iFi Micro iPhono 2 MM/MC Phono Stage

Zaczęty przez amati74, Grudzień 28, 2017, 00:06

Poprzedni wątek - Następny wątek

amati74

Koledzy czy któryś z was testował może ten phono stage?, jeśli tak to proszę o podzielenie się wrażeniami.

amati74

koledzy naprawde nikt nic nie wie czy w d..... mnie macie?

Piterski

Ja go słuchałem. Nie wiele Ci pomogę bo pamięć jest zawodna ale z butów mnie nie wyrwał.
Zagrał chyba trochę lepiej od mojego Ri-Audio PH-1, nie na tyle jednak bym chciał go wtedy zmieniać.
Wrażenie zrobiły na mnie dopiero Sensory, zarówno Prelude jak i Sensor2.
Generalnie miał dobre opinie w prasie ale wszystko zależy od kasy i poziomu na jaki się możemy wdrapać.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

dino

Cytat: amati74 w Grudzień 28, 2017, 22:47koledzy naprawde nikt nic nie wie czy w d..... mnie macie?

Ciebie .. absolutnie nie a co do urządzenia ..tu już miałbym wątpliwości  ;)

amati74

Cytat: dino w Grudzień 28, 2017, 23:08
Cytat: amati74 w Grudzień 28, 2017, 22:47koledzy naprawde nikt nic nie wie czy w d..... mnie macie?

Ciebie .. absolutnie nie a co do urządzenia ..tu już miałbym wątpliwości  ;)
[emoji3]

amati74

Cytat: Piterski w Grudzień 28, 2017, 23:01
Ja go słuchałem. Nie wiele Ci pomogę bo pamięć jest zawodna ale z butów mnie nie wyrwał.
Zagrał chyba trochę lepiej od mojego Ri-Audio PH-1, nie na tyle jednak bym chciał go wtedy zmieniać.
Wrażenie zrobiły na mnie dopiero Sensory, zarówno Prelude jak i Sensor2.
Generalnie miał dobre opinie w prasie ale wszystko zależy od kasy i poziomu na jaki się możemy wdrapać.
A czy to Ri Audio można jeszcze gdzieś kupić? (nie clearaudio)

Piterski

Cytat: amati74 w Grudzień 28, 2017, 23:31A czy to Ri Audio można jeszcze gdzieś kupić? (nie clearaudio)
Trudna sprawa, bardzo mało ogłoszeń widziałem szukając wskazówki na ile można go wycenić.
Może u naszych południowych sąsiadów się znajdzie.
Pamiętam, że fajnie mi się też słuchało prosiaczka z Musikal Fidelity.
Tego ostatniego porównywałem tylko z wejściem phono Coplanda CSA-28.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

cdt

Jakoś jak widzę urządzenia z takimi zasilaczami telefonowymi to mi się one słabo kojarzą . Ale nie słuchałem dlatego nie pisze . Wiela chcą za ten preamp ? . Masz możliwość porównania z tym który masz obecnie ?

Piterski

Jeśli to może być dla ciebie jakimś wyznacznikiem jakości to iFi Audio pożyczał mi mój kolega Marek Dyba.
Stosował je wtedy do odsłuchów jako taki bardzo jego zdaniem dobry, ale jeszcze nadal z strefy budżetowej, phonostage.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

amati74

Cytat: cdt w Grudzień 28, 2017, 23:38
Jakoś jak widzę urządzenia z takimi zasilaczami telefonowymi to mi się one słabo kojarzą . Ale nie słuchałem dlatego nie pisze . Wiela chcą za ten preamp ? . Masz możliwość porównania z tym który masz obecnie ?
Nie mam możliwości porównania, zapytałem o opinię bo bogato opisany jest przez producenta ale ciekaw jestem jak jest naprawdę. Cena na jebaju to ok  500£. Nie ma nerwosy będzie opinia to będzie a nie to nie, naciskalem na odpowiedź bo jakoś po świętach  cicho na forum... pasibrzuchy [emoji3]

amati74

 I tak będę celowal w phono które są dobrze znane i oceniane przez forumowiczow.

