SUT vs krzem - wzmocnienie sygnału MCLO

Zaczęty przez elem, Luty 06, 2018, 14:13

Poprzedni wątek - Następny wątek

Michał

Cytat: masza w Luty 06, 2018, 16:42
Cytat: elem w Luty 06, 2018, 16:40
A Jackowi gorzej :)
No właśnie, przed nim jeszcze kilka miesięcy :)

Jeden z bardziej znanych i cenionych preampów na świecie jakim jest Steelhead ma w środku jednak trafa a nie FETy
Przypadek? Nie sądzę  >:D

Ale jest też cała masa ludzi,którzy twierdzą,że to badziew

cdt

Tomek nie da się ;D . Weź Lundahlla x 15 i Alteca x 15 .

MAC

Cytat: elem w Luty 06, 2018, 16:45
Steelheada słuchałem - nie kumam pochwał dla Manleya. Nie zostałem fanem.
Mieszkałem z nim prawie dwa lata i słowa złego nie powiem. Mocny gość. Nigdy nie słyszałem winyla z takim kurewskim wykopem. No nie pierdzielił się w tańcu z płytami :)

MAC

Cytat: tatachabera w Luty 06, 2018, 16:45To nie jest kwestia szczegółów których się dosłuchuje po miesiącach. To się rzuca na beret od razu :)
Nie zgadzam się. Tzn, ja mam inaczej. Na początku jest zauroczenie. Po dłuższym czasie i powrocie do poprzedniej konfiguracji mogę ze 100% pewnością stwierdzić, która konfiguracja jest lepsza. Nie odważę się na to po kilku dniach słuchania a po "od razu" mowy nie ma :)

MAC

Cytat: Michał w Luty 06, 2018, 16:48Ale jest też cała masa ludzi,którzy twierdzą,że to badziew
Sorki, "cała masa bezimiennych ludzi" nie jest dla mnie autorytetem.

Michał

Cytat: masza w Luty 06, 2018, 16:59
Cytat: Michał w Luty 06, 2018, 16:48Ale jest też cała masa ludzi,którzy twierdzą,że to badziew
Sorki, "cała masa bezimiennych ludzi" nie jest dla mnie autorytetem.

Maciek,nie mogę Ci wymieniać całej masy ludzi których znam z imienia. To nic osobistego,ja też słuchałem go w paru konfiguracjach i nie jestem jego fanem :)

MAC

#31
Cytat: Michał w Luty 06, 2018, 17:05Maciek,nie mogę Ci wymieniać całej masy ludzi których znam z imienia.
Ale ja mogę wymienić jednego, który nie słuchał go 5 minut w przypadkowej konfiguracji tylko trochę jednak dłużej.

Oraz należy też zwrócić uwagę na głuchotę Michaela Fremera, który to uznał ten amerykański badziew za najlepsze phonopre na świecie. Widać nie znał facet produktów RCMu  ;D

A pierdolenie ludzi, którym nie specjalnie się chce wydać ponad 30k za preamp do słuchania starych winyli lub tych, którzy akurat nie mają go w dystrybucji  ;) to mam tam gdzie plecy tracą swoją szlachetna nazwę  ;D

Dla mnie wystarczy. Dziękuję za rozmowę.

Michał

No tak,to ja też dziękuję za "rozmowę"swoich zdjęć już nie ma sensu wklejać.

vasa

Ja mam z trafami i krzemem tak, że te preampy które mi się podobały najbardziej mają trafo na wejściu. Ale jak porównać je łeb w łeb z dobrym pre na krzemie to okazuje się że "podobanie się" polega na czarowaniu i fajnych zniekształceniach. W domenie realnej to krzem daje lepszy detal i ogólna kontrolę a SUT odpowiada za barwę i temperaturę dźwięku czyli taka lampa z drutu zwiniętego w kłębek :)
Odnośnie parametrów elektrycznych to jest jedna kolosalna przewaga FET-w nad trafem i scalakami. Postawienie kilku tranzystorów równolegle na kanał powoduje kasowanie ich szumów własnych i przez to precyzyjniejsze odwzorowanie sygnału. Tak zostało to zrobione w Borbelym i chyba w Trezholdzie. Nie wiem czy istnieją podobne rozwiązania dla scalaków ale w przypadku traf chyba nie ma możliwości zrobienia czegoś takiego.
Już kilka razy przekonałem się że na pewnym poziomie jakościowym następuje dysonans pomiędzy wiernością odtwarzania dźwięku a przyjemnością słuchania. Żeby była frajda to sprzęt musi nie tylko dobrze grać ale też dobrze łgać ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

