Let's do it together, czyli zróbmy to razem. Małpujemy preamp Kondo KSL-M7 Line.

Zaczęty przez McGyver, Maj 05, 2017, 23:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

dino

Cytat: malg w Sierpień 20, 2018, 23:06Sa pewnie dwa wyjścia
zmienić przedłużkę i potka selektora
albo
wyfrezować od czoła w panelu przedmin otwór na głęgokosc 2/3 grubości panelu i srednicy takiej aby weszła nakrętka i klusz

Jeżeli to modushop to można jeszcze użyć blaszki wygiętej w C z uszami z otworem na selektor/potek. Przykręcić do niej selektor a blaszkę przykręcić od wewnątrz do panelu przedniego przekładając ośkę przez otwór wywiercony w panelu.

Bedford

Cytat: tomekkk1 w Sierpień 20, 2018, 21:00Jakiś namiar na te uchwyty?

Trzeba poszukać , nie wiem może na Wolumenie. Ja mam parę szt. ze starych zapasów.

tomekkk1

Ok dzięki, myślałem że coś na eBay się wynajdzie, bo albo ja nie umiem takich cudów poszukać, albo zwyczajnie nie ma ;)

McGyver

Cytat: tomekkk1 w Sierpień 20, 2018, 21:03kiedy Adamie mogę spodziewać się wysyłki do mnie? Bardzo bym chciał poznać termin. Adres podrzucę na PW jak tylko otrzymam odpowiedź od Ciebie
Kończę teraz kilka preampów na raz, trudno mi konkretny termin wyznaczyć. O adres sam się upomnę.


McGyver

Kurier inpostu nie dostarczył jednej z moich paczek. Kłamie w żywe oczy że był, ale odbiorca odmówił przyjęcia paczki. Bzdura, odbiorca siedział jak na szpilkach nie mogąc się tej paczki doczekać. To nie pierwszy raz kiedy inpost zawodzi. Ze wszystkich usług inpostu jeszcze tylko paczkomaty działają jako-tako, ale i tak praktycznie zawsze docelowy paczkomat jest przepełniony i przekierowują do jakiegoś punktu odbioru. Bywa że w zupełnie innej dzielnicy miasta :(
Ktoś niezmotoryzowany mógłby mieć z tym spory problem, zwłaszcza w przypadku przesyłek o większych gabarytach.

McGyver

Cytat: Bedford w Sierpień 18, 2018, 18:51
Cytat: McGyver w Sierpień 18, 2018, 18:44
Nie mierzyłem.
Ale ustawiałeś chyba jakieś prądy na lampach Kondo , więc możesz podać sumaryczny prąd.

Cała PCB Lite LS10 pobiera z zasilania anodowego około 4mA prądu. Tak to Hiroyasu san wymyślił.

McGyver

Cytat: malg w Sierpień 20, 2018, 22:59
Myślę o drugiej i czwartej, ze względu na maksymalna odległosc trafa od płytki sygnałowej
Proponuję tak jak na foto poniżej (tylko zasilacz tam omyłkowo postawiłem tył do przodu).





McGyver

Jeżeli chodzi o frontpanel, to nieprzypadkowo są wykonane otwory fi 6mm. Taką grubość mają ośki switcha oraz ośka przedłużki.
Zatem zdejmujemy z ośki przedłużki jedną z zawleczek, zsuwamy tulejkę wraz z nakrętką. Mierzymy długość tulejki, ma ona 11mm. A frontpanel ma 10mm.
Teraz smarujemy jakimś towotem przedłużkę w obszarze pomiędzy zawleczkami i przekładamy przedłużkę przez otwór w panelu tak, by krótsza część wystawała od frontu. Na oś zakładamy dodatkowo podkładkę o grubości 1mm od śruby M6 i całość zabezpieczamy zdjętą uprzednio zawleczką. Nie trzeba niczego frezować we frontpanelu.


McGyver

To mlecznobiałe to mocowanie trafa toroidalnego. Taka miseczka. Porządnie przykręcamy do części gwintowanej switcha, smarujemy ośkę jakimś towotem (uważając by nie zatłuścić plastikowej miseczki ani frontpanelu) i po przełożeniu osi przez odpowiedni otwór przyklejamy klejem polimerowym miseczkę do frontpanelu.


Bedford

Cytat: McGyver w Sierpień 21, 2018, 15:58
Cytat: Bedford w Sierpień 18, 2018, 18:51
Cytat: McGyver w Sierpień 18, 2018, 18:44
Nie mierzyłem.
Ale ustawiałeś chyba jakieś prądy na lampach Kondo , więc możesz podać sumaryczny prąd.

Cała PCB Lite LS10 pobiera z zasilania anodowego około 4mA prądu. Tak to Hiroyasu san wymyślił.


Czyli na jedną lampę przypada 2mA, a na jedną triodę tyko 1mA.
Przy rezystorze anodowym 120k - spadek napięcia na nim będzie 120V z 250V. Pasuje.
Czy podobnie są ustawione prądy w EAR? Tam chyba będą jeszcze niższe , coś jak 0,4mA na triodę?

