Transformatory do MC Phasemation -dziwny schemat

Zaczęty przez dino, Luty 28, 2018, 22:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

dino

Usiłując sobie przypomnieć jedyny pre z trafami MC jaki grał ładnie wlazłem na stronę Phasemation.
I tam znalazłem dziwny dla mnie schemat.
Looknijcie na załączony obrazek - czy coś Was w tych schematach intryguje ?

vasa

Cytat: dino w Luty 28, 2018, 22:29czy coś Was w tych schematach intryguje ?
No dobra. Przyznałeś mi, z oporami i wyjątkowo :P, rację to napisz co Cię turbuje w tych schematach.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Cytat: vasa w Luty 28, 2018, 22:39No dobra. Przyznałeś mi, z oporami i wyjątkowo :P, rację 
To było raz i po pijanemu. 8)
Nie powiem szukajcie sami  :P

Piterski

Czy masz na myśli ten trzeci odczepna stronie wejściowej trafa na pierwszym schemacie?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

dino

Cytat: Piterski w Luty 28, 2018, 22:45Czy masz na myśli ten trzeci odczepna stronie wejściowej trafa na pierwszym schemacie?
Ciepło ... a co z drugim schematem ?

Jakub

A dlaczego uzwojenie pierwotne i wtórne są zwarte?

dino

Cytat: Jakub w Luty 28, 2018, 22:53A dlaczego uzwojenie pierwotne i wtórne są zwarte?
No właśnie !!! Pierwszy raz widzę taka aplikacje traf ( i jeszcze mi ładnie grały).
BTW takie rozwiązanie stosuje się w DI-boxach (urządzenia na trafach do balansowania sygnału z wyjść niezbalansowanych np w  wzmacniaczach gitarowych) uzywanych w nagłosnieniach. Ale tam jest przełącznik, który pozwala na wybór (GND/LIFT) czyli albo zapodajemy masę ze strony pierwotnej albo nie (LIFT).

vasa

Cytat: dino w Luty 28, 2018, 23:26takie rozwiązanie stosuje się w DI-boxach (urządzenia na trafach do balansowania sygnału z wyjść niezbalansowanych np w  wzmacniaczach gitarowych) uzywanych w nagłosnieniach.
A czy takie połączenie można zastosować przy użyciu "normalnych" tarf dopasowujących?
Jeżeli to ma sens techniczny to może rzeczywiście spróbować?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

#8
Cytat: vasa w Luty 28, 2018, 23:31A czy takie połączenie można zastosować przy użyciu "normalnych" tarf dopasowujących?
Jeżeli to ma sens techniczny to może rzeczywiście spróbować?
Przywieź trafa to dorobimy przełącznik. Się zobaczy jaki ma wpływ.
Obawiam się jednak, że sporo zależy od konstrukcji wewnętrznej wkładki i tu dochodzimy do sytuacji, w której dobrze grają dedykowane wkładki i trafa od jednego producenta.

ps. sens techniczny wyglądał tak, że podłączało się wzmacniacz na scenie i jak "brumiło" to się przestawiało przełącznik. Zazwyczaj działało i nikt się nie zastanawiał dlaczego raz tak a za drugim razem inaczej.

vasa

Cytat: dino w Marzec 01, 2018, 23:03Przywieź trafa to dorobimy przełącznik. Się zobaczy jaki ma wpływ.
Przywiozę za tydzień.
A jak dostanę kabelki to napiszę o ich wpływie na brzmienie :) :P
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.