Nuda Mini a Ifi Audio iPhone2 - co wybrać

Zaczęty przez Marek20, Wrzesień 08, 2017, 13:57

Poprzedni wątek - Następny wątek

Marek20

Stanę wkrótce przed zakupem pre phono.
Na obecnym etapie rozważam dwa pre phono, takie jak w tytule tematu.
Nuda Mini, złożona przez konstruktora osobiście, to w zakupie 200 zł mniej ifi audio phone 2, co przy ogólnej kwocie zakupu stanowi mniej trochę mniej niz 10%.
Jakieś sugestie?

Piterski

Miałem pierwsze Ifi, porównywałem wtedy z Ri-Audio. Nie wiem jak to z 2 ale tamto było ok aczkolwiek nie wyrywało wywołało u mnie jakiś większych emocji.
Słuchałem go jeszcze na starym systemie to też mogło mieć wpływ na ocenę.
Miałem też Husarie od Krzysztofa na odsłuchach. Zrobiła na mnie duże wrażenie i jeśli miałbym w ciemno wybierać to postawił bym na produkt Krzysztofa.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Flip Back

Nie ma się nawet co zastanawiać i porównywać tylko NUDA!!!

Marek20

Cytat: Flip Back w Wrzesień 08, 2017, 14:42
Nie ma się nawet co zastanawiać i porównywać tylko NUDA!!!

Dla mnie to takie oczywiste nie jest, gdyż, zworki w Nudzie wymagają otwarcia odbudowy, co moim przypadku, dość częstego żonglowania różnego rodzaju wkładkami, będzie dość upierdliwe, na marginesie, dużo lepiej byłoby aby to było rozwiązanie na pokrętałch, bo zworkologia mnie osłabia. 
Wkładki są różne, od bardzo niskonapięciowych, np 0.09 do różnego rodzaju wynalazków, no i są bardzo zróżnicowane, więc ifi, z racji większej ilości różnego rodzaj konfiguracji wydaje się być lepszym wyborem.....
Hmmm
   

vasa

Husaria.
Tam zworki są na wierzchu i jest pierdylion ustawień.

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Flip Back

Cytat: Marek20 w Wrzesień 08, 2017, 15:40Dla mnie to takie oczywiste nie jest, gdyż, zworki w Nudzie wymagają otwarcia odbudowy,
Myślę, że ten drobny dyskomfort będziesz miał zrekompensowany zdecydowanie dużo lepszym dźwiękiem niż w Ifi. W mojej ocenie różnica będzie bardzo duża, na korzyść Nudy.

tomasz_pianista

Jeżeli masz switche wyprowadzone na zewnątrz obudowy to nie ma żadnego problemu z ustawieniami.

Ja mam mniej wygodnie - muszę zdejmować górną pokrywę. Ale nawet jej nie dokręcam na śrubki, leży luzem.
Grupa ratowania poziomu.