PRO JECT TUBE BOX DS czy LAR LPS-1?

Zaczęty przez Amen, Wrzesień 06, 2017, 13:59

Poprzedni wątek - Następny wątek

malg

Cytat: elem w Styczeń 24, 2018, 21:32
I da się go zdejmować, a nawet dopasowywać do średnicy lampy.

http://tecsart.com/en/categories/vacuum-tubes/products/1/eat-cool-damper.html


tak,  to takie jak w linku,
ale on jest w lampach PJ-a  przyklejony czyms i nie da sie zdjąc,
nawet na poczatku użytkowania pytałem w serwisie i to potwierdzili (no chyba że sie nie znają - jak to w serwisie ;D ;D ;D)

elem

Przykleili?  :o  Jak? Czym?  ;D

A jeśli rzeczywiście tak jest, to czy po zakończeniu żywota , wymieniają lampe na nową z damperem? Nie sądzę :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

malg

Cytat: elem w Styczeń 24, 2018, 21:40
Przykleili?  :o  Jak? Czym?  ;D

A jeśli rzeczywiście tak jest, to czy po zakończeniu żywota lampy, wymieniają na nową z damperem? Nie sądzę :)
musiałem sobie przypomnieć gdzie je mam :o

na zdjęciach widać wyraźnie jakiś "smark" w środku pomiędzy lampą i damperem w trzech miejscach
oraz gwarantuję ze zdjąć / zsunąć się go nie da

rudy-102

Cytat: rudy-102 w Styczeń 24, 2018, 21:35
Cytat: malg w Styczeń 24, 2018, 21:25tak
No to w takim razie to coś to według mnie nie jest radiator.
To wygląda na osłonkę, żeby ktoś jajka nie stłukł.

Sorry. Teraz dopiero widzę, że tam jednak jest radiator.
Tak to wygląda?


malg

Cytat: elem w Styczeń 24, 2018, 21:40
A jeśli rzeczywiście tak jest, to czy po zakończeniu żywota , wymieniają lampe na nową z damperem? Nie sądzę :)
tego nie wiem , nie skończyły mi się lezą w pudełku juz 2 lata
zaczynam podejrzewać, że oni to kleją na stałe, bo nie chcą ujawić brandu tych lampek,
a przypomniałem sobie ze serwis na pytanie: "jakie to lampy" nie odpowiedział

malg

Cytat: rudy-102 w Styczeń 24, 2018, 21:55
Cytat: rudy-102 w Styczeń 24, 2018, 21:35
Cytat: malg w Styczeń 24, 2018, 21:25tak
No to w takim razie to coś to według mnie nie jest radiator.
To wygląda na osłonkę, żeby ktoś jajka nie stłukł.

Sorry. Teraz dopiero widzę, że tam jednak jest radiator.
Tak to wygląda?


u mnie nie, ale fabrycznie tak

elem

Cytat: rudy-102 w Styczeń 24, 2018, 21:55Teraz dopiero widzę, że tam jednak jest radiator.

jeszcze raz - to damper, który wygląda jak radiator :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

elem

Cytat: malg w Styczeń 24, 2018, 21:53na zdjęciach widać wyraźnie jakiś "smark" w środku pomiędzy lampą i damperem w trzech miejscach
oraz gwarantuję ze zdjąć / zsunąć się go nie da

Łomatko :)  Smarknęli, bo założyli za duży damper i spadał :)  Przecież on w takim "wykonaniu" nie spełnia swojej roli. Koszmar  :o
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

malg

Cytat: elem w Styczeń 24, 2018, 22:04
Cytat: malg w Styczeń 24, 2018, 21:53na zdjęciach widać wyraźnie jakiś "smark" w środku pomiędzy lampą i damperem w trzech miejscach
oraz gwarantuję ze zdjąć / zsunąć się go nie da

Łomatko :)  Smarknęli, bo założyli za duży damper i spadał :)  Przecież on w takim "wykonaniu" nie spełnia swojej roli. Koszmar  :o

toć go przecież nie używam, bo nie spełnia  ;D ;D ;D

elem

Zamiast tych smarków powinny być takie wsuwki dopasowujące. Zgubili i zasmarkali? Na dole strony są ilustracje jak to powinno wyglądać

http://www.europeanaudioteam.com/en/eat-cool-damper-000012.html
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

MAC

Hihi.. Mam takie dampery w ARC. EAT Cool damper. Smarknęli jakimś gównem u Ciebie bo zgubili gumowe listwy. Powinno ich być po jednym na każdą sekcję czyli 6 a na Twoim zdjęciu są tylko 3.



MAC


Michał

Cytat: malg w Styczeń 24, 2018, 21:59
Cytat: rudy-102 w Styczeń 24, 2018, 21:55
Cytat: rudy-102 w Styczeń 24, 2018, 21:35
Cytat: malg w Styczeń 24, 2018, 21:25tak
No to w takim razie to coś to według mnie nie jest radiator.
To wygląda na osłonkę, żeby ktoś jajka nie stłukł.

Sorry. Teraz dopiero widzę, że tam jednak jest radiator.
Tak to wygląda?


u mnie nie, ale fabrycznie tak

Tak wygląda fabrycznie,czy tam jest smark,czy nie to nie wiem. Dummper chyba działa,bo lampy są ciche jak ninja. Poza tym różne lapmy 12ax7 mają różną średnice baniek i może się okazać,że jakieś NOSy wejdą na styk,wiec nie demonizowałbym tego smarka,najwyraźniej lampy z JJ mają taliowaną bańkę :) Mac nawet mnie prosił,żeby jego lamp nie wtykać  do tych osłonek,bo mogą być grubsze niż stockowe i zetrą napisy. Z resztą to bzdura ten ,,radiator",ważne jest jak gra. Po tygodniu wszystko będzie jasne.

