Let's do it together, czyli zróbmy to razem. Małpujemy preamp Kondo KSL-M7 Line.

Zaczęty przez McGyver, Maj 05, 2017, 23:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Cytat: McGyver w Czerwiec 08, 2018, 10:57To jak, wiercić? I tak będę wiercił dla siebie, parę otworów więcej nie robi dużej różnicy.

Pewnie, śmiało wierć.
Trochę tego i trochę tamtego też.

konrado77

A moja obudowa, może przez przypadek też do Ciebie przyszła[emoji3], zamiast odbioru osobistego?
BTW zasilacz działa



konrado77

Cytat: McGyver w Czerwiec 08, 2018, 14:15
Chyba przyszła, sprawdzę.
Udało się sprawdzić? Jak nie ma, to odbieram osobiście i sam wywiercę [emoji3] Przekaż proszę moje dane w celu weryfikacji.

McGyver

Panowie, bardzo Was przepraszam, ale mam do załatwienia pewne terminowe formalności, i wiąże się z tym masa biurokratycznej roboty. Będę tak miał do piątku, w związku z tym mogę być w tym czasie nieaktywny. Potem sytuacja się unormuje.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

amati74

Cytat: McGyver w Czerwiec 12, 2018, 20:23
Panowie, bardzo Was przepraszam, ale mam do załatwienia pewne terminowe formalności, i wiąże się z tym masa biurokratycznej roboty. Będę tak miał do piątku, w związku z tym mogę być w tym czasie nieaktywny. Potem sytuacja się unormuje.
No nie wiem twoja nieobecność może być denerwująca, będę się czuł nieswojo aż do piątku. [emoji16]

konrado77

Coś tam działa, podłączyłem do mini głośników w pracy więc o jakości nic nie powiem. Teraz wygrzewanie kondów...

McGyver

Widzę że szarpnąłeś się na Duelundy. Gratuluję, też ich używam i bardzo sobie chwalę.
A jakie masz lampy?
BTW, wtyki do sieciówki też masz takie same jak moje  ;)

konrado77

Kondy zgapiłem od Ciebie [emoji3], kabel sieciowy od miniabyra, lampy rca z 56r. Gra czysto[emoji3]

McGyver

Mała uwaga co do przegubu do ośki potka. Chińczyk nie przez przypadek dołączył plastikowe dystanse w woreczku.
Obudowa potka na płytce sterownika jest połączona z masą sygnałową. Jeżeli dodatkowo połączymy z masą oś potka przez obudowę, to otrzymamy pętlę masy. Może brumić. Dlatego zalecam wymianę dystansów na plastikowe. Uzyskamy izolację od obudowy.
Ja dodatkowo wymieniłem nieco obciachowe śrubki na ładniejsze imbusowe i teraz wygląda to tak:

rudy-102

Cytat: konrado77 w Czerwiec 15, 2018, 11:39
Coś tam działa, podłączyłem do mini głośników w pracy więc o jakości nic nie powiem. Teraz wygrzewanie kondów...
Mam takie małe pytanko.
Czemu potek jest zamontowany z tyłu skoro masz tam takie długie kable? Czy to tylko odpalenie próbne, a do  obudowy pójdzie na krótko?

konrado77

Tak, to wszystko na próbę i grzanie kondów. Jak będzie obudowa to będę się zastanawiał jak najlepiej ciąć duelunda awg 20 [emoji848]

McGyver

Panowie, klon Kondo na dobrych, amerykańskich lampach NOS, z dobrymi, miedzianymi kondensatorami sygnałowymi i z dobrym, półprzewodnikowym zasilaniem gra lepiej niż mój autorski przedwzmacniacz. Warto w niego wsadzać wysokiej klasy podzespoły, bo to słychać. Słychać jak cholera.

kulek1

Super informacje. Fajnie bedzie złożyć. Do mnie dotarły płytki. Czy są jakieś elementy oprócz lamp i kondensatorów sygnalowych
w które warto więcej zainwestować?

amati74

To zasilanie półprzewodnikowe to coś skomplikowanego w budowie?
I jakie lampki made in US?

McGyver

Cytat: amati74 w Czerwiec 17, 2018, 21:10
To zasilanie półprzewodnikowe to coś skomplikowanego w budowie?
Wszystko jest w tym wątku. Trzymaj się wskazówek, a zrobisz i zadziała. Konrado już odpalił. 
Cytat
I jakie lampki made in US?
Dwie pary General Electric i jedna para wyglądająca identycznie, lecz brandowana E.A.T. Nieważne które wstawiam, gra znakomicie.

amati74

Cytat: McGyver w Czerwiec 17, 2018, 21:27
Cytat: amati74 w Czerwiec 17, 2018, 21:10
To zasilanie półprzewodnikowe to coś skomplikowanego w budowie?
Wszystko jest w tym wątku. Trzymaj się wskazówek, a zrobisz i zadziała. Konrado już odpalił. 
Cytat
I jakie lampki made in US?
Dwie pary General Electric i jedna para wyglądająca identycznie, lecz brandowana E.A.T. Nieważne które wstawiam, gra znakomicie.
Siwietnie [emoji3]

tomekkk1

Cytat: McGyver w Czerwiec 17, 2018, 14:46
Panowie, klon Kondo na dobrych, amerykańskich lampach NOS, z dobrymi, miedzianymi kondensatorami sygnałowymi i z dobrym, półprzewodnikowym zasilaniem gra lepiej niż mój autorski przedwzmacniacz. Warto w niego wsadzać wysokiej klasy podzespoły, bo to słychać. Słychać jak cholera.

Adam, a możesz się odnieść do prawdziwego Kondo? Daleko klonowi do oryginału?

McGyver

Miałem w domu pierwszą lampową wersję M7 na jednej lampie E182CC i z lampowym, pasywnym zasilaniem. Grała barwnie, ale dynamika była nienadzwyczajna. Uważam że klon na lampach 6072WA (12AY7) z półprzewodnikowym, stabilizowanym zasilaniem i porządnymi kondensatorami sygnałowymi (ja wsadziłem japońskie miedziane Toichi Tone Factory T-Cap) gra lepiej pod każdym względem.

tomekkk1

Zatem powstaje tu urządzenie, które na swój sposób będzie się wyróżniać - wróżę dużą popularność  :)


tomekkk1


amati74

Cytat: tomekkk1 w Czerwiec 17, 2018, 23:44
Zatem powstaje tu urządzenie, które na swój sposób będzie się wyróżniać - wróżę dużą popularność  :)
Tomek Adam to skromny człowiek więc i tak się nie przyzna że mu dobrze wyszło [emoji3]