McGyver

Otwór na oś potencjometra (fi 9mm) ma być wywiercony w odległości 40mm od podstawy kątowniczka. Podstawę kątownika przykręcamy śrubkami do dna obudowy w odpowiednim miejscu. A ponieważ jest trochę luzu na otworach na śrubki mocujące przedni panel do reszty obudowy, przez co panel może być zamocowany nieco niżej lub nieco wyżej, warto ten otwór okrągłym pilnikiem rozpiłować w kierunku pionowym do kształtu "stadionu" aby umożliwić regulację wysokosci osi gdzieś tak w granicach +/- 1mm.
Ośkę przedłużki rzecz jasna trzeba będzie odpowiednio skrócić.

McGyver

Cytat: Bedford w Sierpień 21, 2018, 17:04
Cytat: McGyver w Sierpień 21, 2018, 15:58
Cytat: Bedford w Sierpień 18, 2018, 18:51
Cytat: McGyver w Sierpień 18, 2018, 18:44
Nie mierzyłem.
Ale ustawiałeś chyba jakieś prądy na lampach Kondo , więc możesz podać sumaryczny prąd.

Cała PCB Lite LS10 pobiera z zasilania anodowego około 4mA prądu. Tak to Hiroyasu san wymyślił.


Czyli na jedną lampę przypada 2mA, a na jedną triodę tyko 1mA.
Przy rezystorze anodowym 120k - spadek napięcia na nim będzie 120V z 250V. Pasuje.
Czy podobnie są ustawione prądy w EAR? Tam chyba będą jeszcze niższe , coś jak 0,4mA na triodę?

W EAR są 12AX7, to zupełnie inne lampy. Będzie to omawiane w tamtym wątku.

McGyver

W poniższy sposób można do PCB Lite LS10 przylutować standardowe podstawki (widok od spodu rzecz jasna):

adam_z

Cytat: McGyver w Sierpień 18, 2018, 15:36
Cytat: GregWatson w Sierpień 18, 2018, 14:50skrzyneczka przyszła (się znaczy kurier przywiózł razem z inną przesyłką). No to teraz szykujcie się na pytania ode mnie. 
Zamontuj gniazdka na zadku przed zmontowaniem skrzynki do kupy. Podokręcaj porządnie, kluczami, nie kombinerkami. A potem polutuj ze sobą masy gniazd RCA podobnie jak na obrazku:


Czy dobrze przemyślałeś taki sposób łączenia mas gniazd wejściowych? Zdaje mi się, że nie widzisz, że popełniasz kardynalny błąd. Rozrysuj sobie konfigurację połączeń i pomyśl w jaki sposób rozpływają się prądy ze źródeł sygnału przy takim połączeniu. Nie zapomnij o pasożytniczych indukcyjnościach i pojemnościach.

McGyver

Uruchomiłem już niejeden preamp lampowy z tak połączonymi masami gniazd, nie było problemów. Chętnie jednak zobaczę jak Ty proponowałbyś je połączyć.

adam_z

Może się czepiam, ale w moich konstrukcjach masy gniazd połączone są z płytką selektora osobnymi przewodami. Selektor wykonany jest na przekaźnikach. Masy nieaktywnych gniazd są odłączane od płytki. Stosuję przekaźniki bistabilne, w których prąd płynie tylko w czasie przełączania. Komplikuje to trochę sterowanie, ale mam dzięki temu pewność, że żaden syf nie przedostanie mi się do dalszej części układu.

Lampy mają dużą impedancję wejściową i już niewielkie prądy mogą nieźle narozrabiać :)

McGyver

W naszym selektorze masy nie są przełączane, są więc połączone razem na PCB selektora. Nie odnotowałem żadnej różnicy pomiędzy łączeniem mas do kupy przy gniazdach, a łączeniem mas do kupy na PCB selektora. A skoro tak, to wybrałem scenariusz mniej pracochłonny. Ma to taką dodatkową zaletę, że masy są połączone grubszym drutem, o znacznie większym przekroju niż ścieżka masy na PCB.

adam_z

Niby tak, większy przekrój,mniejsza rezystancja, ale pomyśl o interkonektach dołączonych do nieużywanych w danej chwili wejść. Zbiór anten :)

Ja zawsze po zbudowaniu jakiegoś klocka robię "test komórki". Włączam urządzenie w system, kładę obok komórkę i dzwonię na nią. Jeśli usłyszę w głośnikach najmniejszy szmer, urządzenie wraca na warsztat.


Bedford

Cytat: adam_z w Sierpień 21, 2018, 20:15pomyśl o interkonektach dołączonych do nieużywanych w danej chwili wejść. Zbiór anten

Od kiedy to masa może być anteną? To już kompletne bredzenie jest,

elem

Skoro może być  świadkiem koronnym, to musi być i anteną i nadajnikiem  ;D
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe