Pioneer CT-959

Zaczęty przez GregWatson, Październik 10, 2017, 08:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Ostatnio przybył mi nowy klocek którego podmienię z Technicsem, którego mam  obecnie.



Nie jest to może najwyższa półka ale jakiś mały krok do przodu. Jeszce tylko zestawik gumek odpowiedni przegląd, leciutkie przedmuchanie i naoliwienie i pchamy kasety.


https://www.hifiengine.com/manual_library/pioneer/ct-959.shtml








http://zokiaudio.com/pioneer-ct-979-a-step-ahead-ct-959/?lang=en


http://zokiaudio.com/pioneer-ct-959-easy-to-live-with/?lang=en



I trochę innych fajnych filmików

http://warebo.com/pioneer-ct-959-kalibracja-ta%C5%9Bmy-zapis-odczyt-z-3--us_FygEOM3s


oraz reszta filmów o tym modelu:

http://hdvidzpro.pro/video/pioneer-ct-959
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Pozwolę sobie jeszcze zamieścić pewnego posta naszego kolego muda44 z innego forum, który dokonał pewnych porównań magnetofonów:

".............. , wklejam moje porównania kilku decków.

Nadszedł czas na obiecane porównanie decków które miałem w ostatnim czasie.
Nie widziałem takiego porównania a jak opinie były to w różnych często nie najlepszej klasy systemach .

Tor odsłuchowy .

Kolumny - modyfikowane Kef R900
Kable kolumnowe - Qed Ruby Anniversary
DAC - CA Stream Magic 6 z kablem Wireworld Stratus
Źródło - Pioneer PD-9700 jako napęd do DAC po kablu coax Profigold 4000 oraz dysk 2,5 cala WD wpięty pod SM6 z osobnym wysokiej klasy zasilaczem do dysku.
Wzmacniacz  Krell S300i
Pomiędzy SM6 a Krellem kabel XLR Equilibrium Turbine
Kable do decków Qed Performance Graphite
Listwa Sonus Oliva

Każdy deck po zakupie grał i nagrywał kilka dni , głowice i wałki były rozmagnesowane , rolki czyszczone a w CT-900S i CT-979 paski zostały wymienione na nowe .

Porównania dotyczyły odsłuchu w czasie nagrywania i porównania na bieżąco  sygnał z " SOURCE " i to co już jest nagrane " TAPE " a także tor Qed - deck - Qed z tym co bezpośrednio leciało z SM6 do wzmacniacza po XLR Turbine ( w cenie większej niż zebrane tu decki :) )
A także nagrywałem dwie identyczne kasety na różnych deckach , odtwarzałem je jednocześnie i przełączając  wejścia pilotem . Zanim to zrobiłem poziomy między deckami zostały wyrównane bo S300i ma możliwość zmiany czułości w zakresie +/- 6dB
Wszelkie porównania były bez układów dolby i załączonym HX-PRO

Kasety:
- SONY EF
- SONY METAL XR
- SONY METAL MASTER
- Basf Chrome Maxima II
- Basf Chrome Super II


Jakość brzmienia od najlepszych

1. Pioneer CT-S910
2. Pioneer CT-959 , Sony TC-K870ES
3. Pioneer CT-979 , Sony TC-K750ES
4. Pioneer CT-900S , Technics RS-BX707
5. Technics RS-B765 PXS cap
6.
7. Technics RS-BX747.

Miejsce 6 jest celowo puste bo RS-BX747 mocno odbiega od RS-B765.

CT-S910 jest najwierniejszy temu co przychodzi ze źródła. Ma najlepszą dynamikę ze wszystkich . Ustępuje minimalnie rozdzielczością średnicy CT-959.
Ma też świetną kalibrację i ułatwiający życie system PLCS.
Sony 870ES charakter brzmienia ma podobny do CT-979 ale jest od niego nieco bardziej dynamiczny i rozdzielczy . Fajny , wyraźnie zaznaczony bas , dobra przejrzystość i dynamika .
CT-959 ma najbardziej rozdzielczą średnicą . Chodzi o czystość i mikrodetale . Jednak dynamiką ustępuje 870ES o CT-S910 nie wspominając .
Sony TC-K750ES to połączenie świetnej dynamiki i charakteru podobnego do CT-959 gdzie średnica jest najważniejsza a bas twardy z wykopem ale nie zapuszczający się ochoczo w najniższe rejony  .
Powyższe decki stawiam w jednej klasie z tym ze 750ES na granicy tej klasy .