Michał, no ja bardzo przepraszam ale traktujmy się poważnie i grajmy wg takich samych reguł, bez ich zmiany co pięć minut...
Chwilę temu zamykasz swój wątek pod zarzutem (co zresztą w moim oglądzie nie jest prawdą) ludzie piszą  cokolwiek o wkładce, której nie słyszeli a teraz przy okazji Steelheada robisz wrzutkę o całej masie ludzi zamiast opisać własne wrażenia :o
To szkoda, że w Twoim wątku frywolny nie napisał, że cała masa ludzi twierdzi, że kopiłeś Denona  facepalm

Druga sprawa - oczywistym dla mnie jest, że gusty i oczekiwania co do reprodukcji muzyki są różne i nie każdemu takie czy inne urządzenie musi przypaść do gustu ale na Boga... przy pewnym poziomie urządzeń, zwłaszcza tych bez marketingowej papki jakim bez wątpienia jest firma Manley - po prostu nie wypada używać określeń typu "badziew"...

elem

Cytat: vasa w Luty 06, 2018, 17:53Ale jak porównać je łeb w łeb z dobrym pre na krzemie to okazuje się że "podobanie się" polega na czarowaniu i fajnych zniekształceniach. W domenie realnej to krzem daje lepszy detal i ogólna kontrolę a SUT odpowiada za barwę i temperaturę dźwięku czyli taka lampa z drutu zwiniętego w kłębek

O to to, jesteśmy już blisko :) 

takie coś wyczytałem - "almost all step-up transformers have a whole series of distortions (from permeable cores)  - this is one of the advantages of a solid state MC phono stage"
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Michał

Ok jest świetny,tylko mi się nie podobał. Framer dużo rzeczy uważa za naj,najbardziej uważa jak je dostanie,dajmy spokoj z powolywaniem się na autorytety. Czy teraz może byc? BTW sam jesteś drażliwy,jak ktoś opisuje Twoje zabawki w odmienny(delikatnie mówiac)sposob,dziwisz się,że zadziwiła mnie ta nagła aktywnosć ,,znawców" Kładę leb,że na tym Forum nikt tej wkladki nie słuchał,no ale pogooglać każdy umi,więc na temat Sheltera to lepiej już nie gadajmy. Jak prosiłem o radę,to chętnych nie było,jak kupiłem od razu znalazła się Rada Starszych. Dajmy już spokój,bo zażenowanie odczuwam.

MAC

Różnica jest jednak taka, że Manleya nie muszę bronić za wszelką cenę bo już go nie mam więc ujmy na honorze nie odczuwam jak ktoś napisze, że mu się nie podoba.


Ale spróbuj coś złego napisać o ARC  ;D ;D ;D

elem

Cicho mi tam, bo do blogów przeniosę  ;)  ;D
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

cdt

Cytat: masza w Luty 06, 2018, 18:13
Ale spróbuj coś złego napisać o ARC    
Przereklamowany klamot ;D

MAC


vasa

Cytat: elem w Luty 06, 2018, 18:08O to to, jesteśmy już blisko   
Mam na stanie trafo. Może nie jakieś kosmiczne ale przyzwoite. Efekt jest taki że jak je podłączę to jest ŁAŁ a jak odłączę to - Hmm... Po co ja je podłączałem? ???
Cytat: Michał w Luty 06, 2018, 18:10Jak prosiłem o radę,to chętnych nie było
O przepraszam. A poniższe to kto napisał?
Cytat: vasa w Styczeń 31, 2018, 18:53Pokazałem ten sklep raczej ze względu na ortofony i sheltera.
:)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

christo

Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

Michał


Michał

Cytat: christo w Luty 06, 2018, 18:21


Cytat: Michał w Luty 06, 2018, 18:10
Jak prosiłem o radę,to chętnych nie było,

Ej no...
Krzychu piszę konkretnie o Shelter,co do wielu innych MC,pomogłeś mi bardzo!

elem

podbijam - jakie to zniekształcenia SUT powodowane przez "permeable cores" - rdzenie przenikalne magnetycznie, tak?

Piszą też "coil former" - to fizycznie ten sam element co "core", rdzeń?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Piterski

No dochodzimy jednak do sedna sprawy że trafa ubarwiają, super  :np: odzyskuje wiarę we własny słuch.
Moje doświadczenia były trochę podobne do tych Mariusza. Najpierw fajnie, a potem wątpliwości.

Żałuje Michał, że Cię nie poprosiłem byś na miejscu porównał swoją wkładkę z Dynavectorem DV20x2LO bo to podobna półka cenowa. 
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Michał

Może kiedyś? Nie wiem czy elem nie miał tego Dynka

julius-6

Panowie, a czy z Wrocławia jest ktoś kto ma trafa i da posłuchać ?  ;D

Piotr__

Mocno uogólniając w stosunku do innych technologii - łatwiej w step-up o klarowna górę i melodyjny środek trudniej o zwarty dół.
Spełniony znaczy słucha muzyki, a zmienia tylko to co się rozpadnie ze starości. Muzyka: jazz z wokalem '50'60, blues, etno, instrumentalna.  - 95% płyt odtwarzanych z przyjemnością.