Menu główne

Luxman PD-284

Zaczęty przez amati74, Październik 02, 2017, 13:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

Jak patrzę na te zdjęcia to na rurce masz oś i ta oś to jest ramie "cyrkla" ramienia.
Tak wiec ta linia wychodząca z piwota powinna znajdować się pod tą kreską kiedy oś ramienia spoczywa na piwocie. jeśli Ci się ten łuk rozjeżdża to znaczy że szablon nie jest dobrze ustawiony i stawiasz cyrkiel w złym miejscu. 
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

amati74

Cytat: Piterski w Styczeń 16, 2018, 11:50
Jak patrzę na te zdjęcia to na rurce masz oś i ta oś to jest ramie "cyrkla" ramienia.
Tak wiec ta linia wychodząca z piwota powinna znajdować się pod tą kreską kiedy oś ramienia spoczywa na piwocie. jeśli Ci się ten łuk rozjeżdża to znaczy że szablon nie jest dobrze ustawiony i stawiasz cyrkiel w złym miejscu.
Ale jak os ramienia ma się pokrywać z kreska piwota to muszę postawić wkladke na spindlu do inaczej się nie pokryje gdyż os piwota biegnie do szpndelka, jak wkładka stoi na szpndelku to jest uniesione więc skrócona więc i tak nie sięgnie do lini przesiegu

amati74

Cytat: cdt w Styczeń 16, 2018, 11:27
Do czoła . 103 jest płaska . A czy tak dasz radę w goldringu to nie wiem .
A czym kleiles? Taśmą?

frywolny trucht

Metoda pomiaru Loefgrena, wg którego mierzy się w dwóch zadanych punktach. Ale te punkty są uzależnione od kształtu ramienia i długości efektywnej. Tutaj jak byk stoi, że szablon jest dla długości efektywnej 228 mm, a twoje ramie ma 237 mm. Do tego trzeba zweryfikować, czy wydrukowało się 1:1. Rozumiem, że tam gdzie jest X=100mm i tam gdzie jest wolny krzyżyk, odległość między nimi powinna wynieść 10 cm? Czy mi się coś popierniczyło kompletnie?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Frywolny wyłapał już błąd i że szablon masz niewłaściwy.

[/quote]Ale jak os ramienia ma się pokrywać z kreska piwota to muszę postawić wkladke na spindlu do inaczej się nie pokryje gdyż os piwota biegnie do szpndelka, jak wkładka stoi na szpndelku to jest uniesione więc skrócona więc i tak nie sięgnie do lini przesiegu
[/quote]
Jasne, że tak nie ustawisz przesięgu chodzi tylko o to czy szablon jest właściwie ustawiony by nóżka cyrkla i oś ramienia były w tym samym miejscu bo wtedy kreślą ten sam łuk. Ustawiasz na punktach ale igła idzie ci po wykreślonym łuku w całym zakresie. 
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

amati74

Ok po sprawie piterski ustawiłem tak jak mówiłeś na osi podkleilem i się udało jest git. Punkty A i B są na zero a cały przesięg od początku płyty do końca mi się zgadza. Piterski, Pan cdt incognito, frywolny dziękuję poprawiliscie mi nastrój czyszczę igłę i słucham muzyki.

fotobia

to nie tak z tym szablonem. W kalkulator wpisujemy Pivot to spindle distance, w naszym przypadku Luxmana PD284 to 211. Resztę kalkulator wylicza sam na podstawie wybranych opcji w sumie jest możliwe wydrukowanie 9 szablonów. np:Lofgren B, Typical
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

frywolny trucht

Ale długość efektywna nadal nie wychodzi prawidłowa z twoich zrzutów.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

amati74

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 16, 2018, 13:18
Ale długość efektywna nadal nie wychodzi prawidłowa z twoich zrzutów.
No tu jest właśnie coś dziwnego z tą efektywną długością ramienia, w tym kalkulatorze. Ale cos mi Malg pokazywał na vinylengine.com że wraz ze zmianą jednego parametru reszta też się trochę zmienia i ile dobrze zrozumiałem więc przyjąłem że tak ma być. Ktoś to musiał jakoś policzyć

amati74

Pewnie jak bym dostał szablon firmowy luxmana to może wątpliwości by nie było, nie tylko ja używam tego szablonu więc chyba nie jest taki zły [emoji3]