Piterski

To cena zbliżona do używanego Sensora Prelude i chyba też Nudy Mini.
Jeśli tak to zainteresował bym się tymi pozostałymi lub zorientował po ile chodzą Trilogy.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

rudy-102

Na temat tego przedwzmacniacza przeszła kilka lat temu mała fala zachwytu w prasie i trochę obiło się to o różne fora, ale chyba bez większego echa.
Ja sam tego pre nigdy nie słyszałem więc o jego brzmieniu nic Ci nie powiem bo nie chcę powielać nie moich opinii. Z tego co wyczytałem to wersja 2, o którą pytasz jest o prawie 100 euro droższa od pierwszej i ma niestety kłopoty z jakością. Zasilacz jest cały czas śmiechu warty.
Cytat: amati74 w Grudzień 28, 2017, 23:47Cena na jebaju to ok  500£.
Jeśli chcesz wydać podobne pieniądze to moim skromnym zdaniem zamów sobie w Polsce LAR LPS-1. Ten pre gra wspaniale z wkładkami MM i bardzo poprawnie z większością MC. Po dostawieniu do niego SUT gra równie wspaniale z MC.
Panowie ze Strefy Dźwięku na pewno wyślą go do Irlandii, a cena z przesyłką wyjdzie nawet trochę taniej.
http://strefadzwieku.pl/produkt,394,-lar-lps-1-phonostage.html

Michał

Ri Audio...miałem i jak głupi wypuściłem do ludzi >:(
Świetne pre,obecnie praktycznie nie do kupienia,bo Ci co mają,to nie chcą sprzedać a jak sprzedają,to znika zaraz jak kamfora ;)

tatachabera

Cytat: rudy-102 w Grudzień 29, 2017, 10:37Jeśli chcesz wydać podobne pieniądze to moim skromnym zdaniem zamów sobie w Polsce LAR LPS-1. Ten pre gra wspaniale z wkładkami MM i bardzo poprawnie z większością MC. Po dostawieniu do niego SUT gra równie wspaniale z MC.

Cena Lara + dobry SUT to zbyt opłacalny zakup nie jest, nie wspominając o elastyczności w doborze wkładek. W podobnych pieniądzach ( Lar + SUT ) jest już Husaria a to juz całkiem inne granie ( miałem obydwa )  plus ogromne możliwości konfiguracyjne.
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

Michał

No tak Husariaa to już bardzo,bardzo wysoki level.

amati74

Cytat: Michał w Grudzień 29, 2017, 12:21
No tak Husariaa to już bardzo,bardzo wysoki level.
Husaria na razie nie na moją kieszonkę [emoji848]
Niestety

dino

Ciekaw PRE zarówno dla MM jak i dla MC. Można używać jako przedwzmacniacz albo jako samo PRE (jest wyjście na oddzielny wzmacniacz).
Cena atrakcyjna. Zaznaczam, że nie znam sprzedawcy  :)
Najlepiej by było się dogadać na odsłuch. Mnie się stare Perreaux bardzo spodobały.
Nie jest to wprawdzie seria SM ale...cena  ;)

http://allegro.pl/profesjonalny-przedwzmacniacz-perreaux-ep-i6798278702.html

pirotejk

Cytat: dino w Grudzień 30, 2017, 15:04
Ciekaw PRE zarówno dla MM jak i dla MC. Można używać jako przedwzmacniacz albo jako samo PRE (jest wyjście na oddzielny wzmacniacz).
Cena atrakcyjna. Zaznaczam, że nie znam sprzedawcy  :)
Najlepiej by było się dogadać na odsłuch. Mnie się stare Perreaux bardzo spodobały.
Nie jest to wprawdzie seria SM ale...cena  ;)

http://allegro.pl/profesjonalny-przedwzmacniacz-perreaux-ep-i6798278702.html

Hejka. No Perreaux to były wręcz genialne, z ceną różnie bywało.
......

dino

Cytat: pirotejk w Styczeń 02, 2018, 10:18Hejka. No Perreaux to były wręcz genialne, z ceną różnie bywało.
Wiem  ;D - bo mam SM2. Takich ptic już nie bywajet. Dostałem od nich nawet schemat/serwisówkę.
Wykonanie jest bajeczne - płytka złocona, wysokiej jakości elementy dyskretne. Zasilanie +-45V, wiaderko kondensatorów, przedwzmacniacz główny w klasie A na DMOS power FET. Pre z osobnymi stopniami aktywnymi dla każdej składowej RIAA - masakra.
Gra zawodowo.