Aktualne nervosy audiofilskie

Zaczęty przez cdt, Listopad 04, 2017, 21:39

Poprzedni wątek - Następny wątek

cdt

Rozumiem że te kasety na wolumenie beatlesów z okładkami ze zdjęć to były oryginały  ;D . Jeden kupił reszta przegrywała  . Że o winylach nie wspomnę bo zachodnie to był rarytas . Ja nie lubię zakłamywania rzeczywistości . I nie ma co racjonalizować .

dino

Wracając do meritum - rozumiem, że zaobserwowaliście po reanimacji mody na winyl nową modę - tym razem na kaseciaki ?
W sumie łatwiejsze w obsłudze i można nagrywać z CD :)


rudy-102

Cytat: dino w Czerwiec 02, 2018, 13:45W sumie łatwiejsze w obsłudze i można nagrywać z CD :)


Tylko po co?

rudy-102

Cytat: McGyver w Czerwiec 02, 2018, 13:59Cytat: dino w Dzisiaj o 13:45

    łatwiejsze w obsłudze
>:D
Z naprawą napędu też nie jest już łatwo.



cdt

Trafiłem na FB na reklamę takiej Tagi . Miałem kiedyś od nich DACa i uważam że jak na swoją cenę był urządzeniem bardzo dobrym .
Teraz z racji popularności winyli Chinole zrobili pre phono . A najciekawsze że obsługuje wkładki MC  :) . Cena jest bardzo fajna . Z opisu technicznego do 103R w sam raz ;D
Specyfikacja techniczna:
- Impedancja wejściowa MM: 47Kohm/120pF, MC: 100ohm/120pF
- Wzmocnienie MM: 40dB, MC: 60dB
- THD MM: 0.01%, MC: 0.05%
- Czułość wejścia Phono MM: 300mV @ 3mV/1kHz, MC: 300mV @ 0.3mV/1kHz
- Poziom szumu MM: 86dB (94dB - A ważone), MC: 68dB (75dB - A ważone)
- Korekcja RIAA 20Hz - 20kHz / max. 0.5dB
- Złącza wejściowe analogowe 1 x RCA Phono (MM/MC)
- Złącza wyjściowe analogowe 1 x RCA Pre-Out
- Pasmo przenoszenia 20Hz - 35KHz (0.5dB)
- Zużycie energii DC 12V, 2W
- Wymiary (W x S x G) 5.4 x 11.3 x 11.3 cm
- Waga 0.7 kg / szt.

W np Q21 444 zł  ;D

rudy-102

Życie wewnętrzne  :)

krzysiow122

Witam - tutaj trochę opisów i porównań: http://stereoikolorowo.blogspot.com/2018/03/przedwzmacniacz-gramofonowy-taga_30.html

Swoją drogą to ciekawe jak to gra np w porównaniu do Nudy.

Pozdrawiam
DIY Klon Sun Audio 2A3/6sn7,  Monobloki DIY SET 300B/6SN7,  kolumny DIY Audio Nirvana Super 10" i CASTLE ISIS; CD  Grundig 8400 MK II,   Lenco L-75 Mod - Nuda Mini, Ad Fontes - Dl 110,  PC audio: HP 5740 Daphile -> DAC PCM 1794 + XMOS U8, RPI4/AlloBoss 1.2

dino

Cytat: McGyver w Czerwiec 02, 2018, 13:59łatwiejsze w obsłudze


>:D

Mimo wszystko wystarczy włożyć kasetę i ..nacisnąć play. To dla Y2K istotne.
Regulować napędu też nie będą (tak jak nie ustawiają wkładek).
Kuknąłem na alle i...oczywiście nasi ulubieńcy od masakrowania Micro Seiki przodują z cenami. A magnetofon odpowiedni dla Y2K można nabyć za ok 400-600PLN.
Co do nagrywania z CD - oczywiście dla szpanu :)
Poza tym taśma zawsze trochę kompresuje więc dźwięk jest mimo wszystko inny.
Podobno na ostatnim AS u jednego z wystawców to co leciało z taśmy było ..zgrane z CD  ;)

cdt

Z tego co pisze w recenzji to porównywał to pudełeczko z urządzeniami po 4 koła . I wstydu nie ma . DAC którego miałem grał naprawdę dobrze to mnie recenzja nie dziwi . Choć wiadomo jak jest z recenzjami  ;)
Może sobie pożyczę do testów .
Zapewne sporo by dał lepszy zasilacz bo Taga daje zabawkowy .