frywolny trucht

Złapałeś chociaż, że 10 cm na papierze to 10 cm na linijce? W generatorze jest taka pozycja jak arm or turntable ID. To może skorygować z jakim ramieniem mamy do czynienia. Prostym, L czy S. Chyba, że złapane tych skrajnych kątów powyżej załatwia sprawę. Nie wiem.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

fotobia

Otóż to, w każdym z 9 szablonów ten wymiar wychodzi inny. Ja ustawiłem dziś wg tego ze skrinów. LB, typical i różnicy w dźwięku nie usłyszałem do LA din, jak miałem dotychczas. Może jest zbyt mała bym na moim sprzęcie mógł to usłyszeć.
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

amati74

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 16, 2018, 13:39
Złapałeś chociaż, że 10 cm na papierze to 10 cm na linijce? W generatorze jest taka pozycja jak arm or turntable ID. To może skorygować z jakim ramieniem mamy do czynienia. Prostym, L czy S. Chyba, że złapane tych skrajnych kątów powyżej załatwia sprawę. Nie wiem.
Oczywiście pomierzylem wszystkie które miały znaczniki do sprawdzania zgodnosci

amati74

Szczerze to wolę słuchać plyt niż ciągle siedzieć i ustawiać. Ja jak wiecie hajendowiec nie jestem tylko lajtowy meloman, więc nie będę sobie nerwów psuć,, miałem duży błąd w poprzednim ustawieniu. Teraz gra fajnie fajne stereo jest i dźwięki zaskakują mnie z różnych stron, wiem że akustyka u mnie leży ale z kobietą nie wygram i nie będzie lepszej akustyki. Więc słucham teraz spisek sześciu i jest super.

amati74

Ba nawet bardzo fajnie muzyka zap..... a jak szalona [emoji23], chyba będę musiał oblac te ustawienie szklaneczką czegoś co też można wyliczyć procentowo z kalkulatora [emoji3]

Piterski

Dobrze jest przynajmniej trzymasz geometrię i jak sam widzisz już jest dużo lepiej.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

cdt

A najfajniesze jest to że nie ma jednego szablonu  ;) . Więc nie masz się co stresować  ;D .

amati74

Cytat: cdt w Styczeń 16, 2018, 15:20
A najfajniesze jest to że nie ma jednego szablonu  ;) . Więc nie masz się co stresować  ;D .
Też prawda

amati74

#593
Ludzie gadali że mój luxman nie ma regulacji VTA I ja w to u wierzyłem a tu dziś się okazało że ma wystarczy poluzować  (polutowac-wersja dla Adama) śrubkę z tyłu podstawy ramienia i możemy troszkę podnieść ramię. Na vinylengine pisali prawdę że jest regulacja VTA. Człowiek się uczy całe życie


McGyver

Cytat: amati74 w Lipiec 09, 2018, 16:17wystarczy polutowac śrubkę z tyłu podstawy ramienia i możemy troszkę podnieść ramię.
Jeżeli faktycznie tą śrubkę polutujesz, to nigdy więcej nie wyregulujesz VTA  :D

amati74

Cytat: McGyver w Lipiec 09, 2018, 16:47
Cytat: amati74 w Lipiec 09, 2018, 16:17wystarczy polutowac śrubkę z tyłu podstawy ramienia i możemy troszkę podnieść ramię.
Jeżeli faktycznie tą śrubkę polutujesz, to nigdy więcej nie wyregulujesz VTA  :D
Adam ja wiem ze masz czarny pas w łapaniu mnie za literówki ale nawet polubiłem to w tobie bo zmusza mnie to do dokładniejszego działania [emoji3]


amati74


McGyver

Bo widzisz, ja wyłapuję literówki u wszystkich, nie tylko u Ciebie. Każda okazja jest dobra żeby się powydurniać  :P   
A w tym konkretnym przypadku to się raczej do Twojego telefonu przyczepiłem a nie do Ciebie? Kontroluj go lepiej, bo on Cię okłamuje  ;D

amati74

Cytat: McGyver w Lipiec 09, 2018, 17:15
Bo widzisz, ja wyłapuję literówki u wszystkich, nie tylko u Ciebie. Każda okazja jest dobra żeby się powydurniać  [emoji14]   
A w tym konkretnym przypadku to się raczej do Twojego telefonu przyczepiłem a nie do Ciebie? Kontroluj go lepiej, bo on Cię okłamuje  ;D
Mój telefon czasem żyje swoim życiem, no to chyba zeczywiscie sobie pochlebilem no cóż znaczy się nie jestem wyjątkowy 🤣🤣🤣.