Fajny preamp MM z Chin

Zaczęty przez Jarokar, Wrzesień 28, 2017, 18:47

Poprzedni wątek - Następny wątek

Jarokar

Witam, zamówiłem na ebayu preamp Gramofonowy do wkładki MM taki jak w linku: http://www.ebay.pl/itm/Valab-Op-Mini-MC-MM-Phono-Stage-RIAA-Ultra-Low-Noise-/302421278726? .
Dzisiaj dotarł, solidnie zapakowany w kartonowe pudełko wypełnione w styropianowe wkładki. Preamp składa się z dwóch modułów, zasilacza i preampu połączonych kablem do przesyłania napięć z zakręcanymi końcówkami. Obudowy wykonane z aluminium z grubym płatem na froncie w kolorze srebrnym, reszta w kolorze czarnym, oba moduły postawione na trzech nóżkach z gumy. W zasilaczu włącznik, w preampie dioda informująca o włączeniu urządzenia.
W środku wygląda wszystko bardzo dobrze, montaż czysty, płytki pełna profeska, elementy bardzo dobrej jakości. Preamp ma trzy stopnie wzmocnienia na wzmacniaczach operacyjnych po kolei JRC 5534 dalej BB 627AU i na koncu LME 49990. Jest regulacja czułości na dip switchu cztero pozycyjnym co daje razem 13 możliwości od 150x (43,5db) do 2000x (66db), drugim dip switchem można regulować impedancję wejścia też 13 możliwości standardowa 47kΩ i od 44Ω do 1kΩ.
Zasilacz przewymiarowany na potrzeby preampa, bateria kondensatorów Nichicona 24sztuki po 2200uf też jak do wzmacniacza.
Pierwsze dźwięki dają radość, teraz trzeba poczekać żeby się wygrzał ale już pierwsze płyty pokazują spory potencjał. Brzmienie jest pełne, nasycone, równe bez podbić, góra błyszczy jestem w szoku , że z winyla tak może zagrać, nigdy wcześniej moja wkładka (Ortofon M2 Bronze) jeszcze tak nie grała a miałem po kolei Arcama A75, potem Ahaję pierwszy forumowy projekt, Linna Kairna to było bardzo dobre granie z winyla, no i potem Sony zasilany bateryjnie też fajne granie no i w między czasie Pro-Jecta Phono Box słabe granie jak dla mnie.
Teraz czas na słuchanie winyli przyszedł.
Zamieszczam jeszcze kilka zdjęć.
Linn Majik DS/1-ProJect RPM5(Ortofon M2 Bronze, Speed Box II)-Lamm LL2 clone-Linn Klout(wysokie i średnica)-YamahaP2500(bas)- Jensen1071 DIY by Troels Gravesen

Jarokar

Zdjęć cd.
Linn Majik DS/1-ProJect RPM5(Ortofon M2 Bronze, Speed Box II)-Lamm LL2 clone-Linn Klout(wysokie i średnica)-YamahaP2500(bas)- Jensen1071 DIY by Troels Gravesen

Jarokar

Ostatnie zdjęcia.
Dalsze relacje po wygrzaniu ale już jest pięknie.
Linn Majik DS/1-ProJect RPM5(Ortofon M2 Bronze, Speed Box II)-Lamm LL2 clone-Linn Klout(wysokie i średnica)-YamahaP2500(bas)- Jensen1071 DIY by Troels Gravesen

Jarokar

Linn Majik DS/1-ProJect RPM5(Ortofon M2 Bronze, Speed Box II)-Lamm LL2 clone-Linn Klout(wysokie i średnica)-YamahaP2500(bas)- Jensen1071 DIY by Troels Gravesen

moon

ladnie wyglada w srodku, chyba bym nie zaryzykowal zakupu w ciemno, ciekawe jak staje w szranki z konstrukcjami do 2-3k.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

frywolny trucht

Rozumiem, że przełączniki są od spodu? Ile cię wyszedł ostatecznie z opłatami celnymi?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Jarokar

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 29, 2017, 12:10
Rozumiem, że przełączniki są od spodu? Ile cię wyszedł ostatecznie z opłatami celnymi?
Tym razem się udało zapłaciłem 330$ i nic poza tym.
Dipy są od spodu.
Linn Majik DS/1-ProJect RPM5(Ortofon M2 Bronze, Speed Box II)-Lamm LL2 clone-Linn Klout(wysokie i średnica)-YamahaP2500(bas)- Jensen1071 DIY by Troels Gravesen

