale mam do załatwienia pewne terminowe formalności, i wiąże się z tym masa biurokratycznej roboty. Będę tak miał do piątku, w związku z tym mogę być w tym czasie nieaktywny. Potem sytuacja się unormuje.
No nie wiem twoja nieobecność może być denerwująca, będę się czuł nieswojo aż do piątku.

Offline konrado77

• maniak
  • **
Coś tam działa, podłączyłem do mini głośników w pracy więc o jakości nic nie powiem. Teraz wygrzewanie kondów...

Offline McGyver

• Moderator
Widzę że szarpnąłeś się na Duelundy. Gratuluję, też ich używam i bardzo sobie chwalę.
A jakie masz lampy?
BTW, wtyki do sieciówki też masz takie same jak moje  ;)

Offline konrado77

• maniak
  • **
Kondy zgapiłem od Ciebie , kabel sieciowy od miniabyra, lampy rca z 56r. Gra czysto

Offline McGyver

• Moderator
Mała uwaga co do przegubu do ośki potka. Chińczyk nie przez przypadek dołączył plastikowe dystanse w woreczku.
Obudowa potka na płytce sterownika jest połączona z masą sygnałową. Jeżeli dodatkowo połączymy z masą oś potka przez obudowę, to otrzymamy pętlę masy. Może brumić. Dlatego zalecam wymianę dystansów na plastikowe. Uzyskamy izolację od obudowy.
Ja dodatkowo wymieniłem nieco obciachowe śrubki na ładniejsze imbusowe i teraz wygląda to tak:

Offline rudy-102

• maniak
Coś tam działa, podłączyłem do mini głośników w pracy więc o jakości nic nie powiem. Teraz wygrzewanie kondów...
Mam takie małe pytanko.
Czemu potek jest zamontowany z tyłu skoro masz tam takie długie kable? Czy to tylko odpalenie próbne, a do  obudowy pójdzie na krótko?

Offline konrado77

• maniak
  • **
Tak, to wszystko na próbę i grzanie kondów. Jak będzie obudowa to będę się zastanawiał jak najlepiej ciąć duelunda awg 20

Offline McGyver

• Moderator
Panowie, klon Kondo na dobrych, amerykańskich lampach NOS, z dobrymi, miedzianymi kondensatorami sygnałowymi i z dobrym, półprzewodnikowym zasilaniem gra lepiej niż mój autorski przedwzmacniacz. Warto w niego wsadzać wysokiej klasy podzespoły, bo to słychać. Słychać jak cholera.

Offline kulek1

• *
Super informacje. Fajnie bedzie złożyć. Do mnie dotarły płytki. Czy są jakieś elementy oprócz lamp i kondensatorów sygnalowych
w które warto więcej zainwestować?

Offline amati74

• maniak
To zasilanie półprzewodnikowe to coś skomplikowanego w budowie?
I jakie lampki made in US?

Offline McGyver

• Moderator
Wszystko jest w tym wątku. Trzymaj się wskazówek, a zrobisz i zadziała. Konrado już odpalił. 
Dwie pary General Electric i jedna para wyglądająca identycznie, lecz brandowana E.A.T. Nieważne które wstawiam, gra znakomicie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2018, 21:31 wysłana przez McGyver »

Offline amati74

• maniak
Wszystko jest w tym wątku. Trzymaj się wskazówek, a zrobisz i zadziała. Konrado już odpalił. 
Dwie pary General Electric i jedna para wyglądająca identycznie, lecz brandowana E.A.T. Nieważne które wstawiam, gra znakomicie.
Siwietnie

Offline tomekkk1

• Lampocholik zadeklarowany, praktykujący.
  • Moderator
  • Ta "taniofilia" coraz drożej mnie wychodzi... ;)
Panowie, klon Kondo na dobrych, amerykańskich lampach NOS, z dobrymi, miedzianymi kondensatorami sygnałowymi i z dobrym, półprzewodnikowym zasilaniem gra lepiej niż mój autorski przedwzmacniacz. Warto w niego wsadzać wysokiej klasy podzespoły, bo to słychać. Słychać jak cholera.

Adam, a możesz się odnieść do prawdziwego Kondo? Daleko klonowi do oryginału?
Marantz CD-52 mkII SE+Mod; PC; NOS DAC TDA1543; ECF82, 6CA7-Z Class A PP+Mod / 6SN7GTB, 6S33S-V Class A SET; Audio Nirvana "Classic" 10" w 135l skrzyniach własnego pomysłu ; VDH The First Ultimate mkI & mkII; VDH Optocoupler mkII; VDH CS-122; Kimber Kable Yello; Clearer Audio Copper Line Alpha One; Atacama Evoque Eco Custom Bamboo+Mod;

Offline McGyver

• Moderator
Miałem w domu pierwszą lampową wersję M7 na jednej lampie E182CC i z lampowym, pasywnym zasilaniem. Grała barwnie, ale dynamika była nienadzwyczajna. Uważam że klon na lampach 6072WA (12AY7) z półprzewodnikowym, stabilizowanym zasilaniem i porządnymi kondensatorami sygnałowymi (ja wsadziłem japońskie miedziane Toichi Tone Factory T-Cap) gra lepiej pod każdym względem.

Offline tomekkk1

• Moderator
Zatem powstaje tu urządzenie, które na swój sposób będzie się wyróżniać - wróżę dużą popularność  :)
Marantz CD-52 mkII SE+Mod; PC; NOS DAC TDA1543; ECF82, 6CA7-Z Class A PP+Mod / 6SN7GTB, 6S33S-V Class A SET; Audio Nirvana "Classic" 10" w 135l skrzyniach własnego pomysłu ; VDH The First Ultimate mkI & mkII; VDH Optocoupler mkII; VDH CS-122; Kimber Kable Yello; Clearer Audio Copper Line Alpha One; Atacama Evoque Eco Custom Bamboo+Mod;

Offline McGyver

• Moderator
Przecież nie będę tego robił komercyjnie bo nie mogę.

Offline tomekkk1

• Moderator
Chodziło mi raczej o popularność wątku ;)

Offline amati74

• maniak
Zatem powstaje tu urządzenie, które na swój sposób będzie się wyróżniać - wróżę dużą popularność  :)
Tomek Adam to skromny człowiek więc i tak się nie przyzna że mu dobrze wyszło