Schiit Mani

Zaczęty przez Marek20, Sierpień 20, 2017, 23:00

Poprzedni wątek - Następny wątek

Marek20

Przedwzmacniacz kupiłem z myślą o spróbowaniu przygody z wkładkami typu MC.
Kupując przedwzmacniacz miałem tylko wkładkę Audio Technica OC 9, pierwsza wersja, jak się okazało, już po zakupie, że nie do końca to najszczęśliwsza para.
W międzyczasie nabyłem kilka innych wkładek  typu MC, więc będę miał czym się pobawić w czasie nadchodzącej jesieni.
Na początek  Audio Technica OC 9 i Shiit Mani

Pre Made In USA, ale zasilacz made In China, no cóż.......

cdn........ :)


Piterski

Dobrze by było jak byś mógł odnieść jego brzmienie do innych preampów.
Ja od dłuższego czasu twierdzę, że to podstawa w systemie z gramofonem.
Nawet jeśli jest droższy od drapaka i wkładki jaka na nim siedzi.
Przekonałem się o tym szukając swojego przedwzmacniacza do Ad Fontesa z Dynavectorem.
Na nic bowiem jest zabawa w zmiany wkładek czy gramofonów jak phono im nie dorówna.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Marek20

#2
Cytat: Piterski w Sierpień 20, 2017, 23:07Dobrze by było jak byś mógł odnieść jego brzmienie do innych preampów.
Testów porównawczych nie będzie, bo nie posiadam innych pre, co prawda używałem kilku pre wbudowanych w wzmacniacze, ale z żadnego nie byłem zadowolony, żaden mi nie utkwił w pamięci. Mam co prawda wzmacniacz TEAC A-X5000, ale robiąc dzisiaj na szybko test, okazało się, że nie ma do czego porównywać, bo pre MC w tym wzmacniaczu, to mogłoby, co najwyżej, latać po piwo Mani, nie ta liga.
Jednak, podeślę kilka próbek do posłuchania, z różnej muzyki, z użyciem różnych wkładek, aby był jakiś obraz.
Chociaż, bo zapomniałem że kupiłem taki zestaw jak poniżej, więc coś tam będzie można porównać, z tym że to Set Up, w dodatku dość specyficzny
Pożyjemy zobaczymy :)

juter22

Kto coś więcej wie na temat tego pre?
Dzięki z góry.

christo

Cytat: juter22 w Październik 27, 2017, 20:58Kto coś więcej wie na temat tego pre?
Dzięki z góry.
Widziałem kiedyś test tego pre - na youtube pewien Taiwańczyk (bodaj) prowadzi kanał dla analogowców. Schiit wygrał swoją konkurencję (urządzeń budżetowych). Nie pamiętam z czym był porównywany (poszukam). Przy cenie $129 to całkiem udana konstrukcja, choć autor testu zastrzegł, że raczej nikomu nie przyjdzie do głowy podłączać pod nie wkładek MC. Niestety cena u nas rośnie - po pierwsze wysyłka z USA trochę kosztuje a jak doliczyć do tego vat cena zaczyna niebezpiecznie zbliżać się do 1 tys. zł a to zdecydowanie za dużo. Za te pieniądze można znaleźć coś dużo lepszego z drugiej ręki.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

christo

Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

juter22

Subskrybuje ten kanał i tez to oglądałem, byłem przekonany że mamy tu użytkowników urządzenia :)
Co do ceny do w UK kosztuje 155£ wraz z przesyłka.

christo

Cytat: juter22 w Listopad 01, 2017, 15:59Co do ceny do w UK kosztuje 155£ wraz z przesyłka.
Tak, tyle że jest permanentnie Out Of Stock. No a poza tym 155£ to 750 zł. A tyle to już nie jest wart moim zdaniem.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

axolotl

Kiedys baaaardzo sie nim interesowalem. Ale tak jak bylo napisane. Produkuja partiami, jak sie wyprzeda to dopiero organizuja nowe zamowienie.
Jakis czas temu dostalem powiadomienie ze jest dostepny i mozna zamawiac .... dalem sobie spokoj, za duza kasa na eksperymenty a i w razie awarii problem z odsylaniem i kosztami.

Najgorsze jest to ze nie istnieje na rynku wtornym.
Wniosek nasuwa sie jeden : jest tak dobry, ze ludzie go nie sprzedaja uzywanego ;))

axolotl

Jest ktos na sali co posiada ten preamp?

Pablo_NL

Miałem go w ubiegłym roku. Po kilku miesiącach wyleciał z toru.

axolotl

Dlaczego? Co go zastapilo? Twoja opinia o nim jako do wkladek mm?

Pablo_NL

Grało to dobrze z Nagaoka, jednak po zmianie wkładek na Ortofony (blue i bronze), dźwięk już dla mnie zrobił się zbyt jazgotliwy. Typowe korekcyjne V (coś jak Monacor spr-6). Poza tym miłem problem z doborem zasilania, bo dołączona wydmuszka bardzo mi brzęczała, a dobry zasilacz AC trochę kosztuje.
Szukałem czegoś bardziej ze środkiem, dołem i z dobrą rozdzielczością a nie szelestem, z zasilaniem DC 12V (z akumulatora już zasilałem DAC, więc...)
Po testach "w normalnych" pieniądzach wybrałem MF V90 LPS i jak dla mnie znalazłem złoty środek (przy zasilaniu z akumulatora to już pięknie gra)

axolotl

Szukam wlasnie czegos w normalnych pieniadzach. Malo jest opinii o mani , zerkne na Tego co polecasz.
Aktualnie mam mm ortofon red , pozniej bedzie bronze ....