Jakub

Cytat: cdt w Czerwiec 03, 2018, 15:46Z tego co pisze w recenzji

W tych jego recenzjach wszytko świetnie gra.

cdt

Jakub ale Taga kosztuje 444 zł . No i zaznaczyłem że to ,, recenzja ,,
Box Pink Floyd Puls to też 440 zł  :P

No dobrze, ale Czytelnik, przeczytawszy powyższe peany, zaraz pomyśli, że recenzent upadł na głowę i bezrefleksyjnie zrównuje sprzęt za 444 PLN z tym za 4 000 PLN lub, nie daj Boże - z tym za 18 000 PLN. Nic z tych rzeczy. Jasno należy napisać, że TTP-300 ma swoje mniej lub bardziej poważne ograniczenia, ale nie są one krytyczne dla swobodnego, naturalnego i co najistotniejsze - przyjemnego słuchania muzyki z czarnych krążków. Płyty brzmią atrakcyjnie, pełnie i żyźnie. Wręcz doskonale. Jednak w porównaniu do droższych przedwzmacniaczy staje się jasne, że TPP-300 nie brzmi aż tak energetycznie i precyzyjnie jak one. Taga gubi niektóre subtelności i niuanse, nie rozkleja optymalnie wszystkich zbitek tonalnych, nie wydobywa na powierzchnię mikro-planktonu nagrań, nie zagląda wnikliwie w dalszą scenę, nie ma tej najgęstszej średnicy i najniższych basów. Ponadto nieco rozrzedza barwy instrumentów i głosów ludzkich, nie ukazuje też ich szczegółowej tekstury i zaawansowanej dźwięczności. Taga Harmony jest niejako rysunkiem dźwięku, a nie jego wierną, w stu procentach oddaną, fotografią. Jednakże rysunek ten kreślony jest wyjątkowo rzetelną i plastyczną kreską, nacechowaną pozytywnymi emocjami i sporą wyobraźnią muzyczną - zaś taka konstrukcja brzmieniowa musi się podobać. I, do stu diabłów - podoba się!

cdt

#389
Po buszowaniu na FB dopadła mnie nastalgia i lekkie swędzenie zbieracze . Dawno dawno temu .

cdt

Śpulak 4 ścieżkowy  :o . Kable sznurówki wiły się pod scianą 5 mietrow do wzmacniacza  ;D . I grało  ;D :P

cdt

I koncercik

tomasz_pianista

Grupa ratowania poziomu.

cdt


cdt

I Spu Royal N za sprawą Maniaków zawisł na 14g headshellu . Dźwięk się poprawił .

amati74

Cytat: cdt w Czerwiec 21, 2018, 20:12
I Spu Royal N za sprawą Maniaków zawisł na 14g headshellu . Dźwięk się poprawił .
Się pięknie prezentuje proszę pana, ten headshel.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk


cdt

To stara nagaoka zanabyta od Miniabyra dwa roki temu nazad  ;D . Cienżka jest to siem tym razem sprawdziła .

Tak sobie pomyślałem po chłopsku . Skoro Spu Royal N sprzedają w ciężkim bakalicie to jak dam cięzki koszyk będzie lepiej . Sprawdziło się
Impuls był od Piterskiego nie ma co ukrywać :P

amati74

Cytat: cdt w Czerwiec 21, 2018, 22:17
To stara nagaoka zanabyta od Miniabyra dwa roki temu nazad  ;D . Cienżka jest to siem tym razem sprawdziła .

Tak sobie pomyślałem po chłopsku . Skoro Spu Royal N sprzedają w ciężkim bakalicie to jak dam cięzki koszyk będzie lepiej . Sprawdziło się
Impuls był od Piterskiego nie ma co ukrywać [emoji14]
Doświadczenie to jest to

Sent from my LG-H870 using Tapatalk


cdt

Trzoszkę z LP wyrosłem ale z racji sentymentu zanabędę . Zwłaszcza  że widać pietyzm w realizacji . Pomysł na nagrania swojego pierwszego albumu mieli fajny . Teledysk promujący

Piterski

Darku nie widzę co ty tam wstawiłeś.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.