Od powyższych zauważalnie odstaje CT-S900 gdzie siada zauważalnie dynamika , rozdzielczość i przejrzystość dodając coś od siebie  na przełomie wyższego basu i dolnej średnicy i w jego miejsce bym wolał 707 Technicsa który gra żywiej nie tłumiąc tak sygnału na kopiach .
RS-B765 ma nieco gorszą dynamikę od 707 .
747 odstaje najbardziej od całej stawki .

Różnice które opisałem zwłaszcza decków z miejsc 1 i 2 są minimalne i jakość kopii różni się minimalnie od oryginału !
Do wychwycenia na bardzo dobrym sprzęcie !


Mam nadzieję że mój wysiłek przyda się i Wam :)
W moim systemie zostaje Sony TC-K870ES . Wizualnie dla mnie nr 1 a brzmieniem nieznacznie ustępuje CT-S910 . "



Ja swoje jakieś wrażenia opiszę jak już trochę na nim posiedzę i posłucham.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

#2
Wymiana ogumienia w tym modelu i nie tylko:

http://old-fidelity.de/thread-9225.html

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

#3
Pomijając opinie naszego kolegi mudy44 (zresztą zacne) o tym modelu to przejrzałem sobie kilka może kilkanaście innych forów również zagranicznych i okazuje się że Pioneer CT-959 to jeden z bardziej udanych modeli. Gdzieś tam pod Krakowem chłopaki się spotykają ze swoimi magnetofonami i ten w porównaniu z innymi z wyższej półki (finansowej) całkiem ładnie się spisuje.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Porównanie: Nakamichi 202 vs Pioneer CT-959



I jeszcze jedna prezentacja:

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Wczoraj trafiło mi się trochę luzu i postanowiłem dłużej posłuchać jak gra Pioneer CT-959. Pierwsze testy to żelazówki i chromy - metali jeszcze nie sprawdzałem. Muszę powiedzieć, że zostałem mile zaskoczony brzmieniem - wreszcie słychać przestrzeń i jakość. W porównaniu z Technicsem, którego miałem to niebo a ziemia - jak to mówią. Technics zupełnie suchy dźwięk. Dziś planuję pierwsze nagrywanie bo ponoć tu ma Pionek o wiele więcej do powiedzenia.
Dodam, że same żelazówki podczas odsłuchów wypadły wyśmienicie z czego byłem mocno zaskoczony.
Trochę tego i trochę tamtego też.

moon

ja mam CT-757, i zdecydowanie fajnie graja Pionki
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

GregWatson

#7
Wytargałem z domowego magazynku pudło ze starymi kasetami jeszcze z lat 80-tych pamiętam wówczas miałem Daniela z którego przegrywałem sobie płyty Niemena (dyskografie) na kasety przy użyciu dużej wieży Technicsa. Dziś odpaliłem kilka kaset chromowych z tym zapisem o mało kapcie mi nie spadły.
Jestem bardzo mile zaskoczony jakością tych nagrań, to jest coś niebywałego że z tak wiekowych kaset można jeszcze wyciągnąć takie dźwięki. Właśnie leci kopia płyty "The best of Niemen" a przed chwilą była cała płyta "Postscriptum". Przy jednej jak i drugiej wersji "Dziwny jest ten świat" po plerach lecą ciary. Bardzo dobry zakup i coś czuję, że dłużej ten magnetofon zostanie ze mną. Jeszcze tylko sprawdzenie pasków, przeczyszczenie i naoliwienie i będzie cieszył uszy jeszcze długo.
Mam jeszcze starsze kasety (ORWO, FOTON czy Stilonu Gorzów)  :) Zobaczymy czy się nie rozlecą jak odpalę.  :)

Łezka w oku się kręci jak słucham nagrań z czasu mojej młodości i cieszę się, że nie wywaliłem tych kaset na śmietnik.
Trochę tego i trochę tamtego też.

muda44

Gdzieś tam jest druga część testu z deckami Sony ...
Bawiąc się deckami unikałem kaset używanych które potrafiły szybko brudzić głowice czy rolki a także polecam nagrywać kasety na decku na którym będą odtwarzane .

959 to bardzo dobry deck z małą skazą w postaci wskaźnika wysterowania .
Miedziowana obudowa robi wrażenie :)

GregWatson

Przyznaje, że od Technics RS-BX747, którego miałem dzieli go bardzo bardzo dużo. Może nie jest to szczytowy model ale warto go posłuchać.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.