Walka ze smogiem

Zaczęty przez frywolny trucht, Styczeń 05, 2018, 12:27

Poprzedni wątek - Następny wątek

cdt

Cytat: pelot w Czerwiec 07, 2018, 16:01Przepraszam a gdzie są ekolodzy .
Zbierają siły na protesty przeciw przekowpowi mierzei ;)

pelot

Ok .
Arek ja ci nie wyrzucam czego ty słuchasz i czym masz sprany beret . 
Oraz nie przyszywam Ci moherowej łatki do d..y.
Nie wiem jak Ty  .
Ale ja  , przynajmniej wolny jestem od telewizji , w każdym jej  aspekcie , nie oglądam jej od dziesięciu lat.
Dzięki czemu mam czas na przemyślenia i własne wnioski  , w związku z pewnymi kwestiami  o których w dzisiejszym świecie nie sposób nie usłyszeć.
Tak więc odpowiem Ci w ten sposób .
Teraz ekolodzy  biorą się za Bieszczady.
Za bardzo dobrze prosperujące gospodarstwo leśne Stuposiany.
Mam kolegę który jest i był w zespole prowadzącym inwentaryzację w puszczy a obecnie w Bieszczadach .
Która  ma wykazać i wykazała w przypadku  puszczy że prowadzona dotychczas gospodarka leśna , ma bardzo korzystny wpływ na , rozwój  różnorodnego ekosystemu leśnego.
Za zakłócenie którego  ekolodzy obarczają leśników , przez ich niefrasobliwe działania.
Co też  i było  jednym  z głównych  argumentów  ekologów , przeciwko działaniom w puszczy.
Jednak do nich i do unijnych twardogłowych , te  fakty nie przemawiają.
Poza tym piszesz w takim świetle  jakoby całą puszcza miała być wycięta , co jest nie prawdą.
Facet który mi to relacjonował , nie związany jest z żadną szyszką czy kasztanem.
Jest  zgoła odmiennego zdania niż ekolodzy , media i totalna opozycja  , i ja mu wierzę bo to leśnik z krwi i kości ,  który jest zakochany w lesie .
Wiem coś o takich ludziach , moi dziadkowie i pradziadkowie byli leśnikami od pokoleń u Zamojskich.
Poza tym i ja mieszkam w lesie.

frywolny trucht

#152
Cytat: dino w Czerwiec 07, 2018, 22:03Najgorsze jest to, że znienawidzony Rząd chce coś ze śmietniskami jednak zrobić i w takiej sytuacji pomagać [wulgaryzm] nie będą.

Dlaczego przyjęło się, że kto ma inne zdanie ten totalna opozycja na niemieckich usługach? A może po prostu dawno nie było takiego przetrzebiania przyrody jak za Szyszki?

Cytat: pelot w Czerwiec 07, 2018, 23:19unijnych twardogłowych

Będących również na pasku Makreli. Zapomniałeś dodać. Ale się wszyscy urfa uwzięli na ten mądry rząd. Spiskowcy, wichrzyciele, puczyści, a przynajmniej twardogłowi.


ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Cytat: pelot w Czerwiec 07, 2018, 23:19ja mu wierzę bo to leśnik z krwi i kości
Nie chciałbym Ciebie ani Twojego znajomego obrażać, ale upraszczając sprawę można by sądzić, że każdy rolnik "z krwi i kości" dba o przyrodę bo jest od niej zależny. Niestety jest inaczej.

gratefullde

Niestety ale powód wycinki Puszczy Białowieskiej jest prozaiczny i stary jak świat. Pieniądze. Wycinki dokonywano by podnieść wartość Lasów Państwowych poprzez sprzedaż dużej ilości drewna co miało skutkować jej zwyżkami na giełdzie.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

#155
Tego się z TVP nie dowiesz. Tak jak tego, że brytyjski parlament debatuje nad ustawą o IPN. Usiądźcie chwilę i pomyślcie. Co się musiało wydarzyć złego, a nie, że puczyści, wina Tuska.

Rolnicy jakich znam mają bardzo przedmiotowe podejście do przyrody. Nie tyle dbają o przyrodę co o własną dupę. Choćby dlatego nie ma dziś prawdziwych truskawek, wszystkie smakują jak karton. Pędzą, pryskają na potęgę,  potem my to jemy. Ci bardziej świadomi to sobie wydzielają uprawę "dla siebie", albo wręcz prowadzą osobny ogródek. To dla nas, tamto na sprzedaż.