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Michał

Cytat: masza w Styczeń 24, 2018, 22:12
Hihi.. Mam takie dampery w ARC. EAT Cool damper. Smarknęli jakimś gównem u Ciebie bo zgubili gumowe listwy. Powinno ich być po jednym na każdą sekcję czyli 6 a na Twoim zdjęciu są tylko 3.



To fajnie że PJ daje dampery,wiele hajendowych firm nie daje :)

elem

Daje... i odbiera :)  W Twoim też są tak zrobione jak u Grzegorza?  Te wsuwki służą właśnie do spasowania z lampami różnej średnicy. Jeśli dają bez wsuwek, to na uj ten dodatek?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

MAC

Cytat: Michał w Styczeń 24, 2018, 22:20To fajnie że PJ daje dampery

Obudowa tego PJ jest metalowa czy plastikowa?

malg

Cytat: elem w Styczeń 24, 2018, 22:22
  Te wsuwki służą właśnie do spasowania z lampami różnej średnicy. Jeśli dają bez wsuwek, to na uj ten dodatek?
zeby, nie podejrzeć jakie lampy wsadzają

malg

Cytat: masza w Styczeń 24, 2018, 22:25
Cytat: Michał w Styczeń 24, 2018, 22:20To fajnie że PJ daje dampery

Obudowa tego PJ jest metalowa czy plastikowa?
dosc gruby metal, cięzkie to pudełko jest
grubośc taka jak tych talerzyków nad lampami

malg

obiecane zdjęcia TFK ECC83 smooth plate 1961

jak widać czas ich nie oszczędzał bo brand starty ledwo widoczny
ale grają bardzo zacnie,
choć od roku gram na ECC803S

McGyver

Cytat: masza w Styczeń 24, 2018, 16:32
Cytat: McGyver w Styczeń 24, 2018, 16:29
A ja sobie mimo wszystko zrobię. Zmodyfikowanego. Sądzę że będzie lepszy od oryginału.
Skończ najpierw projekt kondziora bo mimo protestów ;) to jednak kilka osób na niego czeka :)

Po kolei. Najpierw zamknąć CD player dla wariata, następnie Kondo M7, potem klon EAR834.
Cytat: amati74 w Styczeń 24, 2018, 16:33
Cytat: McGyver w Styczeń 24, 2018, 16:29
A ja sobie mimo wszystko zrobię. Zmodyfikowanego. Sądzę że będzie lepszy od oryginału.
Jakie to koszty są, takiego klona?
Jeszcze nie liczyłem.

Michał

Cytat: elem w Styczeń 24, 2018, 22:22
Daje... i odbiera :)  W Twoim też są tak zrobione jak u Grzegorza?  Te wsuwki służą właśnie do spasowania z lampami różnej średnicy. Jeśli dają bez wsuwek, to na uj ten dodatek?
Po pierwsze nie jest mój,tylko wypożyczony z Audiostylu,po drugie nie mam pojęcia czy są wsuwki,bo żeby to sprawdzić,trzeba odkręcić osłony nad lampami i starać się je wydobyć. Po trzecie nie wiem czy na uj,bo pre jest bez jakichkolwiek szumów i buzzzów,co przy lampach jednak takie oczywiste nie jest,więc dampery swoją rolę spełniają. Jak wyciągnę,to będę wiedział.

Michał

#97
Cytat: masza w Styczeń 24, 2018, 22:25
Cytat: Michał w Styczeń 24, 2018, 22:20To fajnie że PJ daje dampery

Obudowa tego PJ jest metalowa czy plastikowa?

Nie no skąd, zrobiona jest z gumoleum. Panowie odrobina powagi,ja wiem że PJ to taki wdzięczny produkt do bicia,ale w przypadku linii DS,nie bardzo się da... :)
Pre jest wykonane bardzo estetycznie,waży według deklaracji producenta 1,5 kg i pod tym względem wyprzedza Trigona. Konstrukcja dual mono i tylko kwestia zworek,takich jak miał sławny Ri Audio,może trochę,na początku denerwować,ale ustawiasz je raz a potem regulujesz juź w locie,potkiem na przednim panelu. Estetycznie i bezproblemowo. Pre ma softstart i jest bezgłośne. Nie byłem jakimś wielkim fanem tej marki,ale obiektywnie,linia DS jest po prostu bardzo ładna i funkcjonalna w wymiarze niedostępnym dla wielu bardzo drogich pre,to jest fakt. O dźwięku napiszę,jak już wszystko przetestuję.

Michał

Cytat: malg w Styczeń 24, 2018, 22:45
obiecane zdjęcia TFK ECC83 smooth plate 1961

jak widać czas ich nie oszczędzał bo brand starty ledwo widoczny
ale grają bardzo zacnie,
choć od roku gram na ECC803S
Dzięki Grzegorz,zacne żarówki.

Michał

https://www.reddit.com/r/vinyl/comments/7d4djv/project_tube_box_ds_tube_rolling_shootout/

Czy z tego wynika,że są tam ruskie Tungsole? W tekście nie znalazłem też infos,że damper był luźny :)