Nieśmiało Lite Ga-31A

Zaczęty przez nikhil, Kwiecień 05, 2018, 14:02

Poprzedni wątek - Następny wątek

nikhil

Biłem się z myślami czy napisać o mojej twórczości. Człowieka który porwał się można powiedzieć z motyką(lutownica ;)) na słońce. Moja wiedza o elektronice jest znikoma , mam co prawda kolegę elektronika ale jak on zobaczył co robię stwierdził ze to na pewno jakieś badziewie i tyle miałem pomocy.

Po pozbyciu się Magnata MA40 który posiada przedwzmacniacz na lampie i to jest jedyna jego zaleta. Przeciętny Sony z lat 90-tych po drobnej modyfikacji , dźwiękowo go zniszczył. Chciałem mieć jednak choć przedwzmacniacz na lampkach. Kupiłem takie płytki.   
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

nikhil

Składałem to powoli , trzymałem się opisów na płytkach zaglądałem na zdjęcia zmontowanego już urządzenia. Są drobne odstępstwa co do wartości kilku rezystorów i to wszystko. Nie ma tam żadnych drogich części , zależało mi aby to po prostu uruchomić. W tej chwili sprzęt gra prowizorycznie umieszczony w obudowie po starym magnetofonie. Robi się teraz obudowa. Mam prośbę o ewentualne rady co do zmian przed przeprowadzką do nowego pudła. Mam nadzieje że po zmianie przestanie brumić bo niestety taki problem się pojawił. Wszelkie sugestie mile widziane.   

Teraz wygląda to tak. Przepraszam za słabą jakość zdjęć.
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34


nikhil

#3
Wklejam. Mam tylko to
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

nikhil

#4
Tak sobie jeszcze coś napiszę. :) Słucham tego przedwzmacniacza jakieś 20 godz. Mogę powiedzieć że takiego dźwięku z czarnej płyty nie słyszałem , choć pewnie niewiele słyszałem. Chińczyk na stronie pisze o spokojnym charakterze tego pre mam inne odczucia jak ma być spokojnie to jest jak żywiołowo także jest, wszystko muszę słuchać na nowo :-\ :D.   Jestem bardzo zadowolony choć chętnie  porównałbym z czymś z wyższej półki. Mam jeszcze pytanie: Jak bez dużych przeróbek podłączyć Fontka pod wejście symetryczne?
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

malg


nikhil

Czytałem to, nie wiem czy fizycznie je tam zmieszczę. Chciałbym zrobić test czy będzie jakaś różnica w brzmieniu. Nie do końca mam odwagę wszystko rozbebeszać przy wyjściu z gramofonu.
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

malg

w AF-ie odkręcasz dwie srubki i potem musisz polutować przewody to proste
jeśli miałbym zmieniać na XLR-y swojego AF-a to bym całą blaszkę dorobił z wtykami,
czy sie zmieszczą to nie wiem bo nie mierzyłem i nie próbowałem

McGyver

Cytat: nikhil w Kwiecień 05, 2018, 23:31nie wiem czy fizycznie je tam zmieszczę.
Czy co zmieścisz? Gniazda? Jak już pisałem, można również wyprowadzić przewody zakończone wtykami XLR. Przewody muszą mieć po dwie żyły plus ekran.

malg

https://audiomaniacy.pl/index.php?topic=3.msg145975#msg145975

tutaj masz zdejcia jak ja zmieniałem ramię w AF-ie
jak widać tam są 4 srubki do odkręcenia a nie dwie
poza tym dwa gniazda XLR-owe powinny zmieścic sie za miast dwóch RCA - uziemienia na nowej płytce

amati74

Cytat: malg w Kwiecień 05, 2018, 23:42
https://audiomaniacy.pl/index.php?topic=3.msg145975#msg145975

tutaj masz zdejcia jak ja zmieniałem ramię w AF-ie
jak widać tam są 4 srubki do odkręcenia a nie dwie
poza tym dwa gniazda XLR-owe powinny zmieścic sie za miast dwóch RCA - uziemienia na nowej płytce
Malg a co to ramię jest na tym Fonciaku?

malg

Cytat: amati74 w Kwiecień 06, 2018, 00:43
Cytat: malg w Kwiecień 05, 2018, 23:42
https://audiomaniacy.pl/index.php?topic=3.msg145975#msg145975

tutaj masz zdejcia jak ja zmieniałem ramię w AF-ie
jak widać tam są 4 srubki do odkręcenia a nie dwie
poza tym dwa gniazda XLR-owe powinny zmieścic sie za miast dwóch RCA - uziemienia na nowej płytce
Malg a co to ramię jest na tym Fonciaku?
moje, pod Denona DL-103R - szyna kolejowa, 33G masy efektywnej

nikhil

Dzięki za podpowiedzi. Faktycznie wygląda na to że takie wyjścia się zmieszczą ale jak skończę to pre przetestuje to prowizorycznie. Jak będzie różnica na plus to zmienię całą płytkę.
A tak po prawdzie dopiero na tym forum dowiedziałem się że jest coś takiego jak symetryczne połączenie. Dziwiłem się co to za gniazda tu zamontowali. :)
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

dino

Pls ...
Nie symetryczne tylko zbalansowane  8)
W XLR nie ma symetrii  ;D bywa czasami w zasilaczach.

nikhil

Cytat: dino w Kwiecień 06, 2018, 23:22
Pls ...
Nie symetryczne tylko zbalansowane  8)
W XLR nie ma symetrii  ;D bywa czasami w zasilaczach.
OK k.p.w
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

nikhil

Postanowiłem odświeżyć wątek bo idąc śladem wikiego zamontowałem lampy 6NP6-I. Wiki ostrzegałeś że, te lampy biorą więcej prądu niż ECC88 które miałem do tej pory. Zamontowałem na początek dwie ruskie, musiałem trochę podkręcić prąd. Po wsadzeniu czterech 6NP6-I musiałem regulacje dać na maxa i zasilacz prawie dał radę. Może nie są w tej chwili optymalne warunki dla tych lamp a i tak grają najlepiej z tego co do tej pory miałem. :)
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

wiki

Super przedwzmacniacz... :)
Fajnie, że Ci też te lampy się podobają.... :) Dodatkowo są w normalnej cenie do kupienia...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

nikhil

Kupiłem lampy przez Ebay z Ukrainy. Trochę przesyłka długo szła w paczce były jeszcze dwie inne lampy jakby w gratisie , nie wiem jakie. Wygląd miają raczej słaby napisów zero.
Co do przedwzmacniacza to jest prawie gotowa nowa płytka sygnałowa na elementach lepszej jakości. Do kupienia mam jeszcze 4 kondensatory "sygnałowe", nie zdecydowałem jeszcze jakie. :)
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

wiki

Cytat: nikhil w Grudzień 02, 2019, 19:25Kupiłem lampy przez Ebay z Ukrainy.
Ja kupowałem w lampyelektronowe.pl
Można kupić dobraną parę za parę złotych więcej...
W Twoim pre to chyba ważne aby oba kanały grały równo...
Tak z ciekawości ile Cię wyniosło za jedną lampę?
Jeszcze prośba, mógłbyś wkleić zdjęcia lamp tak aby było widać napisy na lampie i na pudełku?
Chciałbym porównać z moimi.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Cytat: nikhil w Grudzień 02, 2019, 19:25Do kupienia mam jeszcze 4 kondensatory "sygnałowe", nie zdecydowałem jeszcze jakie.
Piszesz o tych 2,2 uF?
Trochę duże pojemności aby kupić super kondensatory, np. Jupitery miedziane...cena zabójcza bo około 700 PLN za sztukę.
Ja bym spróbował Miflex Mkp11, bardzo tanie...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

nikhil

Wszystkie lampy były prawdopodobnie wcześniej pomierzone. Wszystkie miały przylepione karteczki z dokładnymi parametrami. Zdjęcie z aukcji i akcji. Za 4 z przesyłką wyszło 70zł.
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

wiki

Pudełka takie jak u mnie, na mojej lampie jest data VIII 72
A Twoja cena rewelacyjna...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

nikhil

Cytat: wiki w Grudzień 02, 2019, 21:56
Cytat: nikhil w Grudzień 02, 2019, 19:25Do kupienia mam jeszcze 4 kondensatory "sygnałowe", nie zdecydowałem jeszcze jakie.
Piszesz o tych 2,2 uF?
Trochę duże pojemności aby kupić super kondensatory, np. Jupitery miedziane...cena zabójcza bo około 700 PLN za sztukę.
Ja bym spróbował Miflex Mkp11, bardzo tanie...

Ogólnie mamy w tym układzie 8 takich kondensatorów, pierwszy rząd to własnie te miflexy. Zostały 4 te nazwijmy je wyjściowe, myślałem o czerwonych jatzenach. Cena tak 50zł za sztukę to dla mnie dobra cena.
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

nikhil

Najlepszy będzie numer jak ta budżetowa płytka na wimach zagra lepiej. ;)
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34