Jak rolnik dba o zwierzęta. Ano psy spędzające całe życie na łańcuchu nie są czymś niezwykłym, ale podam przykład ekstremalny, widziałem parę razy za dzieciaka, a ostatnio ze trzy lata temu. Rodzi się prosiak. Rolnik karmi, sprząta. Dzień po dniu świnia sobie wesoło rośnie na tych swoich max. 2m2 przypadających na jedną świnię, aż przychodzą święta. Śliczna świnka, tłuściutka, będzie dużo mięsa. Wyciąga się świnię za tylną nogę na sznurze. Jak rolnik ma silnych paru pomagierów to rozciągają na pionowym stole, jak nie- to w poziomie i podrzyna się gardło. Zwykle na oczach innych świń, bo drzwi otwarte. Ponieważ czasu szkoda, wśród  hałasów ( przecież nie napiszę, że to wołanie, krzyki) jakie z siebie wydaje świnia, zaczyna się opalanie. W tym momencie świni puszczają zwieracze...

Na szczęście są to przypadki coraz rzadsze, ale się zdarzają. Nie ma się co jednak oszukiwać, gdyby to od rolników zależało, w Polsce nie byłoby ani dzików, ani wilków, ani lisów. Bo w szkodę idą. A jak już by się pozbyli szkodujących, to może darmowy obiad z bażanta?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

dino

Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 08, 2018, 07:44Najgorsze jest to, że znienawidzony Rząd chce coś ze śmietniskami jednak zrobić i w takiej sytuacji pomagać [wulgaryzm] nie będą.


Dlaczego przyjęło się, że kto ma inne zdanie ten totalna opozycja na niemieckich usługach? A może po prostu dawno nie było takiego przetrzebiania przyrody jak za Szyszki?

Zupełnie nie rozumiem Twojego wpisu. Ja miałem na myśli mieszanie polityki do wszystkiego i nieustanne ataki na każdą (nawet sensowną) propozycje. No chyba że przedstawią swoja i jedynie słuszną ale wtedy ci źli ja odrzucą.
Prowadzę firmowego fejsa i wrzutki na FB jakie obserwuję to nieustanny bezrozumny jazgot często a'la "wiewiórka". Szyszko urósł do monstrualnego mordercy drzew a np. we Wrocku najwięcej drzew wycięło ...miasto (pan Prezydent do miłośników Szyszki się nie zalicza). Za to nie słyszałem o żadnym programie nowych nasadzeń czy też przeznaczaniu np 20% sprzedawanych deweloperom działek na zieleń. Zabudowują wszystko betonem do ostatniego centymetra. Ja na swojej działce musiałem zgodnie z prawem ograniczyć powierzchnie zabudowy żeby cos dookoła zostało, Oni dostają zgody na ..beton.

Zaczyna mi to przypominać lustrzane odbicie Tuskawina  ;)

gratefullde

Chciałem tylko nadmienić, że na potęgę tną Karkonosze , w skali wiekszej niż Białostocką, i nikt nie reaguje....
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

#158
Cytat: dino w Czerwiec 09, 2018, 15:55Ja miałem na myśli mieszanie polityki do wszystkiego i nieustanne ataki na każdą (nawet sensowną) propozycje

No ale jak to? Ty piszesz, że rząd słusznie coś chce i to nie jest polityczny wtręt, a jak ja piszę, że mam inne zdanie, to jest nieustanny atak podszyty polityką?

Cytat: dino w Czerwiec 09, 2018, 15:55np. we Wrocku najwięcej drzew wycięło ...miasto

Dostało taką szansę dzięki komu? Na moim podwórku również sporo ludzi/instytucji skorzystało i wycięło całe połacie przeszkadzających im drzew. Od lewa do prawa.

Cytat: gratefullde w Czerwiec 09, 2018, 16:06
Chciałem tylko nadmienić, że na potęgę tną Karkonosze , w skali wiekszej niż Białostocką, i nikt nie reaguje....

Czy to jest obszar rezerwatu?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 09, 2018, 16:19Czy to jest obszar rezerwatu?

Nie, obrzeża... równie ważne jak wszystko inne,.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Bory Tucholskie np. są zwyczajnie obszarem gospodarki leśnej. Poza najstarszym obszarem resztę się wycina i w to miejsce sadzi nowe. Myk polega na tym, że pod topór w Puszczy Białowieskiej poszły drzewa stare, o dużym obwodzie, cenne i rzadkie w skali Europy. Cenne z punktu widzenia ekologii, ale jakie cenne z punktu widzenia np. przemysłu meblarskiego  :o
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

dino

Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 09, 2018, 16:19Cytat: dino w Dzisiaj o 15:55

    Ja miałem na myśli mieszanie polityki do wszystkiego i nieustanne ataki na każdą (nawet sensowną) propozycje


No ale jak to? Ty piszesz, że rząd słusznie coś chce i to nie jest polityczny wtręt, a jak ja piszę, że mam inne zdanie, to jest nieustanny atak podszyty polityką?