Amen

No poopowiadaj coś więcej o odczuciach, prosimy.Wygląda pięknie. Coś tam na AS do phonoboxa porównywałeś.Odczucia i subiektywne wrażenia porównawcze prosimy lub uprzejmie proszę ;)

dino

Najważniejsze, że fajnie gra.
Przez chwilę byłem w szoku oglądając bebechy. Na pierwszy rzut oka profeska na max.
Rezystory Dale, kondy silver mica, OPA ..no właśnie. Te OPA to podróby i to słabe. Cwane gapy napisały BBOPA żeby ich wujek Donald nie odstrzelił.
W oryginale jest BB OPA.
Ciekawe czy te Dale i reszta to też małe żółte rączki.
Ale jak pisałem na początku najważniejsze że ....

Jarokar

Jak gra, dla mnie świetnie, oczywiście w moim systemie i w stosunku do moich oczekiwań. Ja sobie zdaję sprawę że za tą cenę to Chińczyk musiał coś pomechlaczyć, chociaż na AS twierdzą , że cena wcale taka dobra nie jest.
Jeżeli chodzi o preampy gramofonowe to ja za wiele doświadczenia nie mam i trudno mi się odnieść do innych konstrukcji bo na tą chwilę to tylko Sony z zasilaniem bateryjnym z lat 80, No i ten Sony mimo że gra nieżle to inna liga jest.
Dla mnie to najlepsze granie z winyla jakie kiedykolwiek miałem u siebie.
Dam mu jeszcze trochę czasy niech się wygrzeje i napiszę coś więcej o brzmieniu.
Linn Majik DS/1-ProJect RPM5(Ortofon M2 Bronze, Speed Box II)-Lamm LL2 clone-Linn Klout(wysokie i średnica)-YamahaP2500(bas)- Jensen1071 DIY by Troels Gravesen

tomasz_pianista

Na audiostereo to akurat burzę robią z niczego, nieważne co kupisz - i tak będzie źle. Taka dyscyplina narodowa.

Preamp wygląda bardzo solidnie jak na tą cenę. Także nie przejmuj się i słuchaj, a jak będziesz miał możliwość to porównaj z czymś ze średniej półki.
Grupa ratowania poziomu.

Jarokar

Preamp jest już ze mną miesiąc wiec czas na podsumowanie i jakiś opis.
Jedno wyjaśnienie, gramofon w moim systemie nie jest głównym źródłem i nigdy nie miał być, traktuję go bardziej jako sentyment do czasów młodości i winyli które wtedy zbierałem, oczywiście płyty kupuję nadal sporadycznie, głównie używane.
Teraz o preampie, spełnił moje oczekiwania w 100% oczywiście nie mam jakiś wygórowanych bo gramofon i cała reszta nie jest przecież najwyższych lotów, ale to co słyszę teraz z czarnych placków daje bardzo dużą przyjemność z obcowaniem misterium jakim jest słuchanie z analogu.
Preamp jest przede wszystkim rozdzielczy, buduje ładną scenę nic się nie zlewa nie gubi wszystko słychać dokładnie, instrumenty maja należytą separację i barwę, wypełnienie jest też na bardzo przyzwoitym poziomie.
Bas dosyć głęboki i należycie dociążony, nic się nie ciągnie ani nie wzbudza.
Średnica akuratna takie mi przychodzi słowo , które ją należycie opisuje.
Jak się ma granie chińczyka do preampu Bodo_z Acidampa wer.4 ano w mojej opinii i w moim systemie chinczyk gra lepiej w każdym aspekcie, jest też droższy wiec łaski nie robi.
Na tą chwilę nie udało mi się zdobyć bardziej renomowanego zawodnika do porównań wiec musi taka recenzja wystarczyć.
Ja mogę ten preamp z czystym sumieniem polecić, mnie się to jak gra podoba i w stosunku do ceny jest moim zdaniem bardzo dobrze.
Linn Majik DS/1-ProJect RPM5(Ortofon M2 Bronze, Speed Box II)-Lamm LL2 clone-Linn Klout(wysokie i średnica)-YamahaP2500(bas)- Jensen1071 DIY by Troels Gravesen

miniabyr

#12
Kurcze ładnie jest zrobiony  i bebechy budzą zaufanie . Ważne że jesteś zadowolony ! Myślę ,że Chiny nas zaskoczą swoimi wyrobami . To już nie są czasy totalnego badziewia z  którym oni się kojarzyli .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !