Yamaha CD-S700 czy Pioneer PD50 ?

Zaczęty przez playandplay, Maj 25, 2018, 13:14

Poprzedni wątek - Następny wątek

playandplay

Nie.. no z kraju naszego. 1900 więc pewnie cena taka sobie. W porównaniu z innymi ofertami trochę niższa. Mam już jednak dość myślenia co i jak będzie. Nie jestem elektronikiem żeby kombinować ze starszymi cdekami. Ktoś kto się zna może robić takie cuda. Kupiony i będzie OK. Na pewno będzie lepszy od tego który miałem do tej pory:) A jak coś pójdzie nie tak to go sprzedam razem z płytami CD i będę słuchał tylko winyli.:)

cdt

#51
Będzie Pan zadowolony zwłaszcza w trybie pure direct audio  :) .

muda44

Cytat: playandplay w Maj 29, 2018, 19:36
Nie.. no z kraju naszego. 1900 więc pewnie cena taka sobie. W porównaniu z innymi ofertami trochę niższa. Mam już jednak dość myślenia co i jak będzie. Nie jestem elektronikiem żeby kombinować ze starszymi cdekami. Ktoś kto się zna może robić takie cuda. Kupiony i będzie OK. Na pewno będzie lepszy od tego który miałem do tej pory:) A jak coś pójdzie nie tak to go sprzedam razem z płytami CD i będę słuchał tylko winyli.:)

Mimo śmiesznie niskiej ceny to bardzo dobry odtwarzacz .
Postaw go na takiej platformie
https://audiomaniacy.pl/index.php?topic=2096.0
Koszt to około 60zł ;)
Warto też mu dobrać dobrą sieciówkę ale to dopiero jak wzmak zmienisz .

playandplay

Panowie jest:) Kurier przywiózł dziś po południu więc dostawa z dnia na dzień. Paczka nie uszkodzona, ale kurier nie miał też nic przeciwko żebym otworzył przy nim i sprawdził czy wszystko gra. CDek cały i zdrowy. Wyjąłem, kurier zdjął styropiany i torbę piankową..no i zapachniało nowością;) Zapłaciłem i zostałem sama na sam z nowym klocuszkiem. Podłączyłem i urzekły mnie te diody. Mam też jedną niebieską w moim DJ Art pre, ale ta dioda zabija więc lekko zaklejona jest. Te w pionku są bardzo subtelne.  Od razu sprawdziłem oczywiście czas wczytywania. Płytkę CD wczytuje ok 4 sek. Innych na razie nie mam więc nie wiem:) W sumie to nic bo można zrobić w tym czasie łyka kawy albo czegoś innego. Z pendriva też czas wczytywania podobny więc nie przeszkadza mi to. Oczywiście posłuchałem też pracy szuflady no i...i jest cicho:) Jak wyciszyłem płytę ciutkę słychać jak się ucho przyłoży, ale to jest akceptowalne. Pierwszy zagrał Archie Shepp z japończyka Blue Ballads. Micha mi się śmieje do tej pory. Pure Audio tak jak pisał cdt robi swoje. Później zagrała jeszcze Diana Krall, PF The Wall. Ogólnie jestem bardzo na tak:)Jest detalicznie, nie jest ostro czego najbardziej się bałem. myślę, że Yamaha i MA zaprzyjaźnią się z ty Pionkiem. No i jeszcze spróbowałem z subem. REL T0 choć malutki zrobił takie ciepło, że zrobiło sie cudnie. I teraz nie wiem czy go nie zostawić. Jutro wolny dzień więc będzie wiecej testów , bo nie znam tego cdeka więc muszę organoleptycznie sprawdzić wszystko do czego jaki pstryczek. Stary Technics nie miał pilota. Pomyślę i o platformach muda44 i dzięki za fotkę i wzmak może też kiedyś się zmieni i będę pytał oczywiście co polecicie, ale na razie jak to każdy z szanownych forumowiczów wie jestem zakręcony,bo mam nową zabawkę:) Raz jeszcze dzięki wszystkim za pomoc.:)

muda44

Po około tygodniu grania jego brzmienie nieco się zmieni .
Po powiedzmy miesiącu jak się wygrzeje i zapoznasz się z jego brzmieniem i jest taka możliwość to odwróć o 180 stopni wtyczkę zasilającą w listwie .Posłuchaj i zostaw ją w pozycji w jakiej brzmienie będzie Ci najbardziej odpowiadać .
Warto na nim grać płytki SACD albo co wymaga zabawy , zgrać pliki DSD na płytę DVD i z niej grać .


rudy-102

Wtyczką można oczywiście dla testu pokręcić, ale ogólnie powinno się trzymać takiego ustawienia.

muda44

Być może w urządzeniach jednego producenta tak .
Można pomierzyć napięcia na masie sygnałowej urządzenia  względem ziemi , oczywiście po rozpięciu klocków kablami sygnałowymi . Ustawić wtyczki tak żeby na tych masach było jak najmniejsze napięcie i wtedy spiąć .
Ja od lat sprawdzam na słuch i wielokrotnie zdarza się że wtyczkę trzeba obrócić żeby osiągnąć wymaganą równowagę tonalną .

rudy-102

OK. Podany wzmacniacz AS500 ma kabel podpięty na stałe i z nim trzeba pomacać jak lepiej pasuje.
Ja też sprawdzam na słuch i dodatkowo robię pomiary, ale na ogół wypada tak jak podałem wyżej.

playandplay

Wtyczkę obrócić w listwie zasilającej? Wtyczkę wzmacniacza czy odtwarzacza cd? Nigdy jeszcze nie zgrywałem plików DSD na płytę DVD. Nie wiem skąd je brać (na początek jakieś darmowe próbki może) i gdzie wypalać? w laptopie można? Oryginalnych SACD nie mam , bo do tej pory grałem tylko standardowe cd. Muszę kupić jakąś SACD. Coś więcej możecie mi napisać jak zacząć grać z tymi plikami DSD na DVD? Szukałem w necie, ale chyba to skomplikowane trochę . Założyłem wczoraj konto na highresaudio.com, ale nie wiem jeszcze jak tam pobrać coś darmowego na początek. Do tej pory ograniczałem się jedynie do położenia cd na tacy albo winyla na talerzu:) Teraz słucham "Philip Glass- Songs", pięknie to gra:)

McGyver

Cytat: muda44 w Maj 31, 2018, 10:15Można pomierzyć napięcia na masie sygnałowej urządzenia  względem ziemi , oczywiście po rozpięciu klocków kablami sygnałowymi . Ustawić wtyczki tak żeby na tych masach było jak najmniejsze napięcie i wtedy spiąć .
Dobra metoda, tylko w domu trzeba mieć dostęp do prawdziwego uziemienia. W pokomunistycznych blokowiskach zwykle go nie ma.

cdt

Z tym czytaniem DVD to może być różnie . Zanim zakupisz worek czystych płyt zrób sobie próbę . Jedne czytają inne nie . Mój nie czytał .

playandplay

Nie no nie kupię worka płyt, chcę coś na próbkę zrobić. Nie czytał ze względu na jakość płyty czy normalnie nie potrafi czytać płyt DVD??

cdt

Nie czytał choć w specyfikacji ma napisane że czyta . Tego już mi sie nie chciało reklamować bo czytał SACD .

muda44

#63
Cytat: playandplay w Maj 31, 2018, 11:09
Wtyczkę obrócić w listwie zasilającej? Wtyczkę wzmacniacza czy odtwarzacza cd? Nigdy jeszcze nie zgrywałem plików DSD na płytę DVD. Nie wiem skąd je brać (na początek jakieś darmowe próbki może) i gdzie wypalać? w laptopie można? Oryginalnych SACD nie mam , bo do tej pory grałem tylko standardowe cd. Muszę kupić jakąś SACD. Coś więcej możecie mi napisać jak zacząć grać z tymi plikami DSD na DVD? Szukałem w necie, ale chyba to skomplikowane trochę . Założyłem wczoraj konto na highresaudio.com, ale nie wiem jeszcze jak tam pobrać coś darmowego na początek. Do tej pory ograniczałem się jedynie do położenia cd na tacy albo winyla na talerzu:) Teraz słucham "Philip Glass- Songs", pięknie to gra:)

W odtwarzaczu i wzmacniaczu ale oczywiście nie jednocześnie .

Ripy płyt SACD
https://rutracker.org/forum/index.php
Rejestrujesz się i wpisujesz SACD  w wyszukiwarkę .
Później potrzebujesz 2 programów ale robiłem to lata temu i nie pamiętam zbyt wiele . Pamiętam że jeden to firmy Korg . Jednym coś tam przerabiasz pliki a drugim nagrywasz .
Kup sobie tą dokładnie wersję SACD
http://allegro.pl/dire-straits-brothers-in-arms-sacd-re-mixed-in-5-1-i7087905035.html#thumb/1
Kosztuje grosze a jest lepiej nagrana niż SHM za 250zł który też mam . Zobaczysz też jak to gra na tej płycie ;)







Cytat: McGyver w Maj 31, 2018, 11:09
Cytat: muda44 w Maj 31, 2018, 10:15Można pomierzyć napięcia na masie sygnałowej urządzenia  względem ziemi , oczywiście po rozpięciu klocków kablami sygnałowymi . Ustawić wtyczki tak żeby na tych masach było jak najmniejsze napięcie i wtedy spiąć .
Dobra metoda, tylko w domu trzeba mieć dostęp do prawdziwego uziemienia. W pokomunistycznych blokowiskach zwykle go nie ma.


Jedną końcówkę kabla miernika ścisnąć miedzy dwa palce jednej ręki i samemu robić za wirtualną masę ;)



Cytat: cdt w Maj 31, 2018, 11:46
Z tym czytaniem DVD to może być różnie . Zanim zakupisz worek czystych płyt zrób sobie próbę . Jedne czytają inne nie . Mój nie czytał .

Nie pamiętam specyfikacji ale nagrałem kilkanaście płyt DVD z plikami DSD i mi czytał .

cdt

Cytat: muda44 w Maj 31, 2018, 12:14Nie pamiętam specyfikacji ale nagrałem kilkanaście płyt DVD z plikami DSD i mi czytał .
Twój czytał . Mój nie . Twój działał dobrze mojemu padł laser po tygodniu .  Może ja miałem jakiś wybitny egzemplaż do tego z początków produkcji . A teraz wyeliminowali te usterki . Dzwiękowo to nie jest zły odtwarzacz ale twoje nad nim zachwyty też są nieuzasadnione .

paul_67

Mam Musicala CD A2 od dwudziestu lat.Wygląda i działa jakby dzisiaj opuścił fabrykę.Nowym nie wierzę, szczególnie jak w odtwarzaczu Philipsa żony laser się poddał po odtworzeniu kilku płyt.Nie nagrywam bo to nie ma sensu.Prędzej czy później nośniki będą się nadawać tylko na śmietnik.

cdt

#66
Cytat: paul_67 w Maj 31, 2018, 12:29Prędzej czy później nośniki będą się nadawać tylko na śmietnik.
To już będzie raczej problem innego pokolenia . Za naszego życia bedą działać . Później to mi rybka co się stanie nie tylko z cd ale i z winylami czy tasmami . We trumnie i tak sobie nie posłucham ;)

paul_67

Cytat: cdt w Maj 31, 2018, 12:33To już będzie raczej problem innego pokolenia . Za naszego życia bedą działać
Co Ty opowiadasz? Kilkaset nagranych płyt wyrzuciłem ( firmowych, renomowanych producentów) i nigdy już do tego nie wrócę.Tylko oryginały albo w ogóle.

muda44

Cytat: cdt w Maj 31, 2018, 12:22
Cytat: muda44 w Maj 31, 2018, 12:14Nie pamiętam specyfikacji ale nagrałem kilkanaście płyt DVD z plikami DSD i mi czytał .
Twój czytał . Mój nie . Twój działał dobrze mojemu padł laser po tygodniu .  Może ja miałem jakiś wybitny egzemplaż do tego z początków produkcji . A teraz wyeliminowali te usterki . Dzwiękowo to nie jest zły odtwarzacz ale twoje nad nim zachwyty też są nieuzasadnione .

Mój działa do dzisiaj .
Zapomniałeś że Twój był pierwszą wersją z gniazdami z tyłu w szeregu więc i mógł grać inaczej - gorzej .

Jakie nieuzasadnione ?
Za 1900zł nieuzasadnione ?
On mi lepiej grał niż NAIM CDX czy Krell KAV-280CD a na wyżej wskazanej płycie SACD jeszcze lepiej .

Tylko nie pisz że za około 4000 można mieć Lectora bo to zupełnie inna cena a za tyle to kupiłem w stanie jak nowy Accuphase DP-55 i to są dobrze zainwestowane pieniądze ;)


Cytat: paul_67 w Maj 31, 2018, 12:29
Mam Musicala CD A2 od dwudziestu lat.Wygląda i działa jakby dzisiaj opuścił fabrykę.Nowym nie wierzę, szczególnie jak w odtwarzaczu Philipsa żony laser się poddał po odtworzeniu kilku płyt.Nie nagrywam bo to nie ma sensu.Prędzej czy później nośniki będą się nadawać tylko na śmietnik.

Czasy niemal niezniszczalnych odtwarzaczy dawno się skończyły to jest fakt , nawet Accuphase dzisiaj wstawia mechanizmy za 70zł .
Natomiast co do nagrywanych płyt to mam takich pokaźną ilość ( składanki ze swoich płyt , głownie singli ) i od 2000r tylko jedna no name mi padła.
Ale to są markowe płyty i wypalane na stacjonarnych nagrywarkach .
No i jaki tam problem jak padnie taka DVD za jakieś grosze za kilka lat ?
;)

paul_67

Cytat: muda44 w Maj 31, 2018, 12:44Ale to są markowe płyty i wypalane na stacjonarnych nagrywarkach .
A Ty myślisz,że ja nagrywałem na kompie?
Nagrywane płyty to śmieci i nie zmienię swego zdania.

cdt

Cytat: muda44 w Maj 31, 2018, 12:44Za 1900zł nieuzasadnione ?
ZA 1900 są uzasadnione ale Ty pisałeś coś o walcowaniu odtwarzaczy do 10 koła ;) .
Cytat: muda44 w Maj 31, 2018, 12:44a za tyle to kupiłem w stanie jak nowy Accuphase DP-55 i to są dobrze zainwestowane pieniądze
No i fajnie że jesteś zadowolony . Moje spostrzeżenia po testach  ze starszymi odtwarzaczami są takie że pewnego pułapu nie przeskoczą  .

cdt

Cytat: paul_67 w Maj 31, 2018, 12:47Nagrywane płyty to śmieci i nie zmienię swego zdania.
Na Denonie 3910 słuchałem obrazów SACD  i grały fajnie . Ondrej z Pawłem zrobił porównania oryginalne grały oczywiście lepiej . No ale jak ma się mozliwość odwarzania a cena dobrej płyty to 5 zeta . To czemu nie . Mam 1,5 TB takich obrazów SACD na dysku . Czekają że może kiedyś sobie kupię jakiegoś playera co to przeczyta .

McGyver

Cytat: paul_67 w Maj 31, 2018, 12:47A Ty myślisz,że ja nagrywałem na kompie?
Nagrywane płyty to śmieci i nie zmienię swego zdania.
Mam jeszcze kilkanaście płyt CDR nagrywanych ponad dwadzieścia lat temu na Pioneerze PDR-05 i na Philipsie CDR880. Te markowe działają do dziś bez problemu, natomiast faktycznie kilka no-namów trzeba było wyrzucić bo zaczynały trzeszczeć.
Co nie zmienia faktu że CDR traktuję jako rozwiązanie tymczasowe. Staram się mieć oryginały, te kilkanaście CDRów przetrwało ponad dwadzieścia lat wyłącznie ze względu na bardzo ciężką dostępność oryginałów. Reszta powędrowała do samochodu, nie będę w samochodzie oryginałów piłował.

muda44

Cytat: paul_67 w Maj 31, 2018, 12:47
Cytat: muda44 w Maj 31, 2018, 12:44Ale to są markowe płyty i wypalane na stacjonarnych nagrywarkach .
A Ty myślisz,że ja nagrywałem na kompie?
Nagrywane płyty to śmieci i nie zmienię swego zdania.

Masz prawo do takiej opinii . Moja jest zupełnie inna .
Dobra płyta CD-R nagrana z dobrego transportu , na dobrej nagrywarce i przez dobry kabel cyfrowy jest ciężka do odróżnienia od oryginału i póki co mija niektórym 18 lat i nadal nic się z nimi nie dzieje .

Cytat: cdt w Maj 31, 2018, 12:50
Cytat: muda44 w Maj 31, 2018, 12:44Za 1900zł nieuzasadnione ?
ZA 1900 są uzasadnione ale Ty pisałeś coś o walcowaniu odtwarzaczy do 10 koła ;) .
Cytat: muda44 w Maj 31, 2018, 12:44a za tyle to kupiłem w stanie jak nowy Accuphase DP-55 i to są dobrze zainwestowane pieniądze
No i fajnie że jesteś zadowolony . Moje spostrzeżenia po testach  ze starszymi odtwarzaczami są takie że pewnego pułapu nie przeskoczą  .


Takie odtwarzacze wtedy miałem i tak wyszło to porównanie .
W PD-50 można też zrobić moda i zamknąć temat na lata .


Accuphase też miałeś ?
Słuchałem Lectora 7demki ( w jednym tez kondensatory wyjściowe zmieniałem ) , oglądałem 707 bo jak zobaczyłem ten oczojebny wyświetlacz to nawet słuchać nie chciałem ;)
Nie wnikam jak gra , dla mnie to takie DIY .
W cenie 707 był kilkumiesięczny Accuphase DP-430 . Dwa zupełnie różne światy wykonania - jakości .
Po prostu przepaść .

Nie obrażaj się , takie mam zdanie .
Płacę i wymagam JAKOŚCI .

A ja uważam że czasy najlepszych ( wykonanie , budowa  , niezawodność , kultura pracy itd ) odtwarzaczy już dawno minęły dlatego DP-430 nie kupiłem ( nawet Accuphase to nie jest ten sam Aaccu sprzed lat jeżeli chodzi o odtwarzacze ) a kupiłem niemal nieużywanego DP-55 który robi mi za bdb transport .

Posłuchaj sobie starszego DP-75V albo DP-78 to się zdziwisz co do starszych odtwarzaczy ;)

cdt

Cytat: muda44 w Maj 31, 2018, 13:06Słuchałem Lectora 7demki ( w jednym tez kondensatory wyjściowe zmieniałem ) , oglądałem 707 bo jak zobaczyłem ten oczojebny wyświetlacz to nawet słuchać nie chciałem
Nie wnikam jak gra , dla mnie to takie DIY .
W cenie 707 był kilkumiesięczny Accuphase DP-430 . Dwa zupełnie różne światy wykonania - jakości .
Po prostu przepaść .

Dość ciekawe podejście ;D . Faktycznie jest oczojebny :) . Nie miałem okazji porównywać z Accu , w tym czasie mogłem kupić Luxmana 06 ale wybrałem lectora . Choć wygląda na produkt DIY którym po części jest gdyż jest wytważany na zamówienie przez małą Włoską manufakturę .
Co do wyglądy nic brzydszego od NADa nie widziałem ;)