Cytat: dino w Dzisiaj o 15:55

    np. we Wrocku najwięcej drzew wycięło ...miasto


Dostało taką szansę dzięki komu? Na moim podwórku również sporo ludzi/instytucji skorzystało i wycięło całe połacie przeszkadzających im drzew. Od lewa do prawa.

C

Pamiętam jak nosiłem ulotki w 1980 z siedziby Solidarności na Mazowieckiej we Wrocku. I pamiętam, że to co mnie wtedy wkurzało najbardziej to to, że o ilości wyprodukowanych majtek decydował sekretarz partii. Dlatego to robiłem.
38 lat później znowu wszystko jest polityką i znowu są sekretarze, prezesi, przewodniczący.
I najgorsze jest to, że każdy z nas daje się w ta politykę często bezwiednie (a nawet bezrozumnie) wciągać.
Mnie się podoba, że rząd reaguje na problem wwozu śmieci (zobaczymy jak) i że zareagował na protesty w sprawie puszczy. Może za tym stoi mityczny prezes ale mam w d.. kto tymi wajchami kreci - byleby reagował.
Natomiast nie lubię bezrozumnego krytykowania wszystkiego co robią mityczni "oni".
Jeżeli uważasz, że rząd nie powinien reagować na syf ze składowiskami odpadów - masz takie prawo.
I umówmy się, że obydwoje nie mieszamy do tego polityki  ;D

A co do wycinki - ustawa była chyba skierowana do osób fizycznych a nie do instytucji i deweloperów a poz tym to miasto wydaje zgodę na wycięcie drzew wiec nie potrzebowali "smoka szyszki" żeby ciąć - co ich cholera wzięło ?  ;)

dino

Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 09, 2018, 20:25Myk polega na tym, że pod topór w Puszczy Białowieskiej poszły drzewa stare, o dużym obwodzie, cenne i rzadkie w skali Europy. Cenne z punktu widzenia ekologii, ale jakie cenne z punktu widzenia np. przemysłu meblarskiego  :o
To w końcu (bo nie wiem) w tej puszczy cieli obrzeża czy puszczę ?
A stare i duże drzewa to ewentualnie kupują stolarze - przemysł mieli wszystko na płytę i nie jest zainteresowany jakością tylko ilością. Drewno robią z klejonki bo kto by się bawił w sezonowanie i suszenie dużych pni.

frywolny trucht

#163
Cytat: dino w Czerwiec 09, 2018, 23:45że zareagował na protesty w sprawie puszczy

Czasem mam wrażenie, że sobie śmieszkujesz jak w Młodzikowie :)

"Polska musi natychmiast zaprzestać działań aktywnej gospodarki leśnej w Puszczy Białowieskiej. W razie naruszenia nakazu zasądzona zostanie kara w wysokości 100 tysięcy euro dziennie - poinformował w poniedziałek Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej." 20 listopada 2017

Cytat: dino w Czerwiec 09, 2018, 23:45Mnie się podoba, że rząd reaguje na problem wwozu śmieci

Taaaa. Jak trzeba było ukatrupić Trybunał Konstytucyjny, sądownictwo to pracowali po nocach...
Popatrz, największe zagrożenie dla ładu- kibole, ONR stoją murem za rządem, a budynek sejmu ogrodzony, pilnowany jak kiedyś Alcatraz. Przed matkami  niepełnosprawnych dzieci, przed Ochojską, sędziwą bohaterką Powstania Warszawskiego. Kiedy ostatni raz gmach sejmu widział takie jaja? ( przepraszam za bezpardonowy, polityczny atak). Taki wsłuchany w ludzką krzywdę rząd. Ho, ho, poprzypinali się do drzew, to ustąpimy :) :)


A czy wiesz, że Szyszko na swoich prelekcjach dobitnie oświadczał, że przyroda jest po to by służyć człowiekowi? Słyszałeś o polowaniach polegających na tym, że wypuszcza się z klatek bażanty wprost pod lufy myśliwych?

Co do wycinek to w pierwszej fazie mógł chyba każdy i wszędzie. No niemal. Ograniczenia "inwestycyjne" wniosła dopiero poprawka, z której Szyszko był baaaardzo niezadowolony.



ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#164

https://wiadomosci.wp.pl/wp-ujawnia-skandaliczne-polowanie-szyszki-500-bazantow-wyrzuconych-pod-lufe-6098745194869377a

"an Szyszko na początku lutego brał udział w skandalicznym polowaniu w ośrodku hodowli bażantów w Grodnie pod Toruniem - ustaliła Wirtualna Polska. 500 ptaków zostało wypuszczonych z klatek prosto pod lufy myśliwych. - Bażanty czekają w tych klatkach na wykonanie wyroku, a potem rzuca się je na strzał jak na strzelnicy - mówi WP były pracownik ośrodka w Grodnie."

[usunięto personalny przytyk]

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

cdt

Zrób Pan sobie samochód z żaglem . Zamontuj ogniwa słoneczne :) A co ma z nim być . Skutki uboczne cywilizacji

frywolny trucht

Cytat: cdt w Czerwiec 10, 2018, 10:43
Zrób Pan sobie samochód z żaglem . Zamontuj ogniwa słoneczne :) A co ma z nim być . Skutki uboczne cywilizacji

Przyznasz chyba, że kraje zachodnie są jakby bardziej rozwinięte? To znaczy, że smog dusi biedaków okrutnie. Padają jak muchy. A jednak nie? Zimą powietrze jest czystsze w Zagłębiu Ruhry jak w Krakowie. I to nie tak, że trochę czystsze. W takim Paryżewie wszędzie stacje ładowania samochodów elektrycznych, a energia nie pochodzi z węgla.

"Dziś od strony technicznej Autolib' to ok. 4 tysięcy samochodów i ponad tysiąc specjalnych parkingów, każdy z kilkoma punktami do ładowania. Na marginesie widać tu ile drogiej infrastruktury potrzeba do efektywnej obsługi elektrycznych aut. No i żeby było już całkiem zielono, energia elektryczna ma 100 proc. gwarancję pochodzenia nawet nie z bezemisyjnego atomu, tylko ze źródeł odnawialnych. System obejmuje większą część aglomeracji paryskiej."

https://www.transport-publiczny.pl/wiadomosci/elektryczny-carsharing-w-paryzu-ofiara-swego-sukcesu-54159.html

I zainteresowanie jest tak duże, że nie można się dopchać. Premier Morawiecki coś ucichł w temacie narodowego samochodu elektrycznego na węgiel. Skutki uboczne cywilizacji :)

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Z tego co wiem był program dopłat do wymian piecy ale poza marchewką brakuje jeszcze bata, a to już jest w gestii wyższej instancji.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

#168

"Nie taki kornik straszny
Zdaniem ekspertów i działaczy ekologicznych protestujących przeciwko wycinkom, ekologiczna rola kornika w Puszczy Białowieskiej wygląda inaczej. Z pewnością nie jest puszczańskim ,,szwarccharakterem". A taki jego wizerunek – jako tylko i wyłącznie szkodnika – lansują Lasy Państwowe i resort środowiska.
,,Z ekologicznego punktu widzenia pojęcie szkodnika nie istnieje" – mówi dr hab. Jaroszewicz. ,,Jest to pojęcie związane z gospodarką i ekonomią – szkodnikami są organizmy przynoszące straty ekonomiczne".
I dodaje, że w ekosystemie Puszczy Białowieskiej kornik drukarz jest gatunkiem kluczowym. Bo to właśnie on sprawia, że zwarte lasy świerkowe przerzedzają się i pojawia się martwe drewno.
,,A to są niezbędne warunki dla rozwoju bogactwa gatunkowego wielu grup organizmów typowych dla lasów naturalnych Puszczy" – mówi naukowiec.
Również Adam Bohdan podkreśla, że rola kornika w Puszczy Białowieskiej nie może być oceniana tylko negatywnie. Trzeba bowiem wziąć pod uwagę to, że w Puszczy największą powierzchnię  zajmują siedliska grądowe, dla których właściwy jest drzewostan liściasty i mieszany.
,,Dlatego kornik atakując sosny i świerki dokonuje jakby przebudowy drzewostanu, dostosowuje skład gatunkowy puszczańskich drzew do siedliska" – argumentuje biolog. ,,A świerka i sosny w Puszczy Białowieskiej jest za dużo, ponieważ leśnicy od czasu II wojny światowej usilnie go promowali i sadzili tam gdzie powinny być drzewa liściaste."

Warto przeczytać całość:

https://oko.press/raport-o-rzezi-drzew-puszczy-bialowieskiej-pilami-lasow-panstwowych-gina-nawet-100-letnie-deby/
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

To jest interesujące:
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/odpady-zgierz-pozar-recykling,208,0,2407376.html

"Australijczycy też polubili nasz śmietnik
Polskę jak śmietnik dla trudnych do przetworzenia odpadów traktują też kraje spoza UE. Wydaje się to absolutnie niewiarygodne, ale nawet Australia przysłała nam z antypodów w 2016 r. 38 tys. ton odpadów."

A tutaj WP z nazwiskami. Nic się nie boją:

"Zgodę na przywóz odpadów wydaje Główny Inspektor Ochrony Środowiska, a samą procedurę nadzoruje minister ochrony środowiska, czyli do niedawna Jan Szyszko. W 2017 roku, kiedy kierował resortem wydano 226 zgód na tzw. transgraniczne przemieszczanie się odpadów. To więcej niż poprzednio. Dla porównania w 2014 roku było 150 takich zezwoleń. Skalę problemu uwidacznia dopiero masa zwiezionych do nas odpadów: 733 tys. ton w 2017 r. i zaledwie 380 tys. ton w 2014 roku. Dodajmy, że pod legalny import podczepiają się cwaniacy sprowadzający śmieci nielegalnie."
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Old Man Kensey

Polityka polityką, lecz po kiego ch...a asfaltować w puszczy Drogę Narewkowską???
(żeby nie było - wpis jest w temacie, jako że to działanie bezpośrednio przyczyni się do zwiększenia smogu poprzez zwiększenie ruchu samochodowego)
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

frywolny trucht

#171
Cytat: dino w Czerwiec 10, 2018, 23:03
A zapomniałem - jeszcze puszcza - nadal nie uzyskałem odpowiedzi czy cieli te drzewa w obszarze chronionym prawnie ?

Tutaj wszystko jest:
https://oko.press/raport-o-rzezi-drzew-puszczy-bialowieskiej-pilami-lasow-panstwowych-gina-nawet-100-letnie-deby/

Problemy są trzy:
1. Zwiększenie limitów, bo tak mi się chce, co ma rosnąć jak to kasa i się marnuje.
2. Wycinki obszarów chronionych i szczególnie cennych ekologicznie.
3. Rujnowanie ekosystemu. Do tego także się odniósł TS KE:
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Weronika Michalak z HEAL Polska na łamach Wyborcza.pl:
"Wskutek spalania śmieci gumowych, plastikowych oraz wszelkiego rodzaju odpadów chemicznych powstają trujące, rakotwórcze substancje. Oddychanie takim powietrzem powoduje podwyższone ryzyko zapadalności na nowotwory. [...] Nic w przyrodzie nie ginie. Każdy pożar to cała masa szkodliwych, w tym rakotwórczych substancji, które opadną na ziemię, wrócą do ekosystemu i będą nas truć latami."
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

"Chiny zamykają się przed śmieciami z Europy

W tym roku w Chinach zaczęło obowiązywać nowe prawo, które zabrania importu odpadów. Najpierw zakazano sprowadzania m.in. plastiku i makulatury, a w kwietniu władze zdecydowały, że z końcem roku zakaz będzie dotyczył też m.in. sprasowanych karoserii samochodów, niektórych chemikaliów, kabli elektrycznych i złomowanych odpadów wielkogabarytowych.
A do niedawna Chiny były największym importerem śmieci na świecie – statkami wysyłała je też Europa, dzięki czemu mogła mówić, że jest eko. Do Chin trafiało niemal 10 mln ton odpadów plastikowych i papierowych z ok. 50 mln produkowanych przez Europę.
Eksporterzy szukają nowych kupców śmieci. Np. Wielkiej Brytanii wciąż bardziej opłaca się eksportować je na Wschód, niż przetwarzać. A w Polsce, gdzie siła robocza jest tańsza, odpady znajdują wielu odbiorców.
Właścicielom składowisk i zakładów sortujących oraz przerabiających odpady biznes się kręci, ponieważ za tonę odpadów biorą ok. 250-300 zł. Jeśli np. w Zgierzu, jak podaje resort środowiska, spłonęło ponad 50 tys. ton odpadów, łatwo policzyć, że składowisko mogło zarobić na przyjęciu odpadów nawet 15 mln zł."
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

drizzt

Doszło do takiej paranoi i tak żeśmy się dali podzielić, że cwaniacy trują nasze dzieci a nas stać tylko na to, żeby się kłócić czy to wina Tuska czy kaczystowskiego reżimu. Truć będą więc dalej i dobrze na tym zarabiać.
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!